PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İdeal Eş ya da Sevgili Nedir? Nasıl Bulunur? Hadi Evliler ve Bekarlar Geyik Sizi Bekler..

gidikurt
24.Ağustos.2007, 15:20
Selin Özkök Karacehennem (Psikolojik Danışman Evlilik ve Aile Terapisti) ne göre

İdeal eş ya da sevgili nedir? Nasıl bulunur?

Sevgili arkadaşlar nedir şu herkesin aradığı ideal sevgili? Biz kimi arıyoruz?

Ruh ikizimizi mi, bizi koruyacak, kol kanat gerecek, omzuna başımızı dayayacağımız; tenini sevip, kokusundan hoşlanacağımız kişiyi mi?
Belki de anlayışlı, düzgün, huzurlu, dengeli bir kişilik. Peki ama seks? E tabii o da var. Yatakta uyum, beklentide uyum, tende uyum. Görüntüsü nasıl olacak? Gerçi buna önem vermiyor görünürüz ama, ilk görüşte etkilenmemiz gerek ki, diğer hususları da arayalım. Yani bir seçilen olması gerekiyor mutlaka. Seçtiğimiz şahsın kişiliğinden evvel görünüşü bizi etkilemez mi? Gözümüz önce, tipimiz mi değil mi, sempatik mi, seksi mi, gizemli mi, sesi nasıl, oturuşu kalkışı, usul adap tarzı nasıl, ona bakarız. Beğendik tamam deriz; bu sefer nasıl elde edeceğiz, nasıl dikkatini çekeceğiz, ne yapacağız, onu düşünürüz? Diyelim ki taraflardan biri diğerini beğendi. Peki karşı taraf? O da beğendiyse iş kolay. Ama ya siz onun tipi değilseniz, bu konuda pek bir şey yapamıyoruz. Öyle ya, sarışın seven, esmeri ilk bakışta çekici bulmayabilir. Veya uzun boy, endam arayan, buna uymayana ilgi duymayabilir.

Diyelim ki buna rağmen tanıştık. Ve en azından kendimizi, görünüşümüzün altında yatan, yani esas bizi tanımaya karşı tarafı ikna edebildik. Şimdi nelere bakacağız?
Tabii ne kadar uyuşuyoruz. Eh bu kısım çok zor. Zira herkes kendindeki en iyiyi en güzeli gösterecektir. Belki inanmasa bile itiraz etmeyecek, görse bile görmezlikten gelecek, kendi fikirlerini ortaya atmayıp karşı tarafı dinleyecektir. Görüşler uymasa da "değişir" diyecek, zevkler aynı olmasa da "Ben ona uyarım," veya "Kendime uydururum," tarzında düşünecektir. Bu arada aileler uyumlu mu? Aynı düzey, ekonomi, çevre, sosyal statü, meslek öğrenimi, kültür, görgü, bilgi, din, inanışlara mı sahip? İstikbal ile ilgili planlar, yükselme hırsı veya ev kadınlığı, temizlik, düzen bu konularda anlaşılabilecek mi? Ama diyeceksiniz ki böyle giderse, bunları bu kadar detaylarsak işin içinden çıkamayız, asla birini bulamayız. Doğru.

Ama bunlara bakmazsak, boş verirsek sonuç ne olur?
Benim yöresel törelerim, adetlerim, inançlarım değişik. Yarın öbür gün evlenirsek, neye göre yaşantımızı kuracağız? Veya benim hiç ilerisi için planlarım yok, ne çıkarsa bahtıma yaşayıp gidiyorum... Düşünebiliyor musunuz, yarın öbür gün, hayatımızda nasıl bir ayrılık, nasıl bir kaos olacağını. Bizi devamlı küçümseyen, az para getirmekle suçlayan veya gayret göstermiyoruz diye kızan bir kişi ile nereye kadar gidebiliriz? Sosyal statümüz, yani orta sınıf-burjuva; köylü-şehirli; din veya mezhep farkları, en önemlisi bunların evliliğe getireceği zararlar. Biz inanmasak bile etrafımız, çevremiz yakınlarımız, bizi biz yapan geçmişimiz, böyle olduğu sürece haliyle etkileneceğiz. Zengin veya fakir oluş, bunların getireceği ruhsal gerginlikler daha böyle gider de gider. İsterseniz biraz da ilerde olacakları açığa çıkaracak, birkaç parça göstergeye bakalım. Yani diyelim ki her şey iyi gidiyor ama bir iki konu var ki bizi az da olsa etkiliyor. Bilhassa evlilik öncesi veya nişanlılık sırasında. Mesela yemeğe gitmişiz. Sıkıcı bir durumda garsona nasıl davranılıyor veya otobüsteki şoföre ne deniyor, nasıl cevap veriliyor? Eş veya sevgilimiz kızınca, kıskanınca ne yapıyor? Bizi çok sevdiğini söyleyen bu şahıs, parasal konularda nasıl davranıyor? En ufak şeylere burnunu sokan, her konuda haklı olduğunu savunan, çok sıkıştığında rahatlıkla bizi suçlayan sevgilimiz, karımız veya kocamız, aslında farkına varmadan, ne güzel kendini ele veriyor. Zaten anlık davranışlar, ağızdan kaçan laflar, gözünü kaçırmalar, ufacık dahi olsa bir bakış fırlatmalar, gayri ihtiyari (gizli) hassas konularında tik yapma, bacak sallama, sigaraya saldırma, hepsi (görmesini bilsek) şahsı anlamada bize birer ipucudur. Aslında perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.

Çoğu kez bunu ailelerimiz bizden evvel görürler, hissederler, anlarlar. Ama biz görmeye başladığımızda "ideal!" sevgilimizle nişanlanmış veya evlenmişizdir.
Sonra? Sonra kaos başlar. "Değişti", "böyle değildi" demeye ve tekrar etrafta, kafamızda, kalbimizde "ideal sevgili"yi aramaya başlarız. Arkadaş grupları, chatleşmek, üniversite yılları, iş yerleri, akrabalar hepsi ideal eşimizi bulabileceğimiz çevreler diye kabul edilir.

Muhakkak ki müşterek tanıdıklar vasıtası ile tanışmak en iyisidir. Bazı şeyler insanlara önden söylenir, tanıtılır. Aileler yoluyla tanışmak ise genelde mantık evlilikleri yaptırır. Ama ruh, kalp, seks, karakter uyuşması yoksa mantık neye yarar? Chat yaparak tanışmak, karanlıkta bir şey aramak gibidir.
El yordamı ile göz kararı ile nereye varılırsa o kadar gidilir. Şansınıza elimize bir şey takılırsa ne ala, yoksa sonu hüsran. Tehlikeli kıyılarda yüzmek veya derin sanıp, bilmediğimiz sulara dalmak sakıncalıdır. "Niye internet yolunu seçiyor, çevresine bulaşmamış mı, dedikleri doğruysa nasıl olmuş da bu zamana kadar beklemiş," soruları akla gelir. Sevgili arkadaşlarım; sizleri umutsuzluğa veya imkansızmış gibi sonuçlara vardırmak istemem. Sadece şans, kader, kısmet deyip geçmemek ve en iyiyi bilinçli olarak seçmek gerektiğini belirtmek istiyorum. Eğer kendimizi iyi tanırsak, ne istediğimizi bilirsek, bazı ufak davranışları yerinde değerlendirirsek daha iyi seçim yaparız. En iyisi karşımızdaki müstakbel kişinin eksi ve artılarını görelim; kendimizinkilerle karşılaştırıp nerede ne kadar uyuşuyoruz bakalım. Romantizm, güzel atmosfer, müzik, şiir, çiçek, şu bu deyip kendi gözümüzü boyamayalım. Evlenince, gündelik hayat hep ideal şartlarda geçmez.

Mühim olan esaslarda anlaşmak, güzeli yakalamak ve en önemlisi bize huzur veren, heyecan veren bizi seven, sayan, koruyan, arayan, kıymet bilen, takdir eden, affeden, yapıcı insanlar bulmaktır.
İdeal eş bence budur. Sevgilerimle...

eeee hadi bakalım yorumları alalım .....

ozzymania
24.Ağustos.2007, 15:28
ben biliyordum başımıza böyle bir şey geleceğini.
Hem ideal eş yada sevgili bulunmaz.İdeal eş yada sevgili arar bulur :P

Aksu
24.Ağustos.2007, 15:30
Hey bekarlar size diyor, yazsanıza yorumlarınızı. Bu kadar detaydan sonra gözünüz korkmasın, ama gerçeklerden de kaçmayın. Jamaika geyiğini çok sevdiydiniz, haydi bakalım sizlere ciddi bir geyik.
Bizi ayrı tutun, olmuş 25 sene halen gençler gibi gözümüz gezmede eğlenmede. Yarın sabahdan çadırla beraber yengenizde artçı olarak süreceğiz motoru neresi olursa.
Öyle armudun sapı, üzümün çöpü demeden karşılıklı hoşgörü de olursa bizim gibi 25 sene nasıl geçti anlamazsınız.

carvalho
24.Ağustos.2007, 15:32
İdeal sevgili (eş):

1- En tembel halinle kanepeye uzanmış bira cips ortamında maç seyrederken (sıkıldım, dışarı çıkalım) demeyen
2- Alışverişe bensiz gitmenin anayasa kuralı olduğunu bilen
3- Arkadaşlarım hakkında olumsuz yorum yapmayan
4- Güzel yemek yapan
5- Gözlerine bakarak konuşan,
6- Gülünce gözlerinin içi gülen
7- Kuaföre maaşının 1/3'ünü yatırmayan
8- Tatilde arıza çıkarmayan
9- Seni başka bir hanım arkadaşın aradığında günlerce trip yapmayan
10- Köpekten korkmayan (delikanlı kız modeli)
11- Barbara Cartland okumayan
12- Romantik komedi dışında film de seyredebilen; kill bill için (ne biçim film bu, beni götürdüğün filme bak) demeyen
13- İşyeri muhabbeti etmeyen
14- Öğlen yediği makarnanın sosunu 45 dakka anlatmayan
15- Kozmetik canavarı olmadan bakımlı olmayı becerebilen
16- En sevdiği şarkıcı Sezen Aksu olmayan
17- Kaliteli espri yapabilen
.
.
.
.
.
.

Niye bekar kaldığımı anladınız mı şimdi :) :P :shock:

ozzymania
24.Ağustos.2007, 15:33
Ya aksu abi ama bak sen ne güzel söyledin.Armudun sapı üzümün çöpü demeden.
İyide bu armutla üzüm manav meyvesi değilki :) gidip alasın.

doğan
24.Ağustos.2007, 15:33
bence ideal eş şans işidir. yani kumar. herkese göre birtakım kriterler vardır ama. senelerce flört edip evliliğin ilk yılında ayrılanlarda vardır. genelde evlenmeden önce ve sonra insanlarda değişimler olurr.

okan
24.Ağustos.2007, 15:44
En büyük kumar evliliktir... ya kazanırsın yada kaybedersin ...%100 şans....

ozzymania
24.Ağustos.2007, 15:44
Ben ideal eşi google'da arattım ortaya şöyle sonuçlar çıktı.

Aradığınız - ideal eş bulmanın yolları - terimlerini içeren herhangi bir belge bulunamadı, bulunması mümkü değil.Lakin şunlar var, belki ilginizi çekebilir.

kariyerinizi olumsuz etkileyecek 10 hata.
hayatla kumar oynamak için yapılması gerekenler.
Ölmeden önce yapılması çokda gerekli olmayan 10 şey.

Öneriler :
Tüm sözcükleri doğru yazdığınızdan emin olun.
Başka anahtar kelimeler deneyin.
Daha genel anahtar kelimeler deneyin.
Boşverin hiç olmayan bir şeyi aramayın gidin süleyman'ın hazinesini, atlantisi filan arayın.

Aksu
24.Ağustos.2007, 15:48
Ozi daha önce ne demişin ideal eş arar bulur, demişin. O zaman manava gitmeye gerek yok bekle abi, hatta İstanbul belediyesi belli yerlere ideal eş durakları yaptıracakmış üstü kapalı pembe renkli, aramak veya bulunmak isteyenler orda bekleyecekmiş.
Armut la üzüm ün manavları bekarların evleri oluyor o zaman. Manavlar da babaları. Tamam kızın veya oğlanın babası kıl bir manav ise müşteri yandı. Üçkağıtçı bir manavsa tamam çürük malları kakalar. Artık şansa ya erkek alır başına belayı ya da kız.

ozzymania
24.Ağustos.2007, 15:56
Ozi daha önce ne demişin ideal eş arar bulur, demişin. O zaman manava gitmeye gerek yok bekle abi, hatta İstanbul belediyesi belli yerlere ideal eş durakları yaptıracakmış üstü kapalı pembe renkli, aramak veya bulunmak isteyenler orda bekleyecekmiş.
Armut la üzüm ün manavları bekarların evleri oluyor o zaman. Manavlar da babaları. Tamam kızın veya oğlanın babası kıl bir manav ise müşteri yandı. Üçkağıtçı bir manavsa tamam çürük malları kakalar. Artık şansa ya erkek alır başına belayı ya da kız.

Abi sen ya çok felsefi bir açıdan yakaladın çok iyi bir noktaya parmak bastın, yada ben salağım hiç bi .ok anlamadım :D Abi ben bulunmaktanda vazgeçtim, valla öyle bir anlattınki, gözüm korktu.:P

Bıh diye sıkalım yol yapalım gaz açalım.

jashuaa
24.Ağustos.2007, 16:30
arkadaşlar filozofun biri demiş ya "muhakkak evlenin. karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, kötü çıkarsa filozof"

olay budur :mrgreen: :mrgreen:

ozzymania
24.Ağustos.2007, 16:31
arkadaşlar filozofun biri demiş ya "muhakkak evlenin. karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, kötü çıkarsa filozof"

olay budur :mrgreen: :mrgreen:

sokrates'tir onu diyen.

jashuaa
24.Ağustos.2007, 16:34
büyük adammış toprağı bol olsun.

şimdi geyik bi yana aslında güzel bir konuya değindi first ladymiz.
konu aslında acaip derin sayfalarca tartışılıp bir sonuca varılamayabilir.
misal yazıda belirtildiği gibi eş seçerken kriterler nedir?? milli bi geyiğimiz varya bu konuda asıl olan iç güzelliği diye. aslında doğruluk payıda yok değil. sonuçta herkesin görüşü bakışı farklıdır. güzel ama kime göre neye göre.
ilk görüşte aşk var bide kimileri buna pek inanmaz. ama yaşamayan bilmez derler. misal ben bu yaşıma kadar yaşadığım en güzel aşkı işte bundandı. herşey onu ilk görmemle başladı. adını bilmeden sesini duymadan. sonra beraberlik yaşadık çok ta güzeldi. toz pempe hayaller kuruyodum ama bitti. tabi aşk ve evlilik farklı. insan sadece görerek hiç tanımadan birine aşık olabilir tabi bu insanlar birbirine çoook zıtta olabilir.
diğer bir durumda zaman içinde yavaş yavaş birşeylerin yeşermesi. misal aynı işyerinde, aynı okulda aynı arkadaş ortamında iki kişi. bunlar ilk başta belki birbirleri hakkında birşey hissetmeyebilir. ama zamanla birbirlerini tanıdıkça ortak noktaları ortak zevklerini keşfettikçe birşeylerin olması mümkün. aslında en mantıklısı en sağlıklısı bu gibi geliyo insana. çünkü birbirlerini tanımak için oldukça geniş fırsatları oluyo. sonuç olarak bunlardan birisi olsunda hangisi olursa olsun. aşk istiyorum ben yaa :oops: :oops: :oops:
bunlar aşkla olan kısımdı. bide evlilik olayı varki o daha farklı bişey. beni açıkcası cook korkutuyo. hayatı paylaşmak... misal ben kendimden vereyim. ben aşık olmadığım sevmediğim bir insanla feriştah olsa mümkün değil hayatımı paylaşamam. dünya güzeli olsa belli bi zaman sonra ben kaçarım. çok sevdiğim fakat uyuşamadığım bi insan olursa nolcak. bu apayrı bi konu. misal ben hayatta motora binmem dicek. napıcaz şimdi. motor sevdasından mı vazgeççez. offf iş hep iki ucu pislikli değneğe gidiyo. hem ben daha gencim yaa rahat bırakın beni evlenmicem dahaa :? :? :oops:

atakanbatu
24.Ağustos.2007, 16:52
gönlünüze göre olsun. ama

mutlaka

kör
sağır
dilsiz

olsun........

ozzymania
24.Ağustos.2007, 16:56

mutlaka

kör
sağır
dilsiz

olsun........

odunlamı evlenicez??
Ben pek anlıyamadım..

jashuaa
24.Ağustos.2007, 16:58

mutlaka

kör
sağır
dilsiz

olsun........

odunlamı evlenicez??
Ben pek anlıyamadım..

fındık erik kayısı tarzı odunlardan olmasın çabuk çatlıyo :mrgreen: :mrgreen:
olcaksa gürgen meşe tarzı bişi olsun

emrahss
24.Ağustos.2007, 17:01
Aşık olduğun insanla evlenme, evlen sonra aşık ol, anahtar budur arkadaşlar..

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:03
İdeal sevgili (eş):

1- En tembel halinle kanepeye uzanmış bira cips ortamında maç seyrederken (sıkıldım, dışarı çıkalım) demeyen
4- Güzel yemek yapan
12- Romantik komedi dışında film de seyredebilen; kill bill için (ne biçim film bu, beni götürdüğün filme bak) demeyen
.
.
.
.
.
.

Niye bekar kaldığımı anladınız mı şimdi :) :P :shock:

Selçuk sen uçan fil gibi bişey arıyorsun... Allah yardımcın olsun .-)

jashuaa

çok farklı bi koldan baktın olaya komutanım.

ozzymania

Ihh Ihh ben bunada katılmıyorum.Ya aşık olamazsan.Olucaksın diye bir kural yok.Boşa geçen bir ömür...
Çok pesimist davranıyorum sanırım :)

atakanbatu
24.Ağustos.2007, 17:04

mutlaka

kör
sağır
dilsiz

olsun........

odunlamı evlenicez??
Ben pek anlıyamadım..

fındık erik kayısı tarzı odunlardan olmasın çabuk çatlıyo :mrgreen: :mrgreen:
olcaksa gürgen meşe tarzı bişi olsun

:cheesy:

uzun bir hikayesi var onu anlatmayacağım.

kör. dışarıda,haramda gözü olmayan

sağır. kötü söz ü duymayan

dilsiz. laf taşımayan eş anlamında kullanılmış

ozzymania
24.Ağustos.2007, 17:23
Tabi birde bu açıdan bakmak lazım.
Ayrıca iki taraf içinde geçerli bir durum tabiki.

yenikoylu_ua
24.Ağustos.2007, 17:23
Evlenene kadar herkez ideal diye düşünür evlendikten kısa birsüre sonra bir kısmı...

O bir kısmı tarafındaysak ne mutlu bize....

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:25
Selçuk bak gerçekçi olalım şimdi:

Senin o görüntün %80'ine batar. Bunu unut...

Bunu ilk başta kabul etmek istemezler ama bir iki gidip herşeyi pahalı bulup hiç bişey aldırmazsan zaten seni bir daha yanında götürmez

HAAAAAAAAAAaaaaa haaaaaaa... Olm sadece onların arkadaşları iyidir.

4- Güzel yemek yapan

Bu kişiden kişiye değişir yorum yok

Çoğu öyledir zaten. Sürekli gözlerinden seni çeşitli ölçmelere tabi tutarlar. -Neyin var senin bana çok soğuk bakıyorsun bugün ile başlar gerisini getirirler...

Hepsinin genelde güler... Belli bir süre :-)

Bak bunu arıyor olmalısın çünkü çoğu 2/3'sini yatırıyor. Sen bir röfle, bir kırık alma kaç para bilmezsin. ben söyleyeyim: Röfle: 120 Kırık alma :60 haşırt 180...

Onun istediği herşeyi yaparsan çıkarmazlar

O senin o kızla konuşurken sesini ne kadar kontrol ettiğine bağlı... Eğer biraz hava verirsen sesine anında alırlar havanı...

Kafayı mı yedin sen o senden hiç korkmaz

Boşver bırak okusun yoksa felsefi şeylere girip içinden çıkamaz olan sana olur.

Rahat ol demezler çünkü bütün filmleri senden daha iyi bilir öyle filmlere de gelmezler

İşle ilgili etmezler ama işteki arkadaş muhabbetlerinin hepsini banttan dinlersin...

Valla onu bilmem ama her yemeği yerken tarif alma huyları hiç geçmez. Tam yemeği yerken gözünün önüne kırılan yumurtalar, öldürülen soğanlar gelir.

O ancak köylerde oluyor. AVON'cu arkadaşlara verilen kol gibi siparişlere hazırlıklı ol. O parayla 3 ev boyanır...

Bak bu imkansız

Aaaaaa bunu hepsi yapar. Vakko'dan bir çanta alır bak nasıl kaliteli bir espri olur.

okan
24.Ağustos.2007, 17:28
Süpersin emrahım küçükgirginim.....tecrübe konuşuyor işte....olay budur.... 8) 8) 8) 8)

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:30
eyvallah Okanım 4 seneyi yedik valla :-)

Bu sürede ister istemez bişeyler öğreniyorsun :-)

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:31
Emrah alemsin arkadaşım valla yazdıkların çoğu bayan için geçerli olabilir tabi ama herkezi aynı kefeye koymak doğru olmaz .....

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:32
Tabi ki canım mesela Pınar'ı bu gruba sokmuyorum, seni de :-) Değil mi?

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:33
bence sen bu yazdıklarını pınardan öğrenmişsinnnnnn :)

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:35
aaaaaaaaaaa nerden çıkardın şimdi onu :-)

Arkadaşlarımız eşlerinden öğrendim... :-)

okan
24.Ağustos.2007, 17:37
eyvallah Okanım 4 seneyi yedik valla :-)

Bu sürede ister istemez bişeyler öğreniyorsun :-)bizde 14 seneyi dolduracass ben hala bişi anlamadım bu evlilik işinden....sen iyi tecrübeler edinmişsin valla....ben hayatı akışına bıraktığım için farketmiyo....nasıl olsa hatun ne isterse yapmaya çalışıyoss... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:37
çok belli oldu be arkadaşım pınardan uygulamalı öğrendiğin :) arkadaşlarının eşlerinin etkiside olmuştur tabiii ..... ama pınar okursa yazdıklarını yandın sen :)

beykozlu
24.Ağustos.2007, 17:41
yaaa Ozzzy,

sen değilmidin dün akşam evlenmem diyen,otomatik çamaşır mak,bulaşık makinesi filan diyordunn.hayırdır?

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:42
yaaa Ozzzy,

sen değilmidin dün akşam evlenmem diyen,otomatik çamaşır mak,bulaşık makinesi filan diyordunn.hayırdır?

Evlenmem diyen den korkacaksın :)
ozzzzy çeyizini saman altından su yürütür gibi gizli gizli tamamlamış bile genç kızlara duyurulur.:)

emrahkucukgirgin
24.Ağustos.2007, 17:47
Çaktırmaaaaaaaaaa ablacım yahu... Öğrendik işte :-)

Okanım şaka bir yana anlayan varsa bize de anlatsın. Fıkrayı bilir misin?

Adamın biri ıssız adada senelerce mahsur kaldıktan sonra dalgalar sihirli bir lamba getirmiş. içinden çıkan cin herzamanki gibi dileğini sormuş ama tek hakkı var.

Adam da demiş ki; Buradan New york'a giden bir köprü ve üstünede bir de Ferrari.

OOOOOO demiş cin, geç onu çoooook zor iş.

Peki, demiş adam, o zaman bana kadınlar nasıl mutlu olur, nelerden hoşlanır, nelerden hoşlanmazlar, onları mutlu etmenin yolları nelerdir, ne dediklerinde aslında ne demek istiyorlar, kısacası kadınları kitap gibi okumamı sağla....

Cin çaresizlik çinde sormuş:

Köprü kaç şeritli olsun abi

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:55
Biraz gülelim bakalım

KADINA BAK
--------------------------------------------------------------------------------
Adam karısıyla arabada giderken polis sirenini duymuş, hemen sağa çekmiş ve polis gelmiş: "Buyrun memur bey?"
"Beyefendi direksiyon başındayken cep telefonuyla konuşuyordunuz"
"Yok efendim sadece bip yaptı, ben de sarjı mı bitiyor diye baktım" Karısı lafa atlamış:
"Aaa yapma hayatım... Yarım saattir ortağınla iş görüşmesi yapıyordun
telefonda"
Adam karısına tip tip bakarken polis yine sormuş:
"Beyefendi emniyet kemerinizi neden takmıyorsunuz???"
"Memur Bey takmıştım ama sizin geldiğinizi görünce durduktan sonra çözdüm"
Karısı yine atlamış: "Aman şekerim sen de o kemeri hayatında bir kere taktın mı acaba...."
Adam kadına bir tane patlatmamak için kendini zor tutarken; polis bu sefer de arabayı incelemeye başlamış vee... -"Beyefendi bakar mısınız sağ sinyaliniz de kırık"
"Aaaa.. kırık mı?? Sabah yola çıkarken kontrol ettim kırık diildi...yolda oldu galiba, hiç de farketmedik" Karısı çenesini tutamamış yine:
"Amma da attın kocacıım, sana 3 haftadır söylüyorum artık şu kırık sinyalin icabına baktır diye....."
Adam en sonunda dayanamamış bağırmış:
"Bana bak sen susacak mısın çakıcam şimdi suratının ortasına!!"
Polis kadına sormuş: "Hanımefendi eşiniz size hep böyle mi davranır?"
Kadın cevap vermiş:
"Yok canım....sadece alkollü olduğu zaman"

:):):):):):):):):)

ozzymania
24.Ağustos.2007, 17:56
yaaa Ozzzy,

Ben hala aynı şeyleri söylüyorum beykozlu,evlenmemde evlenmem.Evlenmemde evlenmem.

Ben yıllardır hür yaşadım, hür yaşarım,
Hangi hatun bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Harley gibiyim, yollara çıkar basarım.
Yararım asfaltları yolları, şehirlere sığmam, dağlara kaçarım.

gidikurt
24.Ağustos.2007, 17:58
senin gibilerden korkulur valla ozzzzy :)
Ozzzy bide şu fıkrayı okuyunca bilenler bilir sipiiidiiiiii geldi aklıma çok güldüm ...anladınız sizzzzz....

AMELİYAT YERİ

--------------------------------------------------------------------------------
İki sevgili bir ağacın gölgesinde otururlar. Delikanlının tatlı sözleri arasında bir ara kız sevgilisinin kulağına fısıldar :
-Sevgilim sana apandist ameliyatı olduğum yeri göstereyim.
Delikanlının gözleri parlar.
-Göster canım göster.
Kız eliyle uzak bir yeri göstererek :
-Bak şu ilerde görünen sarı bina var ya, onun üçüncü katı....

ozzymania
24.Ağustos.2007, 18:07
Hadi bir fıkrada ben copy past yapayım.

Çok iyi görünüyorsunuz.." demiş doktor, "Kaç yaşındasınız?.."
"78 efendim.."
" 78??.. İnanın 60 yaşında gibisiniz.. Nasıl bu kadar sağlıklı kalabildiniz?.."
"Evlenirken karımla bir anlaşma yaptık doktor.." demiş adam, "Karım sinirlendiğinde sakinleşmek için mutfağa gidecekti ben de evimizin arkasındaki ormana.. Her gün orman havası, her gün orman havası işte bu hale geldim..!"
:D:D:D:D:D:D

BULL
yaaa Ozzzy,

Ben hala aynı şeyleri söylüyorum beykozlu,evlenmemde evlenmem.Evlenmemde evlenmem.

Ben yıllardır hür yaşadım, hür yaşarım,
Hangi hatun bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Harley gibiyim, yollara çıkar basarım.
Yararım asfaltları yolları, şehirlere sığmam, dağlara kaçarım.
ozzy madem evlenmeyeceksin şu çeyiz eşyalarına ben talibim kardeşim
artık evlenicem yetti canıma bekarlık :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hıçk halen akşamdan kalmayım galiba
akşam kopkoptaki hatunları gördükten sonra evlenmeye karar verdim
düşünsene her akşam evde bedava kopkop :P :P :P

jashuaa
ben evliliğe karşı değilim yeter ki uygun birini bulayım 8) 8)

carvalho
24.Ağustos.2007, 18:12
jashuaa, naptın sen. en başa döndürdün bizi. Zaten mesele uygun birini nasıl bulacağımız. Ya da aramalı mıyız, o bizi bulur mu???

jashuaa
24.Ağustos.2007, 18:17
jashuaa, naptın sen. en başa döndürdün bizi. Zaten mesele uygun birini nasıl bulacağımız. Ya da aramalı mıyız, o bizi bulur mu???

babo en başta dedim ya bu konu çok derin döner dolaşır başa geliriz diye oldu işte :mrgreen:
ya ben bunu ozzye hitaben yazdım o ben evlenmemde evlenmem diye tutturdu ya benim öle bi düşüncem yok
nasıl nasıl bulursak evleniriz 8)

ozzymania
24.Ağustos.2007, 18:18

Abi eşyaları yıllar önce satıp parasını evli erkekler klübüne bağışladım.çok paraya ihtiyaçları varmışta.
Hatunlarının makyaj malzemeleri tatil faturaları falan filan işte.Yaptığım ve yapacağım ilk ve son iyilik budur evli erkekler için. :P :P :P

jashuaa
24.Ağustos.2007, 18:28

Abi eşyaları yıllar önce satıp parasını evli erkekler klübüne bağışladım.çok paraya ihtiyaçları varmışta.
Hatunlarının makyaj malzemeleri tatil faturaları falan filan işte.Yaptığım ve yapacağım ilk ve son iyilik budur evli erkekler için. :P :P :P

ozzy yarın bigün anne baba biz toruz sevmek istiyoz demeye başlayınca görürüm ben seni :P

ozzymania
24.Ağustos.2007, 18:31

ozzy yarın bigün anne baba biz toruz sevmek istiyoz demeye başlayınca görürüm ben seni :P

Ben onların agızlarıı önümüzdeki 30 sene için kapadım.Müsterih olun :)

gidikurt
24.Ağustos.2007, 18:31
Sırf sizi düşünüp topik açtım konuyla ilgili konuşan yok nerdesiniz arkadaşlar .:)

carvalho
24.Ağustos.2007, 18:34
Ben madde madde sıraladım valla. Açık seçik...
Kriterlere uyan bekar hatunlar varsa CV'lerini gönderebilirler :)

jashuaa
24.Ağustos.2007, 18:34
Sırf sizi düşünüp topik açtım konuyla ilgili konuşan yok nerdesiniz arkadaşlar .:)

gidikurtum firstlaydim tartışıcaz ama ozzy olayı sabote ediyo :P :P :P

gidikurt
24.Ağustos.2007, 18:36
ben onun kulağını çekeyim siz muhabbeti bozmadan devam edin göreyim sizi en güzel geyik bu topikte .. :) :):):):):)

ozzymania
24.Ağustos.2007, 18:46
Ağzımı açmadım yine ben suçlu oldum :(

Buna rağmen, bekar motorcuları kimsenin kandırmasına izin vermiyeceğim ama.Motorumun son benzin damlasına kadar mcadelem devam edecek. :P

jashuaa
24.Ağustos.2007, 18:48
ben şimdi dışarı çıkıyorum ideal eş konusunda birtakım çalışmalar yapıcam. dönüşte raporu sunarım size :mrgreen:

beykozlu
24.Ağustos.2007, 18:49
yok bu iş böyle olmıcak,

Ozzy'i evlendirme kampanyası başlatalım.baldızım yok,olsa yuva yapmak sevaptır derler.
Yada haftaya yapılacak gezilerin adı ve amacı bence bu olsun;
01-09 EYLUL ADAPAZARINA OZZY'E KIZ BAKMAYA GİDİYORUZZ [smilie=redcolorz3_pdt_12.gif]

yenikoylu_ua
24.Ağustos.2007, 18:52
yok bu iş böyle olmıcak,

Ozzy'i evlendirme kampanyası başlatalım.baldızım yok,olsa yuva yapmak sevaptır derler.
01-09 EYLUL ADAPAZARINA OZZY'E KIZ BAKMAYA GİDİYORUZZ [smilie=redcolorz3_pdt_12.gif]

Tamam abiler orayada gideriz ama şu şile topiğinede bi isminizi azdırsanız ya

ozzymania
24.Ağustos.2007, 18:57
yok bu iş böyle olmıcak,

Tamam abiler orayada gideriz ama şu şile topiğinede bi isminizi azdırsanız ya

Mod olaya el koydu.
Evet bakın deniz aktiviteleri.Nehir gezisi, balık tutma yarışması, bostana girip meyve ödünç alma aktivitesi.Akşam kop koplar, yani aktivite atraksyon bol.elleri ve isimleri görelim az zaman kaldı.

gidikurt
24.Ağustos.2007, 19:02
geziyle ilgili mevzuları şile topiğine yazın arkadaşlar benim topiğimi saptırmayın:)

gidikurt
24.Ağustos.2007, 20:46
:):):) Erkek bir bilim adaminin yaptigi arastirma , Kadinlarin hayatinin 4 ana
doneme ayrildigini ortaya koymus:

1. Herseye agzi acik ayran budalasi olarak baktiklari, soylenen her guzel
lafa kolay kandiklari 15-30 yas arasindaki :KAZ Donemi.

2. Guzelliklerinin farkina vardiklari, o yuzden hep kapris ustune kapris
yaptiklari 30-40 yas arasindaki: NAZ Donemi.

3. Hayati (erkekleri) taniyip gozlerinin acildigi 40-60 yas arasindaki :KURNAZ Donemi.

4. Mihrabin yikildigi, herseyin bittigi 60 yas sonrasi : ENKAZ donemi.

Benzer arastirmayi bir bilim kadini da yapmis...

O da erkeklerin hayatinin 4 ana doneme ayrildigini gormus:

1. 17-30 yas arasi: KAZ Donemi.

2. 30-40 yas arasi: KAZ Donemi.

3. 40-60 yas arasi: KAZ Donemi.

4. 60 ve sonrasi : "EN KAZ" Donemi
------------------------------
:):):):) Yorumlar size kalmış .....:)

inci
24.Ağustos.2007, 21:41
Ben de size büyük edebiyat ustasından bir yazı aktarayım evlilik üzerine buyrun.............

Can Dündar'dan Evlilik Üzerine

Evlilik, inanmadigim halde içerisinde 17 seneyi bitirdigim bir kurum benim için..
17 senede (abartmiyorum) 40 çift arkadasimin son verdigi kurum ayni zamanda da...
Evliligimin bu kadar uzun sürmesinin gizi belkide kuruma inanmamaktan geçiyor.

Evliligi toplumun dayattigi sekilde yasamamaktan...
Nedir bu dayatmalar?
Erkegin muhakkak kadindan yasça büyük olmasi, egitim
seviyesinin erkegin lehine yada en azindan esit olmasi

bunlarin sadece ikisi...
Olmaz, yürümez diyor toplum... Erkek yasça büyük olmali ki,
kadina "hot" dediginde oturmali kadin...

Yada yumusatiyorlar; efendim kadin erkekten önce
çöktügü için (hani dogum felan) küçük olmaliymis yasi...
Egitimde de böyle.. Kadinin çok okumusu bilmis olurmus,
evde kalmakmis layiki....
ESiM BENDEN 2 YAS BÜYÜK; ne "hot" dememe gerek kaldi
17 senede, ne de benden önce çöktü...

Yillar içinde ben yaslandikça o gençlesti, "oo Can bey
kapmisiniz çitiri" esprilerine muhattap dahi oldum.
ESiM 3 ÜNiVERSiTE BiTiRDi; ben bi taneyi 9 senede bitirdim..

Ne o bana bilmislik tasladi, ne ben ona ezik baktim...
Kulaga gelen müzik tekse de, onu olusturan notalar farklidir der Halil Cibran...

Bunu unutmadik biz. Ben konusurken o dinledi,

Ben dinlerken o konustu 17 sene.

O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..." dedik,
öfke bitip firtina duruldugunda "ama bi de böyle düsün" de
dedik fikrimizi savunurken.

Farkli insanlar olarak görmedik birbirimizi,
ayni amaç için savasan neferlerdik bu hayatta...

Asla bilmedik ne kadar para kazandigimizi, ortak
cüzdanimizdan gerektigi kadar aldik..

Ne kadar çalarsa çalsin masanin üstünde telefon, kim bu
saatte arayan karsi cins diye sorgulamadik da ama...
Sevginin en büyük dostuydu bizim için "güven"...

Ve güvenin ardina saklanmis bir "saygi" vardi daima...
Ne kavgalar, ne badireler atlattik 17 senede...

Eee ülkeler neler gördü, biz çekirdek aile mi
sütliman yasayacaktik...

Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamin disinda
yattim bi gece, misafir odasinda...
Gece yarisi kapi açildi, esim "ne yapiyosun burda?"
diye sordu kapinin esiginden, "uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle...
Gitti, gelmesi 1 dakikasini almisti elinde yastikla...
"kay yana" dedi daracik yatakta.
"ne yapiyosun?" dedigimde "benim yerim senin yanin, sen gelmezsen ben gelirim" dedi...
Anladim ki o gece, en uzun kavgamiz yat saatine ve bence dogrusu da bu...
Özen gösterdik o günden sonra, evin her yerinde kavga ettik, yatak odamiz haric..

Kirsak da zaman zaman kalplerimizi, asla kin tutmadik birbirimize...
Toplum kurallariyla oynasaydik bu oyunu belki de 41 inci çift olacaktik o listede...

Ama oyunun kurallarini biz koyduk... Nede olsa bizim oyunumuzdu, oynanan...
Evlilik; hesapsiz içine dalinmasi gereken bir oyun bence...
Topluma kulaklarini tikayarak hemde... Ne benim, ne de bizim sözlerimizle...
Sadece gönlünüzden geçtigince...
Dedigi gibi Ataol Behramoglu' nun; "...Yasadiklarimdan
ögrendigim bir sey var: Yasadin mi büyük yasayacaksin,
irmaklara, göge, bütün evrene karisircasina. Çünkü ömür
dedigimiz sey, hayata sunulmus bir armagandir.
Ve hayat, sunulmus bir armagandir insana..."
CAN DÜNDAR

(selçukcuğum ben 9 yaşından bu yana köpekten fobi derecesinde korkuyorum ,doktora bile gittim ,şimdi hipnoz yolunu denicez...şimdi hal böyle olunca klasik bir kadın mı oluyorum acaba:( )

sancezz
24.Ağustos.2007, 22:14
hemen hemen herkezın görüslerını okudum ve hepımız bırbırımızden farklı dusunuyoruz mesela flört evliliğin stajıdır. ben hep buna ınanımısımdır ve bu zaman ıcınde ne kadar basarılı olursanız o kadar notunuz yuksek olur ve ılerde ıyı bır aıle sahıbı olabılırsınız hayatınızdakı ınsanın ıyı yada kotu taraflarını bu sure ıcınde gorursunuz ve egerkı ıyı yanı daha agır basarsa sızde nıkahı basarsınız hayddıııııı bır yastıkta kocayın saygılar sancezzzzzzzzz.

carvalho
24.Ağustos.2007, 22:34
(selçukcuğum ben 9 yaşından bu yana köpekten fobi derecesinde korkuyorum ,doktora bile gittim ,şimdi hipnoz yolunu denicez...şimdi hal böyle olunca klasik bir kadın mı oluyorum acaba:( )

Niye korkuyorsun İnci öğretmenim köpeciklerden yav. Ben de korkardım, 7 tane köpeğin saldırısına uğradığımdan bu yana fobi mobi geçti valla. 7 köpek saldırdı da hiçbir şey yapmadılar, kuru hav hav... Korkutma amaçlıydı sanırım :)

ozzymania
24.Ağustos.2007, 22:48
Siz hala arıyormusunuz yaw.Kaç saat oldu sıkılmadınızmı ? :P :P :P

sancezz
24.Ağustos.2007, 23:10
:):):) Erkek bir bilim adaminin yaptigi arastirma , Kadinlarin hayatinin 4 ana
doneme ayrildigini ortaya koymus:

1. Herseye agzi acik ayran budalasi olarak baktiklari, soylenen her guzel
lafa kolay kandiklari 15-30 yas arasindaki :KAZ Donemi.

2. Guzelliklerinin farkina vardiklari, o yuzden hep kapris ustune kapris
yaptiklari 30-40 yas arasindaki: NAZ Donemi.

3. Hayati (erkekleri) taniyip gozlerinin acildigi 40-60 yas arasindaki :KURNAZ Donemi.

4. Mihrabin yikildigi, herseyin bittigi 60 yas sonrasi : ENKAZ donemi.

Benzer arastirmayi bir bilim kadini da yapmis...

O da erkeklerin hayatinin 4 ana doneme ayrildigini gormus:

1. 17-30 yas arasi: KAZ Donemi.

2. 30-40 yas arasi: KAZ Donemi.

3. 40-60 yas arasi: KAZ Donemi.

4. 60 ve sonrasi : "EN KAZ" Donemi
------------------------------
:):):):) Yorumlar size kalmış .....:)
1. 17-30 yas arasi:DEFINE KAZ Donemi.

2. 30-40 yas arasi:KADINLARA KUYU KAZ Donemi.

3. 40-60 yas arasi: VE ZAMAN GELDI DAYANIKSIZ KADINLARIN ENKAZ Donemi.

4. 60 ve sonrasi :GELSIN CITIRLAR VE BIZE DUSEN SON GOREV ESINE MEZAR KAZ" Donemi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :P :P
ISTE YORUM BANA KATILANLAR EL KALDIRSIN :mrgreen: :mrgreen: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :P :P :mrgreen: :mrgreen:

RızaHoşgör
25.Ağustos.2007, 00:42
sevgili gidikurt un yazısı okudum ve yorumlara bakmama kararı aldım.Neden?
size 100000ytl verseler ve yatırım yap deseler en iyi yatırımı ararsınız dimi?kar faktörürünü düşünerek en yüksek verim alacagınız alanları belirlersiniz ve asla 2 sene sonra batma olasılıgınız %50 denilen işe girmezsiniz.gelin görünki istatistikler her 100 evliliğin 50 si için ya boşanma yada mutsuzluk diyor.yanı hiç bir akıla uymayan bir ilişkidir evlilik !
bu bekar arkadaşlarıma birinci ögüt.
şimdi ben bugunki aklımla ne yapardım?
kesinlikle 35 yaşına kadar bekar kalırdım .30 -35 arası ruh ikizimi arardım.deliliğe varan bir aşkı yaşamak ve yaşatmak isterdim.sonrada evlenirdim.haaa diyeceksinizki ya karşına böylesi çıkmazsa:ölene kadar bekar yaşardım ama o ruh ikizinide aramaya devam edersim.
buda ikinci ögüt
sevgilerimle

inci
25.Ağustos.2007, 00:45

Niye korkuyorsun İnci öğretmenim köpeciklerden yav. Ben de korkardım, 7 tane köpeğin saldırısına uğradığımdan bu yana fobi mobi geçti valla. 7 köpek saldırdı da hiçbir şey yapmadılar, kuru hav hav... Korkutma amaçlıydı sanırım :)

niye korktuğumu bilsem sanırım çözümü de bulunacak...sen hiç şahit olmadın değilmi köpek gördüğümde nasıl tepkiler gösterdiğimi...

kadınla erkeğin kimyası çok farklı ,böyle oluncada istekler,talepler,beklentiler doğal olarak farklı oluyo...erkek ve kadınların bunu anladıkları ,kabullendikleri ve ona göre (huzurlu olma açısından)hareket ettikleri andan itibaren eminim ki asayiş kendiliğinden berkemal olacak...:)yani bir erkek cipsle yatar vaziyette maç izlemekten mutlu oluyorsa, bunu yaşaması kadar doğal ne olabilir,alışverişten hoşlanmıyorlarsa gelmesinler ,sıkıntı ile ,zorla yapılan bir etkinlik zaten kaliteli geçirilen bir birliktelik değildir,
Aynı şey karşı taraf içinde aynı bence ,kadınlar süslenmekten hoşlanıyorlarsa ve imkanları varsa beyler, bırakın yapsınlar ,bu mutlu ediyorsa onları ne zararı olacak ....ama arkadaş kötüleme ,aileleri beğenmeme gibi şeyler olunca bunu tasvip etmek mümkün değil elbette ...:)

ASLOLAN YÜREKTİR ,YÜREK BİRLİKTELİĞİDİR derim ben acizane :)

Kino
25.Ağustos.2007, 01:02

gidikurt sevgili first lady yaaa sen çookkkk kötü birisisin vallahaaaa adminime şikayet edecem buaralar sizi gezdirip eğlendirmiyor galiba ortaya nasıl bir GEYİK attınız öylee ooofffff offfff varya kavgada bu soru sorulmaz kavganın tadı tuzu kaçar .

arkadaşlar ne yaparsanız yapın abicimm sonuçta meyveyi buzdolabından kendiniz alıp yıkayıp soyup yiyeceksiniz...
başka yolu yokkkk. bakın size bir meyve hikayesi anlatayım.

- flörtte gayet güzel aile ziyaretleri yapılmadığından kimse meyve istemez ihtiyaçta yoktur.

- sözlenince aile ziyaretinde meyveler soyulur dilimlenir nerdeyse ağzınıza lokma halinde verilecektir.

- nişanda meyve soyulur siz dilimlersiniz ve yersiniz.

- evlenince meyve yıkanır siz soyar ve dilimleyip yersiniz.

- ileri evlilik yıllarında meyve dediğinizde buzdolabında denir gerisi size kalmıştır.

- daha da ileri yıllarda soramazsınız bile direkt dolaba gidip alıp yıkayıp kendiniz yersiniz.

- sonra mı eee meyve servisi yapıyor bulursunuz kendinizi hatta soyup dilimleyip verirsiniz

:twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P

benmi ben ileri evlilik yıllarındayım daha. :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ozzymania
25.Ağustos.2007, 01:05
sevgili gidikurt un yazısı okudum ve yorumlara bakmama kararı aldım.Neden?
size 100000ytl verseler ve yatırım yap deseler en iyi yatırımı ararsınız dimi?kar faktörürünü düşünerek en yüksek verim alacagınız alanları belirlersiniz ve asla 2 sene sonra batma olasılıgınız %50 denilen işe girmezsiniz.gelin görünki istatistikler her 100 evliliğin 50 si için ya boşanma yada mutsuzluk diyor.yanı hiç bir akıla uymayan bir ilişkidir evlilik !
bu bekar arkadaşlarıma birinci ögüt.
şimdi ben bugunki aklımla ne yapardım?
kesinlikle 35 yaşına kadar bekar kalırdım .30 -35 arası ruh ikizimi arardım.deliliğe varan bir aşkı yaşamak ve yaşatmak isterdim.sonrada evlenirdim.haaa diyeceksinizki ya karşına böylesi çıkmazsa:ölene kadar bekar yaşardım ama o ruh ikizinide aramaya devam edersim.
buda ikinci ögüt
sevgilerimle

Rıza abinin öğütlerini napıyoruz kulağımıza küpe yapıyoruz.En azından ben yapıcam. :D
Kendisinede teşekkür ediyorum böyle faydalı ip uçları verdiği için. 8)

sancezz
25.Ağustos.2007, 01:07
ben serıfı cagrıyorum ozı abım :mrgreen: :oops:

BULL
25.Ağustos.2007, 01:27
romiyooo romiyoo romiyoooo
kavga etmem severim hepsiniiiiii
sabaha kadar ararım ruh ikizimiiiiii
romiyoooo romiyoooooo

jashuaa
25.Ağustos.2007, 02:33
benim dışarıda ideal eş arama çalışmalarım sonuçsuz kaldı bilgilerinize. inşallah bidahaki sefere önümüzde ki maçlara bakıyoruz artık :mrgreen: :mrgreen:

handojoe
25.Ağustos.2007, 02:43
kadın: hayatında en az yer bulmuş biri olarak...

"kadınsız mutluluk, mutluluk değildir" hadi olmasa ne yaparsınız? kadın olmasa hiçbirşeyin anlamı ve değeri

olmazdı. bugün teknoloji varsa, sanaayi varsa, bilim varsa, kültür varsa bir kadın olduğu için vardır. yoksa bir

mağarada yaşar ve karnımızı doyurmak için geyik avlardık. seyrettiğimiz bir maçın içinde bile bir kadın vardır.

ALLAH bile adem'i yarattığında ona diğer yaratılanlardan bir eş seçmesini istemiş, fakat adem hiçbiririni

beğenmemiştir. sonra onun bir tek kaburga kemiğinden tıpkı kendine benzeyen havva'yı yaratmıştır.

KADINI KADIN GİBİ, ERKEĞİ ERKEK GİBİ DÜŞÜNMEK GEREKİR...

bence yapılan en büyük yanlışlık bu, bir kadının erkek gibi düşünmesini beklemek aptallık olur. bir kadının maç

sevmesini, bekleyemezsiniz. bir kadın bir arabanın kaç lira olduğu yada kaç cc motor gücüne sahip olduğu ile

ilgilenmez. kadın bir arabanın rengi ve fiziki görüntüsü ile ilgilenir.

AŞK; insanın kendisini tanımasıdır, ve kendi içindeki güzellikleri fark etmesidir. karşısındaki kişi bir aynadır, ona

bakarsın ve kendini görürsün.

SEVGİ; aşktan öte birşeydir ve önceliği hep ona vermektir. onu korumak kollamak ve her zaman kayırmaktır.

SEKS; bu bir hayvani ihtiyaçtır bedenle ilgili birşey, ama gereklidir. tatbik edildikten sonra hiçbir anlamı kalmaz,

eğer bir erkek seksten sonra yine kadınına sarılıyorsa onu gerçekten seviyor demektir. seks; bir erkeğin 24 saat

aklında olan birşeydir, ama bir kadın için durum farklıdır, onu buna hazırlamak binbir dereden su getirmeyi

gerektirir. kadının yaratılışında bir bağımlılık ve sadakat vardır sevdiği erkeği asla aldatmaz, ve kadın cefakardır,

bir çocuğu için bütün ömrünü feda edebilir, hayatta en değer verdiği çocuğudur. kendini değerli hissettiği an anne

olduğu andır. hayata farklı bakar renkleri sever, evini sever, dikkat çekmeyi, giyinmeyi, gezmeyi, iltifat edilmeyi

sever, kıskançtır; kızkardeşini ve en yakın arkadaşını bile kıskanır onlarla her konuda üstün gelmek için yarışır.

kadınlar bir erkeğe güvenmek ister ve sadece güvendiği erkeği severler. seven bir kadının neler yapabileceğini çok

iyi biliyorum ben ve bunu bizzat yaşadım.

SAHİPLENMEK BİR İLİŞKİYİ SARSAN EN ÖNEMLİ FAKTÖRDÜR... karşındaki insanı değiştirmeye kalkmıyacaksın

eğer oda senin gibi düşünüyorsa bir kişiden iki tane olur gereğide yoktur. ORTAK NOKTALARDA BULUŞUP, AYRI

NOKTALARDA UZLAŞMAK GEREKİR. anlaşmanın vardır bir yolu.

EVLİLİK; cinsel hayatın daha rahat ve güvenli yaşanması için yapılan birşeydir ülkemizde... zaten bu geri

kalmışlığımızın sebeplerinden bir taneside cinsel hayatımızın son derece vasat yaşanmasından ileri geliyor.

DAHA SEKS OLGUSUNU AŞAMAMIŞ BEDENLERİN, BEYİNLERİNİN DÜŞÜNMESİNİ BEKLEYEMEZSİNİZ. bu çok önemli

bir konu. kadınlar erkekleri kendilerini ısıracak bir köpek gibi gördükçe ve erkeklerde kadınları sadece yatakta

hayal ederse bu olmazki.

ANNEM GİBİ DÜŞÜNEN BİR KADIN ASLA İSTEMEM... eğer benim kadınım annemle iyi anlaşıyorsa bir sorun var

demektir.

EFENDİ, SAKİN, SESSİZ, HİÇBİR KONUDA HİÇBİR FİKRİ OLMAYAN VE KONUŞMAYAN BİR KADIN İSTEMEM...

hayatı sadece evinin penceresinden gördüğü gibi düşünen biri hayatınızı bir konserve kavanozuna tıkar.

BİR ERKEĞİN DEĞERİNİ EN İYİ HAYAT KADINLARI BİLİR, neden evli erkekler eşlerini bunlarla aldatır sanıyorsunuz?

işim gereği bu tip kadınlarla çok diolağum oldu hatta sevgili olduklarımda oldu ( şarkıcı konsumatris falan) bir

erkeğin ne istediğini çok iyi biliyorlar. bedenlerinin kirliliği dışında birçoğu gerçekten çok temiz...

evlilikten şikayet eden erkekleride hiç anlamıyorum. hadi bekarsınız ne yapacaksınız hiçbirşey. yine zamanınız bir

kadının peşinde koşmakla geçecek. binbir efor, binbir masraf ve dilimizde binbir yalan. bekarlık sultanlıktır diyenler,

sultanlığın tacını göstersinler bakalım... 16 yaşımdan beri yalnız yaşıyorum ve hayatımda 6 yıldır hiçbir kadın hiçbir

şekilde olmadı. akşam çorabımı nerde çıkarıyorsam sabah orda buluyorum, ben birşey yapmayınca evde

hiçbirşeyin yeri değişmiyor ve evim yemek kokmuyor. dışarda yemek yemekten midem bozuldu, aşçılar yemek

yapıyor ama içine sevgi katamıyor. tam damarıma bastınız yahu... yaz yaz bitmiyor...

daha yazacaklarım bitmedi...

hando

gidikurt
25.Ağustos.2007, 10:54
hando kardeşim ne güzelde yazmışsın okurken çok keyif aldım.Eline,diline , yüreğine sağlık 8)

emrahss
25.Ağustos.2007, 11:10
Siz bu konuya iyi takmışsınız valla, hehe..

Kino
25.Ağustos.2007, 12:42
vayy avyyyy hando dostum harbiden damarına basmışlar.

sana tavsiyem en kısa zamanda bul bir eş hanım ruh ikizin sevdiceğin birini ve EVLEN

sonra bunları bir daha okursun 8) 8) 8) 8) :cheesy: :cheesy: :cheesy:

alperim adminim aidikurdum bu başlıkları çöplere falan atmayasın yıllar sonra da hep beraber okuma isterim bunları

yazına +1 diyorum :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

ozzymania
25.Ağustos.2007, 12:58
abidin mutluluğun resmini çizerse, bende evlenirim :P
Ahanda yazdım buraya :)

Deli çerkes
25.Ağustos.2007, 13:03
First Lady öyle bir konu açmışsınız ki yaz sil bir daha yaz yine sil , ne yazacağımı şasırdım.

Aradığınız ve hayalini kurduğunuz ideal aşkı bulamıyorsanız ve bulduğunuz aşklar da kendinize göre hatalar kusurlar görüyorsanız , ve aramaktan yorulduysanız. bulduğunuz aşkı hatalarıyla kusurlarıyla kabul edin. bunlar canınızı acıtmıyorsa hatalarıyla kusurlarıyla birlikte sevin. İnanın mükemmel insan bulacağım diye harcadığınız zamana yazık , çünkü zaman en mükemmel insanı bile değişiyor.

inci
25.Ağustos.2007, 13:33
HANDO çok güzeldi ,valla oku oku doyamadım ....

gidikurt
25.Ağustos.2007, 22:02
deneyimli arkadaşlar hadi bakalım yazında bekar arkadaşlar bilgilensin...:)

inci
26.Ağustos.2007, 14:24
evet arkadaşlar evli bir erkeğin karısını ne çok sevdiğini gösterir bir iyi niyet duası sunuyorum size:) :P

Allahım...

*
Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.
*
Onu hiç yorma,gerekirse ben yorulayım
*
O çalışmasin,ben calışayım
*
O hasta olmasın,ben olayım...
*
Allahım o aldatmasın,ben aldatayım
*
Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım...
*
Elhamdurusu ile Kızlar sürüsü ile Sabah birisi ile Aksam yenisi ile... aminn... :P

Deli çerkes
26.Ağustos.2007, 14:27
"Allahım o aldatmasın,ben aldatayım
*
*
Elhamdurusu ile Kızlar sürüsü ile Sabah birisi ile Aksam yenisi ile... aminn... "

Hocam ne güzel dua bu böyle :)

inci
26.Ağustos.2007, 14:44
ben biliyodum zaten bu duanın erkekler tarafından tutulacağını:);)

sancezz
26.Ağustos.2007, 15:47
amınnnnnnnnnnnnnnnnnnn tabı yerse :P :P :P :P

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2007, 01:54
Amiiiin Derrrrrrmişiiiiimmm.....

inci
27.Ağustos.2007, 01:56
Amiiiin Derrrrrrmişiiiiimmm.....

şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşttttttttttttttttttt...sen diyemezsin sakın heeeeeee

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2007, 02:00
Allah yazdıysa bozsun

inci
27.Ağustos.2007, 02:04
aminnnnnnnnnn

handojoe
27.Ağustos.2007, 02:07
niye herkes kendi tarafından yontuyor ki

inci
27.Ağustos.2007, 02:08
Geyik yapıyoruz HANDO...:)

handojoe
27.Ağustos.2007, 02:09
ha tamam o zaman

sancezz
27.Ağustos.2007, 02:10
bulanlar el kaldırsın :mrgreen:

cuneyt
27.Ağustos.2007, 04:22
Bu konuya başından beri cevap yazmak istiyorum. Ama ciddi anlamda konunun neresinden tutacağımı bulamıyorum.

Can Dündar'ın yazısındaki:

---Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamin disinda yattim bi gece, misafir odasinda...
Gece yarisi kapi açildi, esim "ne yapiyosun burda?" diye sordu kapinin esiginden, "uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle...
Gitti, gelmesi 1 dakikasini almisti elinde yastikla...
"kay yana" dedi daracik yatakta.
"ne yapiyosun?" dedigimde "benim yerim senin yanin, sen gelmezsen ben gelirim" dedi...

Kısmı bence herşeyi özetliyor. Öyle birini seveceksiniz ki kırılsanız da sizi yumuşatacak, kırsanız da kabahatliyken cezanızı çekmenize izin vermeyecek.

Benim aradığım en büyük özellik belki de bu. Ne kadar büyük tartışmalar yapsak da sonunda barışacağımızı, aslında birbirimizi çok sevdiğimizi bilen ve bu tartışmalardan sonra kıçını dönüp yatmayan, suratını asıp günlerce konuşmamazlık yapmayan biri olmalı. Böyle olmalı ki ben de kabahat işlediğinde ona aynı tepkileri gösterip arayı açmayayım.

Kavgalar bir bakıma ilişkiyi sağlamlaştıran çimentodur. Ama dozajı iyi ayarlamak gerekir. Hele ki yukarıda yazdığım kişilikler yoksa muhakkak bu işin dengesi bozulur.

Ciddi ve uzun bir ilişkinin bitiminin üzerinden 1 sene geçti. Benim için gerçekten çok zor bir toparlanma dönemiydi. Uyumsuzluk, saygısızlık vs. vs. bunlar değildi bunu bitiren. Babasının güvenini kazandığımdan beri benimle rahatça çıkıp dolaşabilmesi, benim onu kırmamak için çoğu isteğini yapmaya çalışmam 4 sene sonrasında kendisini şımarttı. Oldumcuk oldu.

Genelde kızlarda gördüğüm yapı bu, böyle olmayanlar zaten kendini bilir ve lütfen üzerlerine alınmasınlar. Bazı noktalarda rahatladıklarında, söz sahibi olup birşeyler yapmaya cesaret bulduklarında, bunu sağlayan ve devamlı her an arkasında destek olanları basamak gibi kullanmayı seçebiliyorlar.

Bu noktada yapmak istediklerinin ne kadar mantıksız veya yapılabilirliği düşük şeyler olduğu söylendiğinde de siz ona engel, asosyal, uyumlu olmayan birisine dönüşmüş oluyorsunuz.

Tabii şöyle bir dön arkana 2,5 - 3 sene öncesine bak dediğinizde hiç bir şey söyleyemiyorlar. Ama kafalarında olan tek şey bu ilişkiden çıkmak.

Bu konuyu hangi arkadaşıma anlattıysam (benden büyük (sonuçta tecrübeli) - küçük kız veya erkek) evet diyor. Gerçekten anlamsız saçma sapan bir duygu ama kızlarda bu var.

Benim ideal eşin kim olduğundan veya ne olduğundan çok bu saçmasapan duygunun kaynağı ya da nedenini öğrenmem gerekiyor.

Çünkü ben bundan sonra önüme çıkacak kişiye varımı yoğumu verip yatırım yaptıktan 4 sene sonra yatırımlarımı kaybetmek istemiyorum. Çünkü aşka ve sevgiye yaptığınız yatırımların sigortası yok. Kaybedince yenisini vermiyorlar.

İdeal eşi bulmayız, ona biz şekil veririz. Kendimiz nasıl ideal bir eş olmak isteyip kendimize yön verdiğimiz gibi eşimize de benzer bir yön verme çabası içinde oluruz.

Sonuçta en ideal dediğiniz kişide bile 100'lerce eksik nokta bulabilirsiniz.

Sevgili Gülçin, bence soruyu bu noktada böyle değiştirmeliyiz. İdeal eşe ulaştıktan - oluşturduktan sonra elimizde nasıl tutacağız?

(Elimizde tutamıyorsak ideal eş değilmiş mi diyeceğiz? :) )

Not: Artık canım çok sıkıldı, biri bana ideal eş bulsun :P

jashuaa
27.Ağustos.2007, 11:00
evet arkadaşlar evli bir erkeğin karısını ne çok sevdiğini gösterir bir iyi niyet duası sunuyorum size:) :P

Allahım...

*
*
*
*
*
*
*
Elhamdurusu ile Kızlar sürüsü ile Sabah birisi ile Aksam yenisi ile... aminn... :P

aminnnnnn. allahım sen bu mübarek günde dualarımızı kabul eyle.

gidikurt
27.Ağustos.2007, 12:08
Cüneyt söylediklerinde doğruluk payı var selin özkök hanım efendi bu başlığı uygun bulmuş değiştirmeden ekledim bende ....
Aslın da hayat arkadaşı dediğimiz şey aramakla bulunmuyor doğru yerde ve zamanda bulunmak gerekiyor bi bakmışsın sen bulamıyorum bir eş diye dolaşırken ummadığın bir anda o seni buluvermiş...Önemli olan bulduktan sonra doğruları ve yanlışlarıyla eş seçtiğin kişiyi değiştirmeye çalışmadan onu yaşamak ..... Naçizane fikrimm

handojoe
27.Ağustos.2007, 12:17
galiba ben buluyorum...

bir yıldır her fırsatta kavga ettiğim bir hanım 2 hafta önce yırtık bir kot ve metalika tişörtü giymiş bu sabahta baktım koluna geçici bir ejderha dövmesi yaptırmış şimdi gidip saçlarınıda pembeye boyattı mı tamamdır. birde harley çizme. tam bir panka kızı olur harhalde...

hando

gidikurt
27.Ağustos.2007, 12:40
galiba ben buluyorum...

bir yıldır her fırsatta kavga ettiğim bir hanım 2 hafta önce yırtık bir kot ve metalika tişörtü giymiş bu sabahta baktım koluna geçici bir ejderha dövmesi yaptırmış şimdi gidip saçlarınıda pembeye boyattı mı tamamdır. birde harley çizme. tam bir panka kızı olur harhalde...

hando

Hayırlısı hando kardeş düğününe konvoy yapıcaz bizsiz olmaz..:)

speedygonzales
27.Ağustos.2007, 13:09
YORUM YOK !

jashuaa
27.Ağustos.2007, 14:52
YORUM YOK !

senin felsefen belli zaten abi no woman no cry ama son organizasyonda bozmuşun bunu :mrgreen:

Aksu
27.Ağustos.2007, 15:05
Evliler bir kez gider balayına, bekarlar gider alayına

gidikurt
27.Ağustos.2007, 15:38
Evliler bir kez gider balayına, bekarlar gider alayına

:):):):):):):):):):):):):):):):)

ness
27.Ağustos.2007, 16:21

Allahım...

*
*
*
*

*
*
*

Çok güldüm bu duaya,allah senide güldürsün.(Erkekler okumasın bu duayı :evil: )

jashuaa
27.Ağustos.2007, 16:25

Allahım...

*
*
*
*

*
*
*

Çok güldüm bu duaya,allah senide güldürsün.(Erkekler okumasın bu duayı :evil: )

ooo sen geç kaldın topluca okuyup amin bile dedik bi ona [smilie=redcolorz3_pdt_01.gif]

ness
27.Ağustos.2007, 16:27
:cry: :oops: olsun polat demedi :P

jashuaa
27.Ağustos.2007, 16:29

bilmiyom artık sanki aralardan kısık sesle oda dedi gibi geldi bana ya neyse :P

ness
27.Ağustos.2007, 16:30

bilmiyom artık sanki aralardan kısık sesle oda dedi gibi geldi bana ya neyse :P

:cry: :cry: :cry: :(

ozzymania
27.Ağustos.2007, 16:30
İdeal insan arıyorsanız bir kaç tane tavsiye edebilirim ama ideal eş yada sevgili arıyorsanız telrar söylüyorum aramayın.Zamanınıza yazık.Atlayın motorunuza yol yapın gezin tozun seyyah olun.Daha zevkli daha anlamlı.:)

infinitedreams
27.Ağustos.2007, 16:33
Tyler Durden der ki; "Bizler kadınlar tarafından yetiştirilmiş bir nesiliz. Aradığımız şeyin başka bir kadın olduğunu sanmıyorum"

ness
27.Ağustos.2007, 16:33
İdeal insan arıyorsanız bir kaç tane tavsiye edebilirim ama ideal eş yada sevgili arıyorsanız telrar söylüyorum aramayın.Zamanınıza yazık.Atlayın motorunuza yol yapın gezin tozun seyyah olun.Daha zevkli daha anlamlı.:)

ölümlü dünya bu,sadece motora atlayıp gezmekle olmuyo.sevdiğinide arkaya atıp gezersen bi anlamı oluyor.

ozzymania
27.Ağustos.2007, 16:35

ölümlü dünya bu,sadece motora atlayıp gezmekle olmuyo.sevdiğinide arkaya atıp gezersen bi anlamı oluyor.

Egzoslar gidiyor ozamanda.Ömrüm egzos temizlemeklemi geçicek :)

infinitedreams
27.Ağustos.2007, 16:36

ölümlü dünya bu,sadece motora atlayıp gezmekle olmuyo.sevdiğinide arkaya atıp gezersen bi anlamı oluyor....ve yine aynı Tyler Durden der ki; "Ancak sahip olduğun her şeyi kaybettiğinde tam anlamıyla özgür olabilirsin"

ness
27.Ağustos.2007, 16:38

aşk olsun ya bizi egzoslarınızı kirleten birileri olarakmı görüyorsunuz.
verin bi kova su,çamaşırsuyuda olsun parlatalım biz egzosları :P :P

ozzymania
27.Ağustos.2007, 16:40

estafurullah ben kendimi olaya katıyorum sadece.
Ayrıca o oyle çamasır suyuyla temizlenmiyo parlatılmıo efenim. :)

ness
27.Ağustos.2007, 16:42

estafurullah ben kendimi olaya katıyorum sadece.
Ayrıca o oyle çamasır suyuyla temizlenmiyo parlatılmıo efenim. :)

şaka yapmıştım zaten :(

inci
27.Ağustos.2007, 16:42
Tyler Durden der ki; "Bizler kadınlar tarafından yetiştirilmiş bir nesiliz. Aradığımız şeyin başka bir kadın olduğunu sanmıyorum" :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

jashuaa
27.Ağustos.2007, 17:02
yaw ozzy bak çok atıp tutuon yarın bigün evlenirsen sana topluca ccoookkk güleriz haberin olsun

ozzymania
27.Ağustos.2007, 17:15
yaw ozzy bak çok atıp tutuon yarın bigün evlenirsen sana topluca ccoookkk güleriz haberin olsun

fena olmaz aslında evlenmek.Şöyle 3 oda bi salon 140 m2 bi daire.Geniş balkonlu, şömineli mangallı.Hakikatten ben evleneyim en iyisi. :P

jashuaa
27.Ağustos.2007, 17:18

fena olmaz aslında evlenmek.Şöyle 3 oda bi salon 140 m2 bi daire.Geniş balkonlu, şömineli mangallı.Hakikatten ben evleneyim en iyisi. :P

yaw senin hayatın geyik be olm :P :P

gidikurt
27.Ağustos.2007, 17:47

Ne o ozzzzzy yan çizdin hemen evlilik iyi valla benden sana tavsiye en kısa zamanda evlen.....

madasret
27.Ağustos.2007, 18:01
evli birisi olarak
bence başlık "ideal eş veya sevgili nasıl olunur" olmalı
bulmak diye bi şey yok çünkü

ozzymania
27.Ağustos.2007, 18:02

Ne o ozzzzzy yan çizdin hemen evlilik iyi valla benden sana tavsiye en kısa zamanda evlen.....

yo ben yan çizmedimde sanırım sen vermek istediğim mesajı anlıyamadın :)
evlenicem ama 3 oda 1 salon 150m2 kare bi ev bulursam evlenicem.

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2007, 18:51
binlerce dansöz var

Yanlış anlama ozz şarkı

acayüp
27.Ağustos.2007, 20:31
İdeal eşmi ?!"*+&%........... Eş olmaya uygun şartlara haiz bi insanı bulup kafanızdaki ideallere uygun hale getirebilirsiniz yada getiremezsiniz olay bundan ibarettir.Gerisi boş bence.Zaten yapabilmişseniz bitmiyor sırada ideal çocuklar yetiştime çabası başlar.Yapamamışsanız gereksiz bir yığın hatıra,üzüntü ve muz kabuğu birde....Sevgiler saygılar......

cuneyt
27.Ağustos.2007, 21:43
madasret haklı bence. ideal eş bulunmaz ideal eş olunur.

İyi ama ben ideal eş olmaya çalışıyorum veya uğraşıyorum veya oldum. Karşıdaki bu çaba içinde değilse ne olacak? :D

Bıktım ben bu aşk işlerinden diyeceğim ama olmuyor. İnsan istemeden, aramadan duramıyor.

Ozan'a gelince, boşverin ya müstehak'ı neyse bulsun. Böyle negatif düşüncelerle ortamın havasını bozuyor. Evlenme de gör gününü ozan. 60ına gelince o 3 odalı şömineli mangallı evinde yalnızlığın alçak kederini devamlı boşalıp dolan rakı bardaklarında gidermeye çalışınca ben ne yaptım diye kafanı duvarlara vuracaksın :D

Dost acı söyler kardeşim...

Bu hafta gececi çalışmıyor olsaydım beraber çıkıp egsozları kirletecek birilerini arardık fena olmazdı değil mi?

inci
27.Ağustos.2007, 22:05
madasret haklı bence. ideal eş bulunmaz ideal eş olunur.

İyi ama ben ideal eş olmaya çalışıyorum veya uğraşıyorum veya oldum. Karşıdaki bu çaba içinde değilse ne olacak? :D

Bıktım ben bu aşk işlerinden diyeceğim ama olmuyor. İnsan istemeden, aramadan duramıyor.

Ozan'a gelince, boşverin ya müstehak'ı neyse bulsun. Böyle negatif düşüncelerle ortamın havasını bozuyor. Evlenme de gör gününü ozan. 60ına gelince o 3 odalı şömineli mangallı evinde yalnızlığın alçak kederini devamlı boşalıp dolan rakı bardaklarında gidermeye çalışınca ben ne yaptım diye kafanı duvarlara vuracaksın :D

Dost acı söyler kardeşim...

Bu hafta gececi çalışmıyor olsaydım beraber çıkıp egsozları kirletecek birilerini arardık fena olmazdı değil mi?

:alkis: :alkis: :alkis:

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:28
para =ask
para=doyum
para=ıdeal es ve ıdealın uzerınde bır hayat...
napolyon ne demıs para para para lıdyalılar neden bulmus parayı ıdeal bır es ve hayat sahıbı olmak ıcın bence konu kapanmıstır :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :mrgreen: :mrgreen:

ARZUM
27.Ağustos.2007, 22:39
ben bu konuda hiç konuşmamıştım ama yazıcam artıkın ya arkadaşlar bi abimizin bu sitede bana dediği bi laf vardı. belli bi zamandan sonra hayat arkadaşı arıyor insan demişti.. bende pek önemsememiştim ama bu gerçek yani ideal bi eşte sevgilide bulmak zor tabikii ama bunu aramıcaksın o seni bi şekilde bulur diye düşünüyorum benim fikrim bu tabikii ama ne aşksız nede eşsiz yaşayamaz insan bu hayatı bonboş hiç bir ideali olmadan bunu için parada önemli iyi bir insanda tabikii...

cüneyt bu arada sana katılıyorum...

cuneyt
28.Ağustos.2007, 00:19
cüneyt bu arada sana katılıyorum...

Teşekkür ederim ;)

Sanırım bu durum biraz da yaşadığımız şehir ile ilgili gibi. Büyük şehirlerde özellikle İstanbul gibi insan hayatının devamlı bir yarış içinde geçtiği şehirlerde mutluluk, aşk, vb. manevi duygular önemini ciddi anlamda yitiriyor.

Ben İzmirli olmama rağmen çocukluğumu Eskişehirde geçirdim, Liseyi Konya'da okudum. Üniversiteyi İzmir'de bitirdim. İş hayatıma da İstanbul'da başladım. 2 senedir İstanbul'dayım.

Yaşadığım bunca farklı şehir arasında insanların ciddi anlamda yaşantılarındaki sahteciliklerini burada görüyorum. Birisi bir başkasını sevdiğini söylüyor ama niyeti başka. Bu durum cinsiyet açısından fark etmiyor. Diğer illerde bildiğiniz serseri gençlik genelde erkeklerden oluşuyor. Kızlar daha çok eve kapalı veya daha hanım hanımcık yetiştiriliyor. Derler ya küçük yer burası, bir duyan gören olur dedikodu çıkar. Başkasından çekinme utanma duygusu.

İşte bu İstanbul'da yok. Böyle olunca da kimin eli kimin cebinde oyunlarını seyrediyoruz devamlı. Taksim'deki barlara gitmek istemiyorum örneğin. Ben kız arkadaşımla orada bir iki kadeh bir şeyler içip dans edip eğlenmek amacındayken yan masada başka işler peşinde olanları görünce midem bulanıyor.

Şimdi kız arkadaşım yok. Tamam elbet bekar gezmeyeceğiz. Ama ben bu ortamları gördükçe "ideal eş" kavramını geçtim, ortalamanın üstünde elle tutulur gözle görülür değerleri olan birilerini bulabileceğime inanamıyorum.

Bu durumda geriye de pek fazla bir şey kalmıyor, görücü usülü, arkadaş tavsiyesi vb. Bu tarz yaklaşımlar insanı karşısındakinden etkilenmeden veya tam anlamıyla düşünemeden sevmeye birlikte olmaya itiyor. Arkadaşlarınız zaten sizin durumunuzu canınızın sıkkınlığını bildiği için birlikte olabilmeniz için gayret gösteriyor. Bu da sizi şartlandırıyor. Arkadaşımı üzmeyeyim. Yok ben bunu beğenmedim tamam sen bana yakıştırmışsın ama kırılma diyemiyorsak hele vay anam vay!!

Uzun lafın kısası yaş 25. Tabii olarak buradaki çoğu kişiden gencim. Ancak 3-5 senelik hayatımla ilgili planlara baktığımda bu süreye evliliği yerleştiremezsem sonrası için çok şey kaçırmış gibi hissedeceğimi tahmin ediyorum.

Her ne kadar bekarlar için evlilik korkulan bir kurum gibi gözükse de bence getirdiği beraberlik, arkadaşlık, dostluk sıradan bir sevgili hayatından çok daha güzeldir.

Kendi adıma söylemem gerekirse ben arı gibi bir o çiçek bir bu çiçek dolaşmayı sevmem. Sevgi denilen olgu basit bir kalp atışından, iki seni seviyorum sözünden, 3-5 buket çiçekten ibaret olmamalı. 5-6 ay sonra bir kenara atılıp biz seninle uyuşamıyoruz, ruh ikizi değiliz gibi yalanlara hedef tahtası yapılmamalı diye düşünüyorum.

Bilmem duygu, düşünce ve tahminlerimi açıkca yansıtabildim mi? :D

Kalın sağlıcakla... (Dayanamam yazarım ben gene)

okan
28.Ağustos.2007, 00:45
karadenize gel dostum... sana elma yanaklı bi hatun kişi bulalım.. saygılı seviyeli.. evinin kadını olsun...

inci
28.Ağustos.2007, 01:14
Okan Smsunda bunun erkek versiyonu var mı ?;)

okan
28.Ağustos.2007, 01:17
Abooovv.. duymamış oliimm örtmeniimm.. ayayayyaayyy....utandım şimçik...

inci
28.Ağustos.2007, 01:20
ee napayım herkese hatun buluyon kıskandım ...:)

okan
28.Ağustos.2007, 01:23
ehehehhe....başlık parası alacam örtmenim...

inci
28.Ağustos.2007, 01:24
komisyon he vay uyanık nihahahaha

okan
28.Ağustos.2007, 01:26
eeee.. naapalım örtmenim.. bedava kız vermiyolar buralarda...

handojoe
28.Ağustos.2007, 01:30
sevgili CASUA dostum...

arı gibi bütün çiçekleri gezmezsen, hangi çiçeğin poleni senini için uygun bilemezsin ki, her çiçeğe konmam hemen özünü içip bitirmen anlamına gelmez. kadınları tanıyamazsan senin için hangisi uygun bilemezsin. onları tanımak için onları yaşaman gerekir, onlar gibi düşünmen gerekir, yöntemleri var bilmen gerekir.

siz anladığım kadarı ile karşınızdaki insandan çok şey istiyorsunuz? bu bir politika ve yönetim işidir, önemli olan bir siyaset geliştirmektir. bunu başarabiliyormusun başaramıyormusun mesele budur.

inci
28.Ağustos.2007, 01:35
sevgili CASUA dostum...

arı gibi bütün çiçekleri gezmezsen, hangi çiçeğin poleni senini için uygun bilemezsin ki, her çiçeğe konmam hemen özünü içip bitirmen anlamına gelmez. kadınları tanıyamazsan senin için hangisi uygun bilemezsin. onları tanımak için onları yaşaman gerekir, onlar gibi düşünmen gerekir, yöntemleri var bilmen gerekir.

siz anladığım kadarı ile karşınızdaki insandan çok şey istiyorsunuz? bu bir politika ve yönetim işidir, önemli olan bir siyaset geliştirmektir. bunu başarabiliyormusun başaramıyormusun mesele budur.

hando sen nasıl bir adamsın hayuuu nerden öğreniyon bunları ,bir kadın olarak söyleyecek bişey kalmıyo bize ,helal sana fallaaaaaaa ...süpersin süpeeerrrrrrrrr

handojoe
28.Ağustos.2007, 01:51
hayatınızda hep olmayanı düşünür ve istersiniz, ve onun mücadelesini verirsiniz...

azca güzel kadınlar (bir hanım için çirkin kelimesi asla kullanılmaz) daha güzel kadınlardan daha zekiidir. çünkü kendilerine olan ilgi ve alakanın az olmasını daha çok sorgularlar. güzel kadınlar ise bunu asla düşünmezler çünkü bunu bizzat yaşarlar.

hiçbir kadın erkekler için süslenip giyinmez, diğer kadınları alt etmek için giyinip süslenir.

bütün kadılar kendi aralarında rekabet ederler. erkeklerle hiçbir alıp veremedikleri yoktur. ( bir erkeği elde etmek iki yumurta pişirmekten daha kolaydır.

kadınlar şüpheci, iyi bir senarist, komplo teorici ve kıskançtırlar.

bir kadının eşi ancak 4. sıradadır; oğlu, babası, erkek kardeşi ve kocası.

kadınlar erkekleri çocuğa benzetirler.

kadınların büyük bir kısmı parayı yönetip sahip olmak istemezler. ( para ve güç, babasında ve kocasında olsun ister)

kadınlar fark edilmek, ilgilenilmek ve iltifat edilmek isterler. (bunları yapamıyorsanız ee çüş yani)

kadınlar pek gerçeklerle yüzleşmek istemezler, (yüzleşincede erkeklerden daha dirayetli ve dayanıklı olurlar)

şimdilik bu kadar........

cuneyt
28.Ağustos.2007, 05:47
Bir sürü şey yazmıştım sayfa yenilenmesi sırasında silindi. Kahretsin öff... :(

Özet geçmem gerekirse:

Birden fazla çiçeğe konup tat almak, onları tanımak uğruna kısa duraklamalar yapmak, onların gerçek kişiliğinin ne kadarını bize gösterecektir? Günümüzde çoğu bayanın/erkeğin karşısındakine güvenmediği için içten pazarlıklı olarak ilişkide rol aldığı gerçeğini yadsımazsak tabii.

Şöyle de diyebiliriz. Diyelim ki 9 -10 (belki abartıyorum, ciddi beraberliğiniz oldu). 1. ilişkiniz bir şekilde bitti ve kafanızda bir kadın/erkek tipi oluştu. Buna göre tabii eksilerini daha çok göz önüne alarak (çünkü o yönler acıtmıştır) 2. birini seçersiniz. Bu da bir şekilde biter 3,4,5 derken 10-12 tane kadın/erkek tipini kafanızda genellersiniz(Bunu düşünürken bile ortaya çıkan karakteristik özelliklerin ne kadar kafa karıştırıcı olduğunu anlatamam.) En son başlayacağınız ilişki için belirlediğiniz en nihai - istenilen - tipe uygun birini buldunuz. Peki zaman içinde bunun ne gibi eksileri çıkacak diye paranoyak olup kafayı yemeyecek misiniz?

Bence bu kadar çok karakter analizi yapmaktansa belli başlı özellikler çevresinde size uyan birini bulup içinizdeki enerjiyi hazır ortalığa dağıtmamışken olabildiğince bu ilişkinize pozitif anlamda yansıtarak güzellikler peşinde koşmak, maksimum tatları beraberce yaşamak, her iki taraf için de hayatı zorluklarına rağmen eğlenceli ve katlanabilir kılmak daha iyi olmaz mı?

Tabii burada enayi konumuna düşmek de var. Ama kendinizden ne kadar çok verirseniz, insanların iç yüzünü daha iyi anlayabiliyorsunuz. Bu durum sizin 15.de değil de belki 4. veya 5.de turnayı gözünden vurmanızı sağlayacaktır.

Sevgi sonuçta karşılık beklemeden yapılan fedakarlık değil midir? 8)

Okan abicim, Samsun'a tabii gelirim, ama sen önce şu komisyondan haber ver :) Hazırlıksız yakalanıp da eli boş dönmek olmaz...

moonchild
28.Ağustos.2007, 12:18
Kadınların algoritmasını çözmek biz zavallı erkeklerin harcı değildir! Bugün ak dediğine yarın kara diyebilir kadınlar ve bunun için de haklı sebepleri vardır! Aslında özgür olmak isterler ama bir yandan da korumacı bir eş de isterler. Ama kantarın topuzunu her ne yönde olursa olsun kaçırırsan ondan da sıkılırlar! O yüzden farklı tipleri denemek, görmek lazımdır bence... Ama ne kadar farklı tip kadın tanırsan tanı her zaman yepyeni bir model vardır! Bundan kaçışın yoktur, sadece birtakım klişelerin peşinden koşar-onları yerine getirirsin eşininin yüzünü güldürebilmek için. Ha bu sadece kadınlar için de geçerli değildir aslında. Her insan özeldir, tektir, eşi benzeri yoktur! İşte bu yüzden ister kadın ol ister erkek, bu özelliğin farkında olman lazımdır ki bu farkındalık senin İDEAL EŞ şablonunun hiçbir şey olmadığını anlatır sana.

inci
28.Ağustos.2007, 14:47
YA ARKADAŞLAR SAYFALARA DÖNÜP BİR BAKIN,OKUYUN YAZADIKLARINIZI; KADINLARDAN KÖTÜ BİR YARATIK YOKMUŞ MEĞERSE ....
ACABA ERKEKLERDE HİÇ Mİ KUSUR YOK MERAK ETTİM ....
ANNELERİNİZ, KIZKARDEŞLERİNİZ,TEYZELERİNİZ,HALALARINIZ,BİRER KADIN VE KADINLAR YETİŞTİRİR ERKEKLERİDE ,SİZLERİDE YETİŞTİREN ,TERBİYE VEREN BİR KADINDIR UNUTMAYIN BENİM ANNEM FARKLIDIR DERSENİZ DİĞER ERKEKLERİN ANALARINI KÖTÜLEMİŞ OLURSUNUZ....YANİ BEĞENDİĞİNİZ ERKEK KARAKTERİNİ ,BEĞENMEDİĞİNİZ KADIN KARAKTERİ OLUŞTURUYOR...

daha önce yazdım kadın ve erkeklerin kimyası farklı ,elbette ki ayrılıklar olacak ,bize görede siz anlaşılmaz ve huzursuzsunuz ....ama bu kadar düşmanlığınız hoş değil, bu düşmanlık mayalanır ve çoğalır bu yüzden düşmanca duygularınız dahada yoğunlaşır....

moonchild
28.Ağustos.2007, 16:50
Aman İnci hocam! Eğer bu mesajı benim yazdığıma istinaden yazdıysanız ben kendimi hiç ifade edememişim demektir -ki bu durum en hafif ifadeyle beni üzer. Ben de tam olarak sizin söylediğinizi ifade etmeye çalışmıştım! Her insan eşsizdir, kadın erkek olarak sınıflamak doğru olmaz. Bu yüzden de ideal eş diye bişey yoktur. Ancak önünüze bir aday çıkar, siz de o adayın sahip olduğu özelliklerle hayattan beklentilerinizi karşılaştırırsınız! Bu işin kadını erkeği yoktur!

carvalho
28.Ağustos.2007, 16:54
Moon'um, bu işin kadını erkeği yoktur deyince mesajın bana nedense GÜRBÜZ bir çağrışım yaptı.
Yazdıklarını ben de tam anlayamadım galiba keh keh :):):)

moonchild
28.Ağustos.2007, 16:59
Yawww yazmıyım dedim, mevzuyu Gürbüz'e illa getirirler dedim ama kendime hakim olamadım!! Etme eyleme Carvalçukum!!!

Demem o ki: İdeal eşi tanımlamak kadın için de erkek için de imkansız gibi bişeydir benim hayata ve ilişkilere bakışıma göre. Karşınıza biri çıkar, o kişinin sahip olduğu özellikleri kendi hayatınızla, duruşunuzla, beklentilerinizle karşılaştırırsınız ve karar verirsiniz.. Ama kafanızda birini idealize ettiğiniz anda hata yaparsınız!!

ÇOOOOK YANLIŞ ANLAŞILDIM ÇOOOOOOK!!! :(

inci
28.Ağustos.2007, 17:03
dikkat edersen "ARKADAŞLAR "demişim bir tek sana istinaden yazmadım elbette...sahiden artık abartılarak kötülemeniz hiç yakışmıyor sitemizin üyelerine...bak sayfalar dolusu kötülemişsiniz kadınları ,buna karşılık olarak sitede bu kadar bayandan bir tanesi çıkıp ne cevap vermiş,nede karşı savunmaya geçmiş ...bunun bari hatrı olsaydı yanınızda...Mesela sen de "bugün ak dediğine yarın kara der kadınlar "demişsin ,bununla bir kadının ne kadar gel -geç akıllı,kararsız maymun iştahlı olduğunu düşündüğünü bana anlattın ...anneler size hamileyken ,ben dün bu çocuğu istiyordum ama bu gün istemiyorum demesi lazım ki ,böyle bir durumda bu gün dünyada olmamanız gerekiyordu....bunu örnek olarak verdim yanlış anlaşılmasın...

moonchild
28.Ağustos.2007, 17:09
"Bugün ak dediğine yarın kara diyebilir kadınlar ve bunun için de haklı sebepleri vardır!" demişim hocam... Ve devamında yine biz erkeklere genelde ters gelen bazı şeyler sıralamışım ve demişim ki işte bunları anlayabilmek için farklı kadınlar tanımak gerekir... Ve nasıl devam etmişim: Ama ne kadar kadın tanırsan tanı şunu anlarsın: Her insan eşsizdir, yani birinde doğru olan ötekinde yanlıştır... İşte bunu farkettiğin anda da bir eşi idealize etmenin yanlış olduğunun farkına varırsın...

Bütün bunları kadınları kötülemek adına söylemedim ki ben, sadece bir erkeğin geçtiği süreçleri kendimce tarif etmeye çalıştım... Bir eş idealize etme konusunun yanlış olduğuna nasıl kanaat getirdiğimi bir süreç olarak izah etmeye çalıştım!

cuneyt
28.Ağustos.2007, 17:41
YA ARKADAŞLAR SAYFALARA DÖNÜP BİR BAKIN,OKUYUN YAZADIKLARINIZI; KADINLARDAN KÖTÜ BİR YARATIK YOKMUŞ MEĞERSE ....
ACABA ERKEKLERDE HİÇ Mİ KUSUR YOK MERAK ETTİM ....
ANNELERİNİZ, KIZKARDEŞLERİNİZ,TEYZELERİNİZ,HALALARINIZ,BİRER KADIN VE KADINLAR YETİŞTİRİR ERKEKLERİDE ,SİZLERİDE YETİŞTİREN ,TERBİYE VEREN BİR KADINDIR UNUTMAYIN BENİM ANNEM FARKLIDIR DERSENİZ DİĞER ERKEKLERİN ANALARINI KÖTÜLEMİŞ OLURSUNUZ....YANİ BEĞENDİĞİNİZ ERKEK KARAKTERİNİ ,BEĞENMEDİĞİNİZ KADIN KARAKTERİ OLUŞTURUYOR...

daha önce yazdım kadın ve erkeklerin kimyası farklı ,elbette ki ayrılıklar olacak ,bize görede siz anlaşılmaz ve huzursuzsunuz ....ama bu kadar düşmanlığınız hoş değil, bu düşmanlık mayalanır ve çoğalır bu yüzden düşmanca duygularınız dahada yoğunlaşır....

İnci öğretmenim, bu hiddete sizi hangi yorumun düşürdüğünü cidden merak ediyorum. Kişisel deneyimlerime göre yazdığım ilişki yorumlarıma kızdıysanız yanlışlarımı düzeltmenizi dilerim. Yanlış anlaşılmaya sebep olduğum bir nokta bulunuyorsa da lütfen kusuruma bakmayın.

Bunun da ötesinde size(yani bayanlara) göre bizlerin anlaşılmaz taraflarını yazmanızı beklerim. Bu paylaşımın sebebi aslında bu değil midir? Burada kardeşçe dostça farklılıklarımızı ortaya çıkarıp anlamaya çalışmıyor muyuz?

Bunu cidden yanlış anlamayın tartışma başlatmak için istemiyorum. Gerçekten bayanlar açısından ilişkinin iç yüzü, erkeklerin davranışlarının nasıl algılandığı gibi noktalarla ilgili deneyimleriniz, gözlemleriniz ve bilgileriniz varsa paylaşmanızı içtenlikle isterim. Forumdaki tüm bayanlardan da yorumlarını eklemelerini dilerim. :)

En azından dışardan nasıl gözüktüğümüzü, doğru yaptığımızı sandığımız şeylerde aslında neleri yanlış yaptığımızı, karşımızdakini nasıl kırdığımızı, üzdüğümüzü daha iyi anlarız kanaatindeyim. ;)

inci
28.Ağustos.2007, 18:07
hiddet mi ? :) ne alaka ,hiddetli olduğumuda nerden çıkardın...sadece abartılı yorumlar yaptığınız söyledim yaklaşık 10 sayfa yazılarınıza karşılık...
Merak ettiklerine gelince ; ben forumlarda çok fazla eleştirel yaklaşmamak ,yazılar yazmamak gerektiğne dair derslerimi çoktaaan aldım ,bu yüzden erkekler şöyle -böyle diye yazmam zaten, herzaman söylediğim gibi;farklı yaratılmışız suçlu yok ,hatalı yok ortada ,anlayabilmek için çaba sarfetmeli insanlar diye düşünüyorum...ne demişler "emeksiz yemek olmazz":) bir gün taoplaştığımızda sorarsın cevap veririm olmamı?

cuneyt
28.Ağustos.2007, 19:39
Peki öyle olsun. Bu haftaki toplantı ne zaman acaba? :)

ozzymania
28.Ağustos.2007, 20:09
Meğer ne kadar ortaya dökeceğiniz dertli kelimeleriniz varmış.
Yokluğu ayrı dert denilir, varlığı ayrı bir bela denilir.Yalnız olsanız tek derdiniz siz olacaksınız, yalnız olmasanız tek derdiniz o olucak.Ben'lerden sizlere update olmak isteyeceksiniz.Sürekli bir upgrade halinde olamıyacaksınız.
Ama şuna eminim sürekli şikayet edilecek bir şeyler olacal.

gidikurt
28.Ağustos.2007, 20:24
Arkadaşlar hayat bu ;
yanlız da yaşanır, birisiyle paylaşılarak ta yaşanır .Önemli olan hayatı yanlız idame ettirmek mi yoksa birisiyle paylaşarakmı yaşamak istediğiniz önce bu na karar vermelisiniz gerisi zaten birşekilde olur kanımca.....
8) 8) 8) 8) :cheesy:

ozzymania
28.Ağustos.2007, 20:36
Arkadaşlar hayat bu ;
yanlız da yaşanır, birisiyle paylaşılarak ta yaşanır .Önemli olan hayatı yanlız idame ettirmek mi yoksa birisiyle paylaşarakmı yaşamak istediğiniz önce bu na karar vermelisiniz gerisi zaten birşekilde olur kanımca.....
8) 8) 8) 8) :cheesy:

Madem önemli olan "hayatı yanlız idame ettirmek mi yoksa birisiyle paylaşarakmı yaşamak istedikleri" ozaman niye ideal eş yada sevgili nasıl bulunur diye başlık açtınız sayın förstleydi. :) .Ayrıca kimse nasıl bulunacağını konusunda bir şey söylememiş.Herkes ilişkilere bakış açısını anlatmış.

Hadi ideal sevgili nasıl bulunur anlatmaya başlayın artık.Sokağamı çıkmak gerekir, internet'te saatler mi geçirmek gerek, yoksa eşin dostun yardımı mı lazımdır.Nedir?

Hadi ilk ip ucunu ben vereyim.
Eğer bir yaşam tarzınız varsa ve yaşam tarzınızı kaldırabilecek ayak uydurabilcek ve aliyle sizinle anlaşabilcek uygun birini arıyorsanız tarzınızı yaşatın ve gösterin.Sağda ve solda hiç farketmez.

Şimdi siz bulun bakalım bir şeyler.

Topiğin sonlarına doğrı size bir kadını mutlu etmenin sırrınıda anlatıcam :)

handojoe
29.Ağustos.2007, 00:07
yahu arkadaşlar, hanımlarla bu tip tartışmalara girmeyiniz...

ve onlarla konuşurken erkek arkadaşlarınızla konuşur gibi konuşmayınız...

nezaket ve saygı ayrı şeylerdir...

cuneyt
29.Ağustos.2007, 00:38
İdeal eş nasıl bulunur?

Malesef cevabı yok. Ya da ben bilmiyorum.

Komik bir benzetme olabilir belki. Bu iş balık tutmaya benziyor. Siz iyi balığı yakalayabileceğiniz yeri, balığı iyi tutacak (yakalayacak) oltayı ediniyorsunuz(başkalarının yaptıklarından örnek alıyorsunuz). Su kenarına gidip saatlerce belki günlerce bekliyorsunuz. Ama hangi balığın geleceğini bilmiyorsunuz(kısmet). Yakalayınca çekip bakıyorsunuz beğenirseniz onu yemek için tutuyorsunuz, beğenmezseniz suya geri bırakıyorsunuz(fiziksel beğeni-hoşlanma durumu). Eve götürüp temizleyip ayıklıyorsunuz (Tanıma aşaması). Sonra pişiriyorsunuz(nişan, evlilik gibi isim koyma kısmı). Ardından yiyorsunuz.

Bu noktada midenize mi oturuyor yoksa afiyet mi oluyor kısmı var. Bu da sizin yeme tarzınıza göre değişiyor. Özenerek yerseniz (iyi geçinip, fedakarlık yapmak, iyi niyetlerle yaklaşmak), yok kıtlıktan çıkmış gibi yerseniz (kötü davranır, hırpalar, saygı göstermez, itinayla yaklaşmazsanız) kılçıkları boğazınıza batar, kendisi de midenize oturur. (mideye oturanda değil yemeyi bilmeyen de kabahat)

Artık lafı da bu konuyu da çok fazla uzatmayacağım.

Sıkılanlar olduğu bir gerçek.

İdeal eş bulunmaz, ideal eş olunmaz. Neyseniz ileride de o olacaksınız(değişmez gerçek). Önemli olan iyi taraflarınızı ve kötü taraflarınızı bilip mümkün olduğunca hoşlandığınız - sevdiğiniz kişiye iyi yaklaşmaya çalışın. Zaten gerisi gelecektir.

Haydi Rastgele... Herkese mutlu beraberlikler dilerim...

gidikurt
29.Ağustos.2007, 14:35
Aşka ve Terke dair..

Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki, ne sevebilir, ne terk edebilirsiniz. Kör kütük bağlanmışsınızdır aslında...
En güzel yıllarınızın, acı tatlı hatıralarınızın ortağıdır;
iç çekişmelerinizin müsebbibi, yazılarınızın ilhamı, sohbetlerinizin konusudur.
Göz yaşlarınız da, bilinçaltınızda, kahkahanızdadır.
Korkunca saklandığınız bir sığınak, coşunca öptüğünüz bir bayrak... Sevdanız riyasız, çıkarsız, karşılıksızdır.
Sınırsız ve nihayetsiz; "Ölmek var, dönmek yok"tur.
Lakin gün gelir anlarsınız; içten içe bir şeylerin kanadığını...
Tutkulu sevdaların gizli hançerleri başlar parıldamaya...
Şurasından, burasından eleştirmeye koyulursunuz:
"Şöyle görünse, öyle demese, değişse biraz ya da eskisi gibi olsa..." Başkalarını örnek göstermeye, "Bak onlar nasıl yaşıyor" demeye başlarsınız.
Hem birlikte yaşayıp, hem özgür olmanın yollarını ararsınız.
Aşkınızın gözü kör değildir artık, yanlışını görür düzeltmek istersiniz.
"Eskiden böyle miydi ya..." diye başlayan sohbetlerde açılır eleştirinin kapısı; açıldıkça, bastırılmış itirazlar yükselir bilinçaltından...
Böyle süremeyeceğini bilirsiniz.
Değişsin istersiniz.
O, sevgisizliğinize yorar bunu... İhanete sayar. Tutkulu ilişkilerde ihanetin bedeli ölümdür.
"Ya sev böyle ya da terk et" diye gürler...
Bir zamanlar bir gülücüğüyle alacakaranlığı ışıtan o rüya, bir kabusa dönüşür birden...
Kapatır gönlünün kapılarını, yasaklar kendini size...
Hoyrattır, bakmaz yüzünüze...
Zehir akar dilinden, konuşturmaz, suçlar, yargılar mahkum eder. Mühürler dudaklarınızı, yırtar atar yazdıklarınızı, siler sizi defterden...
"İyiliğin içindi hepsi, seni sevdiğim için..." dersiniz, dinletemezsiniz. Ayrılırsanız yaşamayacağınızı bilirsiniz, lakin böyle de sevemezsiniz. İhanetten kırılmıştır kaleminiz; severek, terk edersiniz...
"Madem öyle..." nin çağı başlar ondan sonra...
Madem ki siz böylesine tutkunken, o hep başkalarını seçmiştir, madem ki kıymetinizi bilmemiştir, o halde "günah sizden gitmistir".
Lanet ederek bu karşılıksız aşka, çekip gitmeleri denersiniz.
Aşkın göçmenlik çağı başlar böylece...
Daha özgür olacağınız limanlara demirlerseniz bir süre... Ne var ki unutamaz, uzaktan uzağa izlersiniz olup biteni...
Etrafı bir sürü uğursuzla dolmuş, kurda kuşa yem olmuştur.
Deli kanlılar, eli kanlılar, uğruna ölenler, sırtına binenler sarmıştır çevresini...
Gurur duyar onlarla, koynunda besler, gözünü oysunlar diye...
Uğruna kan dökenleri sever, yoluna gül dökenlerden fazla...
"Bana ne...kendi seçimi" diye omuz silkmeye çabalarsınız bir süre...

Ama sonra... ansızın kulağımıza çalınan bir şarkı ya da kapı aralığından süzülüp gelen bir koku, hatırlatır onu yeniden...
Yaban ellerde, başka kollarda ondan bahseder ağlarsınız.
Kokusunu özlersiniz; türküsünü söylemeyi, şarkısını dinlemeyi, yemeğini yemeyi, elinden bir kadeh rakı içmeyi...
Karşı nehrin kenarından hasret şiirleri haykırırsınız, sular kulağına fısıldasın diye...
Dönüp "Seni hala seviyorum" diye bağırmak geçer içinizden... Dönemezsiniz. Göremedikçe bağlanır, uzaklaştıkça yakınlaşırsınız. Anlarsınız ki bir çaresiz aşktır bu, ne onunla olur, ne onsuz...
Hem kollarında ölmek, kucağına gömülmek arzusu, hem "Ne olacak sonunda" kuşkusu...
Böyle sevemezsiniz, terk de edemezsiniz.
Sürünür gidersiniz...

gidikurt
29.Ağustos.2007, 17:52
Evet okuyun bakalım bilginiz artsın .......

Ben evleniyorum’ demeden önce!...
Psikiyatri Uzmanı Sabri Yurdakul, çoğu kişinin eşiyle severek evlendikten sonra, aradığını bulamamaktan şikayet ettiğini belirterek, evlenmek isteyenlerin evlenmeden önce, eş adayında bazı kriterlere dikkat etmelerini öneriyor.

Sabri Yurdakul, eşiyle severek evlenen birçok kişinin, eşini yanlış tanımış olmaktan şikayet ettiğine dikkat çekti ve evlenmeyi düşünenlerin bazı kriterlerin eş adayında var olup, olmadığını bir daha gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Evlenmek isteyenlerin, evlenmeyi düşündükleri eş adayında bazı temel özelliklere dikkat ederek, onun karakterini anlayabileceklerini dile getiren Yurdakul, ideal eş adayında bulunması gereken bu özellikleri şöyle sıraladı: “İdeal eş adayı öfkelenmeden konuşabilmelidir. Kıskanılacak konularda eşine güvenmeli, kendi bildikleri kadar eşinin söylediklerine de değer vermelidir. Ailesine değer vermeli, ama her yapacağını onlara danışmamalıdır. Tartışmalarda sesini yükseltmemeli ve kırıcı olmamalı, şu kadın işi, şu erkek işi demeden sorumluluk almalıdır. Arkadaşları arasında sevilen ve aranan bir insan olmalı, kendine ve etrafına karşı sorumluluklarını yerine getirmeli ve bana neci davranmamalıdır. Kendine ait uğraşları olmamalı, boş zamanlarında oflayıp-puflamamalı, kendine özen göstermeli ve aynı özeni çevresindekilerden de beklemelidir. Kendisini çok fazla ciddiye almamalı, hatta zaman zaman dalga geçebilmelidir.”

Yurdakul, evlenmeden önce, evlenmeyi düşünülen kişilerde bu özellikleri arayanların, ‘benim evlendiğim insan bu değildi’ diye düşüneceği herhangi bir olumsuzluk yaşamayacaklarını da sözlerine ekledi.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 17:58
yok yok firstladyim kafaya koydu bekarları kesin evlendircek :mrgreen:

ozzymania
29.Ağustos.2007, 17:59
ideal eşi bulup başlık paralarınıda verip düğünlerini de yapıcakmı ? :D

gidikurt
29.Ağustos.2007, 18:03
:):):):):):):):):):):)

Evleninde eşlerinizle sohbet edin yaaa siz evlenin diiye gezmediğim site kalmadı yaniiiiiiiiiiiiiii :)

ozzymania
29.Ağustos.2007, 18:06
:):):):):):):):):):):)

Evleninde eşlerinizle sohbet edin yaaa siz evlenin diiye gezmediğim site kalmadı yaniiiiiiiiiiiiiii :)

ben senin niyetini anladiiiiiiiiiim zateeen.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 18:15
ozzy yakında çöpçatan sitelerinde adımıza açılmış profiller bulmayalım sakın :P :P :P

yenikoylu_ua
29.Ağustos.2007, 18:39
Sitenin bayanları bu işe el attıysa kurtuluşunuz yok arkadaşlar yandınız yakında düğününüz var

gidikurt
29.Ağustos.2007, 18:43
Biz ne evlendiricez modum onlar hepsi yetişkin tabikide kendilerine uygun eş bulup evlenebilecek kapasiteleri var.
Haaa bazıları ne kadar evlenmekten kaçsada başlarına eninde sonun da bir evlilik gelecek çatacak evlilikten kaçışşşş olmaaazzzzzzzzzzzzzzzzz.:):):):):):):):

Aksu
29.Ağustos.2007, 18:48
Heheheheheh
Desenize kışa doğru düğünler başlayacak, artık geliriz takımızı takmaya ve sizleri görmeye.

inci
29.Ağustos.2007, 18:49
İdeal eş nasıl bulunur?

Malesef cevabı yok. Ya da ben bilmiyorum.

Komik bir benzetme olabilir belki. Bu iş balık tutmaya benziyor. Siz iyi balığı yakalayabileceğiniz yeri, balığı iyi tutacak (yakalayacak) oltayı ediniyorsunuz(başkalarının yaptıklarından örnek alıyorsunuz). Su kenarına gidip saatlerce belki günlerce bekliyorsunuz. Ama hangi balığın geleceğini bilmiyorsunuz(kısmet). Yakalayınca çekip bakıyorsunuz beğenirseniz onu yemek için tutuyorsunuz, beğenmezseniz suya geri bırakıyorsunuz(fiziksel beğeni-hoşlanma durumu). Eve götürüp temizleyip ayıklıyorsunuz (Tanıma aşaması). Sonra pişiriyorsunuz(nişan, evlilik gibi isim koyma kısmı). Ardından yiyorsunuz.

Bu noktada midenize mi oturuyor yoksa afiyet mi oluyor kısmı var. Bu da sizin yeme tarzınıza göre değişiyor. Özenerek yerseniz (iyi geçinip, fedakarlık yapmak, iyi niyetlerle yaklaşmak), yok kıtlıktan çıkmış gibi yerseniz (kötü davranır, hırpalar, saygı göstermez, itinayla yaklaşmazsanız) kılçıkları boğazınıza batar, kendisi de midenize oturur. (mideye oturanda değil yemeyi bilmeyen de kabahat)

Artık lafı da bu konuyu da çok fazla uzatmayacağım.

Sıkılanlar olduğu bir gerçek.

İdeal eş bulunmaz, ideal eş olunmaz. Neyseniz ileride de o olacaksınız(değişmez gerçek). Önemli olan iyi taraflarınızı ve kötü taraflarınızı bilip mümkün olduğunca hoşlandığınız - sevdiğiniz kişiye iyi yaklaşmaya çalışın. Zaten gerisi gelecektir.

Haydi Rastgele... Herkese mutlu beraberlikler dilerim...

:cheesy: :alkis: :alkis: :alkis:

jashuaa
29.Ağustos.2007, 18:49
gecen gün ankarada bi dügün gösterdiler. dügün konvoyu sırf motorlardan oluyo gelinle damatta racingle geziyolardı :mrgreen:

inci
29.Ağustos.2007, 18:50
evet izledim ben de o haberi ...race di makinaların hepsi ....

Aksu
29.Ağustos.2007, 18:58
gecen gün ankarada bi dügün gösterdiler. dügün konvoyu sırf motorlardan oluyo gelinle damatta racingle geziyolardı :mrgreen:
Ya o bendim işte tanımadınız mı.

inci
29.Ağustos.2007, 19:00
abi yaaa yengem duymasın ...sen bi daha mı evlendin :)

gidikurt
29.Ağustos.2007, 21:23
Aksu baba şaka yapıyo yengemiz çok tatlı bir insan onu bırakıp ta başka hatunla evlenirmi hiç incim çarpılır valla allah korusun..:):):):):)

jashuaa
30.Ağustos.2007, 00:48
mehmet abi kafada kask vardı ondan tanıyamamışımdır :mrgreen: :mrgreen:

moonchild
30.Ağustos.2007, 11:40
Ya hakkaten aramızdan biri evlense de biz de benzeri bi konvoy yapsak!!! Neyse bir iki aya kadar yaptırıcam ben size bi konvoy! Şurda Aralık'a ne kaldı! O iş bittikten sonra düğün konvoyu da yapıcaz inşallah!! :D Yalnız kafama bişey takılıyo: Hadi ben damatlığın içine koruma falan bişeyler ayalarım da, gelinlikte o işi nasıl çözücez? Bi de gelin başının üstüne kask nasıl takılır? Neyse buna bi kafa yorayım ben!!

aslanburclu
30.Ağustos.2007, 11:49
Heheheheheh
Desenize kışa doğru düğünler başlayacak, artık geliriz takımızı takmaya ve sizleri görmeye.

ya aksum aç tavuk kendini buğday ambarında hissedermiş.demi

(ya gfüzel kardeşim karda yürüyecen izini belli etmiyecen demiş atalarımız.)

beykozlu
30.Ağustos.2007, 12:19
yahu arkadaşlar Ozzy için kız bakma gezileri ne oldu?

gidikurt
30.Ağustos.2007, 13:05
Ozzzyyyy 7 yıl gönül ilişkilerine ara verdi sığ takılacak butür konulara o hayatını yanlız geçirmek isteyen bir motorcu arkadaşımız ne diyelim en kısa zaman da bu düşüncelerden allah kurtarsın hayırlısıyla ...:):):):):):):):):):):):):):)

cuneyt
31.Ağustos.2007, 04:22
yahu arkadaşlar Ozzy için kız bakma gezileri ne oldu?

Elinizde sahipsiz gezi kaldıysa ben talip olabilirim? beni de gezdirin, beni de, beni de, beni deeee :P

Ozan'dan hayır gelmez, harcamayın kızları boşuna... :D :P 8) :twisted:

gidikurt
31.Ağustos.2007, 10:09
Arkadaşım sana özel gezi yaparız sen iste yeterki :):):):):):):):):):):)

ozzymania
31.Ağustos.2007, 10:43
bundan sonra haftalık buluşmaları kız evi gezerek yapın isterseniz.
Hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

gidikurt
04.Eylül.2007, 20:43
EVLi KADIN DUASI

Allahim lutfen bana; Deniz kadar etkileyici bakislari olan
ve yakisikli (Aliye), Ferit kadar kibar ve olgun (Bir Dilim Ask), Selim
kadar zeki ve zengin (Bir istanbul Masali), Baran kadar karizmatik (Haziran
Gecesi), Cem kadar sadik ve eglenceli (Avrupa Yakasi), Polat kadar guclu
(Kurtlar Vadisi) Mithat kadar becerikli (Sahra) ve Niko kadar fedakar ve
kararli (Yabanci Damat) biriyle tanisma firsati ver. Ver de, evdekini
kapiya koyabilmek icin yeterince cesaretim olsun. Yoksa televizyon
karsisinda ihtiyarlamaya devam edecegim! Elhamdulillah eriynen,
Yakisiklilar suruynen, Hergun baska biriynen, Nasip eyle yarabbi

:):):):):):):):)

inci
04.Eylül.2007, 21:01
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nnnnn

aslanburclu
04.Eylül.2007, 23:43
hanımlar neler oluyor size ya .... [smilie=redcolorz3_pdt_05.gif]

valla bi zamanlar bir büyüğüm bana demiştiki erkeği kötüye iten kadındır...kadınıda kötüye iten erkektir ...gelde çık işin içinden misali bu nedemek biraz açın ve anlatın bakayım tam açıklarsanız herkes kendinde eksiğini veya fazlasını bulur ...ve herşey güzel olur....

sancezz
05.Eylül.2007, 00:47
haydı aslan abım sordu verın cevabını cok zor bu konu burada bıtmez persembe kavga var :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gidikurt
05.Eylül.2007, 01:52
Bu duayı sadece netten buldum ve yazdım benim o duaya ihtiyacımda yok zaten ,olan varsa duasını etsin

carvalho
05.Eylül.2007, 09:57
Bu duanın erkekler için olanı yok mu firstlady'm????
Etseydik duamızı sabah sabah, belki kısmetimizi bulurduk, kim bilir??

Ben başlayayım duaya, devamını arkadaşlarım getirir

Allahım bana Monica Belluci yanaklı, Angelina Jolie dudaklı, Kornikova gibi sert, Evangeline Lilly gibi mert, Charlize Teron gibi gizemli ................................. bir hatun nasip eyle yarebbimmmmmmm!!!!

Boşlukları arkadaşlarım doldurabilir

gidikurt
05.Eylül.2007, 10:51
Modum bulursam onuda eklerim ama senin dua da süper afilli olmuş yani allah kabul etsin duanı şimdiden :) sabırsızlıkla 2008 ortalarını bekliyorum :) anladın sennnnn :)

rigormortis
23.Eylül.2007, 17:14
.. Bizler ideal eş bulsak da acaba karşımızdakiler için durumlar nasıl gelişiyor?
Kadınlar evlenecekleri adamları bulmak için ''ideal eş bulma enstitüsü''ne giderler ve.. binanın her katında farklı özelliklerde erkekler olduğunu ama katlar çıkıldıkça bir önceki kata dönüş olamayacağını öğrenirler.
1. Katta : eşlerini çok seven ve ev işlerine de yardımcı olan erkek adayları sunulur,
..Kadınlar ; bir üst kata daha bakalım..
2. Katta :eşlerini seven,ev işlerine yardım eden,çocuklara da bakan adaylar sunulur,
..Kadınlar ; biz üst kattakileri merak ediyoruz..
3. Katta : eşlerini seven,ev işlerine bakan,çocuklara bakan ve çok yakışıklı adaylar sunulur.,
.. Kadınlar ; bir üst kat lütfen..
4. Katta : eşlerini seven (yazmaktan sıkıldım),ev işlerine bakan,cocuklara bakan,yakışıklı ve kariyeri olan adaylar sunulur...
.. Kadınlar yine üst kata çıkmak isterler.. VE.. ''KADINLARI ASLA MEMNUN EDEMEZSİNİZ.!!

ÇIKIŞLAR SAĞ TARAFTAN... :oops:

sancezz
23.Eylül.2007, 20:31
ahanda yıne acıldı bu es bulma olayı ben bulamadım yazmaya devam edelımm bulana kadar geyıklere devam :P :P :P :P :P

agresus
24.Eylül.2007, 01:30
ahanda kan kokusu alıyorum... olm napyon beaaa... yahu sen bisim kısları tanımıyon tabiii... bitirirler seni bu alemde... yaşatmaslar artık.... vışşşş....

okan
24.Eylül.2007, 02:30
yavv millet .. sizin aradıınız kriterler googlede bile çıkmıyo....
yazın bakiim...
''eli yüzü düzgün ideal helal süt emmiş kız''
hey gidim heyy orda bilem çıkmıyo .. siz daha ne arıyonuss....
(bu bir internet geyiğidir aplalarım kardeşlerim alınmasın sakın....)

emrahss
25.Eylül.2007, 15:31
.. Bizler ideal eş bulsak da acaba karşımızdakiler için durumlar nasıl gelişiyor?
Kadınlar evlenecekleri adamları bulmak için ''ideal eş bulma enstitüsü''ne giderler ve.. binanın her katında farklı özelliklerde erkekler olduğunu ama katlar çıkıldıkça bir önceki kata dönüş olamayacağını öğrenirler.
1. Katta : eşlerini çok seven ve ev işlerine de yardımcı olan erkek adayları sunulur,
..Kadınlar ; bir üst kata daha bakalım..
2. Katta :eşlerini seven,ev işlerine yardım eden,çocuklara da bakan adaylar sunulur,
..Kadınlar ; biz üst kattakileri merak ediyoruz..
3. Katta : eşlerini seven,ev işlerine bakan,çocuklara bakan ve çok yakışıklı adaylar sunulur.,
.. Kadınlar ; bir üst kat lütfen..
4. Katta : eşlerini seven (yazmaktan sıkıldım),ev işlerine bakan,cocuklara bakan,yakışıklı ve kariyeri olan adaylar sunulur...
.. Kadınlar yine üst kata çıkmak isterler.. VE.. ''KADINLARI ASLA MEMNUN EDEMEZSİNİZ.!!

ÇIKIŞLAR SAĞ TARAFTAN... :oops:

Budur bilader.. aynen..

rigormortis
25.Eylül.2007, 16:58
Allah'ım ben ne yaptım böyle..!!! şu yukarıda yazdığım fıkrayı oradan silmek istesemde mantığım elvermiyo bu seferde.. en iyisi hiçbişey olmamış gibi davranmak :?

moonchild
25.Eylül.2007, 17:29

Allahım bana Monica Belluci yanaklı, Angelina Jolie dudaklı, Kornikova gibi sert, Evangeline Lilly gibi mert, Charlize Teron gibi gizemli ................................. bir hatun nasip eyle yarebbimmmmmmm!!!!

Giselle Bündchen gibi afilli, Eyşan Özhim gibi kariyerli, Arzum Onan gibi aklı başında-efendi, Anam gibi evine bağlı-yemekleri tereyağlı..... :))))

yenikoylu_ua
25.Eylül.2007, 17:44

Giselle Bündchen gibi afilli, Eyşan Özhim gibi kariyerli, Arzum Onan gibi aklı başında-efendi, Anam gibi evine bağlı-yemekleri tereyağlı..... :))))

Zor be kardeşim allah kolaylık versin ama böle giderse evde kalıcaksınız :oops: Bekarlık sultanlıktır lafınada inanmayın :? :? ..ok yıkıyan sultan gördünüzmü hiç :P :P :P :P

okan
25.Eylül.2007, 17:49

Zor be kardeşim allah kolaylık versin ama böle giderse evde kalıcaksınız :oops: Bekarlık sultanlıktır lafınada inanmayın :? :? ..ok yıkıyan sultan gördünüzmü hiç :P :P :P :PHUHUAHUAHUHAUAAAAAA......ben gördüm .. bütün bekarlar yıkıyo..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

moonchild
25.Eylül.2007, 17:51
Olsun abi!! Naapalım! Ben bekar kalırım ama salak değilim. Anamın dizinin dibinden bi adım uzağa gitmem!! :D

carvalho
25.Eylül.2007, 18:25
Zor be kardeşim allah kolaylık versin ama böle giderse evde kalıcaksınız :oops: Bekarlık sultanlıktır lafınada inanmayın :? :? ..ok yıkıyan sultan gördünüzmü hiç :P :P :P :P

yani bu durumda .ok yıkatmak için mi evleneceğiz :) yengeler kızmasın bak bu yaklaşıma [smilie=redcolorz3_pdt_14.gif]

moonchild
25.Eylül.2007, 18:28
Ya bırakın bu işleri! Bekarlık sultanlık demiyorum ama günümüz şartlarında evliliğin de pek akıl karı iş olmadığına inanıyorum!! Hele hele bu bekarlık sultanlığın tam ters kutubuna polarize olmuş zihniyeti düşünürsek, kadın iş yükünü 3'e katlamış oluyo!! Hiç hoş değil!!

ToMCaT
25.Eylül.2007, 23:03
yaaaaaaa işte bu.....

kardeşim aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık......bak kaç gündür sizi seyrediyorum. hala bir sonuç bulunamadı...bulamazsınızda zaten....

arkadaşlar ya insan intihar edeceği zaman canım yanar mı? kanar mı? diye düşünüyormu hiç? düşünmüyo değilmi...gözünü karartıp atlayacaksın....belki yere düşmeden havada kalp krizi geçirip gidersin..:P..ama sonuç yine değişmez....

benden de bu kadar....kalın sağlıcakla:)

emrahss
26.Eylül.2007, 10:20
Budur devrem. Boşverin bu işleri, bekarlık harbiden sultanlık. Artık çamaşır makinası var, çamaşırhaneler var, altıma da yapmıyorum neticede, mhehehe.. Kubilay, o çorap yıkayan sultan olmasın..