PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hem terste, hemde atarlı

TonEmre
09.Aralık.2016, 15:46
Dün akşam saatlerinde yaklaşık 22.00 gibi yenibosna safa hastanesine doğru dönüşümü yaptım. Henüz dönüşte olduğum için motorda hafif yatıktı. Ara sokaktan (sokak girişinde "Tek Yön" tabelası var) hızlıca bir araba çıkıp bana doğru dönüş yaptı. İlk defa başıma böyle birşey geliyor ani fren yapıp yanına gidip ters yönden işlek bir yola terse girdiğini söylediğimde bana "Madem canın bu kadar tatlı motora binme" cevabını verdi. Üzerine verdiğim cevapta arabadan inmeye kalkınca yoluma devam etme zorunluluğu duydum. O an keşke bir kafa kameram olsaydı da videoyu sizlerle ve sosyal medyada paylaşabilseydim diye düşündüm...

Enes Sarıgene
09.Aralık.2016, 15:52
Bunlara hayvan deseen hayvanlara hakaret :( malesef memleket böyle o yüzden dediğin gibi kamera şart.

gorkemYılmaz
09.Aralık.2016, 15:55
Evet kesinlikle kask kamerasi cok onemli bence ben kullaniyorum bir suredir böyle bir durumda isler uzayip adam arabadan inseydi ve olay kotuye gitseydi kanit olarakda kullanabilecrginiz bir belge olurdu
Maddi acidanda gayet ucuz kask kameralari is görüyor ornegin benim aldigim tamamen cakma bir marka 100 tl civari idi bir saate yakin cekim yapiyor cakmaklik varsa istediginiz kadar cekim yapabilirsiniz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aycanblmts
09.Aralık.2016, 16:52
Bu modellerden çok var hangi birini kameraya çekip uğraşacaksın. Ali abinin bir yazısında belirttiği gibi karşı tarafın hatalı olduğuna ikna etmeye çalışmayalım. Çünkü ikna olacaklarını sanmıyorum. Kazasız belasız sürüşler dileyelim.

Oğuzhan Ocak
09.Aralık.2016, 16:57
geçmiş olsun kardeşim Allah'tan bi sıkıntı olmamış kask kamerası lazım ya gerçekten tekrardan geçmiş olsun :)

nedemek
09.Aralık.2016, 18:44
İstanbul'da malesef sürücüler her gün artan ve hiç azalmayan trafik yoğunluğu yüzünden çok gergin, stresli ve bu yüzden agresif.. biz dikkatli kullanalım, kurallara uyalım, hız yapmayalım ve her zaman tam ekipmanla çıkalım yola 8) kamera konusunda ucuz ve güzel alternatifler var yurtdışı sitelerde de bolca seçenek mevcut, şahsen siparişimi verdim teslim edilmesini bekliyorum bu tarz durumlar için.

ayrıca geçmiş olsun umarım benzer bir durumu tekrar yaşamazsın

Bypale
09.Aralık.2016, 20:33
Emre öncelikle kötü bir durum olmamış bu sevindirici.

Maalesef araç sürücülerinin genelinde sadece sürmeyi bilmek var. Heleki istanbul gibi bir şehirde latife olsun malzeme bol. Ne ararsan var. Büyük bir çoğunlukta motorsiklet sürücülerine saygı beklemekte zaten hüsran olur. Bu yüzden size sataşan sürücülere asla uymayın derim. Çünkü baskın üstünlük psikolojisiyle araç içinde kendilerine birşey olmayacağından eminler. Yolda ufak bir dokunuşla motorsiklet sürücülerinin hayatlarına mâl olabilecek kazaları düşünen sürücü sayısı azdır diye düşünüyorum. Bence siz sizolun elinizden geldiği kadar soğukkanlı yapıcı ve iki kere dikkatli olun. Bunu trafiğin keşmekeş olduğu yerde karşınızdaki sürücüden beklemek üzülerek söylüyorum hüsran oluyo bazen. Elbetteki kabul edilir değil. Lakin elden birşey gelmiyor. Yinede geçmiş olsun. O kişinin bundan ders çıkaracağını düşünmekten çok bundan kendin bir tecrübe çıkar. Anlamazlar çünkü anlamazlaar...

UğurOrhon
09.Aralık.2016, 21:36
Her motorcunun çilesi aynı. Sanırım ülkedeki genel saygı ve hoşgörü problemi çözülmedikçe bizim çilemiz de bitmeyecek.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fthblkglu
09.Aralık.2016, 21:46
Gecmis olsun bende ise gidene kadar en az 3 kere kaza riski atlatiyorum her gunumuz ayri macera ve tehlikeyle bitiyo insallah bidaha yasamazsin boyle biseyi

alibaba07
09.Aralık.2016, 22:18
Bunlara hayvan deseen hayvanlara hakaret :( malesef memleket böyle o yüzden dediğin gibi kamera şart.

tamamen aynı fikirdeyim.

geçmiş olsun

Ali ÜNVERDİ
09.Aralık.2016, 23:41
Emre geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

S.Z
10.Aralık.2016, 11:12
Soğuk kanlı olupta oradan uzaklaşarak en iyisini yapmışsın. Tepkinide göstermişsin. Ama karşındaki anlamıyacak kadar geri kafalıysa çekip gitmekten başka yapıcak bişey yok. Geçmiş olsun. Sana bişey olmamış önemli olan bu.

Uçtum! Şahitlerim var

centaur
10.Aralık.2016, 16:24
Dün akşam saatlerinde yaklaşık 22.00 gibi yenibosna safa hastanesine doğru dönüşümü yaptım. Henüz dönüşte olduğum için motorda hafif yatıktı. Ara sokaktan (sokak girişinde "Tek Yön" tabelası var) hızlıca bir araba çıkıp bana doğru dönüş yaptı. İlk defa başıma böyle birşey geliyor ani fren yapıp yanına gidip ters yönden işlek bir yola terse girdiğini söylediğimde bana "Madem canın bu kadar tatlı motora binme" cevabını verdi. Üzerine verdiğim cevapta arabadan inmeye kalkınca yoluma devam etme zorunluluğu duydum. O an keşke bir kafa kameram olsaydı da videoyu sizlerle ve sosyal medyada paylaşabilseydim diye düşündüm...

Geçmiş olsun Emre.. Ben bu gibi durumlar için heybede demir levye gezdiriyorum. Eskişehir de sürücüler konusunda Saygon gibi bir yer ve problemli.. Üslubu ve yaşam kalitesi olmayan nezaketsiz tiplerle kendi dilinden konuşma ihtiyacı duyuyorum. Bu hususta verim aldığım bile oluyor.

Gezgindelikanlı
10.Aralık.2016, 16:26
Geçmiş olsun kardeşim malesef bu böyle 4 değil 8 gözlü olmak lazım

TonEmre
11.Aralık.2016, 01:55
Herkese çok teşekkür ederim. Gün geçtik 2 tekere olan saygının ve sahiplenmemin nekadar düşük olduğunu anlıyorum. Umarım bu tarz şeyler kimsenin başına gelmez veya gelsede karşısındaki kişi hatasını kabul edip telafi etmeye çalışır. Benim düşüncem bu bile bir erdemdir. Herkese tekrar tekrar teşekkür ederim

Patriot
11.Aralık.2016, 14:02
Çok geçmiş olsun kardeşim
Eğitimsiz insanlar yüzünden sürekli böyle skintilar yasiyoruz maalesef ..

Aybars
11.Aralık.2016, 14:45
:oops::oops:Kardeşim kendinize dikkat edin boyle sorumsuz sıkıntılı adammı desem insanmı desem bilemedimde :S trafikte bol bunlardan o yüzden bı kamera şart...