PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deli eden ses

Efkan
07.Ağustos.2016, 19:47
herkeze tekrar merhaba en son şanzıman ile ilgili yazmıştım onu tamir ettirdim fakat gittiğim usta saolsun bi yeri yapıp on yeri bozmuş :/ motorsikleti tamirden aldım devir daim borusu su kaçırıyodu hiç olmayan bişy usta kaynaklı onu hallettim fakat şuan sorun km saatinin ışığı motoru çalıştırınca gidiyor ve kasislerden küçük çukurlardan geçerken yani motor sarsılınca zincir kapağının oralardan metale metal bi cisimle vurursun gibi ses geliyor ben bayağı baktım bulamadım gene tamire götürmek istemiyorum başına gelipte çözebilen varmı şimdiden teşekkürler :cry: 8)

AMZ35
08.Ağustos.2016, 03:05
Zincir sesi olmayan yok heralde. Varsa da yakinda onlarda da ses zuhur edecek 😄 zincir korumasinda zincir sesini engelleyen bi plastik parca var. Usta onu cikarmis ya da dusurmus olabilir. Belki de kendiliginden kullanim suresinin sonuna gelmistir. Demirtas motosiklette o parcayi bulabilirsin.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatal
08.Ağustos.2016, 05:15
zincir ses lastiği bitmiş yada düşmüş olabilir
şanzuman tamirinden sonra zincir gerginliği kontrol edilmemiş olabilir
veya oringli zincir varsa bendede oluyor oringli zincir düz zincire göre ağır olduğu için bazen hafif laka ve çukura sert girdimmi tak tak tak gibi zincir şaseye vuruyor olabilir :)

Hiracan
08.Ağustos.2016, 05:52
O zaman sen de aramıza hoşgeldin kardeşim :cheesy: Hepimizin ortak sorunu valla

Efkan
08.Ağustos.2016, 13:11
Hepinize teşekkürler ama benim ses zincir değil onu ben iyi bibustada hallettirdim zincir sesi farklı onu kolay fark ettim bu daha başka bi ses tiz demir sesi geliyo ince bi ses 😊

CELİL
08.Ağustos.2016, 15:13
Merhaba Efkan ses sol yandaki krom zincir kapağından olabilir vidaları gevşeyince veya biri düşünce yapar çok uyuz bir ses hafta sonu benimde 1 vidası düştü yolda zırıltıdan uyuz oldum 8)

DenizT
08.Ağustos.2016, 19:37
Kardeşim aramıza hoşgeldin :) çözümü bulunamayan seslere hılt olanlar derneğinden selamlar :cheesy::cheesy:

Efkan
08.Ağustos.2016, 20:55
Celil abi kapağa baktım biraz gevşek ama zincirde gevşek tamirden sonra usta iyi gerdirmedi sanırım biraz daha gevşeyince ses arttı iyice 😂😂

Efkan
08.Ağustos.2016, 20:58
Bu arada Burak hoş bulduk baya arızalı bi motor almışım sanırım ama her güzelin bir kusuru vardır 😉😂😁

DenizT
08.Ağustos.2016, 21:13
Aynen kardeşim her güzelin bir kusuru vardır mesela benim Pars'ın sesini falan kestim egzozların içi çürümüş kaynakları kopunca şakır şukur ses yapıyor ayda bir kaynağı yeniliyorum. Regalin ise hiçbir sesi yok ama 6ay kadar yattığı için bunalıma girmiş bakıma girmesi gerekiyor binince gıcırdıyor civatalar yaglanicak, ses sistemi var bağlantıları kopuk onlara bakılacak. Yani kısacası bunlar küçük şeyler motorun içinden sıkıntı olmasında gerisi modifiyeye giriyor zaten :cheesy::cheesy:

Efkan
08.Ağustos.2016, 22:19
Motorunda sadece 1. Viteste geçişi bazen zorluyo başkada bisy yok Allaha şükür 😁