PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebayden alışveriş yapmak

berkehrercan
11.Eylül.2016, 01:07
Paypal Turkiye'den ciktiktan sonra da Ebay'den alisveris hala daha yapilabiliyor. Nasil yapildigini anlatayim.

Paypal'a daha once kayit ettirmediginiz bir kredi karti ya da debit kartiniz olmasi gerekiyor oncelikle. Ebay'e de ziyaretci(Guest) olarak girmeniz gerekiyor, uye olarak girerseniz sizi taniyor ve islem yapilamiyor. Paypal'a baglandiginiz zaman kredi karti bilgilerini giriyorsunuz, ulke olarak da Kibris'i secebilirsiniz mesela. Herhangi bir ulke olabilir sanirim, Turkiye seceneklerde yok artik. Parayi yolluyorsunuz ve alisveris tamamlanmis oluyor. Postalama adresini ayrica giriyorsunuz. (Odeme adresiyle ayni olmak zorunda degil)

Bu yontemle simdiye kadar US'den bir alisveris yaptim, (On amortisor kece seti aldim $25'lik) urun daha elime gecmedi ama postalanmis, sorun yok gibi.

Bir de soyle bir durum var, ben, "buy it now" (hemen al) secenegiyle aldim, sanirim acik artirmaya (auction) ziyaretci olarak katilamiyoruz. Yani sadece sabit fiyatli alisverisler icin gecerli bu yontem.

Bu konudaki tecrubelerinizi buraya yazarsaniz, isimize yarar.

Başka bir malum forumdan fazil adlı üyeden ALINTIDIR.

evocan(aj)
15.Eylül.2016, 11:31
E bay diye kaç kere girmeye çalıştım ama her defasında lanet olası gitti gidiyor a geçiyor:(

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aycanblmts
15.Eylül.2016, 13:59
Berke hocam özellikle çindeki mağazaların güvenli olmadığını, parayı alıp malı yollamadıklarını duydum. Ali expres daha sağlam diyorlar. Bu konuda görüşleriniz nedir?

berkehrercan
15.Eylül.2016, 17:39
Cinden alacaksan Aliexpressten baska yere bakma abi.25 30 kere alisveris yaptim gelmeyen olmadi.Kargosu uzayabilir 2 haftayla 3 ay arasi siparislerin gelmesi,30 veya 60 gunu gecerse parani geri alabiliyorsun dispute acip.Buyuk firma bunlar Ebay Aliexpress sikinti yasamazsin siparisi takip edersen.

Crixus
15.Eylül.2016, 23:22
Engin bilgileriniz için teşekkür ederiz berkecan bey.

Samsung Galaxy Note 5 Cihazımdan gönderildi

berkehrercan
16.Eylül.2016, 00:00
Ne demek Öznur Bey

Ekrem Özdemir
16.Eylül.2016, 03:37
Umarım Oğuzhan bu başlığı okumuştur.
Mart ayında Bir sinyal takımı sipariş ettik hala bekliyoruz.

Peder
16.Eylül.2016, 07:48
ali express için de herkes mantıklı diyor

GökhanMüezzinoğlu
16.Eylül.2016, 12:38
Umarım Oğuzhan bu başlığı okumuştur.
Mart ayında Bir sinyal takımı sipariş ettik hala bekliyoruz.

Ekrem Özdemir arkadaşım sinyal takımı gelse nerene takıcaksın acaba canım :cheesy:

aycanblmts
16.Eylül.2016, 19:37
Ne kadar kibar bir konu takdir ediyorum

polo34
17.Eylül.2016, 15:46
Banggood dan kamera dediğiniz yolla aldım, ürünü beklemekteyim, tracking number var