PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzelim motordan soğudum artık !

Efkan
16.Eylül.2016, 22:27
herkeze merhaba 250 beyaz daytonam var aldıktan 1 ay sonra şanzımanı değiştirdim tekrar arıza yaptı bu sefer rulman değişti neyin rulmanı bilmiyorum motorsiklet 2. viteste devir yükselince boşa atıyodu kendi kendine her tamirden sonra daha da kötü olmaya başladı en son tamirden sonra 80 ile 100 arası gaz yememeye başladı 1. viteste tekleme yapıyodu şimdi 1. vitestede boşa atıyo devir biraz yükselince ve motorsikletin çekiş gücü 0 vitesler boşa attığı için yokuş çıkamıyorum başına gelen varsa veya neden olduğunu tahmin edebilen varsa yardım ederse sevinirim eğer şanzımansa tamirciye götürüp şanzımanı söktürücem paramı alcam ve başka tamirciye çekici ile götürcem o derece sinir oldum artık şimdiden teşekürler.

karakalem
16.Eylül.2016, 22:33
vitesin 2 den yuksek devirde boşa düşmesi bendede var hâlâ, 2012 modellerde kronik bir sorundu bu. ben mumkun oldugunca 2. vitesde kullanmamaya çalışıyorum, bulduğum çözüm bu :)

Efkan
16.Eylül.2016, 22:35
2. vites tamamda artık 1. viteste de yapmaya başladı motorda 2. vitesle kalkıyorum mecburen oda özet geçiyo hemen 3 e :D

ob1kanobi
16.Eylül.2016, 22:36
Efkan şanzıman değişimi sonrası senin kadar problem yaşayanı görmedim. Bence ustadan açıklama yapmasını iste, eğer bir açıklama veya çözüm üretemiyorsa para iadesi iste. Motor senden çok tamirciyle zaman geçirdi...

Efkan
16.Eylül.2016, 22:38
gerçekten öyle oldu hikmet abi alalı 3 ay olmadı yaklaşık toplamda 40 gün tamirde kaldı motor :cry: :D

FouL
16.Eylül.2016, 22:41
Üzüldüm açıkçası sorun yaşama na fakat bendede 2014 beyaz daytona var. Grup içinde de çok daytona kullanan var. Ciddianame ve kRonik aRıza yasayana denk gelmedim ben. Galiba bu konuda çok şanssızlık yaşiyorsunuz. Geçmiş olsun

Efkan
16.Eylül.2016, 22:59
teşekürler cenk abi

aycanblmts
16.Eylül.2016, 23:15
Şanssızlar kulübümüze hoş geldin.

ckaraca
16.Eylül.2016, 23:24
Efkan 1.viteste benimki de atıyordu. Ancak teknik olarak bu mümkün değil deniliyordu... :) Burada sıkıntını en iyi anlayan ben olabilirim sanırım, 15-20 gün motor bana kan kusturduktan sonra, İstanbuldan İzmire Süleyman Abi ziyarete geldi debriyajla kavramasıyla ilgili bir iki dokunuş yaptı. Motor yaklaşık 5000KM dir sorunsuz gidiyor...

İnşallah seninki de böyle bir sorundur...

Efkan
16.Eylül.2016, 23:44
debriyaj ayarıysa bende eğer onu çok kolay yaparım inşallah olur ama gevşetmemmi lazım sıkmammı onu çözmek lazım yola çıkıp denicem artık :D

ob1kanobi
16.Eylül.2016, 23:51
Pazar günü bi de biz bakalım Efkan, Cenk abinin dediği gibi olabilir.

Efkan
17.Eylül.2016, 00:25
eğer halledemezsem bakalım abi

Siyah Adam
17.Eylül.2016, 17:07
Bende 2012 spyder var ve bendede aynı sorun 2 ye geçiyorum devir yüksekken boşa atıyor motor birde vites düşürdüğümde tak tuk sesler geliyor anlamadım gitti 😕

Fatal
17.Eylül.2016, 22:25
Ben yorum yapmiyim en iyisi :) :) :) :)

FatalSarac
Raptor Riders DENİZLİ

Efkan
18.Eylül.2016, 03:38
Ömer senin kisi büyük ihtimalle şanzımandan geçmiş olsun sana da ve benimkiside saçma bi ustanın saçma bi tamiri ile başıma gelen saçmalıklar ve paramın boşa gitmesi büyük ihtimalle .

leonraptor
18.Eylül.2016, 09:29
Çok üzücü bir durum gerçekten heves edip alıp böyle problem yaşamak :-( benim de 2014 daytona var rodajda vitesler zor geçiyordu veya geçmiyordu sebebi debriyajın aşırı gergin olmasıymış :-S bunu satan servis teslim ederken bilmiyor muydu biliyordu balata yansın kullanıcı hatası olsun falan filan duygusal meseleler :-S
Debriyaj ayarı ve rodaj yağı depişimi buji değişimi motorsiklettime sanki çağ atlattı vites geçişlerim gayet net ve sorunsuz
Geçmiş haftalarda yine yazmıştım şans işi diye gönül ister ki kimse sorun yaşamasın debriyajı ayarlattırın eğer devam ederse

leonraptor
18.Eylül.2016, 09:35
Vvites düşürürken ara gaz vererek dişlilerin gerginliğini azaltarak vites düşürmüyorsanız ondan da ses yapar ya da debriyaj kavraması tam tutmadığı için en küçük baskıda bile vites düşer debriyaj da ayarsız olabilir

leonraptor
18.Eylül.2016, 09:36
Son yazdığım siyah adam içindi ;-)

Siyah Adam
18.Eylül.2016, 10:45
Bakalım buralarda sağlam bir usta yok şimdilik idare ediyorum bir şekilde istanbula gideyim orda bi a z bakım lazım

WOLF
18.Eylül.2016, 13:00
geçmiş olsun. büyük ihtimal debriyaj ayarı gibi. süleyman abi ile bir irtibata geçsen

Efkan
20.Eylül.2016, 01:02
debriyajda baya ayarlama oynama yaptım pek değişmedi gevşekmi olması lazım sıkımı olması lazım onu çözebilen varmı acaba :)