PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GV 250

Pak
02.Ağustos.2016, 01:46
Gv 250 Kullanıcısı var mı güzel ailemizin arasında bu motor hakkında bilgilendirme verebilir misiniz :) Teşekkürler <3

Bursa_Erkan
02.Ağustos.2016, 09:19
Benim ilk motorum olucak çok araştırdım senelerdir kullanmış arkadaşımın tavsiyesiyle alıcam...
250 cc cruıser olarak sınıfında gayet torklu ve beygir olarakda güçlü bir makine...
Regal raptor gibi görsellik aramıyosan bence yakından incele motoru...

Büyüke
02.Ağustos.2016, 09:48
Yaklaşık 1000 km dir kullanıyorum. Hemen hemen iki ay oldu alalı. 2011 model enjeksiyonlu benim kullandığım. 5100 km de almıştım. Uzun yolda da şehir içinde de kullandım. Tek olumsuz yanı yedek parça konusu. Bu konuyu da kullanıcılar veya bulunduğun bölgede varsa iyi ustalar diğer markalardan uydurdukları yedek parçalar ile çözmüşler. Meslea benim konjektör bozulmuştu yaklaşık 500 km önce xmax ın konjekötrü uyumlu diyerek usta onu taktı. Herhangi bir sorun yok. Daha fazla detay istersen seve seve paylaşırım.

aycanblmts
02.Ağustos.2016, 11:01
Ben de yaklaşık iki ay önce aldım. aldığıma bin pişman oldum. sorunlar bitmiyor. yedek parça bulunmuyor. kendisine "usta" diyen ama bir şeyden anlamayanlara düşersen yandın. 2009 model enjeksiyonlu var. benzin pompasını değiştirene kadar göbeğim çatladı. onu hallettim şimdi rölanti ayarı bozuk. sebebini bulmaya çalışıyoruz.

Bursa_Erkan
02.Ağustos.2016, 17:18
Yaklaşık 1000 km dir kullanıyorum. Hemen hemen iki ay oldu alalı. 2011 model enjeksiyonlu benim kullandığım. 5100 km de almıştım. Uzun yolda da şehir içinde de kullandım. Tek olumsuz yanı yedek parça konusu. Bu konuyu da kullanıcılar veya bulunduğun bölgede varsa iyi ustalar diğer markalardan uydurdukları yedek parçalar ile çözmüşler. Meslea benim konjektör bozulmuştu yaklaşık 500 km önce xmax ın konjekötrü uyumlu diyerek usta onu taktı. Herhangi bir sorun yok. Daha fazla detay istersen seve seve paylaşırım.

Yedek Parça sitelerden sipariş edilmiyormu? yedek parça sorununu detaylı anlatırmsınız?

Büyüke
02.Ağustos.2016, 20:14
ben üç aydır kullanıyorum. Bu süreçte sadece konjektör sorunu yaşadım. DAha önce başka bir başlıkta daha yazmıştım. 5 yıllık bir motorsiklet için konjektör sorunu normal yorumları mevcut. Zaten malzeme işçilik falan 130 tl ye yaptırdım.

Hyosung un yedek parça konusu distribütörden dolayı türkiyede karaborsa sistemine dönüşmüş. İnternetten biraz araştırdıysan fiyatlar dikkatini çekmiştir orjinal konjektör alıyım desen 200 tl. Alternatif olarak yedek parçaları koreden getirtiyorlar. Ama bu kısım da biraz netameli. Çünkü eskiden paypal üzerinden alışveriş yapılıyordu, güvenli kolay v.s. Ama paypal türkiyeden çekildiği için direk temasa geçiyorsun, parayı havale ediyosun sonra malzemenin gelmesini bekliyosun. yani paypalın güvenli ortamı yerini kuşku ve endişeye bırakıyor ( acaba dolandırıldım mı :cheesy: gibi ).

Bunun dışında eldeki imkansızlıklardan dolayı insanlar yeni çıkış yolları bulmuşlar. Mesela xmax ın konjektörü uyumlu, veya olası statör arızasında bobinajcılarda sardırıyorlar. v.s.

Yedek parça konusunda distribütör firmaya da başvuruyolar ama doğru düzgün bir geri dönüş alamıyorlar.

Yukarıdaki bilgiler tamamen benimde forumlardan internetten edindiğim bilgiler, başkalarının deneyimlerinin özeti. 8) Çok şükür 1000 km lik deneyimim süresince çözümsüz bir sorunla karşılaşmadım. Hatta konjektör dışında hiçbir sorun yaşamadım.