PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir ekibinde yer almak

gabriel cash
10.Ekim.2016, 19:15
Daha ilk buluşmamda şunu söylemiştim bu ekip için. “insanlar günümüzde sosyalleşmek için ciddi paralar ödüyorlar. Hadi trekking, hadi dağ gezisi, hadi bilmem ne gezisi, hadi rakı içelim zirvesi vs. ama gördüğüm kadarıyla siz bunlara hiçbir çıkar gözetmeden sahipsiniz ve insanlara da sunuyorsunuz. Bu cidden büyük bir değer”

Yaklaşık 6 ay sonunda daha ilk gün etmiş olduğum cümlenin ne kadar da doğru olduğunu anladım. Ve duygularımı buraya yazarak paylaşmak istedim. Niyetim İzmir ekibinin bir başka olduğunu anlatmak ya da övmek değil, eminim ki diğer ekipler de bu şekildedir. Sadece paylaşmak istiyorum.

Öncelikle şefimizden başlamak istiyorum. Sanırım uzaya roket yollamak hariç her işten anlayan bir adam kendisi, belki o işi de yapmıştır bilemiyorum :) ama bana göre en önemli özelliği liderlik vasfı. Öyle elinde sopası, asarım keserim bir adam değil ama bu ekibi yönetmeyi çok iyi başarıyor. Küçüklerle küçük, büyüklerle büyük olmayı biliyor, kızmadan sinirlenmeden insanları yönlendirebiliyor. “Bakın bu böyle olacak” dediği konuların neredeyse tamamı öyle olduğu için kendi aramızda espri amaçlı hz. Hikmet deriz kendisine. Sürüş esnasında uçuruma sürse hepimiz arkasından süreriz “adamın bildiği vardır” diye. Kendisini tanımış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Abilerimiz var burada bizden büyük. Sadece motorlar alakalı değil, herhangi bir konuda gecenin bir yarısı kapısını çalıp akıl almak istesem sorunu kendi sorunu gibi sahiplenecek abiler. Bize yol gösteren, büyüklük yapan abilerimiz. Bazen aramızdaki en küçük insandan daha küçük, daha eğlenceli, bazen herkesten daha olgun abilerimiz.

Kardeşlerimiz var birçoğu motorla yeni tanışmış, motorun ne olduğunu anlamaya çalışan kardeşlerimiz. Açıkçası onlar adına çok mutluyum motorun felsefesini, ne olduğunu ne olmadığını böylesi bir ekipte öğreniyor oldukları için. Bakmayın yaşlarının ufak olduğuna, bazen hepimizden daha olgun olurlar. Çok gayretli, çalışkan, meraklı, zeki insanlar.

O kadar eminim ki bu ekipten, ekipteki insanlardan. Herhangi x bir konuda başım dara düşse herkesin koşturacağını biliyorum. Başım ağrıyor desem İzmir’in diğer tarafında oturan kişinin bana ağrı kesici getireceğini biliyorum. Ev mi taşınıyor, hadi o zaman işi olmayan ev taşımaya. Düğün mü var, hadi o zaman. Bir etkinlik mi var, hadi hep beraber. Bir sorun mu var, o sorun kişisel olmaktan çıkar ekibin sorunu olur. Bir abimiz planet motosiklet aldı, daha kendisi “bu hepimizin motoru” demeden biz zaten motoru sahiplenmiş, “şurasını da şöyle yaparız” demeye başlamıştık bile.

Elinde çeşitli türden farklı imkanları olanlar bunu ekip için kullanmaktan imtina etmiyor, herkes elinden geldiğince artık. Neyse ki bu imkanları daha iyi kullanabilecek bir gaRRaj açıldı da herkes çam sakızı demeden katkıda bulunuyor. Tüm ekip o kadar heyecanlı ki, herkes “seneye burası bize yetmeyecek, büyük bir yere geçmemiz lazım” konusunda hemfikir. Ve elini taşın altına sokmaya da hazır.

Patch aldığım gün şunu demeye çalıştım; “patch o kadar da önemli bir şey değil benim gözümde. Önemli olan bu ekipteki kardeşlik, birliktelik, dayanışma, bütünleşme. Patch ise bunların nişanesi, vitrini, imzası.” Evet, o patchi aldığım için, taşıdığım için mutluyum ama dayanışmayı, yardımlaşmayı, birlik olmayı benimseyen bir ekipte olduğum için daha mutluyum.

Örnekler o kadar fazla çoğaltılır ki, yaz yaz bitmez. Kısacası “yolda ayağım takılıp düşsem arkadan gelen kardeşim beni kaldırır” düşüncesine sahip herkes bu ekipte. Bu düşünceye bu zamanlarda para ödesen dahi sahip olunamıyor malumunuz. Ve bu ekipte para geçmiyor diyemeyeceğim ama çok da değerli bir şey değil. İyi ki bu insanları tanımışım, iyi ki bu ekipte kendime yer bulmuşum. Daha uzun zamanlar birlikte olmak, birlikte sürmek dileğiyle. Seviyorum seni İzmir ekibi.

zebani
10.Ekim.2016, 19:20
herzaman yanindayiz kardesim :) tum aile fertleri cok iyo cocuklar ozellikle sefimiz mukemmel biri.yasasin hikmet şef ve RR ailesi :hastayız:

Patriot
10.Ekim.2016, 19:22
İzmir ekibinde yer almak gerçekten bir aile bütünlüğünü demek bu ailede yer alan herkesle tanismis olduğum için gurur duyuyorum iyi ki varsiniz

zebani
10.Ekim.2016, 19:26
ve sefimizin yardimcisi Burak reis harika biri.her konuda yardimdan kacinmayan birisi.seni sewiyoruz Burak reis :)

Bradiaga
10.Ekim.2016, 19:33
Cok guzel anlatmissin Goksel. meslegim geregi birlik beraberlik cok onemli , bu gruba ilk katildigim gun pek bi farki olmadigini dusundum fakat zaman gectikce daha iyi oldugunu dusunur oldum. Herkes elinden geleni yapmaya calisiyo kin nefret kiskanclik gostermiyo. Lider ve yardimcisi da basi cekiyo tabi bu konuda herkese tesekkur ederim beni aralarina aldiklari icin. Iyiki varsiniz iyiki baskanlarimiz boyle bi olusum kurmus.

CELİL
10.Ekim.2016, 19:49
Göksel ve İzmir ekipteki Tüm arkadaşlar Harika bir Aile ve kardeşlik ortamı oluşturdunuz sizinle hepimiz Gurur duyuyoruz nazar 8)

WOLF
10.Ekim.2016, 22:06
başkan duymasın sakın :)
şimdi izmirde olmak vardı.

WOLF
10.Ekim.2016, 22:07
izmir ekibine çok selamlar benden.

rozenlot
11.Ekim.2016, 01:12
Agzina saglik abi bizde bakalm allah nasip ederse bu aileye katilmak icin ugrasiyoruz hikmet abi ve buragin yardim severligi insanlara yaklasimi tabiki diger herkesin oyle cok sicak bir yuva hissi veriyor insallah bizde o yelegi giyer ve o ailenin resmi bir ferdi oluruz [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bombacı
11.Ekim.2016, 01:47
Yanyana olmanin beraber yol yapmanin verdigi o his...

ob1kanobi
11.Ekim.2016, 03:11
Göksel kardeşim, bugün bu yazıyı kaç kere okudum inan bilmiyorum. Böylesine kalpten yazılmış bir yazı karşısında duygulanmamak, gururlanmamak elde değil. Başkanlarımızdan tutun da diğer illerdeki kardeşlerimize kadar herkesin büyük emekleri ve fedakarları sayesinde kurulup büyümüş olan bu ailenin bir parçası olabilmenin değerine paha biçilemez...Unutulmaması gereken konu şu ki; aileyi aile yapan onu oluşturan fertlerdir. Yani bugün ailemizde seni etkileyen ve beğendiğin şey, aslında senin kendin ve diğer kardeşlerimizin toplamıdır. Tam da bu yüzden, yani bir "motosiklet kulübünü" aileye çeviren fertler olduğunuzdan, herkese tek tek teşekkür ederim. Hepiniz de iyi ki varsınız, iyi ki hep beraberiz, iyi ki sizler sayesinde ben de bu ailenin bir parçası olabildim. Daima birlikte kazasız keyifli kilometreler...

P.S. İmkan verilirse roket yapabilirim ;)

ob1kanobi
11.Ekim.2016, 03:19
Göksel ve İzmir ekipteki Tüm arkadaşlar Harika bir Aile ve kardeşlik ortamı oluşturdunuz sizinle hepimiz Gurur duyuyoruz nazar 8)

Bize bu ortamı tesis ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

ob1kanobi
11.Ekim.2016, 03:20
başkan duymasın sakın :)
şimdi izmirde olmak vardı.

Atıl Abi hani sen izmire taşınıyordun? ;)

spue
11.Ekim.2016, 10:12
Hiçbir şeyden her şey elde etmek, yapılabilecek en zor şeydir. Bunu başarmış İzmir Grubu'na Saygı ve sevgilerimi sunarım.8)

ckaraca
11.Ekim.2016, 11:00
Yüreğine sağlık Gökselim, süper bir yazı olmuş... :)

mehmet35
11.Ekim.2016, 14:51
Helal reyiz [emoji1303]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tugay Güreşen
11.Ekim.2016, 15:04
Eline ağzına yüreğine sağlık abi, bizde seni çok seviyoruz iyi ki varız :)

Aybars
11.Ekim.2016, 20:10
abım supersın ya ancak bu kadar guzel anlatılabılırdı ((((AİLE)))) ;)

karakalem
20.Ekim.2016, 02:44
kardesligimizi cok güzel bir sekilde anlatmissin, biz ne yaptık ki diye dusunmedim degil. Boyle bir aileye sahip olduğumuz icin hepimiz gurur duyuyoruz.

ibrahimyılmaz
20.Ekim.2016, 07:31
Göksel yüreğine sağlık inanılmaz içten bi yazı olmuş gerçekten..

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahimyılmaz
20.Ekim.2016, 07:31
Bu arada hikmet abi rokette yapar:)

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi