PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : havelsan köpek mevzuatı

jashuaa
27.Ağustos.2007, 11:26
http://img205.imageshack.us/img205/6797/havelsankopekmevzuativb6.jpg

adamlar köpeğe bile ne kadar önem veriyorlar bak ne işverenler var :mrgreen: :mrgreen:

infinitedreams
27.Ağustos.2007, 11:31
Evet.
Patronunun 'lan' diye seslendiği adamın psikolojisi ne olacak peki.

yenikoylu_ua
27.Ağustos.2007, 11:35
Ben krala kral demem kral benim olmadıkça.....Dumaaan gel oğlum

jashuaa
27.Ağustos.2007, 11:36
Ben krala kral demem kral benim olmadıkça.....Dumaaan gel oğlum

öyle deme kubilay abi hayvanın piskolojisi bozuluyomuş bak. kimlik bunalımı yaşıyo :mrgreen: :mrgreen:

okan
27.Ağustos.2007, 12:01
dumaaaannnn.. geh bili bilii.... :mrgreen: :mrgreen:
hepten bozulacak şimdi kişiliği.. tavuk zannedecek hayvancaas kendini...
dumaaaannnnn... geh bilibiliiiiiiii...... :mrgreen: :mrgreen:

jashuaa
27.Ağustos.2007, 12:15
yaw arkadaşlar eğitimli bir hayvana neden yapıyosunuz bunları :P :P sicil numarası bile varmış bak yakında emeklide olur bu :P

ness
27.Ağustos.2007, 12:52
yorum yok :mrgreen: :P

moonchild
27.Ağustos.2007, 12:58
Aslına bakılırsa durumun Havelsan'da yarattığı kaygı biraz fazla gibi gözükse de köpek açısından durum gerçekten raporda bahsedildiği gibi... Köpeklere isim konurken genellikle tek veya en fazla iki heceli isimlerin seçilmesi esastır. Ve köpek o isimle çağrılır, komutları o isimle ilişkilendirir. Genel kanı köpeğe "oğlum" demek içinizden geliyosa adını oğlum koymaktır... Aksi halde ismi konusunda ikilemde kalacak ve komutlarınızı uygulamakta sorunlar yaşayabilecektir. Tabi bu sadece bir ihtimaldir. Ama köpeğinizi guard-koruma amaçlı olarak sahiplendiyseniz ve verdiğiniz komutlara reaksiyonu sizin için her defasında çok önemliyse bu küçük detayı gözardı etmemeniz gerekir. Havelsan da bu köpeğin sahiplenilmesi amacına uygun hareket edilmesini istemiş sadece...

jashuaa
27.Ağustos.2007, 13:06
walla ben köpek korkumdan dolayı hiç beslemedim bu yüzdende bu konu hakkında hiiiçç bir teknik bilgim yok.

moonchild
27.Ağustos.2007, 13:11
Ben bir süre barınak gönüllüsü olarak haftasonlarımı geçirdim. Ucundan kıyısından da köpek eğitimine bulaştım. Temel itaat eğitimi konusunda baya okudum, okumaktayım ve köpeklere hayraaanım diyebilirim... Mesafe algısı geliştirmiş av köpekleriyle de tanıştım, engelli yardımcısı köepklerle de.. Her defasında beni şaşırtmayı başardılar.. Hatta enteresan köpek eğitimi hikayeleri de vardır, yeri gelince paylaşabilirim ilgilenen arkadaşlarla... Dost hayvanlar olmanın ötesinde içgüdüleriyle insanları hayata bağlayabilirler...

jashuaa
27.Ağustos.2007, 13:16
Ben bir süre barınak gönüllüsü olarak haftasonlarımı geçirdim. Ucundan kıyısından da köpek eğitimine bulaştım. Temel itaat eğitimi konusunda baya okudum, okumaktayım ve köpeklere hayraaanım diyebilirim... Mesafe algısı geliştirmiş av köpekleriyle de tanıştım, engelli yardımcısı köepklerle de.. Her defasında beni şaşırtmayı başardılar.. Hatta enteresan köpek eğitimi hikayeleri de vardır, yeri gelince paylaşabilirim ilgilenen arkadaşlarla... Dost hayvanlar olmanın ötesinde içgüdüleriyle insanları hayata bağlayabilirler...

güzel bir iş hayvanlarla dost olmak aslında ama dediğim gibi küçükken başımdan geçen bi olay yüzünden ufacık köpeklerden bile çekiniyorum. yakın zamanda bide motorlayken kovaladılar iyice perçinlendi korkum :(

moonchild
27.Ağustos.2007, 13:18

güzel bir iş hayvanlarla dost olmak aslında ama dediğim gibi küçükken başımdan geçen bi olay yüzünden ufacık köpeklerden bile çekiniyorum. yakın zamanda bide motorlayken kovaladılar iyice perçinlendi korkum :(

Valla motorlayken kovalanma hadisesi benim de başıma geldi... Cidden yapacak bişey yok o durumda... Çok pis hamlediyo şerefsizler :D :D

Deli çerkes
27.Ağustos.2007, 18:13
Evet arkadaşlar firmanın yazılı uyarı çekmesi gayet normal ya köpeğin psikolojisi bozulup korumak ile görevli olduğu firmanın yetkilerinin imzasını taklit edip kredi alırsa veya şirket mallarını zimmetine geçirirse veya alkole alışıp alem yapmaya kalkarsa ?????? yaa değilmi köpek diye küçümsemeyin akıllı hayvandır. mazallah biraz işe uyanırsa ihaleye bile fesat karıştırır.

ozzymania
27.Ağustos.2007, 18:19
Evet arkadaşlar firmanın yazılı uyarı çekmesi gayet normal ya köpeğin psikolojisi bozulup korumak ile görevli olduğu firmanın yetkilerinin imzasını taklit edip kredi alırsa veya şirket mallarını zimmetine geçirirse veya alkole alışıp alem yapmaya kalkarsa ?????? yaa değilmi köpek diye küçümsemeyin akıllı hayvandır. mazallah biraz işe uyanırsa ihaleye bile fesat karıştırır.

Madem akıllı neden beni hep delisi buluyor.Akıllı köpek yoktur dengesiz köpek vardır.

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:25
abee eyt hos allahın ıtı çüü be ustumu kırletıyor eyt beya abe sana kım kral dıyor suna bak kapcık agızlı encık :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ARZUM
27.Ağustos.2007, 22:31
abee eyt hos allahın ıtı çüü be ustumu kırletıyor eyt beya abe sana kım kral dıyor suna bak kapcık agızlı encık :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sancezz bunu türkçe meali nedir .... :mrgreen:

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:33

sancezz bunu türkçe meali nedir .... :mrgreen: bunun turkcesını soylemem tamamen soparca ogren bızım soyumuz romanlardan gelmekte atalarımda benım gıbı uj bej :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ARZUM
27.Ağustos.2007, 22:35
hayda yazma o zaman be az çok anladım pek iyi şeyler demiyon onuda anladım .... bi uj bej öğrenmediğim kaldı zaten onuda öğreniyim..

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:40
hayda yazma o zaman be az çok anladım pek iyi şeyler demiyon onuda anladım .... bi uj bej öğrenmediğim kaldı zaten onuda öğreniyim..
bak anlamamısın orada kopekle olan bır dıyalogum var sadece kopekle bıraz soparca konustum oda bızım oranın kopegı asagkı cıngenelerındı sattılar guvenlıge ondan tanıdım uj bej kelıme ettım ama kızdım ustume atladı sevdı benı ondan kızdım :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ARZUM
27.Ağustos.2007, 22:42
ne güzel işte ama bu senin konuşmanı köpekte çok anlamamıştır ... yazık hem ne güzel işte sevmiş seni hayvancaz ne olcak kirlensin üstün onun sevmesi yeter..

sancezz
27.Ağustos.2007, 22:49
ne güzel işte ama bu senin konuşmanı köpekte çok anlamamıştır ... yazık hem ne güzel işte sevmiş seni hayvancaz ne olcak kirlensin üstün onun sevmesi yeter..
bak sımdı hando abım olsa bana nasıl hak verırdı nede olsa topragım kovboyum bızım oranın kopeklerı ne kadar egıtılırse egıtılsın canı sıkılınca abe dıyolar cekım kafayı canım sıkkın kımseyle ugrasamam duman denılen sahıs(kopek)cocukluk arkadası o devlet ısıne gıremedıgınden bu bızım ıtı yanı kralı kıskanır ısınden alı koymaya calısır kralda dertlı hep ona uyar ama bu sefer cıddı kovulcak sanırım zaten oda meyhanede calısmak ıstıyordu belkı bılırsınız agoranın yerı cogu ızın gununu orda gecırır kral ıcın hayırlı olsun :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aslanburclu
28.Ağustos.2007, 07:28
jashuaa kardeşim 1994 yılındaki böyle bir mesajı ne gerek vardı böyle bir topikte toplamanın ama sağol ta o yıllarda bile böyle kuruluşlara torpille mesleğini tam bilmiyen kişileri aldıklarını anladım

sancezz
28.Ağustos.2007, 21:47
jashuaa kardeşim 1994 yılındaki böyle bir mesajı ne gerek vardı böyle bir topikte toplamanın ama sağol ta o yıllarda bile böyle kuruluşlara torpille mesleğini tam bilmiyen kişileri aldıklarını anladım ILAHI ASLAN ABIM AMA SOYLEDIKLERIN DUSUNDURUCU VE DUSUNUNCE HAKISIN DEMEK GELDI ICIMDEN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: