PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çin izlenimleri

promote
20.Ağustos.2007, 10:43
çinden bu gün döndum ama regal benı orda husrana ugrattı ,
1. o makına cınde satılmıyor veya hız talep yok 1200 ytl e kanunı tıger bıle gordum ama genelde 250lıklerden honda ve suzıkıye ragbet var fıyatlarıda yıne 1200ytl den az yukarı genelde zohngzen dıye bır marka baya yaygın xınfu dıye bıseyde 150 cc lık choperlar cok yaygın
2.regalın kendı sıtesınden satıs yedek parca vs bılgısıne ulaşılamıyor zaten servıs fılanıda yok satısı olmadıgıcın ordakı motosıkletcılerebızat adını ve resmını gostermeme ragmen tanıyan cıkmadı , regalın cınce sıtesınınden bır ark tercume yaptırarak bır hayran ve satıs dukkanı adresı elde ettık pekınde oraya gıttıgımde aptal aptal bana bakdılar ,
3.fabrıkaları shangaya 4-5 saat uzakda bır yerde gıdemedım gıtsem ılgıleneceklerınıde zannetmıyorum oranın yetkılısıne bı cok kere acıl baslığıyla yazmama hatta msn adreslerınde cvplayan takan olmadı
4.sonucda yedek parca hayalım suya dusdu ve bu markanın cok guvenılır olmadıgı sonucuna ulaşdım kendımce 1,6mılyarlık bır ulkede uretım yapmayanmarka bır gun kapısına kılıdı vurup cekıp gıtmesı muhtemel bence

bırde rıcam ve sorum benım makına 2.5 aydır yatıyor calısdırmadan neyapmam lazım muhtemelen aku olmusdur degılmı?

emrahss
20.Ağustos.2007, 10:53
zohngzen güzel bir motocross üretiyor. Ben beğeniyorum ama daha binmek nasip olmadı.
Akünün de çalıştırmadan önce şarz edilmesinde fayda var, ama yine de benzin musluğunu açıp, 5 dakika sonra bir iki deneme yapabilirsin. Mevsim yaz, belki çalıştırabilir.

ozzymania
20.Ağustos.2007, 12:17
Hayali bir şirket olmasın sakın bu regal.
Çok enteresan ve garip geldi bana prometenin anlattıkları.

Deli çerkes
20.Ağustos.2007, 12:53
Çinde üretilen bir motorsikletin çinde tanınmamasının nedeni olarak aklıma iki şey geliyor

Ya çindeki halk yakıt tasarrufu olması için her zaman düşük hacimli motorlar tercih ettiği için 250 CC ve üstü modelleri çinde tutulmadı, bu çok zayıf ihtimal çünkü biliyorsunuz Regal raptorun düşük motor hacimli modelleride var.ancak düşük hacimli modellerde özellikle iki kişi binildiğinde kısa mesafelerde hararetten dolayı randımansız gidiyor.bunuda plastik aksam yerine metal kullanıldığı için şasenin ağırlığına bağlıyorum

Ya da fabrika satış politikası olarak içi piyasa yerine dış piyasayı hedefledi. yani fabrika ufaksa ve kendileri gibi üreticilerle rekabet ortamında çok fazla sayıda motor satıp bunların talepleriyle uğraşmaktansa , az sayıda üretip diğer ülkelerde fazla rekabet ortamı olmadan çindeki kar marjından daha fazla kar ederek satmak daha cazip geliyor olabilir.

Hayali şirket olma ihtimali vermiyorum. sarıkayalar ve emre ltd . bunları ithal ederken sanayi ve ticaret bakanlığından o kadar bağlayıcı yaptırımlara imza atıyorlar ki , firmanın hayali olacağı ihtimali zayıflıyor. o kadar yatırımı hayali bir firmaya yapmak mantıksız geldi.

Rommel
20.Ağustos.2007, 14:58
walla burası türkiye.. sanayi ve ticeret bakanlığıda türkiyenin değil mi ??? her şey olabilir.. alt tarafı bir tanıdık çaycı olsa bakanlıkta her işi halleder :):):):)

Aksu
20.Ağustos.2007, 15:17
walla burası türkiye.. sanayi ve ticeret bakanlığıda türkiyenin değil mi ??? her şey olabilir.. alt tarafı bir tanıdık çaycı olsa bakanlıkta her işi halleder :):):):)
Benim de duyduğum bunların Çin patenti altında Bulgaristan da üretildiği. Ama ben yine de bakanlığa gidip de çaycılara sorayım işi aslı neymiş.
Rommel nerelerdesiniz yaw Ankara yı ben karıştırmasam kimseden tık çıkmayacak.

ozzymania
20.Ağustos.2007, 16:51
Adamların 1,5 milyar nufusu var illaki seveni vardır ama belki iç piyasada farklı isimle yurt dışına farklı isim ve marka ile satış yapıyorlardır.
Aynı bizdeki Arçeliğin yurtdışında Beko olması gibi.

doğan
20.Ağustos.2007, 17:01
Çin'de RR'ı üreten şirket. motorlarının istanbulda böyle bir fun club ı olduğunu görseler ya da festivallerde RR'cıları izleseler gözleri yaşarırdı herhalde. :mrgreen: :mrgreen:

promote
21.Ağustos.2007, 09:59
2.5 aydan sonra motoru bı ayar duzeltme yapmadan hmn calıştırsam olurmu sorun cıkmaz dımı zaten aldıgımdan berı servısden cıkmadı

Aksu
21.Ağustos.2007, 14:11
Akü boşalmış olabilir, karbüratöre benzin gitsin diye musluğu aç ve bir kaç dakika bekle sonra jikleyi çekerek marşa bas. Çalışırsa ne ala, çalışmazsa vitesi bir kaç kez sık bırak ki plakaları yağlasın, sonra da vitesi at 2 ye vurudurarak çalıştırmayı dene. Tabii ilk başta yağını suyunu tuzunu zincirini kontrol edeceksin. Marş bastın veya vurdurdun ama çalışmadı, hiç zorlama bujileri temizle ve tak. Birde çoğu arkadaşlarda gördüğüm şey motoru çalıştırırken farlar açık olarak marşa basarlar ayrıca çalışan motoru da önce farları kapamadan stop ederler bu benim anlayışıma ters düşüyor.

promote
22.Ağustos.2007, 23:23
hallettım tesekurler