PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam Suzuki GSX-S1000F Videosu

gabriel cash
23.Haziran.2016, 10:36
Hemen hepimiz biliriz Altın Elbiseli Adam'ı, yani Barkın abimizi. Youtube kanalında bizlere motora dair hemen her türlü bilgiyi vermeye çalışan, bildiklerini anlatan değerli bir abimizdir. Güvenli sürüş konusunda birçok videosu, tavsiyeleri de bulunmaktadır. Sırf güvenli sürüş için tekniklerden tutun da ekipmanlara kadar birçok farklı içerikte video yayınlamıştır. Ve sırf bunlardan dolayı bile takdiri sonuna kadar hak eden bir insandır.

Ancak öyle bir video çekmiş ki ne güvenli sürüş kalmış ne diğer sürücülere saygı ne de kurallara uyma. Her zaman eleştirdiğimiz, "onlar yüzünden bizim adımız kötüye çıkıyor" dediğimiz apaçiler gibi bir motor kullanma tarzı, kural tanımamazlık, saygısızlık had safhada. Haliyle bu durum da gerek kendi youtube kanalında, gerekse ekşi sözlük gibi sosyal medya mecralarında tartışma başlatmış. Bir motosiklet forumu olduğu için konuyu buraya da taşımak istedim.

Ben kendisine yakıştıramadım ve insanların "lan en bilinçlisi, en eğitimlisi böyleyse diğer motorcuların öyle olması normaldir. Motorcuların sosyal medyadaki en büyük sözcülerinden bu adam bile bunu yapıyor" düşüncelerine üzülerek katılıyorum. Umarım ki motorla yeni tanışmış, daha neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar bu videoyu örnek almaz, bir imam-cemaat olayı yaşanmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=wzbFTW3BRhU

ereneren
23.Haziran.2016, 11:00
adam güvenli sürüs bilgileri veriyo ama her seferinde söylüyo ben apacilik yapıyorum siz bana bakmayın diye video amaclı millete satasıyo biraz ama kavga dövüş cıkarmıyo 250 falan yapıyo evet trafikte ama oda kendine güveni yani adam hiçbizaman ben cok iyiyim demedi hep söyledi size bunları anlatıyoruz ama biz bir gazlıyoruz fuat devrim falan üçü hep söylediler öyle gittiklerini

Tugay Güreşen
23.Haziran.2016, 11:19
Harbi ne yapmış o öyle ya :D Böyle bir videoyu koyması uygun olmamış ama diyo hep söylediği yapın, yaptığımı yapmayın diye demek ki bu yüzdenmiş :D

RaptoRider
23.Haziran.2016, 11:33
Ne sebeple olursa olsun bu video sağlıklı değil 8)

İlker DİNÇER / RaptoRider
ANTALYA

anilsedali
23.Haziran.2016, 13:25
Adam resmen farklı bir dünyada yaşıyor. Yüksek cc li motorun yan etkileri bunlar. Evet normal sürücülere garip geliyor; ama adamın kafasına bu sürüş şekli oturmuş. Normal hayatında da başka türlü süreceğini sanmıyorum.

RaptoRider
23.Haziran.2016, 13:37
Şu videoyu izleyene kadar hep dediğim birşey vardı keşke Regal Raptor'uda yorumlasa şu adam ama gördüklerimden sonra gerek olmadığını düşünüyorum.

İlker DİNÇER / RaptoRider
ANTALYA

erhan_
23.Haziran.2016, 18:17
Gündelik sürüş tarzını vs bilemiyorum ancak bana öyle geliyor ki ATV haberin "motosiklet terörü" gibi bir isimle yaptığı gerizekalıca habere bir eleştiri olarak, terör öyle değil böyle olur tutumuyla da yapmış olabilir