PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amaaan petrol canim petroll.... :)

emreozkok
01.Kasım.2016, 00:21
Selamlar
Yaza veda partimizde sanirim motor senfonsi yaparken fazla benzin harcamışım.e5 ten son gaz giderken motor teklemeye basladi hemen sol sinyalimi verip yan yol baglantisinda durdum.Bi koku aldim sanirim.motordan degildi o an benden gelmis olabilir :) fena tirstim vizir vizir trafik...Allahtan forumda yedek benzin deposu vanasi ile okuduklarim aklima geldi.musluk vanasinin oku kibleye gelecek :)oku yukari kaldirdigimda benzin akisini duydum 1 dakika sonra marşa bastigimda calisti.Ama o 1 dk inanin cok uzun geldi.Yedek depo mandal kullamini benim gibi yeni baslayan arkadaslar muhakkak okusunlar cok önemli.Kibleye gelecek :)

badboy
01.Kasım.2016, 00:33
Yedek depo benzin alırken doluyor mu peki?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emreozkok
01.Kasım.2016, 00:34
Sanirim musluk oku yukardayken benzin doldurmak gerekiyor...

CELİL
01.Kasım.2016, 00:39
Yedek depo benzin alırken doluyor mu peki?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanirim musluk oku yukardayken benzin doldurmak gerekiyor...

Benzin alırken musluğun yönü fark etmez depo benzin alır benzin aldıktan sonra musluğu yedekten ana depoya geçirmeyi unutmayın unutursanız yolda kalabilirsiniz 8)

emreozkok
01.Kasım.2016, 00:44
Abi carsamba gunu onu iyice ögreniyim cok tirstim 2.5 luk sisede benzinle gezicem yoksa :)

Aybars
01.Kasım.2016, 03:07
Geçmiş olsun dostum ucuz atlatmışsın o benzin bazen öyle bir yerde bitiyor ki bırakıp kendimi kurtarayım diyorsun :)

CaNeR
01.Kasım.2016, 09:22
Geçmiş olsun benzin aldıktan vanayı tekrar kapalı konumuna getirmeyi unutma 8)

grolof
01.Kasım.2016, 18:13
Pek çok arkadaş biliyordur ama tekrar edeyim.Motosikletlerimizde yedek depo yoktur sadece benzin musluğunun depo içinde kalan kısmında iki tane benzin akış yeri vardır birinde 10 cm kadar hortum takılıdır ve yukarıya doğru uzanır.Benzinin seviyesi hortumun en üst bölümünden aşağı düşünce motor teklemeye başlar ve musluğu yukarı çevirdiğimizde en dipteki benzin akış kısmını açmış oluruz,oda bizi benzinciye kadar götürür.
Götüreceği mesafe hortumun uzunluğuna göre değişebilir. Mesela hortumun boyunu 5 cm daha uzatırsanız 30-40 km yerine 60 km gibi yol yapabilirsiniz yada kısaltırsanız ana depo ile daha fazla km yapabilirsiniz.
Arkadaşların dediği gibi benzin alırken depo musluğu yukarı bakacak şekilde unutursanız teklemeye başladığı an elinize bir bidon alıp benzinliğe doğru yürümeye başlıyabilirsiniz.http://www.deltamotorluaraclar.com/image/cache/data/KROSS/kross-150-200-benzin-muslugu-455x475.jpg

Ersen
01.Kasım.2016, 20:33
Bu stres çekmek yerine gidip toplu olarak uygun bi benzin göstergesi taktirsak olmaz mı?

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grolof
01.Kasım.2016, 20:58
Deponun şeklinden dolayı benzin göstergesi takılamıyor

emreozkok
01.Kasım.2016, 21:20
Yani depoyu fullemek cozum degil kisacasi bunu kullanmayi iyi bilmek gerekiyor.Gurol abim agzina saglik guzel anlatmiş...

atay iman
01.Kasım.2016, 22:09
küçük ama can alıcı bilgiler.paylaştığınız için çok şükran :)