PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NEDEN! BAŞKA KONULAR AÇIPTA...?

handojoe
22.Ağustos.2007, 01:28
arkadaşlar neden daha başka konular açıpta açılan başlıkların gölgesi altında şöyle konu dışında tatlı tatlı sohbetler

etmiyoruz... mesela; sanat, aşk, sosyal yaşam, politika, spor, hobilerimiz, kendi becerilerimiz bir düşünün

sohbetlerimizin daha bir coşkulu, keyifli ve akıcı geçmesi için... hem böyle şeylerde konuşarak diğer motorcu

sitelerine örnek oluruz. MESELA; RAPTORRİDERS .......DA ROCK KONSERİNDE... ne diyorsunuz?

hando cevap ve öneri bekliyor...

ozzymania
22.Ağustos.2007, 01:43
:D ben kendi adıma cvp vermek istiyorum.
bi kere ben burda politika filan konusmam.
Aşkı motorcu erkeklerle hiç konuşmam.Motor aşkım bir bambAŞKa :D
Sanat kime göre neye göre.
Sosyal yaşamı zaten konuşuyoruz.
Spordan hazzetmem ben şahsen.Futbolla alakam yok.Ama nasıl geçirdi Fenerbahçe Galatasaraya.Bu senede ŞAMPİYON. :D :D :D
Ama yinede konuşmak isteyenle her şekilde yüz yüze konuşmayı tercih ederim.Çünkü sohbet uzadıkça sanal ortamda tadı kaçıyor.Yani bizim burada istanbulda avantajımız var tabi sen uzakta olduğun için senide anlıyorum ben hak veriyorum.
Hando Başkan FENER ŞAMPİYON :P :P :P

handojoe
22.Ağustos.2007, 01:48
kim ne derse desin ben düşündüğüm herşeyi yazacağım belli başlıklar altında... bir fikir savaşı ve bilgi paylaşımın

kime ne zararı olabilir. malu kış geliyor ne konuşacağız ah geziler vah toplantılar diyeceğimize... genel olarak tabii

ki.

ozi dostum her insanın bir politikası olması gerekir ve belli çerçeve içinde bunu paylaşmalıdır...

inci
22.Ağustos.2007, 03:07
HANDO fikir için seni tebrik ediyorum :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

sen aç topik başlıklarını biz de yorumları yapalım 8) ...geyik yapalım :mrgreen: ....birbirimize sataşalım (kavga yok ama ) :P :P ...kimler ne kadar duygusal, ne kadar esprili,ne kadar yaratıcı,ne kadar renkli, ne kadar artizzzzzzzzzz, :P ne kadar klasik,ne kadar modern ,ne kadar şair,görelim bakalım...heheeeeee :P

okan
22.Ağustos.2007, 09:31

sen aç topik başlıklarını biz de yorumları yapalım 8) ...geyik yapalım :mrgreen: ....birbirimize sataşalım (kavga yok ama ) :P :P ...kimler ne kadar duygusal, ne kadar esprili,ne kadar yaratıcı,ne kadar renkli, ne kadar artizzzzzzzzzz, :P ne kadar klasik,ne kadar modern ,ne kadar şair,görelim bakalım...heheeeeee :P
evt örtmenim doğru dediniz .. bundan sonra sitemiz tam koruma altında...sit alanı ilan edildi...bütün arkadaşlarımızın ne gibi huyları var kim huylu kim huysuz tanımamız lazım... ben hala nick lerle isimleri karıştırıyorum mesela...bi türlü tam yoğunlaşamadım o anlamda....

handoya da katılıyorum .... uzun kış gecelerinde bol sohbet vaktimiz olacak hando....yannız siteye yazdığın msn adresini kullanmıyonmu sen onu sölle en önce..... :mrgreen: hala kabul buyurmadın bizi...

handojoe
22.Ağustos.2007, 10:35

evt örtmenim doğru dediniz .. bundan sonra sitemiz tam koruma altında...sit alanı ilan edildi...bütün arkadaşlarımızın ne gibi huyları var kim huylu kim huysuz tanımamız lazım... ben hala nick lerle isimleri karıştırıyorum mesela...bi türlü tam yoğunlaşamadım o anlamda....

handoya da katılıyorum .... uzun kış gecelerinde bol sohbet vaktimiz olacak hando....yannız siteye yazdığın msn adresini kullanmıyonmu sen onu sölle en önce..... :mrgreen: hala kabul buyurmadın bizi...

olur mu abi msn adresin bende kayıtlı... kabul ettim olur mu öyle şey hiç...

gecee
22.Ağustos.2007, 11:12
Spordan hazzetmem ben şahsen.Futbolla alakam yok.Ama nasıl geçirdi Fenerbahçe Galatasaraya.Bu senede ŞAMPİYON. :D :D :D
Ama yinede konuşmak isteyenle her şekilde yüz yüze konuşmayı tercih ederim.Çünkü sohbet uzadıkça sanal ortamda tadı kaçıyor.Yani bizim burada istanbulda avantajımız var tabi sen uzakta olduğun için senide anlıyorum ben hak veriyorum.

ne o aşk bötürcüğü kelebek motorcu seni ...

yaz hando yaz sen elbet birimiz cıkar cevap veririz ...
kimse seni yalnız bırakmaz emin ol.. herkez ozy değilki canım... 8)

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 11:18

Allahtan hiç haz etmiyon futboldan bu kadar laf sokuyon bide haz etsen kimbilir neler dicen

Kino
22.Ağustos.2007, 14:59
yeniköylü ne olcak işte FENERli olunca böyle oluyor galiba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dediğin gibi birde HAZZ etse yandı keten helvaaaa

haydi mevzuu derinleşiyorr beylerrr
8) 8) 8)

atakanbatu
22.Ağustos.2007, 16:35
bir nebze katkım olursa sohbetlerinize ne mutlu bana

GÜN GELİR, DEVRÂN DÖNER... ve DEVRÂN, HİKMET-İ HÜDÂDIR KİM, DÂİMÂ TÜRK BURCUNA DOĞRU DÖNER...

19. yüzyılda Almanya'nın Mülhaym şehrindeki Ren nehrinin bir yakasında Alman’lar, öbür yakasında da Fransız’lar oturuyordu.

Fransız’lar, her sene nehrin karşı kıyısına geçiyor, Alman’lara âit topraklardaki mahsûlün tümünü toplayıp götürüyorlardı.

O sıralarda, birliğini henüz te’mîn edememiş olan güçsüz Alman’lar ise buna fazlaca ses çıkaramıyorlardı.

Ancak bu durum her yıl tekrarlanmayı sürdürünce, Alman’lar çâreyi Osmanlı sultanına durumu yazıp, imdât istemekte bulurlar ve sultâna bir mektup gönderirler.

Mektupta şöyle denilmektedir:

“Fransızlar her sene bize zulmediyor, mahsûlümüzü elimizden alıyorlar. Siz ki, dünyâya adâlet dağıtan bir imparatorluğun sultânı, İslâmiyet’in de halîfesisiniz. Bizi bu zulümden kurtarın. Asker gönderin. Ürünlerimizi bu sene olsun toplama imkânı sağlayın.”

Osmanlı’nın gerileme yıllarına girdiği bir zamâna denk gelen bu yardım isteğini inceleyen pâdişâh asker göndermeyi mümkün ve gerekli görmez; yalnızca asker elbîsesi göndermeyi kâfî bulur. Yardım isteğini bildiren mektuba cevâbî bir mektup yazılır. Bu mektupla birlikte içi asker elbîsesi dolu üç çuval da Alman’lara yollanır.

Şaşkına dönen Alman’lar, çuvalları alıp mektubu okurlar: Mektupta şunlar yazmaktadır:

“Fransız’lar korkak adamlardır. Onlara yeniçeri göndermemize gerek yoktur. Yeniçerimizin kıyafetini görmeleri kâfîdir. Çuval içindeki Osmanlı askerinin elbîselerini adamlarınıza giydirin. Bu adamları mahsûl zamânı, nehrin görülecek yerlerinde dolaştırın. Karşıdan gören Fransızlar için bu kâfîdir.”

Bağ bahçe sâhipleri hemen Osmanlı askerinin kıyâfetlerini kapışırlar. Hasat vakti geldiğinde giydikleri bu yeniçeri kıyâfetleriyle ve büyük bir heyecanla, nehir kıyısında dolaşmaya başlarlar.

Ertesi gün, nehrin karşı yakasından gelen haber, Alman’ların sevinç çığlıkları atmalarına sebep olur: “Alman’lara Osmanlı’lardan imdât geldiğini zanneden Fransız’lar, korkudan, köylerini de terk ederek iç kısımlara doğru kaçmaktadırlar. Mahsûlünüzü rahatça toplayabilirsiniz. Zulüm sona ermiştir.”

Bu olay, Mülhaym’lıların gönüllerinde taht kurar.

Giydikleri yeniçeri kıyâfetlerini, daha sonra Mülhaym'a bağlı Karlsruhe müzesine koyup ziyârete açarlar. Şehrin en yüksek binâsına da Osmanlı bayrağı asarlar. Ayrıca, hâlen olayın yıldönümünde şehirde bir karnaval düzenleyip hadiseyi temsîlen kutlarlar.

Bu olay, Osmanlı'nın sâdece birkaç yeniçeri kıyâfetiyle Alman’ları Fransız’ların elinden ve talanından nasıl kurtardığını anlatan, mâziden kalma, pırlantalarla resmedilmiş bir tablo gibidir.

Bir de şimdiki Türkiye'ye bakın, bizi ne hâle getirmişler, bizi yönetenler...

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 16:46
yeniköylü ne olcak işte FENERli olunca böyle oluyor galiba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dediğin gibi birde HAZZ etse yandı keten helvaaaa

haydi mevzuu derinleşiyorr beylerrr
8) 8) 8)

Bu aradada geçensene bizimle değil Beşiktaşla yarıştıklarını unutmuşlar bizle bir önceki sene yarıştılar sonuç

20:45 Saatkaç

carvalho
22.Ağustos.2007, 16:53
Atakanbatu,

Bizi yönetenler'e serzenişini bence haftalık toplantımızda masaya yatıralım, eni konu tartışalım. Hem seni de tanımış oluruz sonuçta biz sanal bir topluluk değiliz sadece...

Hangi yönetenleri kınayalım, eloğlu gemiye atlayıp bilinmezi bulmaya çalışıp coğrafi keşifler gerçekleştirirken bizim olaya seyirci kalan yönetenleri mi, eloğlu buharlı makineyi icat ederken çağa ayak uyduramayıp karasabandan ancak 30 sene önce kurtulmamıza neden olanlardan mı, eloğlu 15. yüzyılda fikir aydınlanması (reform) gerçekleştirirken 21.yüzyılda hala malum polemiklerin ülkemde yaşanmasını mı...

Aslında yukarıdaki cümleleri çok fazla yumuşatarak yazdım, malum forumun kurallarına riayet etmek için. Sonuçta her istediğimizi yazamıyoruz.

Keşke sen de son cümleni yazmasaydın.

Ben senelerdir bu mevzuda tartışıyorum arkadaşlarımla, hala kurtaramadık ülkeyi...
Belki birlikte tartışırsak kurtarırız...

speedygonzales
22.Ağustos.2007, 17:01
Fazla takılıp da canınızı sıkmayın , YOL YAPIN iyi gelir dicem , bana da kızacaksınız! Ama olsun siz yine de YOL YAPIN İYİ GELİR ! :twisted:

ness
22.Ağustos.2007, 17:04
Hando bence fikrin çok güzel :cheesy: yeni konularını bekliyoruz. :mrgreen:

ÇeLeBi MuRaT
22.Ağustos.2007, 17:29
Kavga edicez orası kesinde aç abicim sen egolarını tatmin etsin insanlar..

carvalho
22.Ağustos.2007, 17:32
Kavga edicez orası kesinde aç abicim sen egolarını tatmin etsin insanlar..

"egolarını tatmin edecek" "insanlar" kim Murat?

"sitedeki dostlar" ımızdan mı bahsettin yoksa. Tam anlayamadım da...

sancezz
22.Ağustos.2007, 21:42
handooo abım supersın evet yol yapıcaz askmesk konuscaz yolda basımıza gelen romaantık yada rezıllık anılarımızı paylasacaz ok hadı baslayalım kımden baslıyoz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :cheesy: :cheesy: :cheesy:

handojoe
23.Ağustos.2007, 15:09
her olayda hemen bir suçlu aramak yersiz ve gereksiz bazı şeyler yapılması ve yaşanması gerekiyordu yapıldı ve yaşandı.

bir zamanlar OSMANLI vardı güçlüydü, bir sözü ile savaş başlatıp, bir sözü ile savaşları durduruyordu, o devirdi ama

adaletliydi. kendi ülkelerinde zulme uğrayanlar OSMANLI' dan yardım istiyordu. osmanlı toprak için savaşmamıştır,

gitmiş ve almıştır işgalci değildir. işte bu OSMANLI devlet arşivlerini iyi okumamız ve iyi anlamamız gerekir.

daha öncede yazdım şimdi ise o rolü amerika ve batı ülkeleri üstlendi. amerika ülke yönetiminde osmanlı tarzını

uyguluyor (eyalet sistemi) ama adaleti uygulamıyor daha doğrusu uygulayamıyor. amerika adaleti uygulamaya

karar verdiği günün ikindi vakti dağılır yok olur. AMERİKA ADALET SAĞLAYACAK KADAR GÜÇLÜ DEĞİLDİR. batı

medeniyetlerinde bütün sosyal ve hukuki kurallar kanunlarla sağlanmakta ve ayakta tutulmaktadır. yazılı kuralları

olmamaktadır. oysa bizde toplum düzeni genelde yazılı olmayan örf ve adetler çerçevesinde yaşanmaktadır. batının

mikroplu virüsleri insanlarımızdaki ahlak çöküntüsünü başlatınca, teker teker hastalanmaya başladık...

bugün belki bunları yaşamamız gerekiyor, yarın ne olacağı bilinmez. o yüzden herşeyi düzeltmeye çalışmayalım.

birgün kendiliğinden olacaktır zaten...

hando

atakanbatu
23.Ağustos.2007, 15:26
EĞER YÖNETİME AİT SERZENİŞİM SADECE BANA AİT SE MASAYA YATMAYA GEREK YOK. O MASADAN KALKAMAM.

PATLAK LASTİKLE YOL GİDECEZ DURUM ONU GÖSTERMEKTE. NEDE OLSA ŞU DURUMDA ARTÇI YIM.

AMA BU DEĞİLDİRKİ SİZLER LE TANIŞMAKTAN KAÇIYORUM.

İNŞALLAH TANIŞIRIZ.

handojoe
23.Ağustos.2007, 16:19
EĞER YÖNETİME AİT SERZENİŞİM SADECE BANA AİT SE MASAYA YATMAYA GEREK YOK. O MASADAN KALKAMAM.

PATLAK LASTİKLE YOL GİDECEZ DURUM ONU GÖSTERMEKTE. NEDE OLSA ŞU DURUMDA ARTÇI YIM.

AMA BU DEĞİLDİRKİ SİZLER LE TANIŞMAKTAN KAÇIYORUM.

İNŞALLAH TANIŞIRIZ.

yoo bu senin söylediklerini bu ülkede milyonlarca kişi söylüyor...

dünyanın başka hiçbir ülkesinde bu kadar siyaset ve politika konuşulmaz herhalde...

köy kahvelerinde ülke nasıl kurtulur gelsinlerde görsünler bizim politikacılar...

batı ülkelerinde DEVLET HALK İÇİN VARDIR VE ONUN İÇİN ÇALIŞIR, bizde ise tam tersi,

DEVLET, DEVLET İÇİN VARDIR VE HALK DEVLET İÇİN ÇALIŞIR. işte olay budur...

hando

atakanbatu
23.Ağustos.2007, 16:32
Öykümüz ünlü Çin düşünürü Lao Tzu'nun zamanında geçer..
Efendim köyde bir yaşlı adam varmış.. Çok fakir.. Ama kral bile onu kıskanırmış... Öyle dillere destan bir beyaz atı varmış ki..

Kral at için ihtiyara nerdeyse hazinesinin tamamını teklif etmiş ama adam satmaya yanaşmamış...

- "Bu at, bir at değil benim için.. Bir dost.. İnsan dostunu satar mı" dermiş hep..."

Bir sabah kalkmışlar ki, at yok.. Köylü ihtiyarın başına toplanmış...

- "Seni ihtiyar bunak... Bu atı sana bırakmayacakları, çalacakları belliydi. Krala satsaydın, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaşardın. Şimdi ne paran var, ne de atın" demişler..

İhtiyar : - "Karar vermek için acele etmeyin" demiş... Sadece "At kayıp" deyin.Çünkü gerçek bu.. Ondan ötesi sizin yorumunuz ve verdiğiniz karar. Atımın kaybolması, bir talihsizlik mi, yoksa bir şans mı, bunu henüz bilmiyoruz....Çünkü bu olay henüz bir başlangıç... Arkasının nasıl geleceğini kimse bilemez.."

Köylüler ihtiyar bunağa kahkahalarla gülmüşler.Ama aradan 15 gün geçmeden, at bir gece ansızın dönmüş.. Meğer çalınmamış, dağlara gitmiş kendi kendine.. Dönerken de, vadideki 12 vahşi atı peşine takip getirmiş.

Köylüler, ihtiyar adamın etrafına toplanıp özür dilemişler..

- "Babalık" demişler.. "Sen haklı çıktın.. Atının kaybolması bir talihsizlik değil adeta bir devlet kuşu oldu senin için.. Şimdi bir at sürün var.."

- "Karar vermek için gene acele ediyorsunuz" demiş ihtiyar.. Sadece atın geri döndüğünü söyleyin. Bilinen gerçek sadece bu. Ondan ötesinin ne getireceğini henüz bilmiyoruz. Bu daha başlangıç..Birinci cümlenin birinci kelimesini okur okumaz kitap hakkında nasıl fikir yürütebilirsiniz?.."

Köylüler bu defa ihtiyarla dalga geçmemişler açıktan ama, içlerinden "Bu herif sahiden gerzek" diye geçirmişler...

Bir hafta geçmeden, vahşi atları terbiye etmeye çalışan ihtiyarın tek oğlu attan düşmüş ve ayağını kırmış. Evin geçimini temin eden oğul şimdi uzun zaman yatakta kalacakmış.Köylüler gene gelmisler ihtiyara...

- "Bir kez daha haklı çıktın" demişler. "Bu atlar yüzünden tek oğlun bacağını uzun süre kullanamayacak. Oysa sana bakacak başkası da yok...Şimdi eskisinden daha fakir, daha zavallı olacaksın" demişler..

İhtiyar : - "Siz erken karar verme hastalığına tutulmuşsunuz" diye cevap vermiş. "O kadar acele etmeyin. Oğlum bacağını kırdı. Gerçek bu... Ötesi sizin verdiğiniz karar.. Ama acaba ne kadar doğru.. Hayat böyle küçük parçalar halinde gelir ve ondan sonra neler olacağı size asla bildirilmez.."

Birkaç hafta sonra, düşmanlar kat kat büyük bir ordu ile saldırmış.Kral son bir ümitle eli silah tutan bütün gençleri askere çagırmış. Köye gelen görevliler, ihtiyarın kırık bacaklı oğlu dışında bütün gençleri askere almışlar. Köyü matem sarmış. Çünkü savaşın kazanılmasına imkan yokmuş, giden gençlerin ya öleceğini ya esir düşüp köle diye satılacağını herkes biliyormuş....

Köylüler, gene ihtiyara gelmişler.. "Gene haklı olduğun kanıtlandı" demişler. "Oğlunun bacağı kırık,ama hiç değilse yanında. Oysa bizimkiler belki asla köye dönemeyecekler. Oğlunun bacağının kırılması, talihsizlik değil, Şansmış meğer.."

- "Siz erken karar vermeye devam edin" demiş, ihtiyar.. Oysa ne olacağını kimseler bilemez. Bilinen bir tek gerçek var. Benim oğlum yanımda, sizinkiler askerde.. Ama bunların hangisinin talih, hangisinin şanssızlık olduğunu sadece Allah biliyor."

Lao Tzu, öyküsünü şu nasihatla tamamlarmış, etrafına anlattığında:

- "Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının. Karar aklın durması halidir. Akıl insanı daima karara zorlar ve gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz."

handojoe
23.Ağustos.2007, 16:42
güzel bir yazı arkadaşım

anlık kararlar vermek insani bir tepkidir, aldığı kararı düşünüp tartışmak erdemliliktir.

ayrıca bu LOA TUZU denen adamın pek ALLAH inancı olduğunu zannetmiyorum. (yazında yazmışsın ALLAH bilir diye)

herşeye rağmen faydalanılması gereken bir yazı olmuş...

hando

okan
23.Ağustos.2007, 16:49
aynen öyle muammmer abiciim...

2 sene önce ortağım olan şahıs 85 milyar çarparak kaçtı ...çok büyük sıkıntılar yaşattı bana .. ama cenab-ı allahın izniyle kimseye mahçup olmadan kalktım işin altından..

şu anda kendisi sürünmekteymiş.. benden kaçırdıkları da bitmiş....ama yinede hiç beddua etmedim .... allah şaşıran kullarını islah etsin....

yarın ne getirir bilinmez ... aslolan şey iman ve dürüstlüktür... çocuklarımıza bırakacağımız en büyük sermaye de bence budur...

atakanbatu
23.Ağustos.2007, 16:56
tşk ederim.

lou tuzu fikrinize katılıyorum.ama

az bir şey ALLAH KORKUSU var galiba yazılana göre

alıntı

Lao-Tzu (604 BC)

"Yaşlı Filozof"

Pisagor'un Tanrı'ya giden yolu araştırdığı, Buda'nın Dharma'yı yaydığı dönemde, bir üçüncü usta da Çin'de aydınlanmaya hizmet etmekteydi: "Tao Te Ching" öğretisi ile Lao Tzu.

İsminin kelime anlamı "yaşlı-genç" olan Lao-Tzu, "Yaşlı Filozof" olarak da bilinir.

yenikoylu_ua
23.Ağustos.2007, 17:06
Bence Allaha inancı varki her işte bi hayır olduğunu düşünüyor.Ama bu inancı kendi içinde yaşıyor reklamsız

atakanbatu
23.Ağustos.2007, 17:09
aynen öyle muammmer abiciim...

2 sene önce ortağım olan şahıs 85 milyar çarparak kaçtı ...çok büyük sıkıntılar yaşattı bana .. ama cenab-ı allahın izniyle kimseye mahçup olmadan kalktım işin altından..

şu anda kendisi sürünmekteymiş.. benden kaçırdıkları da bitmiş....ama yinede hiç beddua etmedim .... allah şaşıran kullarını islah etsin....

yarın ne getirir bilinmez ... aslolan şey iman ve dürüstlüktür... çocuklarımıza bırakacağımız en büyük sermaye de bence budur...

ya okan abi şimdi canım yandı.

3 sene oldu hanımın amcaoğluna k.kartlarını verdik

yaklaşık olarak 15 milyar içeri girdim ödemenin diyetin vermekteyim.
dün ekmek paramızı kamyon sırtında kazanırken borcumuzun arkasında olmak için buğun klavye başına geçtik.

tek isteğimiz allah c.c den arkamızdan kötü konuşulmasın boğazımızdan haram lokma geçmesin oldu.

amam bakıyorumda çevremdekilerine tiksinmeden yemekteler.

ben alırdım o parayı ama hanıma dua etsin

keser döner sap döner.bir gün hesap döner.

beklemekteyiz.

allah sabır versin

ÇeLeBi MuRaT
23.Ağustos.2007, 18:45
Selçuk kardeşim yani yazı yazmak isteyen arkadaşlar yazsın arzularını yerine getirsin maksatlı dedim.Sürçü lisan ettiysek vur kellemi :P