PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korumali botun önemli

FurkanC.
30.Ekim.2016, 02:38
Geçtiğimiz günlerde başımdan ufak bir kaza geçti. Cadde de ilerlerken yan sokaktan bir taksi geri geri gelerek tüm uyarılarıma ve manevra yapmama rağmen sağ yandan bacağıma çarptı geçtiğimiz yıl bu zamanlar Burak kardeşiminde başından çok benzer bir kaza geçmişti malesef korumalı botu olmadığı için kaza kırıklarla sonuçlanmıştı. Şuan durumum gayet iyi kırık veya çatlağım yok ama önlem amaçlı geçici alçıya alındı. İnsan başına gelmeden anlamıyo belki ama bende ilk başlarda gündelik ayakkabılarla kullanıyordum. Burak kardeşimin kazasından sonra korumalı bot almıştım. Hatta onun kazasının ardından hastanedeki doktor eğer korumalı bot giyse bu kadar ağır sonuçlanmıyacağını söylemişti. Yani siz siz olun ekipmanlarınızı eksik etmeyin yaz kış kazanın nerden nasıl geliceği hiç belli olmuyor. Siz tüm kurallara uysanız bile davarın biri çıkabilir bana olduğu gibi.
Tekeriniz düz bassın.

K.Erkut
30.Ekim.2016, 02:51
Geçmiş olsun Furkan. Hasarsız atlatmana sevindim. Her zaman tam koruma ile çıkmak gerekiyor.

karakalem
30.Ekim.2016, 03:52
cok haklisin kardesim, koruyucu ekipmanlarimiz hakkinda bilgilendirici ve ders verici nitelikte bir paylasim yapmissin.

Çok şükür korumalı botun sayesinde ucuz atlattin, kaza yaptığın yerde seni ilk gorunce korkmuştum baya kesin kirildi diye ama , korumalı botun korumus ayagini. Siddetle tum kardesleriminde almasini tavsiye ediyorum.

FouL
30.Ekim.2016, 08:39
Geçmiş olsun Furkan kazayı ucuz atlatma na sevindim..

centaur
30.Ekim.2016, 09:47
Furkan çok haklısın. O davarlar her yerde! Başta kendisine sonrasında çevresine zerre saygısı olmayan,ehliyetini bakkal almış, motorsikletlerle ilgili hiçbir fikre sahip olmayan, her gördüğü motoru,motorcuyu trafiğin en sağından şerit dışı giden pizza kuryesi zanneden davarlar !
Dostum, geçmiş olsun. Rabbim beterinden korumuş. Sen de gereken tedbirlerini almışsın zaten.

aycanblmts
30.Ekim.2016, 09:55
geçmiş olsun. tekrarı olmasın inşallah

CELİL
30.Ekim.2016, 11:12
Furkan tekrar çok geçmiş olsun :(
Klişe olmuş bir laf vardır ''motorda kaporta sensin '' doğrudur bunu hiçbir zaman unutmadan bedenimizi korumak için tüm güvenlik ekipmanlarını eksiksiz kullanmalıyız 8)

rozenlot
30.Ekim.2016, 11:27
Furkan gecmis olsun kardesm :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Patriot
30.Ekim.2016, 12:00
Hepimize ders niteliginde bi paylasim olmuş kardeşim tekrardan çok büyük geçmiş olsun

Oğuzhan Ocak
30.Ekim.2016, 14:29
Geçmiş olsun herkesin ders çıkarması dileğiyle

Aybars
30.Ekim.2016, 16:05
KArdeşim benim çok haklısın korumalı ekipmanlar bizim şase kısmımız ;) Sana gerçekten çok üzüldüm ama bi yandanda bu kadarla atlattığın için gayet mutluyum... Allah beterinden esirgesin...

Captain
30.Ekim.2016, 21:38
Allah tekrarını göstermesin geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

alibaba07
30.Ekim.2016, 21:48
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasin. Ekipman mühim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HelmettolgA
31.Ekim.2016, 00:18
Kardeşim gecmis olsun.Bizlerde şoyle bir sey var motosıklet ıcın bır yerden para bulur alır motoru iş ekipman olayına gelınce off param oldukca alırım deriz.Basına bır olay geldımıde motosıklet tehlıkelı bırakıcam lafı dolasır.Önce ekipman sonra motor....SAYGILAR

fthblkglu
31.Ekim.2016, 00:43
geçmiş olsun ufak hasarla atlatmana sevindim inşallah tekrarını yaşamazsın

zebani
31.Ekim.2016, 10:23
geçmiş olsun kardeşim

Tugay Güreşen
31.Ekim.2016, 10:46
Bu şekilde üzücü bir örnek olmasaydı keşke ama eksik edilmemeli dediğin gibi.. Bütçeyi ayarladıktan sonra ilk fırsatta alacağım ekipman bot olacak..

Rider07
31.Ekim.2016, 10:51
Cok geçmiş olsun ekipman sart

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali ÜNVERDİ
31.Ekim.2016, 11:52
Furkan geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

spue
31.Ekim.2016, 13:25
Furkan,
geçmiş olsun.nazar
Aynı konuda hep uyarıyoruz ama kardeşlerimizin çoğu, görünüşü emniyetten daha önemli görüyorlar. Korumaların ne zaman lazım olacağı belli olmadığından, mesafe ve süreye bağlı kalmaksızın giyilmesi/takılması gerekli.

FurkanC.
31.Ekim.2016, 13:53
Hepinize iyi dileklekleriniz için teker teker teşekkür ederim.

Can Akkuzuluoglu
31.Ekim.2016, 19:38
Furkan geçmiş olsun kardeşim

Peder
01.Kasım.2016, 00:21
tek eksiğim korumalı bottu ve 10 km gibi bir hızla giderken düşmeme rağmen ayak bileğimde çatlak oldu. bende korumalı botun hatta tüm ekipmanların tam olmasından yanayım. bişey olmaz ya ben dikkat ediyorum sakin gidiyorum gibi cümleler sadece bizleri üzer sizlerin canını yakar lütfen önleminizi alın :)

Ulgio
01.Kasım.2016, 10:37
Geçmiş olsun arkadaşım, inşallah bir daha yaşamazsın.

Koruma mühim. Benim aklıma takılan full body armor ya da ince koruyucu ekipman gibi şeylerin ceketlerimizin altına giyilmesine nasıl bakıyorsunuz?

FurkanC.
01.Kasım.2016, 14:35
Dostum her seferinde uğraşıcakmısın armor mont armor mont

Hiracan
01.Kasım.2016, 19:35
Kardeşim yeri gelmişken tekrardan geçmiş olsun. İnsanın başına gelmeden önce önlem almasına güzel bi' örnek. 8)

atay iman
01.Kasım.2016, 22:29
tekrar geçmiş olsun.haklısın,ekipmana harcanan para ve zaman aslında direk sağlığımıza ve kendimize yaptığımız yatırım.kulağıma küpe olsun benimde.

acryvz
02.Kasım.2016, 15:31
geçmiş olsun Furkan ... ucuz atlatmışsın

acryvz
02.Kasım.2016, 15:32
kardeşim gecmis olsun.bizlerde şoyle bir sey var motosıklet ıcın bır yerden para bulur alır motoru iş ekipman olayına gelınce off param oldukca alırım deriz.basına bır olay geldımıde motosıklet tehlıkelı bırakıcam lafı dolasır.önce ekipman sonra motor....saygilar

imzami atarim