PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DL vs. Enduro (vol 1)

infinitedreams
23.Ağustos.2007, 17:25
Bu yazının mazisi en az bir yıl... fazlası varsa da ben bilmiyorum. Kimin yazdığını da bilmiyorum. Güzel bir arkadaşımız, güzelken yazmış olmalı.

Eğlenceli.

Ödev : Kompozisyon
Konu : Delee neden endüro değildir.

Dele Neden Endüro değildir.

Bizler endüro motorları çok severiz, çünkü endüro motorlar güzeldir. Aslında tüm motorlar güzeldir ama esas endürolarda güzeldir. Dele de bir motordur , hemde güzeldir ama endüro değildir . çümkü endürolar daha güzeldir . Ama delede pek fazla güzeldir , diğerleri kadar.

Dele endüro değildir , çünkü jantları alaşımdır . alaşımlar kırılır , endürolar kırılmaz çünkü güzeldir , dele de güzeldir ama kırabilir. Bu yüzden endüro değildir. Tel jant sert darbede yamulur , sökülür düzeltilir , yolumuza gideriz ama delenin cantları kırılır , oturur üzülürüz.

Delenin aküsü kurudur , enduroda kuru akü olmaz , fazla ısınırsa patlar ayrıca , dahada kötüsü su eklenmez , bu yüzden endüro değildir ama kuru aküde güzeldir . ama Endürolar kuru akü sevmez , bozulursa yolda bırakır , endürolar yolda kalmaz , çünkü endürolar çok güzeldir.

Dele nin amortisörleri serttir , bu yüzden endüro olamaz . amörtüsörleri yumuşlatılabilir ama en yumuşak hali bile çok serttir , sert iyidir ama toprakta sert olmaz , çok zıplar yer tutmaz, yer tutmazsa düşer , düşerse güzel olmaz , güzel değilse endüro değildir. Çünkü endürolar güzeldir.

Dele 'de tork yerine beygire vardır . Endüro beygirden çok torku sever . Dele caddede hepsini geçebilir ama arazide cırt cırt fites değiştirilir , Vitesi falza değiştirisen kırılır ( hatta bir arakadaşın delesinin fitesi kırılmıştı ) . Endüro kırılmaz , fiteside zırp pırt değiştirmesi gerekemz çünkü torkludur . Tork güzeldir , eğer güzel se demekki o endürodur. Tork bize çok faydalıdır , beygir yorulur , acıkır , kişner ama tork sakin bir hayvandır her zaman çalışlır ( Tork: öküz ile sığır karışımı bir heyvan).

Dele de elcik koruma , motor ( karter) koruma , balans topuzu , falan filan yoktur . Çünkü o endüro değildir . Koruma olmazsa korunamaz , korunamazsa bozulur . Bozuldumu kızar tekme atarız . Tekme atarsak yamulur . yamulursa güzel olmaz . enduro güzeldir , demek ki deelee endüroo değildir.

Dele nin lastikleri tüpsüzür. Endüro tüp vardır . Demek ki dele ye eksik parça koymuşlar . Parçası eksik olan şey güzel değildir , bu yüzden dele endurö değildir. Ayrıca tüplüsü her yerde tamir edilir ve şişirilebilir , tüpsüzünün her yerde tamir edilmesi zordur , güçsüz pompa ilede şişip canta oturmaz. Yerine oturmazsa çirki gözükür , o zaman endürö olamaz.

Peki dele endüro değilse nedir . ? dele melezdir . Eğer bir beyazla bir siyah bir birlerini çok servse , leylek onlara melez verir. Melez iyimidir , iyidir . Enduromudur , değildir çünkü melezdir. Peki melez güzel olmazmı... olur. Eğer annesi ve babası onu iyi yetiştirirse güzel olur , enduro gibi olur ama , enduro değildir enduro taklidi yapar. Ama bu önemli değildir , çünkü o da enduro ile dolaşır ama enduro değildir çünkü enduro bir başka bişeydir. Çok güzeldir .

carvalho
23.Ağustos.2007, 17:55
Bunu ben de okumuştum ve yazı acaip hoşuma gitmişti... Süper anlatmış farkı :)

xerline
23.Ağustos.2007, 18:02
Bu kadar açık anlatılabilir DL eyle enduronun farkı 8) kafa kesin güzelmiş, arkadasta guzelmiş, infinitedreams bunu bizimle paylaşmış demekki oda güzel ama kafada güzelmiş :mrgreen: carvalho bunu daha önce okumus oda güzel :mrgreen:

okan
23.Ağustos.2007, 18:09
Bu kadar açık anlatılabilir DL eyle enduronun farkı 8) kafa kesin güzelmiş, arkadasta guzelmiş, infinitedreams bunu bizimle paylaşmış demekki oda güzel ama kafada güzelmiş :mrgreen: carvalho bunu daha önce okumus oda güzel :mrgreen:eheheeeheeh.. sende güzelsin kardeşim....dele de güzel...ama enduro daha güzel.... :mrgreen: Emrah komtanda enduro seviyo demekki o dahada güzel... :mrgreen:

carvalho
23.Ağustos.2007, 18:10
Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca...
Bu durumda regal en güzel 8) :cheesy: :?

xerline
23.Ağustos.2007, 18:18
Bu kadar açık anlatılabilir DL eyle enduronun farkı 8) kafa kesin güzelmiş, arkadasta guzelmiş, infinitedreams bunu bizimle paylaşmış demekki oda güzel ama kafada güzelmiş :mrgreen: carvalho bunu daha önce okumus oda güzel :mrgreen:eheheeeheeh.. sende güzelsin kardeşim....dele de güzel...ama enduro daha güzel.... :mrgreen: Emrah komtanda enduro seviyo demekki o dahada güzel... :mrgreen:
kardeşim sende güzelsin ama Komutanım EN GÜZEL ama sen de güzelsin kardeşim RAPTOR CAMİASI bambaşka güzel 8)

emrahss
23.Ağustos.2007, 18:30
Hehehe.. Madem güzelim, bize de endrü yakışır. Memet Ustaaa, sat artıkın şu motürü yaya kaldık be abicim :))

infinitedreams
23.Ağustos.2007, 18:53
Enduro güzeldiler, DL güzeldir, Race güzeldir, touring güzeldir.
Hepsi çok çok güzeldir ama cruiser güzel değildir. Cruiser "MOTOSİKLET"tir.

jashuaa
23.Ağustos.2007, 22:30
bu nedir yau yere düştüm walla okurken. yazan arkadaş harbi güzelmiş nasıl yaptı o kafayı bilmem :mrgreen: :mrgreen:

yeaks
23.Ağustos.2007, 23:02
güzel güzel...........

ozzymania
24.Ağustos.2007, 01:33
o güzeldir, bu güzel değildir.şuna iii diyebiliriz ama bu kesinlikle kötüdür.
Bazısı eh iştedir kimisi şöyle böyledir ama butun RRcilar süperdir.
Bazı kişilerin kafası arada sırada iyidir ama RR'ların hepisi güzeldir.

yenikoylu_ua
24.Ağustos.2007, 01:44
motor hiçbirşeydir sürücü her şey
motoru motor yapan üstündeki sürücüler