PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8-9 EYLÜL 2007 ABANT (Çadırlı)

Aksu
23.Ağustos.2007, 15:59
Arkadaşlar www.motosiklettr.net (motosiklettr)sitesinden alıntıdır. İstanbul dan birbirlerinizi zaten tanıyorsunuz.
8-9 EYLÜL ABANT GEZİSİ

-----------------------------------------------------
BULUŞMA YERİ.

08-09-2007 CUMARTESİ

SAAT 16.00 E-5 BAKIRKÖY BOYNER ÖNÜ.

HAREKET SAATİMİZ 16.00 LÜTFEN BULUŞMA YERİNE BELİRTİLEN

SAATTE DEPOLARINIZ FULL ŞEKİLDE VE ZAMANINDA GELİNİZ.

ÇADIRLARINIZ KAMP MALZEMELERİNİZ HAZIR OLSUN.
------------------------------------------------------

Denizden 1328 metre yükseklikte, çevresi çam ormanlarıyla kaplı bir tatlısu gölü. Tertemiz havası,doğal güzelliğiyle büyük kentlerin kargaşasından alabildiğine uzak, gönlünüzce soluklanabileceğiniz bir cennet. Doğa Tutkunu genç serüvenciler,trakingçiler, en kısa tatilleri bile değerlendirenler zaten Abant'ın yolunu gözleri kapalı biliyorlar.İki üç günlük doyumsuz bir tatil düşleyenler için harika bir alternatif olan Abant sonbaharın tüm güzellikleri ile sizi bekliyor�.

Ulaşımın oldukça kolay olduğu Abant Gölü ve çevresi, sonbaharda sararan, kızaran bitkilerin renk cümbüşü altında yenilen nefis lezzetteki ızgaraları ve alabalıklarıyla, tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler sergiliyor. Abant, denizden 1328 metre yükseklikte, toprak kaymaları sonucu oluşmuş bir tatlısu gölü. 1.28 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. En derin yeri 18 metre.Her yanı ormanlarla kaplı. Hoş kokularıyla çam, köknar, kayın ağaçları çoğunlukta. 6.5 kilometre tutan göl çevresinde tur atmanın keyfi ise bambaşka. Kıyıları nilüfer çiçekleri ile kaplı yer yer sazlıklarla çevrili gölün konukları temiz dağ havasını soluyarak huzurlu yürüyüşler yapabiliyor, arzu edenler çevresini bisikletle turluyorlar. Gölün büyük bölümünde kiralık atlarla dolaşma veya faytonlarla nal sesleri eşliğinde gezilere çıkma, ters ışıklarda fotoğraf çekmek gibi zevkler de bulunuyor. Her noktasından, her açıdan başka türlü görünen gölün en güzel ve tamamını görebilme zevki ise Mudurnu yolu başlangıcındaki tepede yaşanıyor

Dağ ve Doğa Yürüyüşü: Doğal zenginliklerin başında gelen Abant, yazın piknik ve ideal bir dinlenme yeri olup, kışın kış sporların yapılabileceği Türkiye�nin en tanınmış turistik yöresidir.

Abant Gölü sportif olta balıkçılığı için ideal bir bölgedir. Abant Gölünde benekli alabalık, İtalyan alabalığı, Gölcük�te alabalık, Gölköy Barajında alabalık ve sarı sazan tutabilirsiniz.
Nasıl Gidilir?
Abant'a gitmenin en kısa yolu ücretli Anadolu Otoyolu üzerinden. İstanbul'dan gelenlerin Kaynaşlı ayrımından otoyoldan çıkıp, Bolu Dağı'nı tırmanmaları gerekiyor. Dağın bitiminde Abant sapağından giriliyor. 22 kilometrelik yemyeşil yolun sonunda Abant Gölü Milli Parkı'nın girişine geliyorsunuz. İstanbul'dan Abant'a yol yaklaşık 3 saat sürüyor .

TOPLU SÜRÜŞ KURALI UYGULANACAK HIZ LİMİTLERİMİZ YOL DURUMUNA GÖRE 90-110 KM ARASINDA OLACAK GEZİYE KASKSIZ KORUMASIZ EHLİYETSİZ EKSİK EVRAKLI ARKADAŞLAR KATILAMAYACAK BULUŞMAYA DEPOLARINIZ FULL ŞEKİLDE GELİN GRUP SÜRÜŞ KURALLARINA UYMAYACAK ARKADAŞLAR GRUPTAN AYRI ŞEKİLDE GRUP DÜZEN VE DİSİPLİNİNİ BOZMADAN AYRI HAREKET EDEBİLİR.
GİDİLECEK YOK TAHMİNİ 270 KM DİR.
ACİL VE ÖNEMLİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLMADIGI SÜRECE 100 KM de BİR 15 er DAKİKALIK MOLA VERİLECEK.

http://upload2.postimage.org/405928/Resim033.jpg (http://upload2.postimage.org/405928/photo_hosting.html)http://upload2.postimage.org/405952/Resim034.jpg (http://upload2.postimage.org/405952/photo_hosting.html)

http://upload2.postimage.org/406116/Resim035.jpg (http://upload2.postimage.org/406116/photo_hosting.html)http://upload2.postimage.org/406145/Resim038.jpg (http://upload2.postimage.org/406145/photo_hosting.html)
GEZİYE KATILACAKLAR :

1- Müslüm Baba + 1 Son dakka yan çizdi.
2- Gökhan + 1
3- Göksel + 1
4- Aksu + 3
5- İlker + 1
6- İnci + 1
7- Speedy Gonzales + Öcü
8- Sancezz
9- Sihirli Eller

okan
23.Ağustos.2007, 19:04
Aksu baba .. isponsor olacaanmı .... :mrgreen: :mrgreen: bide harita neyin koysaydında kaç km geleceemizi bileydik.... 8)

GOKHAN
23.Ağustos.2007, 21:47
MERHABA MEHMET BABA ÖZLEDİK YA KISMETSE GELMEK İSTİYORUZ ORADA TELEFON ÇEKİYOMU BU ÖNEMLİ BUNU
BİLDİRİRSEN SEVİNİRİM BİLİYORSUN İŞ PROBLEMLİ SENİ DE ÇOK ÖZLEDİM GÖRMEK İSTİYORUM SELAMLAR

emrahss
24.Ağustos.2007, 09:58
Mehmet Abii, beni de götür bea, motorum yoookkk.. Bu arada ha bire geziyon, orta yaş bunalımı filan diil di mi abi, sevgili bulmadın di mi kendine :cheesy:

Aksu
24.Ağustos.2007, 10:25
MERHABA MEHMET BABA ÖZLEDİK YA KISMETSE GELMEK İSTİYORUZ ORADA TELEFON ÇEKİYOMU BU ÖNEMLİ BUNU
BİLDİRİRSEN SEVİNİRİM BİLİYORSUN İŞ PROBLEMLİ SENİ DE ÇOK ÖZLEDİM GÖRMEK İSTİYORUM SELAMLAR
Gökhan telefon çekiyor. Çekmese de Göksel sana özel Türk Telekom hattı döşetecekmiş yeterki gelin diyor. İnşallah orada büyük katılımlı olarak görüşeceğiz.
Okan bilmiyonmu kaç kmç olduğunu, Ankara dan 230 Samsun dan 650 km. Siz gelin ben sizin mangal kömürlerinize sponsor olurum.
Emrah istiyorsan seni de alırım diyeceğim de bin arabana gel, sen bizden daha yakınsın Eskişehir Mihalgazi Nallıhan Mudurnu ve 10 km. sonra sola dön Abant hepsi hepsi 100-120 km. tutar. Ne kadar yardımseverim farkettin değilmi.

GÖKSEL
24.Ağustos.2007, 11:22
gökhanabi dert ettigin şeye bak mehmet abim demiş zaten olmadı senin çadıra yedek ankesörlü tlf bağlatıcam.

müslüm abi yokmu müslüm abiiiiii nerde bu ihtiyar duysa kesin gelir :)
gecee diye bi serseri çocuk vardı adı denizmi gölmü ne :):) o duruyomu hala buralarda:):):) oda geliyor.

gidecegimiz yerlerden 1 kaç manzara.
http://www.kolej.org/dergi/sayi79/resim/abant4.jpg
http://www.okyanuskoleji.com/images/haber/abant_2006_main.jpg
http://www.boludemircelik.com/bdc/images/abant%20mudurnu.JPG

müslüm baba
24.Ağustos.2007, 15:11
Göksel kardeşim buradayım böyle bir gezide ben olmammı, yazın listenin en başına, senin o kalitesiz motorun bizim kaliteli Regallerin arasında sırıtacak ama idare ederiz, istersen sana da bir regal alalım hemde fanı yeni değişmiş olanından.

ethanol
26.Ağustos.2007, 22:50
bende gelebilirimde çadır kamp malzemem yok :(

ÇeLeBi MuRaT
26.Ağustos.2007, 23:24
Ethanol kardeş sen motoru satmadınmı bir ara seninde bayağı sorunların olmuştu.....Satıcam diyeee topik felanda açmıştın....Motor yok ama BULL var.....Sazandan levreğe sipidi araya girme abiii.....

:P:P:P:P:P:P

Aksu
27.Ağustos.2007, 09:58
bende gelebilirimde çadır kamp malzemem yok :(
Metro Grosmarket e git ne ararsn var hepsini 50 YTL. ye toparlarsın.

ethanol
27.Ağustos.2007, 10:37
Ethanol kardeş sen motoru satmadınmı bir ara seninde bayağı sorunların olmuştu.....Satıcam diyeee topik felanda açmıştın....Motor yok ama BULL var.....Sazandan levreğe sipidi araya girme abiii.....

:P:P:P:P:P:P

Halletik o Sorunları üstünden çok sular geçdi :)

sağol aksu kardeş yolum düşerse bakıyım :)

ilkerkoparal
27.Ağustos.2007, 12:26
Kısmet olursa gelicem. Katılımın başını ağalar çekiyor gitmemek olmaz. Listeyi kim yapacaksa benide eklesin listeye

handojoe
27.Ağustos.2007, 12:32
Kısmet olursa gelicem. Katılımın başını ağalar çekiyor gitmemek olmaz. Listeyi kim yapacaksa benide eklesin listeye

yaşa ilker

speedygonzales
27.Ağustos.2007, 13:10
MOTOSİKLET.NET LE İŞİM OLMAZ !

inci
27.Ağustos.2007, 13:22

(erguncuğum sanırım MT değil MTR )
ama yinede +1

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2007, 13:39
Eğlenceli olacağa benziyo kısmet değilmiş katılacak herkeze iyi eğlenceler

ilkerkoparal
27.Ağustos.2007, 14:14
ergünüm kimin organize ettiği değil kimlerin geldiği önemli bizim için

Aksu
27.Ağustos.2007, 15:01
Ergün yanlış anladın mt değil MTR. Haklısın zaten mt olsaydı ne Aksu ne Müslüm ne Gökhan ne İnci kesin olarak olmazdık.

speedygonzales
27.Ağustos.2007, 15:09
OK o zaman ! yazın bei de
Speedy + Öcü :cheesy:

müslüm baba
27.Ağustos.2007, 15:36
Bu gezi kaçmaz, yağmur da olsa karda gidilir.

GÖKSEL
27.Ağustos.2007, 15:44
Göksel kardeşim buradayım böyle bir gezide ben olmammı, yazın listenin en başına, senin o kalitesiz motorun bizim kaliteli Regallerin arasında sırıtacak ama idare ederiz, istersen sana da bir regal alalım hemde fanı yeni değişmiş olanından.

nasılda duydun hemen sesimi be abi :D
valla öyle benim motor sırıtıcak aranızda idare edersiniz artık:)
bana REGAL mi alalım ALLAH korusun abi benim defterimde çinle ilgili tek hatıram 2005 deki 4 aylık çin seyahatimdir ondan ötesi olmaz :D hele motorlarıyla hiç olmaz :)
ama istersen senle bi japonya tatili yapalım belki fikrin değişir için açılsın biraz rahar yüzü görmek seninde hakkın be
abi :D
neyse SHADOW aradıgını kimseye söylemem merak etme hele burda duyulsun hiç istemem :cheesy: gel anlaşırız :).

mehmet abi listede ben niye yokum ben gelmiyormuyum :D :D
GÖKSEL+1

müslüm baba
27.Ağustos.2007, 15:56
Göksel herkese reklam ettin be kardeşim şimdi ben senin SHADOW u alırsam sen neyle geleceksin geziye, hem bizim regallere çamur atma canavar gibi motorlar görmüyormusun yaptığımız hiçbir gezide yolda kalan oldumu sadece her gittiğimizde dönerken 1-2 motorun fanı yanıyor o kadar fansızda çalışıyor bu motorlar o yüzden sen çamur atma regallere bak yoksa alırım anahtarını :P

GÖKSEL
27.Ağustos.2007, 17:39
Göksel herkese reklam ettin be kardeşim şimdi ben senin SHADOW u alırsam sen neyle geleceksin geziye, hem bizim regallere çamur atma canavar gibi motorlar görmüyormusun yaptığımız hiçbir gezide yolda kalan oldumu sadece her gittiğimizde dönerken 1-2 motorun fanı yanıyor o kadar fansızda çalışıyor bu motorlar o yüzden sen çamur atma regallere bak yoksa alırım anahtarını :P
usta ben hertürlü gelirim merak etme motor olmazsa arabayla oda olmazsa otobüsle oda olmadı 1 hafta önceden çıkar koşarak gelirim. :D
fansız çalışan motora neden fan takarlar diye bi topik açıcam birzdan :P
al abi aşk olsun senden anahtarmı esirgiycez
parayı veren anahtarı alır yedeğidee benden olsun :P :P

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:21
bır sorun olmazsa ınsallah gelıcez bı sorum olcak sabahmı aksammı yola cıkılcak :?

Aksu
28.Ağustos.2007, 14:33
sancezz,
siz ordan geleceğiniz için Göksel ve arkadaşları Cumartesi sabah 6,30 yazıldığı gibi. Ancak siz orda kendiniz belirleyin gidecek olanlar gün ve saat yazsın ben başlık da gruplara ayırarak yazarım, hatta haareket noktasına kadar.

jashuaa
28.Ağustos.2007, 15:52
benim ogün sınavlarım var yaa :( :( :(

sancezz
28.Ağustos.2007, 21:43
sancezz,
siz ordan geleceğiniz için Göksel ve arkadaşları Cumartesi sabah 6,30 yazıldığı gibi. Ancak siz orda kendiniz belirleyin gidecek olanlar gün ve saat yazsın ben başlık da gruplara ayırarak yazarım, hatta haareket noktasına kadar.
OK ABIM INS GELICEZ BI SORUN CIKMAZSA :oops:

Aksu
31.Ağustos.2007, 14:13
Arkadaşlar başka bir sitede sizlerin de tanıdığı arkadaşların organize ettiği Abant gezisine 8 Eylül Cumartesi sabah dan 9 Eylül Pazar öğlene kadar istediğiniz zamanda ve şartta gelebilirsiniz.

sihirli_eller
31.Ağustos.2007, 14:32
müsait olursam oradayım :cheesy:

Aksu
03.Eylül.2007, 12:56
Geziyi organize eden sitedeki arkadaşlar cumartesi işlerini bırakamadıkları için, CUMARTESİ GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA SAAT 16 DA Abant a doğru hareket edecekler. Akşam hava kararmadan çadırlar kurulmuş olacak inşallah. Gelmek isteyen arkadaşlara bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır.

müslüm baba
03.Eylül.2007, 14:06
Ben gelemiyorum yine yarışlarla çakıştı, özellikle mi yapıyonuz anlamıyorum,hep yarışlara denk geliyor.

Birde şu kalmalı organizasyonlara cumartesi katılanları anlamıyorum, yahu cumartesi öğlen yola çık akşam kamp yerinde ol çadırı kur yat sabah kalk çadırı topla yola çık akşam eve gel yat pazartesi sabah işe git, bundan ne anlıyorsunuz sadece motorla yol yapmış olmanın keyfinden başka.

Ben sizin yerinizde olsam ne yapar eder izin alır cumadan yola çıkar iki gece kamp yapardım.

Aksu
03.Eylül.2007, 16:54
Ben öğlen 13 de yola çıkarım, arkadaşlar gelene kadar orada olta atarım, alabalık yakalarız inşallah. Ertesi günü de akşama kadar Abant da vakit geçiririm. Kağıt var tavla var, İp var top var, ayrıca market de var, yiyeceğe de sıkıntı olmaz.
Bakın arkadaşlar dönüşde otoban gişelerinde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız KGS-OGS alın yanınıza, yok paralı gişeye yandan dalarız diyorsanız da gişelere dağılın da önüne gireceğiniz araç sürücüsüyle hır çıkmasın.

müslüm baba
03.Eylül.2007, 16:56
Mehmet sen arabaylamı geleceksin

Aksu
03.Eylül.2007, 17:09
Evet arabayla geleceğim, ben, eşim ve oğlum. Çadırı da getireceğim. İki kişi çadırda, bir kişi de arabada veya tersi. Şişme yatakları da, tüp, çaydanlık, mangal ve işe yarar ne olursa getireceğim.

okan
03.Eylül.2007, 19:50
bu organizasyon cumadan olsaymış çok daha ii olurmuş... gelmememin tek sebebi bir gün için yorgunluğa değmez mantığıdır....hatta perşembeden olacaktıki ofşş.. tadından yenmezdi....

aslanburclu
03.Eylül.2007, 20:09
abant şimdi çok soğuk olur ya donmakta var işin içinde bizim çadırlar sinek böcek vs, için soğuk için değil valla benim gözüm kesmiyor..

okan
03.Eylül.2007, 20:10
aksu baba keyfini biliyo .. arabasıyla gidiyo ...üşüsek bizi alırmı acaba arabasına... :mrgreen: :mrgreen:

lunatic
03.Eylül.2007, 20:55
Pişmiş aşa su katmak istemem ama Yedigöller de iyi olur. Abant kadar ayak altı olmuyor (malum yollar okadar güzel değil) ve çukutrda olduğu için ılık olur. Orda da balık avlarsın ama olta başı 7YTL bayılman lazım.

carvalho
05.Eylül.2007, 14:40
Yedigölleri Ekim ortası (Ramazan sonrası) yapsak nasıl olur? Bir taraflarımız donar mı acaba??

Aksu
05.Eylül.2007, 14:46
Benim için farketmez sizler nasıl isterseniz. Organizasyonun sahibi de değilim, ilgilenenler olursa diye aktardım. Anlaşılan pek gelen olmayacak ama ben gideceğim, gelen olursa orada görüşürüz, olmazsa başka bir etkinlikte, gezide artık kısmet.
27-28-29 Ekim tarihlerinde genel bir gezi düzenlenirse iyi olur, olmazsa Ankara daki arkadaşlarla beraber düzenlemeler yaparız artık.

ugurcuk
05.Eylül.2007, 14:46
yaw bu abant gezisine gitmek istiom ama ???benim ehliyetyim yok daha cok sorun olurmu yaw???:d

Aksu
05.Eylül.2007, 14:51
Ehliyetin yoksa gelmeyeceksin, sabredeceksin ehliyeti alana kadar.

ugurcuk
05.Eylül.2007, 14:56
pufffffffffff. ama yaaa bende gelmek istiodum yaaa.ozaman sole yapmayı deniyeyim araba ile gelebilirim :D ben bi bakınayım ona gore yanıma arkadas sorusturacam :d