PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsoz kaplaması

jashuaa
28.Ağustos.2007, 18:48
arkadaşlar egsozlarımın nikelajında oluşan lekelerden dolayı artık çok sıkıldım. temizlemekten bıktım ve ustanın birinden egsozları siyah elektrostatik boyayla boya fikri geldi. bizim işyerinde boya altı koruma olarak kullanılan katoforez kaplama tesisi var. rengi siyah. egsozları komple motor çıkısından söküp katoforez kaplaması düşünüyorum. sonra duruma göre üstüne siyah boya yapıp yapmamaya karar vericem. sizce nasıl olur fikirlerinizi alabilirmiyim.

okan
28.Ağustos.2007, 19:04
berbat olur.....

jashuaa
28.Ağustos.2007, 19:08
berbat olur.....

yapma yau siyah egsoz olmaz diyosun :( peki tekrardan nikelaja soksam verimli olurmu. şuan ki durumu göz zevkimi bozuyoda.

okan
28.Ağustos.2007, 19:10
yenisini al...

jashuaa
28.Ağustos.2007, 19:13
yaw bi kaç başlıkta gördüm çok para yaa. şuan hayatta veremem o parayı.

Deli çerkes
28.Ağustos.2007, 19:13
Regala uygulanabilcek performans egzostları varmıdır bilemem araştırmak lazım. ben sizin yerinizde olsaydım bunlardan bakınırdım.

jashuaa
28.Ağustos.2007, 19:18
çerkes abi aradımı bulanamıcak şey yok aslında. mesela eskişehirde eksozcu bir adam var. bu adam dizaynı kendi tasarlayıp atölyeye girip kendisi şahane eksozlar yapıyo. racinglerde kullanılan akrapovic yada diğer marka eksozların bire bir kopyasını kaliteli bir şekilde yapabiliyo. regalede illa bişiler uydurur ama dediğim gibi bu aralar maddi durumlar nanay :mrgreen:

Deli çerkes
28.Ağustos.2007, 21:02
o zaman maddi durumları düzeltene kadar ,lekeli demeden eski egzostlarla idare edilcek .

aslanburclu
28.Ağustos.2007, 21:11
iyi bir havuzu olan kromcuda şöyle 1 veya 2 saat beklettirin bakın eksostlarınız nasıl pırıl prıl olacak istanbulda g.o.paşada iki parça eksostu 60 ytl. kaplıyorlar bilgilerinize

yeaks
28.Ağustos.2007, 21:21
bu krom kaplamayı ümraniye taraflarında yapan varmı acep ??? ben egsozları taktırdımda egsozun manifolttan gelen boruları kızarmış ve lekeli onları yaptırmam lazım...

sancezz
28.Ağustos.2007, 21:24
arkadaşlar egsozlarımın nikelajında oluşan lekelerden dolayı artık çok sıkıldım. temizlemekten bıktım ve ustanın birinden egsozları siyah elektrostatik boyayla boya fikri geldi. bizim işyerinde boya altı koruma olarak kullanılan katoforez kaplama tesisi var. rengi siyah. egsozları komple motor çıkısından söküp katoforez kaplaması düşünüyorum. sonra duruma göre üstüne siyah boya yapıp yapmamaya karar vericem. sizce nasıl olur fikirlerinizi alabilirmiyim.
dostum aklından bıle gecırme ınan bana bız bır arkadasaa denedıuk bu kadar cırkın bır goruntu olmazdı heralde sankı soba borusu gıbı sakın dostum yeaks bu arada akıllı adamsın :mrgreen:

yeaks
28.Ağustos.2007, 21:24
sancezz kardeş anlayamadım ya ?? :mrgreen:

ÇeLeBi MuRaT
28.Ağustos.2007, 21:26
Arkadaşım ben çok aradım nikelaj kaplayan yer ama bir türlü bulamamıştım, neden dersen kime gittiysem bu eksozların içi kurumlu ben bunu asit kazanıma sokamam diyor.ondan dolayı yapacak bir yer bulsan bile biraz paran çıkar ama yeni eksoz kadar pahalı olmaz....

yeaks
28.Ağustos.2007, 21:27
iyide içini sokmiycakki dışını sokucak :?

aslanburclu
28.Ağustos.2007, 22:02
G.O.Paşa RR servisi akın usta var onla irtibat kurun ta boğazdan çift eksozu 60 ytl.ye komple kromlatıyor veya ali usta (dikilitaş servis) ilede ulaşabilirsiniz ben yaptırdım gayet güzel oldu

ÇeLeBi MuRaT
28.Ağustos.2007, 23:44
Abi adamlar bahane yapıyor yani tavuğu kaz ediyolar.Yaşar komutanım bende bizim buralarda yandım yandım arıyordum neyse ben zaten sattım motoru...

jashuaa
29.Ağustos.2007, 00:12
tüm tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar böylece sşyah kaplamadan vazgeçilmiş oldu.

tt.custom
18.Eylül.2007, 16:30
arkadaşlar ercan motorcycle diye bir yer istanbul da ümraniye taraflarında eksoz yapıyorlar sadece regaller için tavsiye ederim

yeaks
18.Eylül.2007, 17:49
ercan motorcyle sadece regale yapmıyo beyler regale yapsa nası geçinicek ?????? adamlar her motora egsoz yapıyor tt.custom arkadaşımız yeni olduğu için bilmiyo galiba bende orda yaptırdım egsozlarımı bakan bilir

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1531

aslanburclu
18.Eylül.2007, 18:42
he baktık gördük yeaksım bi halta benzemiyodu anca ses uçuk fiyatta cabası..

tt.custom sende tavsiyen iyide yuvarlama adres verme tavsiye edilen şey işinden yerinden ve gücünden emin olunan şeydir onun için adresini yaz millette işine gelirse gider abicim

yeaks
18.Eylül.2007, 18:43
:D abi benim hoşuma gitti yaptırdım bu motor standart değilki isteyen istediği aksesuarı alıyo takıyo

lordskeldan
18.Eylül.2007, 22:13
bence de kötü olur
en güzeli krom parlatıcı kremler
yeni gibi oluyor
para bulunca da smokehead egzoz :cheesy:

emrahss
18.Eylül.2007, 22:50
Silin, bi de krom parlatıcı, yeter de artar bile..

aircon4x4
22.Eylül.2007, 02:28
diğer bir yöntem sprey nikelaj olabilir.