PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rutin bakımlar ve değişimler

osmankzlkaya
21.Temmuz.2016, 20:42
herkese merhabalar tekrardan

geçen motosikletimi servise götürürken aklıma geldi. ilk motosikletimi aldığımda kafam rahat olsun diye bi servise götüreyim genel bakım yapılsın öyle kullanayım demiştim. yaklaşık 9000km civarındaydı. şimdilerde kapanan eski yeri sefaköy yokuşunda olan emre motora gittim. servise bıraktım ertesi gün aradılar tamam motor hazır gel al diye. gittiğimde yaklasık 220 tl bakım masrafı çıkartmışlardı. faturada yağ, buji, hava filtresi, fren balataları işçiilik vs. birşeyler yazıyordu. demem o ki bazı servislerde (genelleme yapmıyorum) 'daha yeni motora başlamış, bilmez gbi' söylemlerle gereğinden fazla masraf çıkartabiliyorlar.

Bunun için belirli kilometrelerde yapılan rutin bakımlar ve değişimler, hangi kikometrede neler değişir hangi ayarlar yapılır gibi bir paylaşım güzel olur gibi :) saygılar

anilsedali
22.Temmuz.2016, 00:47
Selamlar tüm bilgiler kullanım klavuzunda yer alıyor. 220 tl ciddi bir mebla. Ben motosikleti servislere götürme taraftarı değilim. İyi bir ustan olunca onlardan daha iyi bakarlar. Geçenlerde bir klavuz paylaşmıştım. Forumda ararsan bulursun.

Tugay Güreşen
22.Temmuz.2016, 11:33
Hava filtresi ve balatalardan tam bilgim olmamakla birlikte , 2000 de bir yağ 5000 de bir buji değişimi olmalı diye biliyorum yine daha bilgili arkadaşlar netleştirecektir.