PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cruise controllu elcik

rozenlot
09.Ekim.2016, 14:46
Merhaba arkadaslar dun motoruma cruise kontrollu elcik taktirdim ucu sivri olanlardan lakin bunun espirisi gaz telini cektigin yerde sikistirmak sanirim sadece fakar pratik gelmedi sehir icinde gaz telini geri cevirmek zorunda kaliyorum otomatik geri cekmedigi icin bunu kullanan taktiran oldumu acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ferhat BASTEM
09.Ekim.2016, 22:10
Merhaba İlker. Cruise kontrollü elcik elciğe ek olarak bir çıkıntısı olan, uzun yolda avuç içini dayayıp daha rahat etmeni sağlayan elcik türü. Senin bahsettiğin ise işin esprisi değil, bir problem :) Elciği söküp iç kısmını ve gidonun elciğin içinde kalan kısmını zımparalaman gerekir. Gazın geri sarmaması ciddi tehlike oluşturabilir. Bu durumu düzeltmeden motorunu kullanmamanı tavsiye ederim.

rozenlot
09.Ekim.2016, 22:26
Merhaba İlker. Cruise kontrollü elcik elciğe ek olarak bir çıkıntısı olan, uzun yolda avuç içini dayayıp daha rahat etmeni sağlayan elcik türü. Senin bahsettiğin ise işin esprisi değil, bir problem :) Elciği söküp iç kısmını ve gidonun elciğin içinde kalan kısmını zımparalaman gerekir. Gazın geri sarmaması ciddi tehlike oluşturabilir. Bu durumu düzeltmeden motorunu kullanmamanı tavsiye ederim.

Hadi ya bende diorum bumu cruise kontrol surekli gazi kapatmak zorunda kaliorum peki sizce bu islemi ben yapabilirmiyim yani basit bi islemmi ?

Ferhat BASTEM
09.Ekim.2016, 22:41
Eğer el yatkınlığın varsa ve daha önce söküp taktıysan elciği yapabilirsin tabi. Ama dikkat et, parçaların plastik kısımları hassastır. Elinde kalmasın ;)

rozenlot
09.Ekim.2016, 22:50
Eğer el yatkınlığın varsa ve daha önce söküp taktıysan elciği yapabilirsin tabi. Ama dikkat et, parçaların plastik kısımları hassastır. Elinde kalmasın ;)

Daha once takmadm ama yaparmisim gibi gelior

Aybars
09.Ekim.2016, 23:48
kardesım bende taktırdım ama bı sorun yasamadım bulusmalarda gosterırım yanı bı sıkıntı olmadı ama :S

rozenlot
09.Ekim.2016, 23:52
kardesım bende taktırdım ama bı sorun yasamadım bulusmalarda gosterırım yanı bı sıkıntı olmadı ama :S

Anlamadm ki abi bende bi kaynakda bulamadm elcik sokmek uzerine diorum deneyim olmazsada olmaz ogrenmis olurum fln ama dedigim gibi sanki elcigin o ici dar gelmis gibi gelio http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/8548e131ac5781bfaa804dd0727b19c2.jpg elcikde bu abi resimdeki

rozenlot
10.Ekim.2016, 01:31
Bu arada elcikleri duzelttm kararttim gozu soktum cok zor bisi deilmis mis gibi oldu [emoji4]