PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya'da Motosiklet Bakım ve Alışverişleriniz Hakkında Genel Başlık - Tavsiyler

anilsedali
07.Aralık.2016, 20:55
8)Arkadaşlar merhaba,

Zaman zaman sohbetlerimize konu olan:

:Rockn Roll: Kışlık kıyafet, bakım, usta tavsiyeleri, gibi Antalya içinde ulaşabileceğimiz bilgileri bu başlık altında paylaşabiliriz.

:artiz: Ne nerden alınır?

:utangaç: Hangi ustaya hangi işlemi kaça yaptırdınız?

Antalya'ya özel fırsat ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Haydi forumu canlandırmanın vakti :)8)

UğurOrhon
07.Aralık.2016, 21:03
Takipteyim 👍

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RaptoRider
07.Aralık.2016, 21:07
Çok güzel bir fikir gerçekten iyi düşünmüşsün :)
Ben kendi düşüncelerimi yazacak olursam parça ve aksesuar yönünden dokuyucu motor baya geniş kapsamlı ve uygun görünüyo bakım işlerini eski sanayinin içinde kaplan motor var baya titiz çalışıyo tabi bu sadece kendi fikrim herkes fikirlerini yazarsa güzel olur bu yönde 8)

İlker DİNÇER - RaptoRider
ANTALYA

anilsedali
07.Aralık.2016, 21:19
Acil işim olduğu ve uzun süre arızalı sürüş yapmamak için

Güzeloba Motor'da arka bilye rulman değişim işlemi yaptırdım.

Yapılan İşlemler:

1- Arka teker çıkarıldı iç kısmına ince kaynak çekildi. Rulmanı tutan muhafaza sağlamlaştırıldı.
2- Sağlam rulman takıldı
3- Vites demirine 2 noktaya kaynak uygulandı.
4 - Usta acelem olduğunu söyledim 1 saate işi toparlayıp yaptı.

Ücret: 75 TL

alibaba07
07.Aralık.2016, 21:20
Malzeme konusunda dokuyucu ve can motor dışında bariz fiyat farkı var diğer yerlerle

ersupalit
08.Aralık.2016, 12:30
Bu başlığın açıldığına çok sevindim. Antalya için faydalı olacağını düşünüyorum.

Bu arada benim 5000 km bakım zamanım geldi. Sizce nereye, hangi ustaya götüreyim Ollie'yi??

ersupalit
22.Aralık.2016, 19:01
Anlaşılan açıldığı gibi kalmış konu öylece

Yigitaatalay
29.Aralık.2016, 18:06
Kaplan motor güzel ilgileniyor ki hakkıyla yapıyorlar ellerinde yerince malzemede var tavsiye ederim [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Barmen
06.Ocak.2017, 00:15
Anlaşılan açıldığı gibi kalmış konu öylece
Merhaba bakım için 5000 km de ciddi bir bakım gerektirmeyecektir. Yağ ve filtre temizliklerinizi doğu garajında bulunan bir usta var yapmadıysanız oraya yönlendirebiliriz.

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anilsedali
06.Ocak.2017, 00:17
Merhaba bakım için 5000 km de ciddi bir bakım gerektirmeyecektir. Yağ ve filtre temizliklerinizi doğu garajında bulunan bir usta var yapmadıysanız oraya yönlendirebiliriz.

Evet doğu garajındaki ustayı ben de tavsiye ederim. Kaplan motordan da güzel sonuçlar aldı arkadaşlar. Temel 5000 bakımı için Coşkun Motor dışındaki referanslı yerlere gidevbilirsin.

Barmen
06.Ocak.2017, 00:20
Bu arada 5000 km bakımı için
Yağ değişimi
Hava filtresi değişimi
Sibob ayarı
Rolanti ayarı
Zincir yağlama
Buji değişimi

İşlemlerini 80 TL ye yaptırdım.

anilsedali
06.Ocak.2017, 00:21
Bu arada 5000 km bakımı için
Yağ değişimi
Hava filtresi değişimi
Sibob ayarı
Rolanti ayarı
Zincir yağlama
Buji değişimi

İşlemlerini 80 TL ye yaptırdım.

Teşekkürler, bilgi için. Arkadaşlar siz de tamir, usta, ücret detayı yazarsanız. Burası sürekli güncel kalsın. Piyasayı takip de edebiliriz böylece.

gorkemYılmaz
06.Ocak.2017, 00:34
Bugun Kaplan Motordan yuksek gidon aldim 75 tl ye [emoji4]
Daha oncesindede uzun diye tabir edilen buyuk komple on fari 60 tl ye almistim (montaj ucreti dahil)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barmen
06.Ocak.2017, 00:39
Kaplan motor güzel ilgileniyor ki hakkıyla yapıyorlar ellerinde yerince malzemede var tavsiye ederim [emoji4]

Haklısın Coşkun û kimse ticari olduğu için tavsiye etmiyor.Kaplan motor da gidilebilecek ustalardan.malzeme sıkıntısı yok. Sen elektrik işlerini kaça mal etmiştin.Yaptığın işlemler neler.

anilsedali
06.Ocak.2017, 00:44
Küçük Sanayide bulunan Kuba RKS motor var. Ziyaret ettim. Ürün çeşiti çok ama pahalı bir yer. Tavsiye etmiyorum.
Gidon için fiyat iyi bence, ancak ön far daha uygun bulunabilirdi belki.

gorkemYılmaz
06.Ocak.2017, 01:11
Küçük Sanayide bulunan Kuba RKS motor var. Ziyaret ettim. Ürün çeşiti çok ama pahalı bir yer. Tavsiye etmiyorum.
Gidon için fiyat iyi bence, ancak ön far daha uygun bulunabilirdi belki.
On far standart degildi abi standartlar 40 tl civari bu boyle ust sapkasi biraz buyuk uzunca olanlardan [emoji4] [emoji4] http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/8814b2ddd077839f6877911feff1de30.jpg
Ahanda bu işte

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yigitaatalay
06.Ocak.2017, 11:46
Haklısın Coşkun û kimse ticari olduğu için tavsiye etmiyor.Kaplan motor da gidilebilecek ustalardan.malzeme sıkıntısı yok. Sen elektrik işlerini kaça mal etmiştin.Yaptığın işlemler neler.

Elektrik işi yoktu baskı Balat'a yağ değişimi ve ufak tefek yerleri yapıldı ama elektriktende anlıyorlar işlerini temiz ve düzgün yapıyorlar güvenebilirsiniz [emoji4]