PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fan müşürü

jashuaa
27.Ağustos.2007, 10:44
şimdi her işte bir hayır vardır derler ya işte ona bir örnek size.
şile gezisi konusu ilk açıldığında bende baya bi niyetlendim. ama o kadar yol tek başına eskişehirden zor olacağı için vazgeçtim malum sonra gezi iptal oldu. bende cumartesi günü kalktım atladım motoruma şehirde dolaşmaya başladım. birara gözlerim fanlara takıldı anaaaa çalışmıyo. motor daha ısınmadı galba dedim ama ateş gibi olmuş. hemen çektim kenara bir süre rolantide çalıştırdım acaba açılırmı diye. ama ne fayda. allahtan gittiğim ustanın dükkanı yakındı bende atladım motora yavaş yavaş dükkanın yolu tuttum. usta bir iki araştırmadan sonra fan müşürünün yandığını söyledi. değiştirdi ve sorun çözüldü. ustanın dediği eğer uzun yola çıksaydın ve fanların çalışmadığını anlamasaydın motoru yakardın dedi. neyse ucuz atlattık. burda bir soru sorayım : fan müşürü arzalanıp motor yanarsa bu garanti kapsamına girermi yoksa kullanıcı hatasımı derler???

MEHMETONUR
27.Ağustos.2007, 10:54
Öncelikle geçmiş olsun jashuaa.
Tamamen kendi fikrimi söylüyorum. Bence fanların açılmadığını farketmeliydin, uzun yola çıkmamalıydın,motoru zorlamamalıydın gibi yorumlarla zaten çok işe yaramayan garantiyi yok sayarlardı.

Kullanıcı hatası...

handojoe
27.Ağustos.2007, 10:56
uzun yolda motorunun yanacağını pek zannetmiyorum...

yahu bunları neden radyatörlü yapmışlar onuda anlamış değilim...

hatta radyatörü sök ve arızalardan kurtulda diyebilirim sana gerek yok...

bırak rüzgar soğutsun...

sen beni yinede dinleme...

hando

jashuaa
27.Ağustos.2007, 11:02
uzun yolda motorunun yanacağını pek zannetmiyorum...

yahu bunları neden radyatörlü yapmışlar onuda anlamış değilim...

hatta radyatörü sök ve arızalardan kurtulda diyebilirim sana gerek yok...

bırak rüzgar soğutsun...

sen beni yinede dinleme...

hando

aslında doğru sölüyosun hando benim bundan önceki motor hava soğutmalıydı. hiç hararet yaptığını şiştiğini hatırlamıyom. bu radyatör lüzumsuz bişi galba :P :P

okan
27.Ağustos.2007, 11:17
uzun yolda hiç bişe olmazdı keşke gitseydin...şehir içinde çok faydalı oluyor fanlar .. uzun yolda zaten pek hararet yapmıyor...(tosya gezisindeki gibi alev rüzgarı yoksa tabiiki)

jashuaa
27.Ağustos.2007, 11:30
uzun yolda hiç bişe olmazdı keşke gitseydin...şehir içinde çok faydalı oluyor fanlar .. uzun yolda zaten pek hararet yapmıyor...(tosya gezisindeki gibi alev rüzgarı yoksa tabiiki)

teşekkürler okan abi ben çok fazla telaş yapmışım galba.