PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daytona 2ö50E-6C Lastik Önerisi

ctezcan
03.Ağustos.2016, 16:59
Merhaba arkadaşlar, herkese selamlar.

Öncelikle aranızda yeniyim. Eğer konu daha önceden varsa ve ben tekrar açmış bulunuyorsam affola. Gelelim meramımıza :)

Bundan 3 ay önce kadar RR Daytona 250 6C aldım. Fakat herkesin bildiği üzere lastikler çok kötü olduğundan, çok çok düşük bir hızla gitmeme rağmen arka fren yaptığımda motoru yan yatırdım. Ufak tefek sorunlar hariç başka bir şey olmadı çok şükür :)

Burada konu 6C modeli olduğundan, bu modele uygun lastik bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Ön lastikte sorun yok 90x90x21 ebatlarında bulunabiliyor fakat arka lastik 160x80x16 olduğundan seçenek kısıtlanıyor.

Bu modelden elinde olup da lastik değiştireniniz var mıdır öncelikle bunu sorayım :)

Metzeler ME 880 Marathon modeli ön ve arka olarak uyuyor fakat tuzlu. Takım olarak 1100 tl gibi bir rakam çıkıyor.

Bunun haricinde Michelin Commender II var bir de. Ön lastiğin ebatları bire bir uyuyor fakat arka lastik ebatları 150x80x16. Buradaki genişliğin 150 olmasının bir sıkıntısı olur mu? Takılabilir mi? (Michelin de takım olarak 1100 tl gibi bir fiyatta, tuzlu :) )

Bir de Bridgestone'un Exedra Max modelini buldum araştırırken. Nispeten Michelin ve Metzeler'e göre takım olarak biraz daha uygun. Fakat bu modelde ise örnek olarak 90x90x21 TT 54 H yazmakta. Buradaki TT (Tube-Type) anlamına geliyormuş, nedir, uygun mudur vs. bilmiyorum. Lafın kısası, bu model uygun mudur DD 6C modeline :)

Çok uzattıysam kusura bakmayın, cidden lastikleri değiştiremiyorum kararsızlıktan, çok dertliyim :cry:

Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.

CaNeR
03.Ağustos.2016, 17:35
Aramıza hoşgeldin önce tanışma başlığında kendini tanıtırsan seviniriz 8) commender 150 olarak bir çok arkadaşımızın kullandığı bi model sıkıntı olmaz, lastik alacaksan fiyatlar malesef hep böyle. bakdığın lastiklerin cruiser chopper lastiği olduğuna dikkat et o bakdığın model farklı tarz motorlar için olabilir araştırman lazım kolay gelsin 8)

Ferhat BASTEM
03.Ağustos.2016, 18:54
TT (Tube-Type) demek, o lastiğin iç lastik(şambrel) olmadan kullanılamayacağı anlamına gelir. Genelde telli jantlarda kullanılır. Dezavantajı lastik patladığında tamir istemesidir. Tubeless lastiklere lastik tamir köpüğü sıktıktan sonra yoluna devam edebilirsin. Ancak bu yöntem şambrelli sistemde işe yaramıyor diye biliyorum.

Metzeler Marathon kullanmış biri olarak tavsiye ederim. Evet, fiyatı fazladır ancak denildiği gibi genelde fiyatlar bu civarda. Kaldı ki senin sürekli düşmeni engelleyecek bir değişiklik için verilecek para kesinlikle boşa verilmeyecektir.

MErtugrulK
03.Ağustos.2016, 20:00
Ferhat ağabeyimin eski motoruna sahibim, sağolsun beni düşünerek üzerine Metzeler takmış idi. Sıfır sıkıntı kafa rahat, fiyatının hakkını veren bir lastik. Kesinlikle tavsiye olunur.

Efkan
03.Ağustos.2016, 21:44
Bende de 250 daytona var ve arka lastik bridgestone kaydırmaya gelince tabiki çok sıcak havalarda asfaltta kaydırıyor ama gel gelelim motorsiklette sadece arka fren hiç bir zaman kullanılmaz ön fren ile koordine bir şekilde kullanmak lazım ön fren kullanmıyosan kaza yapman yüksek.

ctezcan
04.Ağustos.2016, 11:20
Aramıza hoşgeldin önce tanışma başlığında kendini tanıtırsan seviniriz 8) commender 150 olarak bir çok arkadaşımızın kullandığı bi model sıkıntı olmaz, lastik alacaksan fiyatlar malesef hep böyle. bakdığın lastiklerin cruiser chopper lastiği olduğuna dikkat et o bakdığın model farklı tarz motorlar için olabilir araştırman lazım kolay gelsin 8)

Hoşbulduk abi :) En kısa zamanda yazacağım.

Ayrıca cevabın için de teşekkürler.

ctezcan
04.Ağustos.2016, 11:23
TT (Tube-Type) demek, o lastiğin iç lastik(şambrel) olmadan kullanılamayacağı anlamına gelir. Genelde telli jantlarda kullanılır. Dezavantajı lastik patladığında tamir istemesidir. Tubeless lastiklere lastik tamir köpüğü sıktıktan sonra yoluna devam edebilirsin. Ancak bu yöntem şambrelli sistemde işe yaramıyor diye biliyorum.

Metzeler Marathon kullanmış biri olarak tavsiye ederim. Evet, fiyatı fazladır ancak denildiği gibi genelde fiyatlar bu civarda. Kaldı ki senin sürekli düşmeni engelleyecek bir değişiklik için verilecek para kesinlikle boşa verilmeyecektir.

Tube-type bilgisi için teşekkürler abi.

Şambrelli lastiklerde köpüğün işe yaramadığını duymuştum ben de, haklısın sanırım :)

Metzeler tavsiyesini bir arkadaşım daha vermişti. O da eski RR kullananlardan :) Dediğin gibi; söz can güvenliğiyse, yapılacak o masraf 8)