PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda güvenli sürüş eğitimi

spue
05.Haziran.2016, 23:24
KARDEŞLER,
Hep birlikte daha güvenli ve bilinçli bir şekilde sürüş yapabilmek için başlatılan eğitim çalışmalarına istinaden, Honda (Safety-Türkiye) ile yapılan görüşmeler neticesinde RR grubumuza toplu ve İndirimli eğitim aldırma şansı doğmuştur.
Eğitim Gebze Honda tesislerinde verilecektir.
* Eğitim kontejanı 15 kişi ile sınırlıdır.
* Tesislere ulaşım, katılım yapacak arkadaşlarımız (avrupa-anadolu) toplu sürüş yaparak gidecektir.
* Sürüşe katılamayan arkadaşlar için: ( https://safetyturkiye.com/sayfa/ulasim )
* Eğitim katılım durumuna göre Temmuz ayı takvimine Hafta sonu olarak yerleştirilecektir.
* Eğitim 2 gün sürecektir.
* Eğitim Honda'ya ait CBF-150 model motosikletler ile verilecektir.
* Eğitimlerde Öğle yemeği ve ikramlar ücretsizdir.
* Eğitmenimiz Sn. Selim ERGEÇER olacaktır.

Eğitim hakkında sorularınız için Anadolu Yakası Sorumlusu (spue) Süleyman Bal (532 253 78 67 veya 533 482 57 16) kontak kurabilirsiniz.

Güvenli Sürüş 2 Eğitimi Nedir?

1 "Sahip olduğum bilgi ve teknikler tamamen kişisel çabalarım sonucu edindiğim tecrübelere dayanıyor" diyorsanız, daha önce motosiklet sürüş eğitimi almadıysanız ama yine de motosiklet kullanım tecrübeniz var ise ya da aldığınız eğitimi yetersiz buluyorsanız veya motosiklet kullanım teknik ve becerilerinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız bu eğitimin en iyi seçim olacağını düşünüyoruz.
2 Tavsiyemiz, yıllardır büyük hacimli motosiklet kullanıyor bile olsanız, bu eğitime katılmanız, çünkü trafik koşullarında yapılan uzun kilometrelerin getirdiği tecrübe ile trafiğe kapalı ortamda kazanılan düşük sürat sürüş becerilerinin kişilere kazandırdıklarının büyük bir paralellik taşımadığı düşüncesindeyiz.
3 Motosikleti bir yerden bir yere götürmenin onu kullanmak olarak değerlendirilmediği, kullanılan tüm tekniklerin mükemmelleştirilmesi temeline dayanan Güvenli Sürüş 2 mezunları sürüş tekniklerini küçük hacimli bir motosiklette doğru şekilde oturtmuş olmanın mevyelerini büyük hacimli bir motosiklette de toplayabilmektedirler.
4 Güvenli sürüş 2 eğitimine katılabilmek için vitesli motosiklet kullanım tecrübesi gerekmektedir.
5 Eğitimde ele alınan başlıklar

Statik sürüş teknikleri (mekanik kontroller, doğru oturuş pozisyonu, orta ve yan sehpaların kullanımı, motosiklete binmek ve motosikletten inmek, devrilen motosikleti doğrultmak)

Dinamik sürüş teknikleri (slalom, dönüşler, viraj tekniği, farklı fren çalışmaları, yokuşta duruş-kalkış ve çok düşük süratlerde denge ve engebeli zeminde sürüş çalışmaları)

Statik ve dinamik sürüş tekniklerinin çeşitli kombinasyonlarının oluşturduğu, pratik kullanım becerilerini geliştirecek parkur sürüşleri.

KATILIMCI LİSTESİ
1. spue (Süleyman Bal)
2. Korhanefendy (Korhan Dalgıç)

berkehrercan
05.Haziran.2016, 23:32
1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan

spue
05.Haziran.2016, 23:50
KATILIM LİSTESİ

1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan[/QUOTE]
4. Ekrem Özdemir

batebay
06.Haziran.2016, 00:31
KATILIM LİSTESİ

1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan
4. Ekrem Özdemir
5.batebay (batuhanbay)

CELİL
06.Haziran.2016, 00:43
Arkadaşlar imkanı olanların kaçırmaması gereken güzel çok faydalı bir eğitim fiyatı normalden %50 indirimli 8)

Ferhat BASTEM
06.Haziran.2016, 01:05
1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan
4. Ekrem Özdemir
5.batebay (batuhanbay)
6. Ferhat Bastem

Ekrem Özdemir
06.Haziran.2016, 01:24
Arkadaşlar biliyorum. Bir çoğumuzda "fiyat yüksek", "benim zaten ihtiyacım yok, ihtiyacı olan alsın". Ben eğitime karşıyım Motor eğitimi ne ki ?. "Yada çok borcum var". "Durumum yok" gibi bir çok bahanesi olacaktır.

Hepimiz bu makinaları kullanıyoruz. Hayatımız onların üzerinde iken çok daha keyifli ve unutulmaz anılar ile dolu oluyor. Belkide Eğitimden alacağımız tek bir öğreti ile hayatımız boyunca pişmanlık duyacağımız bir kazadan kıl payı kurtulup motor kullanmaya devam edeceğiz. Yapacağımız Binlerce TL'lik masraflardan, kırılacak kemiklerden kurtulmuş olacağız.

Bana göre Motorcu Doğulmaz. Motorcu olunur. Bu eğitimde motorcu olmak için herkesin alması gereken temel taşlardandır.

Raptorriders olarak farkımızı ortaya koymalıyız.

Turkpower
06.Haziran.2016, 02:23
1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan
4. Ekrem Özdemir
5.batebay (batuhanbay)
6. Ferhat Bastem
7. Turkpower ( Cem Tecimer)

Özgür yaşa, mutlu yaşlan..

Sezgin ATA
06.Haziran.2016, 08:16
1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan
4. Ekrem Özdemir
5.batebay (batuhanbay)
6. Ferhat Bastem
8. Sezgin ATA

Bahadır
06.Haziran.2016, 09:46
1. spue (Süleyman Bal)
3. Berkehrercan
4. Ekrem Özdemir
5. batebay (batuhanbay)
6. Ferhat Bastem
8. Sezgin ATA
9. Bahadır

CaNeR
06.Haziran.2016, 09:53
1. spue (Süleyman Bal)
3. CaNeR ( Caner GÜL )
4. Berkehrercan
5. Ekrem Özdemir
6. batebay (batuhanbay)
7. Ferhat Bastem
8. Turkpower ( Cem Tecimer)
9. Sezgin ATA
10. Bahadır

Korhanefendy
06.Haziran.2016, 10:44
Caner senin de katılmana cok sevindim.... Çok keyifli bir eğitim olacak ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

CaNeR
06.Haziran.2016, 10:58
Caner senin de katılmana cok sevindim.... Çok keyifli bir eğitim olacak ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bişeyler ayarlıcam artık abi eğitim şart :cheesy:

Gezgindelikanlı
06.Haziran.2016, 11:09
[QUOTE=CaNeR;223465]1. spue (Süleyman Bal)
3. CaNeR ( Caner GÜL )
4. Berkehrercan
5. Ekrem Özdemir
6. batebay (batuhanbay)
7. Ferhat Bastem
9. Sezgin ATA
10. Bahadır
11.gezgindelikanlı (serkan uğur )

Korhanefendy
06.Haziran.2016, 11:14
Bişeyler ayarlıcam artık abi eğitim şart :cheesy:

Caner 50.000 km yi coktan gectim fakat hersene mutlaka eğitime gitmeye calişiyorum. Çok faydasını göreceğimiz kesin.

ekinokssky
06.Haziran.2016, 11:50
1. spue (Süleyman Bal)
3. CaNeR ( Caner GÜL )
4. Berkehrercan
5. Ekrem Özdemir
6. batebay (batuhanbay)
7. Ferhat Bastem
9. Sezgin ATA
10. Bahadır
11.gezgindelikanlı (serkan uğur )
12. ekinokssky ( Yalçın Koşal)

CaNeR
06.Haziran.2016, 14:14
Caner 50.000 km yi coktan gectim fakat hersene mutlaka eğitime gitmeye calişiyorum. Çok faydasını göreceğimiz kesin.

Herkesin buna ihtiyacı var özellikle bizim gibi grup halinde sürüş yapanların dikkat etmesi öğreneceği çok şey var 8)

Mustafa Gözgen
06.Haziran.2016, 15:50
Guzel bir uygulama olmus abi en kisa zamanda biz de Ankara da boyle bi sey yapmaliyiz

2_rock
06.Haziran.2016, 22:52
Süleyman abicim böyle yararlı bir paylaşım ve organizasyon için teşekkürler.

karakalem
06.Haziran.2016, 23:51
Biz de İzmir olarak her fırsatta böyle eğitimlere katılıyoruz. Aynı eğitimi tekrar tekrar almak bile fayda sağlıyor sürüşümüze. Tüm kardeşlerimizin katılmasını şiddetle tavsiye ederim. Her zaman denk gelmez böyle eğitimler.

Gezgindelikanlı
07.Haziran.2016, 21:36
Bu konuda çok ilgiliyim her türlü bilgiye eğitime açığım kendimi geliştirmek ve güvenli sürüş için gerekli her türlü eğitimi alıcam vesile olan herkeze teşekkürler