PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : land cruiser 250

DenizT
25.Temmuz.2016, 22:50
merhaba güzel ailem sizlerden birazcık bilgi istiyorum.

Yeni bir motor almayı düşünüyorum ancak 250cc'lik bi motor düşünmüyorum.
ama gel gelelim elimde nakit 5-6bin tl param var ve bu paraya da 250cc üstü bulduğum motorlarda baya bi bakım istiyor ki onuda yapmak istemiyorum. Şuan aklımda 3 var

1- 2016 model 0 Km Hyosung GV 250 (kredi ile alıcam bunu)
2- 2016 model 0 Km Rks Blackster 250 (bunuda kredi ile alcam)
3- 2008 model 8000 Km Keeway Land Cruiser 250 (nakit alıcam V motor olduğu için)

Bu 3 seçeneğin arasında araştırdım RKS ve Keeway hava soğutmalı olduğu için biraz canımı sıktı bunun aksine GV yağ soğutmalı ve onun nasıl bir soğutma sistemi olduğuyla uzaktan yakından bir bilgim yok. :cry:

Şimdi sonuç olarak eğer

GV250 alırsam aldığım gibi binicem sanırım enjeksyonlu olduğu için egzoza dokunamıycam sessizde olsa öyle binicem ve kredi taksiti ödücem 1-2 yıl kadar

RKS alırsam da en fazla 500-600 gibi bir harcama yapabilirim istediğim gibi olmaya bilir bunun yanı sırada kredi taksiti ödücem

son olarak Keeway alırsam görüntüsünü sevdim ssybar çantaları egzozları falan hoşuma gitti. Ancak ve ancak 8 yaşında motor ve hava soğutmalı ona güvenemiyorum.

Bu 3'lü arasında kaldım kafayı yemek üzereyim yardım istiyorum :soru?:soru?

wildworld
25.Temmuz.2016, 22:56
Merhabalar abicim/kardeşim sana şunu söyleyeyim hava soğutmalı motor asla gözünü korkutmasın rks 250 ile 1000+ üzeri km yapan antalya ekibinde özgür abimiz var motorundan inanılmaz memnun 10-12 krş arası da bir yakıt tüketimi var o yüzden benim sana önerim rks olabilir ama tabiki daha kalite olsun dersen gv 250 de olabilir. land cruiser'a gelecek olursak rks250'nin eski kasa enjeksiyonsuz modelidir kendisi enjeksiyon olmamasından dolayı keyfi hastaları vardır (egzoz sesi daha güzel çıktığı ve tamirati kolay olduğu için) enjeksiyon ise daha akıllıdır rolantiyi falan kendisi ayarlar rks250 bir de enjeksiyon daha az yakıt tüketimi demektir. bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım Muğla'ya selamlar

yenidunya
26.Temmuz.2016, 01:53
Öyle bir imkanım olsa krediyi ödeyebilecek olsam yç9 250 alırım bu üçlü arasindan

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yenidunya
26.Temmuz.2016, 01:53
Gv 250

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MUSTAFA48
26.Temmuz.2016, 06:52
deniz yag soğutmalı hava sogutmalı aralarında fazla fark yok kardesım ama ben su sogutmalı tercıhım ha söyle bır durum olsa yamaha yazsan hava sogutmalı gozum kapalı yamaha al derım bılıyorsun ama senın dedegın motorlara gore su sogutmalı tercıh ederım. malum bızım buralar asırı soguk kı bılıyorsun bızım motorlar nasıl delı gıbı fan acıyor sehır ıcınde

Bradiaga
26.Temmuz.2016, 13:32
Hepsi güzel makinalar fakat ben gv 250 tavsiye ederim. 0 km alacaksan bunun lastikleri nasıl bilmiyorum ama genelde değiştiriyorlar, çantası, ekipmanı ve ödeyeceğin kredi seni zorlamıycaksa tabi.

Siyah Adam
26.Temmuz.2016, 14:21
Dediğim gibi kardeşim ben hala land cruiser den yanayım hiç değilse borcun altına yatmaz istediğin gibi custom yapabilirsin. Beraber okudukta memnun olan çok fazla insan var motordan

spue
26.Temmuz.2016, 14:32
Selamlar Yağız,
Bence cebine iyice bir danış, olur al ve gönlünden hangisi geçiyor ise o makinenin yanına git ve al.
Maalesef bu grupta (fiyat ve üretici açısından) olan makineler mutlaka sorun çıkaracaktır.
Ancak bakımlarını tam yaparsan, gözün üzerinde olursa daha az sorun yaşarsın...8)
Kazasız sorunsuz, gönlünce km.ler dilerim. Yolu açık, rüzgarın bol olsun...:Rockn Roll:
Umarım, .....900 mü? yoksa ....1200mü? veya ....750 mi? sorularında görüşmek dileği ile...:wink: