PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daytona Custom Koruma Demiri

nickziki
25.Ağustos.2016, 12:18
Arkadaşlar merhaba,

Daytonama koruma demiri yaptırmak istiyorum ne zamandır. Uyumlu bir model buldum ama onun da görüntüsü açıkcası hoşuma gitmiyor. Aklımda sportsterlere yapılan tek parçalı basit bir model var. Resimlerde görebilirsiniz. (Resimleri ekleyemedim nedense. link olarak veriyorum)

https://drive.google.com/open?id=0B5Q73z5E63PNZ0dXTG9tczNvRWc

https://drive.google.com/open?id=0B5Q73z5E63PNMjBQcG1ncmg1VXM

https://drive.google.com/open?id=0B5Q73z5E63PNdS0zeHZXbjJiSk0

Bunun için sizin tavsiye uyarı ve önerilerinize ihtiyacım var. Nereden bağlamalıyım, nasıl bir demir kullanmalıyım, ne kadar uzunlukta yapmalıyım vb aklınıza gelebilecek herşey benim için faydalı olacaktır. Becerebilirsem isteyene de yaptırabilirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

centaur
25.Ağustos.2016, 12:50
Dostum $ 200 bedele göre oldukça basit bir sistem tam olarak koruma sağlayacağı konusunda da şüphe içinde kaldım resimlere baktığımda.. 600 liralık bir bütçe ayırabileceksen pekala custom olarak yaptırabilirsin gibi geliyor. Forumda paylaşılmış olması lazım. Spyder ı olan bir arkadaş yaptırmıştı yakın zamanda.Hem motor hem egsoz koruma şeklinde.. Gereken konular içinde aratabilirsin..

Fatih Ucek
25.Ağustos.2016, 12:54
Merhaba arkadaşım,

daha saat erken herkes işinde gücünde sanırım bir kaç saatte tavsiyeler gelir.

nickziki
25.Ağustos.2016, 13:12
Evet o konuyu biliyorum ama tarz olarak bu hoşuma gitti açıkcası. koruyuculuk derken zaten motorun tam yatmasını önledikten sonra işi görüyor. ebayde bulduğum sportster için zaten bizimkine uydurmamızın imkanı olduğunu sanmıyorum. Ben burada sanayide yaptıracağım. Aslında bu sistem çok basit olacaktır. daha önce burada Harley logosu şeklinde özel yapım bir koruma demiri için fiyat aldım, 400 TL. Ama tarz olarak yakıştıramıyorum daytonaya onun için bundan yaptırmak istiyorum. Hem daha orjinal duracak diye düşünüyorum.

DenizT
25.Ağustos.2016, 20:54
abi ne kadar orjinal durursa dursun $200 çok fazla geldi bana :shock: 300-400 TL'gibi bir fiyata sanayide istediğin gibi yaptırabilirsin. O daha orjinal durur bence

Peder
25.Ağustos.2016, 22:11
yaptıranlar olmuştu gördüklerinde tavsiye vereceklerdir.

nickziki
26.Ağustos.2016, 11:14
abi ne kadar orjinal durursa dursun $200 çok fazla geldi bana :shock: 300-400 TL'gibi bir fiyata sanayide istediğin gibi yaptırabilirsin. O daha orjinal durur bence

Aslında 200 dolar harley için gayet de uygun bi fiyat. ama dediğin gibi nedir ki düz bi demir iki tane de destek kalın sac. ama zaten onu almak istemiyorum çünkü uymaz. ben sadece çıplak olarak görmeniz için onu koydum. Yoksa zaten sanayide yaptıracağım kendim.

10Ur1903
26.Ağustos.2016, 12:20
Model güzel ama fiyat yüksek ben de bunun gibi bişey yaptırmak istiyorum resim ile gidip buna benzer bişey yaptırabileceğimi düşünüyorum Max 150-200 TL tutar diye düşünüyorum

Erkan1855
26.Ağustos.2016, 15:24
Bunun işe yarıyacagını düşünüyomusunuz ? eğer işe yarar diyosanız bunu ben yapabilirim tek yapmamız gereken ölçüleri çıkartmak bana yardımcı olursanız bian önce yapıp koruma işini halledebiliriz 8)

gecesessizliqi
27.Ağustos.2016, 04:02
Ben koruma demiri yaptirdim bursada harun usta var daytona icin guzel bir tasarim 150 tl ye cok saglam hemde yarin resmini yollarim bakarsin

oguzburkay
27.Ağustos.2016, 12:21
Hımmm güzellll. en azından değişik. Ben başlangıçta koruma demiri düşünmüş, ama nedense daha sonraları vazgeçmiştim. yapmayı planladığım değişikliklerde kafama oturtamadım koruma demirini. bunu beyendim. notumu aldım .
Fikir için teşekkürler. ürünü yapabilmek için ilgili meteryal araştırmasında takipteyim.

Crime
28.Ağustos.2016, 21:38
Açıkçası ben hic begenmedim ve çok ta sakat bir şey gibi geldi bana koruma demiri bence motoru yatmaktan çok araçla yan yana girdiğinizde ayağınızın kırılmasını yada fren pedalının donup parmağınızın kapatmasına engel oluyor.
Neyse velhasıl benim hayalimdeki daytona ve önereceğim koruma demiri

https://m.youtube.com/watch?v=icnXX0HguNU

Aydın da bir imalatıyla görüşmüştüm motoru getirirsenbyapariz demişti internette ünlü oktay krom mu neydi düşünürsen bendebyaptiririm

RUSBERK
29.Ağustos.2016, 01:42
Açıkçası ben hic begenmedim ve çok ta sakat bir şey gibi geldi bana koruma demiri bence motoru yatmaktan çok araçla yan yana girdiğinizde ayağınızın kırılmasını yada fren pedalının donup parmağınızın kapatmasına engel oluyor.

Aydın da bir imalatıyla görüşmüştüm motoru getirirsenbyapariz demişti internette ünlü oktay krom mu neydi düşünürsen bendebyaptiririm

Bu motoru çok tuttum ya harika olmuş ruzgarlık sis farları koruma demirleri...keşke bende yapabilsem boyle

nickziki
29.Ağustos.2016, 10:53
Model güzel ama fiyat yüksek ben de bunun gibi bişey yaptırmak istiyorum resim ile gidip buna benzer bişey yaptırabileceğimi düşünüyorum Max 150-200 TL tutar diye düşünüyorum

Yaptırılır ama açıkcası akıl yürütme işini onlara bırakmak istemiyorum. Detayları kafamda oturtabilirsem tarif edip yaptırırım. Ama işte önemli olan nereye bağlanacağı, nasıl bağlanacağı fln gibi detaylar.

nickziki
29.Ağustos.2016, 10:55
Bunun işe yarıyacagını düşünüyomusunuz ? eğer işe yarar diyosanız bunu ben yapabilirim tek yapmamız gereken ölçüleri çıkartmak bana yardımcı olursanız bian önce yapıp koruma işini halledebiliriz 8)

İşe yarayacağını düşünüyorum çünkü harley yapıyor :) ebay ilanı harley için. A işte o ölçüleri bi çıkartabilsem :)

nickziki
29.Ağustos.2016, 10:56
Ben koruma demiri yaptirdim bursada harun usta var daytona icin guzel bir tasarim 150 tl ye cok saglam hemde yarin resmini yollarim bakarsin

bekliyoruz resimleri. mutalak bi fikir verecektir. Özellikle nerelerden bağlantıyaptığınızı da çekebilirseniz süper olur.

nickziki
29.Ağustos.2016, 10:56
Hımmm güzellll. en azından değişik. Ben başlangıçta koruma demiri düşünmüş, ama nedense daha sonraları vazgeçmiştim. yapmayı planladığım değişikliklerde kafama oturtamadım koruma demirini. bunu beyendim. notumu aldım .
Fikir için teşekkürler. ürünü yapabilmek için ilgili meteryal araştırmasında takipteyim.

Mutlaka buradan paylaşacağım.

nickziki
29.Ağustos.2016, 11:06

Bu da güzel ve sade duruyor. Ama ben beğenmiyorum ve istediğim bu değil. İlk başta ben de kafamdan buraya bi çubuk takayım demedim. Sportsterlerde gördüm ve beğendim. Yani takılan kullanılan bir koruma demiri. Hem de bizim makinelerden çok daha ağır makinelerde kullanılıyor. Yamulup kapanacağını, sıkıştıracağını veya motorun ağırlığını taşımayacağını düşünmüyorum. Zaten normal koruma demirleri de yere bir noktadan değiyorlar ve yine destek noktası olarak şaseye bir veya iki noktadan bağlanıyorlar.
Görüntü olarak sana hitab etmiyor olabilir tabi o ayrı konu.

YYB
29.Ağustos.2016, 11:42
Merhaba,
Dostum fena değil ama benim endişem Allah muhafaza yan yatma anında demirin bükülmesi ve ayağa zarar vermesi şayet sağlamsa görsel olarak fena değil
Grş

Erkan1855
29.Ağustos.2016, 12:24
İşe yarayacağını düşünüyorum çünkü harley yapıyor :) ebay ilanı harley için. A işte o ölçüleri bi çıkartabilsem :)

İşte bende ondan bahsediyodum harleyin bağladığı şasi harley şasisi bizimkinin şesin delsek hızlı yatma durumunda kırılma ihtimalide var demir kırılmasa şasi gidebilir [emoji23] yinede bu işin peşindeyim bi şekilde bununu yapıp bu işten kurtulmak istiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gecesessizliqi
29.Ağustos.2016, 18:01
http://i.hizliresim.com/0ymRbL.jpg buyrun beyler bu nasil

Erkan1855
29.Ağustos.2016, 18:03
Ben beğendim bunu nerede yaptırmıştın ve fiyat nedir ?

nickziki
29.Ağustos.2016, 19:41
İşte bende ondan bahsediyodum harleyin bağladığı şasi harley şasisi bizimkinin şesin delsek hızlı yatma durumunda kırılma ihtimalide var demir kırılmasa şasi gidebilir [emoji23] yinede bu işin peşindeyim bi şekilde bununu yapıp bu işten kurtulmak istiyorum.

Şaseyi kesinlikle delmek gibi bir niyetim yok. Bu haline güvenemiyorum bi de delersem üstüne binemem :D

nickziki
29.Ağustos.2016, 19:46

Gayet güzel. bağlantılarını gösterir bi resim var mı ?

gecesessizliqi
29.Ağustos.2016, 22:56
Ben sana ustanin numarasini vereyim bursada yaptirdim cok sey yaptirdim 150 tl tuttu ama givinin koruma demirinden daha saglam

gecesessizliqi
29.Ağustos.2016, 22:57
Murat su anda resim olarak baglantilar elimde yok cekince yollarim

Fatal
03.Eylül.2016, 17:42
Bunu nerden ve nasıl temin edebiliriz çok hoşuma gitti 😊😊

FatalSarac
Raptor Riders DENİZLİ

centaur
04.Eylül.2016, 14:18
Spyder a da uyar bu.. Ustanın numarasını alsak iyi olur.. Hatta toplu olarak yaptırsak daha da uyguna çıkar sanki..

Fatal
04.Eylül.2016, 15:00
Aynen çok hoşuma gitti toplu yaptırabiliriz 😉😉

FatalSarac
Raptor Riders DENİZLİ

Erkan1855
05.Eylül.2016, 12:57
toplu yaptırma işi daha mantıklı :) ustanın telefonunu paylaşabilirseniz bi bağlantıya geçelim

gecesessizliqi
06.Eylül.2016, 01:27
harun usta 05377188006