PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kilitleri

Kino
28.Şubat.2007, 15:27
arkadaşlar
motor kilitleri icin hangisini tavsiye edersiniz

hırsızlık icin hangileri daha emniyetlidir ( aslında bir hırsız istedimi kilit milit vız gelir biliyorumda)

ama ne demişler eşşeğini sağlam kazığa bağla sonra allaha emanet et

nasıl bağlarız .. kimler ne kullanıyor memnunlarmı?

emrahkucukgirgin
28.Şubat.2007, 19:39
Aslında Disk kilidi yeterli ama motor hafif olunca 3 kişi kaldırıp götürüyor... Piyasadaki bağlama kilitleri hepten dandik... Kolayca yan keski ile kesiliyor... Gemi malzemeleri satan yerlerden çelik kalın zincir bulup sağlam bir asma kilitle kilitlemek işe yarıyor... kesmesi imkansız... Denedik oldu :-)

okan
01.Mart.2007, 00:03
benim aldığım kilit 120 ytl .. paraya bakarsak kesemezler gibime geliyor çok agır aynı zamanda,buda çok kalın olduğunu gösteriyor dışı plastik kaplı olduğu için ne kadar kalın olduğunu anlayamadım..

yasinsubay
01.Mart.2007, 00:06
bende de kalın bir zincir var moru aldıgım ilk gun almıstım fiyatını tam hatırlamıyorum ama 60-70 YTL birseydi galiba oyle yankeskiyle falana kesilecek birseye benzemiyor uzeri plastik kaplı birsey

aidikurt
29.Mart.2007, 20:47
http://www.feyizoglu.com/alisveris/images/products/44177Al.jpg
http://www.feyizoglu.com/alisveris/images/products/44177Bl.jpg
120 cm uzunluğunda özel alaşımlı kablo
30 mm çapında
bende bundan var gayette memnunum sağlam

emrahss
30.Mart.2007, 10:35
Disk kilidinin kullanımını bir türlü anlayamadım. Gerçi kimseye sormadım. Tarif edebilecek kimse var mı?

carvalho
30.Mart.2007, 10:51
Alper'in kullandığı zincirden bende de var ve öyle keskiyle iki dakikada kesilecek gibi değil. Kesilecekse de epey uğraştırır hırsız efendiyi...

Disk kilidi, diskteki boşluğa kelepçeleniyor. Yalnız dalgınlığa gelmez, unutup hareket etmeye yeltenmek olası tabiii...

ethanol
31.Mart.2007, 19:45
zaten direksiyon kilidi var bir disk kilidi alsan bir normal kilit gerisi birazda şans kısmet bu alarmlar var bana çok dandirik geliyor ama aslıdna kısa vadede işe yarar gibi en azından caydırıcı olabilir gerçi oda kedi zıplasa öter rüzgar sert çapsa öter

El_Mariachi
03.Nisan.2007, 22:40
bende de alperinkinden var. fosforlu renkte aldım ki hırsız uzaktan kolay görsün kilit olduğunu :wink:
baya sağlam bişeye benzior. göründüğü gibi işe yarar olmasını ümit ediyorum :mrgreen:

uni88
27.Nisan.2007, 15:43
adamlar iki tekerinde altına kay kay koyup kopmle motoru götürüyorlar :D bir yerlere kitlemesseniz disk kilidi falan işe yaramaz ^^ Çalmayı Kafayı koyan admada çalar kimse durduramaz :( Allah Belasını versin hırsızlık edenin.

Aksu
27.Nisan.2007, 18:04
Evin bahçesinde olmasına rağmen zincirle pencere demirine bağladım. Yine de geceleri tilki uykusundayım. İri kıyım 2-3 kişi kaldırır götürür yola oradanda kamyonete atar gider diye tetikte bekliyorum. Neyse 2-3 ay sonra bahçeye demir kapı da yaptırınca motoru 1,5 metre havaya kaldırıpda aşıracak halleri yok yani.

madasret
27.Nisan.2007, 22:42
walla bana bizim motür kolay kolay kalkmaz gibi geliyo. kilide alarma harcayacağım paraları aylık olarak anlaştığım otoparka bayılııyorum geceleri rahat uyuyorum.