PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SmOkEhEaD EgSoZ!!

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:45
abilerim ablalarım dün gidip ercan motorda 350 ytl ye yaptırdığım smokehead egsozlarım abilerim sesini merak etti vidyosunuda youtube ekleyip koyudum

resimleri

http://upload2.postimage.org/492043/DSC06325.jpg (http://upload2.postimage.org/492043/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/492059/DSC06326.jpg (http://upload2.postimage.org/492059/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/492078/DSC06327.jpg (http://upload2.postimage.org/492078/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/492108/DSC06328.jpg (http://upload2.postimage.org/492108/photo_hosting.html)

resim çektiğimi görünce annemde kardeşimi çantanın içine koydu çek dedi :mrgreen:
http://upload2.postimage.org/492384/DSC06317.jpg (http://upload2.postimage.org/492384/photo_hosting.html)
işte videosu

http://www.youtube.com/watch?v=3irm_OEdUpw

okan
28.Ağustos.2007, 19:46
çok uzun .....

sesi muhteşem......

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:48
vidyoya baktınmı abi

okan
28.Ağustos.2007, 19:49
baktım yavv.. ses çok müthiş olmuşş....
sen onları bana gönder ben sana 700 ytl lik sıfır eksoz gönderiimm..

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:49
şimdi oldu bak :mrgreen:

hani uzunduuuuu ?? :mrgreen:

okan
28.Ağustos.2007, 19:50
hoşuna gitti deemiii....vicdansız sabuha.... :mrgreen:

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:50
samsunda yapan yer yokmu abi ?

ozzymania
28.Ağustos.2007, 19:51
uzun ince ama güzel.
Arada hala o demir var.Acaba kestirilse nasıl olur.

Aksu abi sen oraya yanmaz plastik koyacaktın ne oldu??

okan
28.Ağustos.2007, 19:51
bozan yer çok.. ama yapan yer yok....

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:52
ya ben o demiri kesin dedim adamlar kesmeyiz dedi egsozlar ayrılır birbirinden dedi sonra karışık bi ses çıkar dedi o demir dağıtıyomuymuş neymiş :?

okan
28.Ağustos.2007, 19:54
geçen sene 200 ytl felandı bu eksozlar.. şimdi niye 350 ytl olmuşki..

yeaks
28.Ağustos.2007, 19:58
bilmiyorumki bi led li ayaklık sordum 180 milyon dedi herif ya abartmışlar fiyatları

okan
28.Ağustos.2007, 20:02
bu eksozların uzunluğu standartmı yavv.. çok uzun duruyo..istenirse kısa yaptırabiliyosmu....yeaksım yunusum...

yeaks
28.Ağustos.2007, 20:07
abi hatta daha uzundu bunlar ben kestirdim hemen orda 4 cm kestirirsinde ses te falan bi fark olurmu bilmiyorum :?

ozzymania
28.Ağustos.2007, 20:13
ya ben o demiri kesin dedim adamlar kesmeyiz dedi egsozlar ayrılır birbirinden dedi sonra karışık bi ses çıkar dedi o demir dağıtıyomuymuş neymiş :?

Varya ben hiç bir şey bilmiyom ya ne kadar cahilim.
Hiç bir şey bilmesemde bile o demir orada fazlalık bunu biliyorum.

yeaks
28.Ağustos.2007, 20:17
bende kararsız kaldım ama egsozları değişince zırıltı kalmadı bende kestirmiyim dedim ama ses yaptığı anda hemen kestiricem

aslanburclu
28.Ağustos.2007, 20:18
yeaks...

ne yaptın okulunu bitirebildinmi...senmıydin o problemli ve yaramaz öğrenci.. bide konservatuarı zorluyan öğrenci...

yeaks
28.Ağustos.2007, 20:19
ya abim okuldaki sınav tamam verdim onu diplomayı da hazırlıyolar alıcam ama konservatuar sınavlarında 1. elemeden geçtim 2. elemede geçemedim :(:(:(:(

aslanburclu
28.Ağustos.2007, 20:23
tabii motorla uğraşırsan olacağı bu neyse seneye inşallah deyim...

ha bide eksostların biraz ince ve uzun olmuş .....birazda yakışmamışmı ne keşke eski eksostlarını tamir ettirip kromlatsaydın... ayrıca ben bu eksostları inceledim fuarda tam açık ve orta taraflarında bir + yapmışlar borunun içine saçtan tabii susturucu özelliği yok ve borunun uzun olması nedeniyle güzel bir horlama olur bunun tanında benzin sarfiyatınıda %40 arttırır .... hadi bakalım güle güle kullan ne deyim..

yeaks
28.Ağustos.2007, 20:25
yok abi valla sınavlara çalıştım dayımlada konservatuar sınavlarına çalıştım o sıralarda bişi yapmadım motora... sınavlar bitti egsozları taktırdım hemen boşta kalınca :)

sancezz
28.Ağustos.2007, 21:31
yok abi valla sınavlara çalıştım dayımlada konservatuar sınavlarına çalıştım o sıralarda bişi yapmadım motora... sınavlar bitti egsozları taktırdım hemen boşta kalınca :)
valla yeaks aslan abımız haklı banada aynen boyle yorum yapar ama dınle onu gercek neyse onu solemıs ınce olması sasırttı benı yaa bısey sorcam daha genıs yapılamıyormu hysong gıbı :oops:

yeaks
28.Ağustos.2007, 21:32
özel isteğe göre yaptırırsın ama fiyat ne olur bilmem

sancezz
28.Ağustos.2007, 21:33
özel isteğe göre yaptırırsın ama fiyat ne olur bilmem
olsun dostum sen memnunmusun sorun yok bulusmada bakalım sesını cok merak ettım ıns canını sıkmaz ama ayrı bı hava vermıs :cheesy: :cheesy: :cheesy:

yeaks
28.Ağustos.2007, 23:05
ya ben memnunumda bi sorum olcak bu rolantide giderken patlama yapması iyi bişiymi kötü bişiymi
??????? :?:?

doğan
28.Ağustos.2007, 23:16
sesi güzel çıkıyor. gülegüle kullan. Ama insan video ya çekmeden yıkar bi motoru. ne o öyle leş gibi :mrgreen:

yeaks
28.Ağustos.2007, 23:18
ya yağmurlu bizim oralar yıkadım gene yağmur yağdı çamur oldu napim :mrgreen:

doğan
28.Ağustos.2007, 23:19
kardeşini nasıl sığdırdınız oraya. çocuk da ne olduğunu şaşırmış :P

yeaks
28.Ağustos.2007, 23:19
ya koca çanta işte 8 aylık daha zaten sığdı :mrgreen:

yenikoylu_ua
28.Ağustos.2007, 23:37
ses süper ama mahallede sabah kan çıkar valla

yeaks
28.Ağustos.2007, 23:47
ya bizim oralarda herkes tanır bizi dükkanda evin ilersinde zaten o kadar sorun olmaz ama garajdan çıkartırken apartman inliyo valla :mrgreen:

ARZUM
29.Ağustos.2007, 00:08
güzel olmuş ayrı bir hava vermiş ...

handojoe
29.Ağustos.2007, 00:15
çok güzel bu egzostları bir kawasaki en 500 de görmüştüm...

peki motoruna bir zarar vermesin buynlar araştırdın mı?

ince belli narin bir hanım gibi duruyorlar ama dikkat et biraz fazla bağırıyorlar...

jashuaa
29.Ağustos.2007, 00:19
yunusum yeaksım eger rolantide eksozlardan gelen patlamalar bir sorunsa ben yanmışım ki ne yanmışım benimkiler öle bi patlıyo millet kaçışacak yakında. bende orjinal eksozlar duruyo sadece komple içini boşalttım. yakında ara bağlantı demirini de sökücem bakalım nolcek.
bu arada eksozlar güzel güle güle kullan.

barismert
29.Ağustos.2007, 00:22
on numara olmuş ama cok para be yakıt olayı nasıl fark oldumu yada motora performans falan katıyomu bu egzoz lar racinglerdeki gibi

yeaks
29.Ağustos.2007, 00:29
performansta pek bi fark göremedim belki de arttı da ben sesten hissetmedim otobana daha çıkmadım yakıta bakıcam bakalım ne kadar fark ediyo aslanburçlu abimin dediği gibi %40 falan artarsa bittim o zmn :?:

aslanburclu
29.Ağustos.2007, 00:40
açık eksost sanal bir hız duygusu veriyo sanki motorun güçlenmiş duygusu veriyo ama hepsi hikaye anca gürültü bide motorun gaz çıkışını rahatlatıyo fakat güçten düşürüyo (susturucu tam olmadığı için eksost gazının geri çıkmasını zorlaştırıp gücü ileri vermesini zayıflatıyor) tabi bu arada biraz daha gereğinden fazla gaz açarak normal duruma gelmesini sağlarken normal yakıt sarfiyatını arttırıyoruz.. ben bi ara açık eksost kullandım ve yakıt km.de (ist. fiyatları ile 180....190 krş.yaktırdım km.de ve hemen eksostlarımı normal duruma getirdim km.de şu an 95...ile 110 krş.cıvarında yakıyorum

HONEY
29.Ağustos.2007, 09:22
yeaks hayırlı olsun dostum

sesi dinledim çok super olmuş 10/10

görüntü 10/7 ( uzun ve bağlantı kısmı biraz garip olmuş )

çantadaki ekmek kadayıfı 10/10 allah bağışlasın çok tatlıymış

yeaks
29.Ağustos.2007, 10:09
ya bağlantı kısmını bende beğenmedim komple değiştiriyolar sandım ama egsozun başladığı yerden kaynak yapıyolarmış meğer

Aksu
29.Ağustos.2007, 10:16
uzun ince ama güzel.
Arada hala o demir var.Acaba kestirilse nasıl olur.

Aksu abi sen oraya yanmaz plastik koyacaktın ne oldu??
Önce Yeaks a hayırlı olsun diyelim, evet ince ve uzun olmuş ama zamanla göz alışır.
Gelelim aradaki boruya, o boru eksozlar arası gaz akışını dengeliyor ancak her iki eksoz da birbirini tuttuğu için bağımsız vibrasyon yapamıyor, kol kola giden iki insan düşünün ama adımlarını uyumsuz atıyorlar ve birbirlerinin dengesini bozuyorlar. Bence bu aradaki boruyu ortadan sağa ve sola 8-10 cm. kadar kesip arayı yanmaz kara hortumla (radyatör hortumu gibi bir hortumla) bağlantı yapsak, hem gaz akışı olacak hemde vibrasyon eksozlardan birbirine geçiş yapmayacak ve aradaki hortumda vibrasyonu yumuşatarak yok edecek ama hortum 3 sene gitmezde 6 ay gider, titreşimden dolayı çabuk aşınacağından çatlayacağı için. Olsun kaç para iki kelepçe sök kes yeni parça hortum tak.
Benim düşüncem bu aklınıza yatar yatmaz.

yenikoylu_ua
29.Ağustos.2007, 11:49
Aslında fena fikir değil eksozların bağlantısını kesecek arkadaşlar önce sadece kesip bunu deneyebilir baktın olmadı ilk karara uy delikleri kaynak yaptır denemekten zarar gelmez

infinitedreams
29.Ağustos.2007, 12:02
Hayırlı olsun dostum.
Evet, biraz ince ama bu zevk meselesi. Eğer hoşuna gitmeseydi yaptırmazdın zaten. Sesini dinleyemedim ama az çok tahmin edebiliyorum. Aynı ustada benzer bir egsoz yaptıran birinden dinlemiştim.
Asıl merak ettiğim yakıt sarfiyatı. Ölçüm yapabilirsen buraya yazmayı unutma olur mu?
O çantadaki kafayı ben de çok sevdim. Çantada çok komik görünüyor (: Allah bağışlasın.

yeaks
29.Ağustos.2007, 17:52
saolun infinite kardeş kardeşim die söylemiorum gerçekten çok tatlı ya

Nevtan
01.Eylül.2007, 01:30
Sesi harika olmuş, gece yarısı mahalleye girdiğinde taşa tutarlar haberin olsun :) Şaka bir yana güle güle kullanman dileğiyle.

sihirli_eller
01.Eylül.2007, 02:59
dostum güzel olmus bu alet şimdi nekadar yakıyo bi olcte koyuver suraya biz de yararlanalım

yeaks
01.Eylül.2007, 12:39
valla daha ne kadar yaktığına bakamadım bi depoyu fulleyemiyorum ki :mrgreen:

MotoJunior
01.Eylül.2007, 15:01
güzel olmuş

yeaks
01.Eylül.2007, 15:08
saol motojunior :mrgreen:

xerline
01.Eylül.2007, 17:58
hayırlı olsun kardeşim sesi hoş olmuş. Güle güle kullan

yeaks
01.Eylül.2007, 19:13
saol kardeşim

sancezz
01.Eylül.2007, 22:28
yaa dostum ben vıdeonu ızlemedım ama sımdı baktım yaa gercekten mukemmel bır ses ben bu kadarını beklemıyorsdum tekrar hayırlı olsun verdıgın paraya degmıs :cheesy: :cheesy:

yeaks
01.Eylül.2007, 22:29
e heralde kardeş boşa verirmyiz biz okadar parayı :mrgreen:

sancezz
01.Eylül.2007, 22:31
e heralde kardeş boşa para verirmyiz biz parayı :mrgreen: eee uyanık ol seveyım senı :mrgreen: :mrgreen:

inci
01.Eylül.2007, 22:35
güzel olmuş...güle güle kullan ..ama sanırım yeni kanunlar varmış, avrupa birliği hikayesine...çok gürültülü motorlar eğer şikayet olursa bağlanabiliyomuş....dikkatli ol

yeaks
01.Eylül.2007, 22:40
bağlasınlarda sesten bağlasınlar peki orjinalinden bu kadar ses çıkan motorlar nolucak ?????

inci
01.Eylül.2007, 22:41
BİLEMEM O KADARINI BİR MOTORSİKLET FORUM SİTESİNDE YAZILMIŞTI ,ORADA OKUDUM...hatta ;sürücüsü kasksız olan bütün motorara ceza varmış

xerline
01.Eylül.2007, 22:45
bağlasınlarda sesten bağlasınlar peki orjinalinden bu kadar ses çıkan motorlar nolucak ?????
Yeaks Türkiye yi ayaga kaldıracak egsoz olsun ruhsata işlettirdiğin takdirde birsey olmaz.

yeaks
01.Eylül.2007, 22:58
ben bu benim egsozu ruhsata işletebilirmyim yani ??

xerline
01.Eylül.2007, 23:00
Bak orası biraz çetrefilli işte hiç uğraşma orjinali diye polislere yutturmaya calışmak daha kolay

yeaks
01.Eylül.2007, 23:01
ya yutarlar zaten bizim polisler yunuslar belki yutmayablr ama chopper sonuçta yerler :mrgreen:

Tayfun
20.Aralık.2007, 18:11
Motordan güçlü ses çıkması tabiki çok hoş ama bunun ceremesi uzun yolda çekiliyor, 100 km hızda giden bir motorun bağırarark kafanızı sevmesiniistiyorsanız sökün susturucuları bakın 2 hafta sonra takmıyormusunuz geriye :D

çaylak rider
30.Mayıs.2008, 11:12
yaw yeni egsozt taktırmayı düşünüom bana kaça mal olur?

bozkurt
30.Mayıs.2008, 11:31
Arkadaşlar merhaba,ben aradaki parçaları kestirdim yaklaşık 6 ay oldu.Sesi çok güzelleşti bence.Eksozlarıma hiçbirşey yapmadım.İçindeki tüp şeklindeki susturucuları çıkardım ve aradaki parçayı kestirdim.Hatta tam kestirmeyip körlettin fikir değiştirirsem takarım diye.Ama bence böyle güzel.İlgilenenlere duyurulur.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

Mr.Quanta
30.Mayıs.2008, 12:43
ali abi, seninkiler de eski tip egzoslardan mıydı acaba? eger eski tipse, tüp şeklindeki susturucu dedigin de acaba egsozun en sonunda gorunen 3 cm capindaki gazin ciktigi boru mu? son susturucu kazani dedikleri sey?

matemmatik
30.Mayıs.2008, 13:24
Ben de bu forumlardan okuduğum herşeyi eksozlarıma uyguladım ve motorum daha çok benzin içip baygın baygın gitmeye başladı. Son hızında da inanılmaz bir düşüklük vardı.
En sonunda Müslüm baba aracılığıyla bir arkadaşımızın orjinl açılmamış eksozlarını takıp, ara bağlantıyı da yerine koydum. Artık kafam kulağım rahat ve benzine daha az para ödüyorum :cheesy:
Tavsiyem orjinal eksozları orjinal halleriyle kullanmanızdır. Sonuçta bu makinalar H.D. değil. En fazla ne kadar tok, ne kadar güzel ses çıkabilir ki 233 cc motordan??? :?

Tayfun
30.Mayıs.2008, 13:51
Ben de bu forumlardan okuduğum herşeyi eksozlarıma uyguladım ve motorum daha çok benzin içip baygın baygın gitmeye başladı. Son hızında da inanılmaz bir düşüklük vardı.
En sonunda Müslüm baba aracılığıyla bir arkadaşımızın orjinl açılmamış eksozlarını takıp, ara bağlantıyı da yerine koydum. Artık kafam kulağım rahat ve benzine daha az para ödüyorum :cheesy:
Tavsiyem orjinal eksozları orjinal halleriyle kullanmanızdır. Sonuçta bu makinalar H.D. değil. En fazla ne kadar tok, ne kadar güzel ses çıkabilir ki 233 cc motordan??? :?

Egzostları açtıysanız yada değiştirdiyseniz bunun akabinde motorlarınıza sibop ayarı yaptırmanız gerekir, yoksa motorlarınız çok yakar, benim egzostların düz boru, içinde susturucu yok ve bir depoyla 360 km yol yapıyor.

emrahkucukgirgin
30.Mayıs.2008, 14:04
Tayfun sen nasıl düz boru haline getirdin abi? Orijinalin içini mi boşalttın? Nerde nasıl :-) Benzin yakışı aartmadı diyorsun peki hızlanma ve max hız değişti mi? Benim egsoztun içinden ince ince zırlama sesi geliyor. Zil sesi gibi. herhalde içindeki susturucu parçalandı. En dıştaki 6-7 cm'lik susturucuyu zaten çıkarmıştım.

Evet olayı tüm boyutları ile irdeleyebilir misin Zabitişahane :-)

matemmatik
30.Mayıs.2008, 14:54
Egzostları açtıysanız yada değiştirdiyseniz bunun akabinde motorlarınıza sibop ayarı yaptırmanız gerekir, yoksa motorlarınız çok yakar, benim egzostların düz boru, içinde susturucu yok ve bir depoyla 360 km yol yapıyor.
Şu anda benim motorum bir depo ile 500km den fazla yol yapıyor. Evet belki inanmayacaksınız ama gerçekten uzun yolda bir depo benzin ile 70-100 arası hızla 500km den daha fazla yol yapabiliyorum...

Yaşasın kapalı eksoz, yaşasın doğru sübap ayarları :cheesy:

X__utku__X
30.Mayıs.2008, 15:36
vay canına 500km.benim eksozlarında içi boş.taş çatlasın 350 km yapıyorum.vay be.yokmu orjinal eksozlarını satan.

Mr.Quanta
30.Mayıs.2008, 22:41
ben satiyorum utku :D talip misin, uzat elini :D

X__utku__X
30.Mayıs.2008, 22:53
ne kadara veriyosan hocam çiftini.biz öğrenci adamız.ya şaka maka şimdi alamam ama temmuz gibi elinde olursa belki alabilirim.yakıttan deyil ama çok ses çıkıyo.düşük devirlerde iyi ama uzun yolda kafa ütülemekten balka bişi deyil.

çaylak rider
31.Mayıs.2008, 13:38
YAW benim egsoztlarım plastik kaplama oldu nerede nasıl nikelaj yaptırırım ?

efezoro
10.Mayıs.2009, 20:57
Arkadaşlar 250E-9 için sağ egzos lazım.( kesik egzos) çıkma nerden bulabilirim.. Saygılarımla..