PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10/07/2016 Pazar- RR ANTALYA Haftalık Buluşması

RaptoRider
10.Temmuz.2016, 14:18
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/b305f1831c6617ab5ef5ddfa42878343.png

Ramazanı geride bıraktık uzun bi zaman oldu artık ailenin toplanma vakti geldi ve bugün değerli izmir il teşkilatından sorumlu yardımcı Burak arkadaşımız aramızda bulunacak 8)

Toplanma saati: 17:45

Toplanma yeri: Işıklar caddesi Mc donalds önü, istikamet kaleiçine girilecektir 8)

İlker DİNÇER / RaptoRider
ANTALYA

ozgur0007
10.Temmuz.2016, 14:26
1- İlker Akgül
2- RaptoRider (İlker Dinçer)
3- ozgur0007 (Özgür Demir)
4- wildword (Yağız keskin)
5- Yiğit Atalay
6- Fatih Arca
7-
8-

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wildworld
10.Temmuz.2016, 14:26
hadi bakalım8)

UğurOrhon
10.Temmuz.2016, 14:31
Malumunuz şehirdışındayım. Birkaç güne dönmüş olacağım. Affınıza sığınarak bu seferki toplantıya gelemeyeceğim. Herkese iyi geceler. Kaleiçini inletin 😎 👍

Antalya - Merkez

alibaba07
10.Temmuz.2016, 14:55
1- İlker Akgül
5- Yiğit Atalay
6- Fatih Arca
7- alibaba07 (Ali ALP)
8-

karakalem
10.Temmuz.2016, 16:02
1- İlker Akgül
5- Yiğit Atalay
6- Fatih Arca
7- alibaba07 (Ali ALP)
8-karakalem (Burak Bilici)

anilsedali
10.Temmuz.2016, 17:59
1- İlker Akgül
5- Yiğit Atalay
6- Fatih Arca
7- alibaba07 (Ali ALP)
8-karakalem (Burak Bilici)
9-anilsedali (Anıl Sedalı)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selmankaya
10.Temmuz.2016, 18:44
Ben de şehir dışında olduğumdan ve çalışıyor olduğumdan katılamayacağım ancak yeni arkadaşlarla tanışmak için sabırsızlıkla bekliyorum, Herkese Belekten selamlar, Antalya'ya hoş geldiniz Burak.

RaptoRider
10.Temmuz.2016, 23:32
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/00d109fb050c08fb78d939ffc01d0f85.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/c6b299df5ff5cb333de11c8fff83b812.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/95279b4e653979a83cb7d2125c5ae25f.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/9f95b1d43c4f39307c3188e9e131d515.jpg

Gelen gelemeyen herkese çok teşekkür ederim güzel bi buluşma oldu burak arkadaşımızıda tanıma fırsatımız oldu onada ayrıca teşekkür ederim 8) [emoji1598]

ANTALYA

karakalem
11.Temmuz.2016, 22:41
Antalya ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Güzel keyifli bir gündü, yol yorgunluğumu attım sayenizde. Sizlerle de festivalden önce yüz yüze görüşüp tanışmış olduk.

Bu arada, yer iz bilmediğin bir şehirde, aynı yeleği taşıdığın kardeşlerini görmek gurur verici bir duygu. Hepiniz iyi ki varsınız kardeşlerim.

wildworld
11.Temmuz.2016, 22:42
Antalya ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Güzel keyifli bir gündü, yol yorgunluğumu attım sayenizde. Sizlerle de festivalden önce yüz yüze görüşüp tanışmış olduk.

Bu arada, yer iz bilmediğin bir şehirde, aynı yeleği taşıdığın kardeşlerini görmek gurur verici bir duygu. Hepiniz iyi ki varsınız kardeşlerim.

Yolun düşerse her zaman yine bekleriz abi sizlerde iyi ki varsınız İzmir'e selamlar

RaptoRider
12.Temmuz.2016, 00:17

Bilirim bilirim antalya'da ve kuşadasında yaşadım [emoji5]

ANTALYA

batebay
14.Temmuz.2016, 02:42
Herkese selam antalya ekibi,bomba gibi gorunuyorsunuz :) orda kiyida kosede bir cruiser (veya land cruiser) goruyorum,enjeksiyonlu model ise sahibi bana ulasabilirmi fikir alisverisi icin :)

Ridin' through this world
All alone.

RaptoRider
14.Temmuz.2016, 02:55
Herkese selam antalya ekibi,bomba gibi gorunuyorsunuz :) orda kiyida kosede bir cruiser (veya land cruiser) goruyorum,enjeksiyonlu model ise sahibi bana ulasabilirmi fikir alisverisi icin :)

All alone.

Enjeksiyonlu kardeşim kuşadasına benden sonra gelip giden ozgur0007 nickli arkadaşın tek şikayetini biliyorum geç hızlanıyo diyodu 650 lik gibi hemen devirlenmiyo diyodu onun harici yakıtı çok düşük diyodu mutlu mesut yani konuyu görsün yazar zaten [emoji1]

ANTALYA

batebay
14.Temmuz.2016, 03:30
Enjeksiyonlu kardeşim kuşadasına benden sonra gelip giden ozgur0007 nickli arkadaşın tek şikayetini biliyorum geç hızlanıyo diyodu 650 lik gibi hemen devirlenmiyo diyodu onun harici yakıtı çok düşük diyodu mutlu mesut yani konuyu görsün yazar zaten [emoji1]

ANTALYA

Bende yeni aldim daha 2 bin km olucak,gidon cok acemi isi duruyo gidon ve egzos konusunu sormak istiyodum fikri varsa diye :)

All alone.

RaptoRider
14.Temmuz.2016, 03:54
Bende yeni aldim daha 2 bin km olucak,gidon cok acemi isi duruyo gidon ve egzos konusunu sormak istiyodum fikri varsa diye :)

All alone.

Gidon kolay valla o genelde uzun yol yapıyo hatta istanbuldan aldı bindi geldi [emoji1] egzoslar orjinal kaynakla açılmış çok tatlı sesi var çantalar falan baya giderli dediğim gibi genelde uzun yol yapıyo o [emoji1][emoji1]

ANTALYA

batebay
14.Temmuz.2016, 10:42
Gidon kolay valla o genelde uzun yol yapıyo hatta istanbuldan aldı bindi geldi [emoji1] egzoslar orjinal kaynakla açılmış çok tatlı sesi var çantalar falan baya giderli dediğim gibi genelde uzun yol yapıyo o [emoji1][emoji1]

ANTALYA

Hmmmm sadece egzosun sonundaki kapaklarimi actirmis yoksa ondan sonraki susturucuyudami actirmis acaba [emoji3]

All alone.

RaptoRider
14.Temmuz.2016, 11:22
Hmmmm sadece egzosun sonundaki kapaklarimi actirmis yoksa ondan sonraki susturucuyudami actirmis acaba [emoji3]

All alone.

Az daha dayan derdine derman geliyo şimdi [emoji1]

ANTALYA

ozgur0007
14.Temmuz.2016, 12:34
[QUOTE=batebay;231967]Herkese selam antalya ekibi,bomba gibi gorunuyorsunuz :) orda kiyida kosede bir cruiser (veya land cruiser) goruyorum,enjeksiyonlu model ise sahibi bana ulasabilirmi fikir alisverisi icin :)

All alone.[/QUOTE

merhaba dostum.. evet doğru görüyosun kıyadaki köşedeki rks cruiser 250 enjeksiyonlu :)
bi v motor aşkına tutuşup aldık gayette memlunum motorumdan. egzos ları orjinal egzosunu ktalizör hariç hepsini actırdım sadece ktalizör var onu iptal edicektim fakat motorda egzos sensörleri olduğu için onu iptal edersem sensörlerin enjektör ve hava yakıt karışımına yanlış bilgi aktaracağı için hava yakıt karışımının sorunlu ve yanma odasında problem yaratacağını söylediler o yüzden dokunmadım. bunlarda manuel jikle yok rolantisini kendi ayarlıyo o buji büyüklüğünde egzos a gömünü sensörlerin sayesinde.. bazı motorlarda oksijen sensörü de deniyor.
en memlun olduğum kısmı yakıtı. 1670 km de 41 litre yakıt yaktı yüzde 90 uzun yol. istanbul-antalya-manavgat-izmir-muğla marmaris-antalya. öndeki camı cıkartıldığımda dahada düşeceğine eminim ama cam uzun yolda cok işe yarıyor.
Üstünde gelen arka lastik ve ebatları dehşet kötü. yani daytona ya binip sonra rks cruiser motora binince arka lastiğin cok daha küçük capta olduğu hem görüyosun hemde yolda farkedebiliyosun inişli cıkışlı bi asfalta gectiğiğn zaman lastik capı küçük olduğu için motoru sağa sola yıklamaya çalışıor. ben 150-90-16 ile değiştirdim üzerindeki 130-90-16 idi. üzerindeki gelen lastik zaten dandik ama bari 150p 160p falan yapsalardıda 1 sene idare edip sonra lastik alsak olurmus. üzerinde cıkan lastik0 evde duruyor benım. bence 250cc bu tarzda alınabilecek v motor budur diye düşünüyorum bunun sonraki adımı artık cc yükseltmek olmalı. 80-100 km uzun yolda giderken sollama yapmak istediğinde 650cc motor un eksikliğini yaşatıyor..

batebay
14.Temmuz.2016, 12:56
[QUOTE=batebay;231967]Herkese selam antalya ekibi,bomba gibi gorunuyorsunuz :) orda kiyida kosede bir cruiser (veya land cruiser) goruyorum,enjeksiyonlu model ise sahibi bana ulasabilirmi fikir alisverisi icin :)

All alone.[/QUOTE

merhaba dostum.. evet doğru görüyosun kıyadaki köşedeki rks cruiser 250 enjeksiyonlu :)

bi v motor aşkına tutuşup aldık gayette memlunum motorumdan. egzos ları orjinal egzosunu ktalizör hariç hepsini actırdım sadece ktalizör var onu iptal edicektim fakat motorda egzos sensörleri olduğu için onu iptal edersem sensörlerin enjektör ve hava yakıt karışımına yanlış bilgi aktaracağı için hava yakıt karışımının sorunlu ve yanma odasında problem yaratacağını söylediler o yüzden dokunmadım. bunlarda manuel jikle yok rolantisini kendi ayarlıyo o buji büyüklüğünde egzos a gömünü sensörlerin sayesinde.. bazı motorlarda oksijen sensörü de deniyor.

en memlun olduğum kısmı yakıtı. 1670 km de 41 litre yakıt yaktı yüzde 90 uzun yol. istanbul-antalya-manavgat-izmir-muğla marmaris-antalya. öndeki camı cıkartıldığımda dahada düşeceğine eminim ama cam uzun yolda cok işe yarıyor.

Üstünde gelen arka lastik ve ebatları dehşet kötü. yani daytona ya binip sonra rks cruiser motora binince arka lastiğin cok daha küçük capta olduğu hem görüyosun hemde yolda farkedebiliyosun inişli cıkışlı bi asfalta gectiğiğn zaman lastik capı küçük olduğu için motoru sağa sola yıklamaya çalışıor. ben 150-90-16 ile değiştirdim üzerindeki 130-90-16 idi. üzerindeki gelen lastik zaten dandik ama bari 150p 160p falan yapsalardıda 1 sene idare edip sonra lastik alsak olurmus. üzerinde cıkan lastik0 evde duruyor benım. bence 250cc bu tarzda alınabilecek v motor budur diye düşünüyorum bunun sonraki adımı artık cc yükseltmek olmalı. 80-100 km uzun yolda giderken sollama yapmak istediğinde 650cc motor un eksikliğini yaşatıyor..

Bende kusadasina gidip geldim bi sikinti cikarmadi ama dedigim gibi egzos ve gidon yapmam lazim...egzoslari actiriyimmi ne dersin senin ki gibi,birde o lastik baya canimi sikti iyi yere deginmissin,daytonayi satip bunu aldim cok ince geldi,150 evat kurtariyor yani bi sorun olmuyor? Aslinda ozelden numarani atsan musaitsen konussak daha saglikli olur :)

All alone.

ozgur0007
14.Temmuz.2016, 13:04
Gidon a alışınca neden öyle yaptıklarını anlarsın. Bana da ilk başta öyle gelmişti ama alışınca anladım ki adamlar örcmüs biçmiş hesablamis. Egzoz lar açtır ama nikelaja zarar vermesinler açarken yoksa yeni egzoz almak zorunda kalırsın.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi