PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (haber gazete başlığı)Ayağım kırıldı sonra görüşelim

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 17:21
ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde kavşakta aniden önlerine çıkan otomobile arkadan çarpan motosikletteki çift yere düşerek yaralandı. Her ikisinde de kask bulunmayan ve kanlar içinde yerde kıvranan çifte ilk müdahaleyi tesadüfen yoldan geçen bir eczacı yaptı. Serum bağlanan çiftten 32 yaşındaki Figen Gür, çalan cep telefonunu açıp, “Abla kaza yaptım. Ayağım kırık galiba, sonra görüşelim'' dedi.
Hastane kavşağında meydana gelen kazada, Alanya’nın İncekum Beldesi'nden Avsallar'a doğru giden Abdullah Gür yönetimindeki 33 LK 923 plakalı Harley Davidson marka motosiklet, aniden önlerine çıkan 40 yaşındaki Mustafa Erkuş yönetimindeki 07 E 47 plakalı otomobile arkadan çarptı.
Motosikletten düşen ve metrelerce sürüklenen Figen ve Abdullah Gür çifti, kanlar içinde yerde kaldı. Yaralı çifte ilk müdahaleyi otomobiliyle olay yerinden geçen eczacı Musa İnce yaptı. Yol ortasındaki yaralılara serum bağlayan eczacı, ardından sağlık ekiplerine haber verdi. Figen ve Abdullah Gür çifti, ambulans gelene kadar trafikte ilerleyen araçların arasında serumlarıyla bekledi.
Bu sırada sürekli çalan cep telefonuna cevap vermek zorunda kalan Figen Gür, “Abla şu an bir kaza yaptım. Çok canım yanıyor. Ayağım kırıldı galiba. Sonra görüşelim'' dedi. Telefonu kapatan Figen Gür ve eşi, kısa süre sonra olay yerine ulaşan ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne götürülüp tedaviye alındı. Çiftin, bacaklarında ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar, ezikler bulunduğu tespit edildi.
Otomobil sürücüsü Mustafa Erkuş ise alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Allah beterinden saklasın kask yok hiçbi koruma yok tamam araba biranda atlamış hatalı ama bizhiç hazırlıklı olmıcakmıyız bunlara çünkü bunlar dumayacak hep çıkacaklar bir yerlerden önümüze

infinitedreams
22.Ağustos.2007, 17:31
Antalya çok sıcak... kask takmak tam bir eziyet.
Ama yine de terden yapış yapış olmuş bir kafayı kırık bir kafaya tercih ederim. Çünkü hayat rasgele risklere girecek kadar uzun değil.
Şükür ki kırıklarla, ezilmelerle atlatmışlar.

---

Not: Başlık ürkütücü. "Acaba hangimiz?" diye düşündürüyor insanı.

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 17:34
Nihat kardeşim gazetedeki manşet neyse onu aldım gerçi karamizah oluyo biraz ama ders almak lazım yarın çalan telefonumuza aynı cevabı vermemek için

MEHMETONUR
22.Ağustos.2007, 17:34
Antalya çok sıcak... kask takmak tam bir eziyet.
Ama yine de terden yapış yapış olmuş bir kafayı kırık bir kafaya tercih ederim. Çünkü hayat rasgele risklere girecek kadar uzun değil.
Şükür ki kırıklarla, ezilmelerle atlatmışlar.

---

Not: Başlık ürkütücü. "Acaba hangimiz?" diye düşündürüyor insanı.

Katılıyorum başlığı görünce elimde olmadan korktum...Allah korusun...

MotoJunior
22.Ağustos.2007, 17:40
büyük geçmiş olsun demek lazım tedbiri elden bırakmamalı

jashuaa
22.Ağustos.2007, 18:10
kubilay abi yüreğim ağzıma geldi yaa. korkuttun bizi. arkadaşlara geçmiş olsun.

okan
22.Ağustos.2007, 18:26
Uşşşşşş.. korktum yaaavvv.....dedim ne oliii.. kim kırıldı büküldü yine.... :?

yasinsubay
22.Ağustos.2007, 18:35
harbiden ya kime ne oldu dedim icimden

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 18:42
Tamam değiştiriyorum

xerline
22.Ağustos.2007, 18:46
Geçmiş olsun ucuz atlatmışlar. Kask muhakkak takılmalı da Nasrettin hocanında dediği gibi hırsızın hiç mi suçu yok. Adam ifade alınmış tamam.Arabayı kullanan adam 2 gun sonra her yerde "Ne bu motosikletlerden çektiğimiz yollarda zig zag çiziyorlar, ehliyetide eğitim görmeden alıyorlar" diye ahkam kesmeyecek mi? Aynı adam değil mi? trafik kursunda derslere girmeden uygulama yapmadan arabayı hoplata zıplata parkuru tamamlayan ve hocaların aman verelim bak kaldırabiliyor nasılsa ogrenir diye ehliyet verilen, ardından ahkamlar kesen.Ben hiç bir araç sürücüsünün motor sürücülerri kadar eğitim aldığına inanmıyorum sitemizdede yazıldığı üzere bircok motor sürücüsü ehliyet kursuyla yetinmiyor. Keşke araba sürücüleri en azından trafik kurallarını öğrense, o zaman bir seyler değişmeye başlar.Dün onümde şahin gidiyor adam atmış 2"ye şişeyi bir kaldırıyor bir indiriyor.Neyse işin özeti hocada saklı:
HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK!!!

sancezz
22.Ağustos.2007, 21:36
:idea: :idea: :oops: yaa dostlar kask var kask var ben kask takarken bunalımıyom cunku tas seklınde heryerınden hava alıyor ha dusersem nolur suratım dagılır ama hıc degılse beynımı korur sag kalma oranım kasksız oldugumda%10 ken kasklı oldugumda %90 kadar cıkıyor bence kafanıza sıcak havalarda yazlık tas kask takın o kadar bunlatmıyo :idea: :idea: :idea:

emrahkucukgirgin
22.Ağustos.2007, 23:23
Allah korumuş...

bu arada Harley diye yazmış salak gazeteci tarafikten plakayı sorguladım Mondial çıktı. Harley'den başka bişey bilmiyor demek abi...

sancezz
23.Ağustos.2007, 00:41
Allah korumuş...

bu arada Harley diye yazmış salak gazeteci tarafikten plakayı sorguladım Mondial çıktı. Harley'den başka bişey bilmiyor demek abi...
amma guldurdun dostum mondıalede harley dıyolaryaa offf offf :P :mrgreen: :mrgreen:

cuneyt
23.Ağustos.2007, 01:39
Kendilerine geçmiş olsun diliyorum. Gerçi burayı okumazlar ya...

Gazete muhabirlerine uyuz olmaya başladım. Bir gazetede açıp okuduğunuz diğer gazeteyi tutmuyor. Bu sorun internetteki haber sitelerine de bulaştı.

Bence bu şaşkın gazeteci de marka manyağı olduğu için öyle yazmıştır. Markasını vermek şart değil ki. Ama yok illa birşey yazacak(uyduracak) ya...

Fesüphanallah...

emrahss
23.Ağustos.2007, 09:21
Otomobil sürücülerinin hatalı olması hiç mühim değil, ya da sonucu değiştirmiyor. Kaza olup da aylarca yattıktan sonra haklı olmuşsun kaç yazar. Trafikte iyi şoför karşı tarafın yapabileceği hataları mümkün olduğunca önce hesap edebilen ve bunları elimine edecek hareketei uygulayabilen kişidir bence. Bu arada motor sürücülerinini iyi eğitim aldığı konusuna katılmıyorum. Ehliyet kurslarının durumu herkesçe malum, ileri sürüş teknikleri konusunda eğitim alan ise şanslı bir azınlık. Ancak çoğu scooter ve benzeri ucuz motor sahipleri sadece üç beş kuruş bulup bir motor alabilmiş insanlar, ne kursu, eğitimi, Allaha emanet yollara çıkıyorlar. Ben bu topik üzerine şimdi bir anket açacağım, ehliyet kursu haricinde farklı bir kurs alan işaretlesin, biz de durumu görelim. Sevgiler, Allah tekrarını göstermesin.

yenikoylu_ua
23.Ağustos.2007, 10:05
Komtanım ehliyet kursundada eğitim yokki eğitimli isterseniz kurs ücreti 450 ytl oda heryerde yok reklamlarda 150 ytl denilenler yerlerde sadece imtihana giriyosun geneldede herkez ucuz olanı tercih ediyo

emrahss
23.Ağustos.2007, 10:08
Komtanım ehliyet kursundada eğitim yokki eğitimli isterseniz kurs ücreti 450 ytl oda heryerde yok reklamlarda 150 ytl denilenler yerlerde sadece imtihana giriyosun geneldede herkez ucuz olanı tercih ediyo

Orası kesin canım, ama en azından anlamında söyledim Kubilay dostum..

ozzymania
23.Ağustos.2007, 10:12
:idea: :idea: :oops: yaa dostlar kask var kask var ben kask takarken bunalımıyom cunku tas seklınde heryerınden hava alıyor ha dusersem nolur suratım dagılır ama hıc degılse beynımı korur sag kalma oranım kasksız oldugumda%10 ken kasklı oldugumda %90 kadar cıkıyor bence kafanıza sıcak havalarda yazlık tas kask takın o kadar bunlatmıyo :idea: :idea: :idea:

Sançez ben sana evdeki çelik tencerelerden bir tane vereyim onu tak daha iyi korur şu anki kaskından.
Havalandırması güzel bir kask alırsan full korumalı, korunman %100 olur.

gidikurt
23.Ağustos.2007, 11:15
Bu yazılanlardan ders almamız lazım malesef yaz aylarında çoğu insan korumalı mont giymiyor ve kask takmıyor.Belanın nereden geleceği belli olmaz dikkatli olmak, tedbiri elden bırakmamak lazım.

Kino
23.Ağustos.2007, 15:06
evet o haberi bende dün akşam TV den seyrettim motor mondial 125 likti galiba gördüğüm kadarı ile ilginç bir olay kaza resmen dediğiniz gibiydi allahtan oradan gecen biri yardımcı oldu yine aynı (galiba) kavşakta başka bir araba kazası daha gösterdi kavşaktaki kamera kayıt etmiş falandı

acaip bir durum be abicim vallah ilginç

ben Mersinde artık kask takmaya başladım istediği kadar sıcak olsun