PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NGK Marka Bujiler

ozzymania
21.Ağustos.2007, 21:33
Duyduğum ve gördüğüm kadarı ile herkes NGK Marka bujileri tercih etmekte ama piyasadaki NGK'ların çoğunun çakma olduğundan şikayetçi.
Motorlarınızda kullanılan Bujilerin kod numarasıda aşağıdaki adreste .
Ama Regal Raptor yok..

http://www.ngk.com.tr/index.php?id=1860&pd=1861&lng=tr&t=motorrad

cuneyt
21.Ağustos.2007, 23:21
Temmuz başında debriyajdaki sorunla beraber bujilerde değişti. (Bosch'tan Champion'a). Ancak motorun ilk sahibinin elde ettiği km'ye ulaşamıyorum. İlk sahibi 340 Km'de yedeğe düşerken ben 280-300 civarına ancak yaklaşabiliyorum.

Acaba bu sorun giderilirken yapılan bakımda bazı ayarların yanlış yapılmış olma ihtimali var mıdır? Benim ayarlayabileceğim noktalar nelerdir?(Alet edavat kullanabiliyorum, elimden geldiğince halletmeye çalışabilirim, yani sanırım, çünkü servise gidecek çok fazla vaktim bulunmuyor).

handojoe
22.Ağustos.2007, 00:08
Temmuz başında debriyajdaki sorunla beraber bujilerde değişti. (Bosch'tan Champion'a). Ancak motorun ilk sahibinin elde ettiği km'ye ulaşamıyorum. İlk sahibi 340 Km'de yedeğe düşerken ben 280-300 civarına ancak yaklaşabiliyorum.

Acaba bu sorun giderilirken yapılan bakımda bazı ayarların yanlış yapılmış olma ihtimali var mıdır? Benim ayarlayabileceğim noktalar nelerdir?(Alet edavat kullanabiliyorum, elimden geldiğince halletmeye çalışabilirim, yani sanırım, çünkü servise gidecek çok fazla vaktim bulunmuyor).

sevgili cüneyt... ngk bujiler rezistans sistemine sahiptir... benzin tüketimin senin kullanma şeklin ile doğru orantılı olabilir hava filtrene baktın mı?, karbüratörün pislenmiş olabilir, kendin sökmeye yapmayada çalışma servise git ve ustanın ne yaptığına iyice bak... ondan sonra kendin yapmayı denersin...

hando...

cuneyt
22.Ağustos.2007, 00:35
Eyvallah Handocum...

Çok gazlayarak kullanmadığım kanaatindeyim. Ama kafamı kurcalıyor işte. Bakalım fırsat bulabilirsem halletmeye çalışacağım.

ozzymania
22.Ağustos.2007, 00:38
bende yakında bujileri değiştirmeyi düşünüyorum.Büyük ihtimalle NGK takıcam.
Bu adresteki yerlerden birinden alsam heralde çakma yada taklit çıkma oranı 0 olur.
Ondan sonra bakalım motor nasıl gidicek.

emrahss
22.Ağustos.2007, 09:08
Ben taktırdım da taklit mi acep, merak ettim şimdi.

MotoJunior
22.Ağustos.2007, 09:51
malesef komutanım kontrol ettik taklıt bujı takmışlar

emrahss
22.Ağustos.2007, 10:31
malesef komutanım kontrol ettik taklıt bujı takmışlar

Heeehehehehe, yuh abicim yaw, devletin kumandanını da kazıkladılar ya, bi şey demiyorum artık..

tt06
22.Ağustos.2007, 11:29

sevgili cüneyt... ngk bujiler rezistans sistemine sahiptir... benzin tüketimin senin kullanma şeklin ile doğru orantılı olabilir hava filtrene baktın mı?, karbüratörün pislenmiş olabilir, kendin sökmeye yapmayada çalışma servise git ve ustanın ne yaptığına iyice bak... ondan sonra kendin yapmayı denersin...

hando...

Tüm NGK lar rezistanslı degildir. RR bujilri CR7HSA (Rezistanslı) veye C7HSA( Rezistansız) ikisinbide kullanabilirsiniz RR ların üstünden NGK buji çıkar ama biz onların gerçek ngk olmadığını biliyoruz ÇİN NGK sı deriz. onlara zaten bu bujilerin ömrü 500 - 1000 km dir.

jashuaa
23.Ağustos.2007, 23:31
benim motor 4000km yi geçti üstünde hala ilk bujiler var :? :?

sancezz
24.Ağustos.2007, 01:11
:idea: :idea: dostum bence hata yapıyorsun akıl vermek gıbı olmayım ama hem yakıt konusunda hemde motorunun verımı saglıgı konusunda zarar verıcı bır olay ben 1000 km de bır degıstırırım ıyı surusler :mrgreen:

jashuaa
24.Ağustos.2007, 01:32
:idea: :idea: dostum bence hata yapıyorsun akıl vermek gıbı olmayım ama hem yakıt konusunda hemde motorunun verımı saglıgı konusunda zarar verıcı bır olay ben 1000 km de bır degıstırırım ıyı surusler :mrgreen:

sancezimm boşver sen akıl ver akıl ver ki ben gibi şaşkın motorcular doğruyu öğrensin dimi :P benim motoru akşam servise bıraktım akü yine tırtladı yağı da değişcek bari sölimde bujileride yenilesinler.

dinyeper
11.Mart.2008, 14:14
Tüm NGK lar rezistanslı degildir. RR bujilri CR7HSA (Rezistanslı) veye C7HSA( Rezistansız) ikisinbide kullanabilirsiniz RR ların üstünden NGK buji çıkar ama biz onların gerçek ngk olmadığını biliyoruz ÇİN NGK sı deriz. onlara zaten bu bujilerin ömrü 500 - 1000 km dir.
arkadaşlar Ankara da ki grupta yer alan bazı arkadaşlara söz verdim bu bujilerden alacağım.Ama Ankara da bulamadım bunlardan.Yıba da da yok.Fuarda bunlardan olur mu?
Orjinal NGK CR7HSA arıyorum

Tayfun
11.Mart.2008, 14:43
Arkadaşlar bırakın ngk bujiyi ya, bu halta yaramaz buji bunlar(orjinalini bulamadığınız sürece) 5 milyona ngk buji satıyolar bu bujiden ne bekliyorsunuz orjinal olmasını mı iyi verim vermesinimi. Ben 6000 km den itibaren motoruma ngk buji takmıyorum artık, yerde kutusunda sıfırını görsem eğilip almam bile. ben artık CHAMPION CHOPPER PLUS buji kullanıyorum geriside yalan abicim, bu bujilerle 8 bin km yaptım ben tek seferde, en son bujilerimlede 4000 km falan yaptım hala temizlerdi ama değiştirdim genede. Gidin ali ustaya takın bana champion buji deyin taksın ayak üstü :p tanesi 10 ytl hadi kolay geleeeeee ;) (Farazi bir mesaj değildir test edilip onaylanmıştır.)

dinyeper
11.Mart.2008, 14:50
zaten nerdeyse denemdiğim buji kalmadı yaw.bakayım bi tayfun teşekkürler...

kunefe
18.Nisan.2008, 11:15
Ngk buji için her türlü sorunuzun cevabını alabilirsiniz. her türlü ngk buji elimde var. Sahibinden değil mağzadan.... Mail atarak ulaşabilirsiniz.

emresahin
18.Nisan.2008, 11:39
Ngk buji için her türlü sorunuzun cevabını alabilirsiniz. her türlü ngk buji elimde var. Sahibinden değil mağzadan.... Mail atarak ulaşabilirsiniz.
hoş geldiniz...gerçi sizin kendinizi tanıtmanız gereken bir topic var ama ilk mesajı buraya yazdığınız için bende burdan hoşgeldiniz demek istedim.

müslüm baba
18.Nisan.2008, 12:06

Aleyküm selam kimsin kardeşim kendini önce bi tanıt,tanışma topiğine bir başlık aç ve kendini tanıt ki kime ne dediğimiz bilelim. Buji konusuna sonra bakarız.

Kaynarca
18.Nisan.2008, 12:44
Gidin ali ustaya takın bana champion buji deyin taksın ayak üstü :p tanesi 10 ytl hadi kolay geleeeeee ;) (Farazi bir mesaj değildir test edilip onaylanmıştır.)

Ali usta Afyon'da da var mı? Yada Ankara'da ? Haliyle İstanbul menşei bir mesaj yazmışsınız.. Peki İstanbul'daki Ali usta'dan sipariş versek bujileri bize kargoyla gönderir mi?

müslüm baba
18.Nisan.2008, 13:04
Ali usta Afyon'da da var mı? Yada Ankara'da ? Haliyle İstanbul menşei bir mesaj yazmışsınız.. Peki İstanbul'daki Ali usta'dan sipariş versek bujileri bize kargoyla gönderir mi?

Çok haklısın bazı üyelerimiz sizi unutuyor, bu bujileri bulunduğunuz her yerde bulabilirsiniz önemli olan NGK nın muadilinin numarasını bilmek, eğer bulamazsanız ben size kargolarım hiç canınızı sıkmayınç

ASLA NGK BUJİ KULLANMAYIN, ÇÜNKÜ ÇİNLİ KENDİ ÜRETTİĞİ BUJİNİNDE TAKLİTİNİ YAPIYOR.

dinyeper
18.Nisan.2008, 15:20
buracım buji yoksa göndereyim ben sana bende var fazla!bu arada msn ne davet yolladım sana!haber vermen yeter dostum.bende ngk var fazla.

matemmatik
18.Nisan.2008, 15:45
eğer bulamazsanız ben size kargolarım hiç canınızı sıkmayın

Baba şimdi söyleyecem ama kızacan :D Bence sen yakında Aytaç ın istedikleri diye bir liste yapacan. Walla utanıyorum söylemeye ama benim listeye 4 adet de buji eklesen çok mu ayıp olur acaba?

Tayfun
18.Nisan.2008, 15:49

Yollamazmı ya, sen yeterki paradan haber ver, kendi motorundakileri bile söker gönderir sana :p

müslüm baba
18.Nisan.2008, 15:52
Baba şimdi söyleyecem ama kızacan :D Bence sen yakında Aytaç ın istedikleri diye bir liste yapacan. Walla utanıyorum söylemeye ama benim listeye 4 adet de buji eklesen çok mu ayıp olur acaba?

Ayıp olmazda senin maaş ilerliyecek.

Kaynarca
18.Nisan.2008, 16:01
buracım buji yoksa göndereyim ben sana bende var fazla!bu arada msn ne davet yolladım sana!haber vermen yeter dostum.bende ngk var fazla.

Msn'ye ben de seni ekledim. Buji için de teşekkürler ama NGK var diyorsun. NGK almıcakmışız ki.. Ya Bosch yada Champion diyor herkes..

müslüm baba
18.Nisan.2008, 16:03
Msn'ye ben de seni ekledim. Buji için de teşekkürler ama NGK var diyorsun. NGK almıcakmışız ki.. Ya Bosch yada Champion diyor herkes..

Sakın yanılıpta NGK alma parçacı ve ustaları da kandırıyorlar,onlar bile anlamıyor.

Kaynarca
18.Nisan.2008, 16:06
Çok haklısın bazı üyelerimiz sizi unutuyor, bu bujileri bulunduğunuz her yerde bulabilirsiniz önemli olan NGK nın muadilinin numarasını bilmek, eğer bulamazsanız ben size kargolarım hiç canınızı sıkmayınç

ASLA NGK BUJİ KULLANMAYIN, ÇÜNKÜ ÇİNLİ KENDİ ÜRETTİĞİ BUJİNİNDE TAKLİTİNİ YAPIYOR.

Müslüm Baba öncelikle teşekkürler. NGK'nın muadilinin numarasını siz biliyorsanız ve eğer bize iletirseniz sizi kargo vs.. için yormamış oluruz. Burdan bakar bulmaya çalışırız.

müslüm baba
18.Nisan.2008, 16:21
Müslüm Baba öncelikle teşekkürler. NGK'nın muadilinin numarasını siz biliyorsanız ve eğer bize iletirseniz sizi kargo vs.. için yormamış oluruz. Burdan bakar bulmaya çalışırız.

Bende yazılıydı aslında eski topiklerde vardı ama yinede öğrenip yazarım.

matemmatik
18.Nisan.2008, 16:26
Ayıp olmazda senin maaş ilerliyecek.
Walla dede çaışıyoz didiniyoz elimize geçeni motora yatırıyoz... Allah sonumuzu hayretsin...
Çok sağol...

müslüm baba
18.Nisan.2008, 18:55
Walla dede çaışıyoz didiniyoz elimize geçeni motora yatırıyoz... Allah sonumuzu hayretsin...
Çok sağol...

Regal inkar etmez et sen masrafı.

Mr.Quanta
19.Nisan.2008, 15:22

champion bujiden cok memnunum ben. 1200 kmdir tık demedi. jikle yarım çekili geldim bi kere, dalgınlık, gene de bişey olmadı. kutusunu atmamıstım champion'un. evde duruyor. bakar haber ederim abi sana.

Kaynarca
19.Nisan.2008, 21:52
champion bujiden cok memnunum ben. 1200 kmdir tık demedi. jikle yarım çekili geldim bi kere, dalgınlık, gene de bişey olmadı. kutusunu atmamıstım champion'un. evde duruyor. bakar haber ederim abi sana.

Çok memnun olurum

bozkurt
20.Nisan.2008, 20:24
Kimseye muhalif olmak istemiyorum ama bilgi mahiyetine yazıyorum.İlk orjinal bujilerimi 7800 Km. kullandım.Daha sonra yine NGK taktım.Şimdide onları kullanıyorum.Çok memnunum.Bir depo ilede şehir içi 285-300 Km gidiyorum.Bence normal.Ya sizce.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

prodedor
15.Eylül.2011, 14:05
arkadşalar benım motorde km 12 binde buji degiştiricem artk buji pert ve motoru 2 3 ayda bir kullanıodum öyleyken 12 binde buji degiştiricem orjinal buji

slamdunk_tr
15.Eylül.2011, 14:30
arkadşalar benım motorde km 12 binde buji degiştiricem artk buji pert ve motoru 2 3 ayda bir kullanıodum öyleyken 12 binde buji degiştiricem orjinal buji

buji dediğin 10tl bir şey arkadaşım. :) değiştir gitsin. Çok bile kullanmışsın.

Ustaların biraz parça değiştirme/satma hevesi var ve bu durum da biraz insanların kafasını karıştırıyor.

Örnek vereyim; Ben 1000km'de ilk bujilerimi, 5000km de ikinci bujilerimi değiştirdim. Ben hiç bir şey demedim. İsmi lazım değil çok ünlü bir RR ustası, bana hiç sormadan, ilk seferinde NGK, ikinci seferinde(sanki ilk seferinde NGK'yı takan da o değilmiş gibi :) ) Şampiyon marka buji taktı. Bu bana biraz ticaret gibi gelse de, iyi niyetle yapılmış bir iş olduğu ve bana 20tl haricinde hiç bir zararı olmadığı için ses bile çıkarmadım.

Uzun uzun yazma özet geç dersen :) ; Parçayı bozulmadan, krılmadan, ömrü bitmeden değiştirmek biraz daha para harcayıp az sorunla karşılaşmak demektir. Yolda kalma ihtimalini azaltır. Kimisi parçaları de en son dakikasına kadar kullanır, maksimum verim, daha az maliyet, daha çok emek ve tamir(ki bu kimisinin hoşuna gider) ile motor hayatına devam eder.

Uzun ve konudan uzak bir yazı oldu ama genel bir probleme deyinmişsin farkında olmadan, ben de duramadım, yazdım. :)