PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet çakmaklık

MUSTAFA48
07.Ağustos.2016, 03:58
Arkadaslarım kardeslerım abılerım motorsıklet ıcın cakmaklık yapmaya karar verdım gecenın bu saatınde fıkırlerımı kagıda dokuyorum.:) malum uzun yollar gıdıyoruz bazen telefonumuz sarjsız kalıyor bunu onyebılmek ıcın motora cakmaklık koymayı dusunuyorum en ucuz malıyetle 20-30 tl gıbı rakamlardan bahsedıyorum çakmaklık yapmayı dusunuyorum ve sızın bılgılerınızıde almak ısterım var mı daha once yapan veya yaptıran nasıl bır yol ızlemısler. yardımlarınız ıcın sımdı den tesekkur ederım

evocan(aj)
07.Ağustos.2016, 11:33
Dur seni gıcık edeyim biraz...😃 kipaya gidiyorsun teknoloji bölümünden portatif şarj alıyorsun :) 19.90dan başlıyor eheheh...ben 49.90lığı kullanıyorum verimli...

Kötüyüm ben kötüyüm kötüyüm kötüyüm😈

EVREN
RaptorRiders Bodrum

DenizT
07.Ağustos.2016, 12:28
Mustafa bizim orda 10 TL lik araç şarj aparatları var. Ethernet kablosuyla akü'den bağlantı çekeriz yaparız Kardeşim boşa elektrikciye para verme :)

MUSTAFA48
08.Ağustos.2016, 00:07
verımlı olacagını sanmıyorum denız cunku unıversel araç cakmaklıklarına da baktım dızları metal sase baglantısı var dısında o yuzden dırek onu baglamam sakıncalı en ufak yagmur damlası bıle gelse sıgortayı yalan edebılır. bu yuzden baska goruslere ıhtaycım var senın dusuncenı de sen geldıgınde detaylı anlatırsın bana denız. celil baskan aslında basıt yollu bır sey senın aklında vardır abı yardımcı olursan sevınırım

Fatal
08.Ağustos.2016, 04:57
Elektrik ve Elektronikci olarak benim tavsiyem çakmaklığa bağlayacağın kablo en az 1mm yada 1.5mm çok telli (piyasada NYAF diye bilinir) kablo kullanman ve bağlama işlemlerini soket, pabuç yada lehimle yap direk aküden 5 Amper sigorta ile bağla (eğer şarjdan başka birşey için kullanmayacaksan 5A yoksa 10A veya 15A olabilir fazlasını akü desteklemeyebilir :))
Aküden direk + (artı) al sigortaya bağla (hazır sigorta yuvaları ile yaparsan atınca değiştirmesi basit olur ve mümkünse cam sigorta kullanma arabalardaki bıçak sigorta dediklerinden kullan)
sigortadan sonra on-off düğme bağla ki kullanmadığında kapatabilesin (ıslandığında kısa devre riskine karşı)

Benim diyeceklerim bunlar kafana takılan birşey olursa telefonla yada mesaj yoluyla ulaş yardımcı olurum :)
ama şunuda söylemeden geçemeyeceğim yolda giderken şarj etmek zor olabilir malum titreşim ve yol şartları şarj aletini yerinden çıkartabilir durduğun yerde şarj edersin
ve araç şarj cihazlarna dikkat edin çoğu 1A dir ve geç şarj eder eğer para sorun değil dersen
QUALCOMM markasının AUKEY modeli var (çakmalarına dikkat aliexpreste ve geek de çakması çok orjinali 60tl ile 90 tl arasında) biraz tuzludur ama yeni telefonlardaki QC özelliğini (quick charger) destekler ve normal cihazlarıda yüksek akım kapasitesiyle hızlı şarj eder
benden bu kadar seçim senin yeterince kafanı karıştırdım :)

Oguz
08.Ağustos.2016, 14:33
Mustafa(Fatal) hepimiz için güzel bilgiler vermişsin teşekkür ederiz.

CELİL
08.Ağustos.2016, 14:54
verımlı olacagını sanmıyorum denız cunku unıversel araç cakmaklıklarına da baktım dızları metal sase baglantısı var dısında o yuzden dırek onu baglamam sakıncalı en ufak yagmur damlası bıle gelse sıgortayı yalan edebılır. bu yuzden baska goruslere ıhtaycım var senın dusuncenı de sen geldıgınde detaylı anlatırsın bana denız. celil baskan aslında basıt yollu bır sey senın aklında vardır abı yardımcı olursan sevınırım

Merhaba Mustafa en güzel uygun yol alttaki linkte bende ondan kullanıyorum su almıyor 8)

http://tr.aliexpress.com/item/Yeni-Su-Ge-irmez-Motosiklet-motosiklet-telefon-arj-12-V-akmak-5-V-2-1A-USB/32675438400.html?pvid=4a254b23-20fd-45a3-86ef-152f7b9df020&tpp=1&scm=1007.13338.33346.0

Peder
08.Ağustos.2016, 17:53
Merhaba Mustafa en güzel uygun yol alttaki linkte bende ondan kullanıyorum su almıyor 8)

http://tr.aliexpress.com/item/Yeni-Su-Ge-irmez-Motosiklet-motosiklet-telefon-arj-12-V-akmak-5-V-2-1A-USB/32675438400.html?pvid=4a254b23-20fd-45a3-86ef-152f7b9df020&tpp=1&scm=1007.13338.33346.0
Güzel ürün fiyatı da uygun bende ilerleyen dönemde bu üründen almayı planlıyorum

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MUSTAFA48
09.Ağustos.2016, 01:40
fatal adaş cok teşekkur ederım bılgılerın ıcın bunları bıldıkten sonra kendım baglayacagımı dusunuyorum celıl baskanımında önerdıgını alacagım herkesın elıne saglık tesekkurler bılgılerınızı bızımle paylaştıgınız ıcın

Fatal
09.Ağustos.2016, 02:42
Yardımcı olabildiysrm ne mutlu bana :)