PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar dijital ehliyet için bilgilendirme...

Aybars
24.Aralık.2016, 14:39
Şimdi ilçe trafikten bir ablamla görüştüm babam ve kardeşim ehliyeti değiştirmek istediler fakat ablan bu dijital ehliyet işine gırmeyın acelesi yok dedi para olayları falan yalan habermış ne kadar uzak tarihten yapılırsa o kadar ıyıymış diğer turlu 5 yıl sonra değiştirmek zorunda kalınıp 130 TL kart parası vermek zorunda kalıcakmışız haberiniz olsun sevgili ailem herkese hayırlı günler.

alibaba07
24.Aralık.2016, 15:53
Ben ehliyeti son ana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.

FouL
24.Aralık.2016, 16:10
Evet doğru acelesi yok 5 yıl içinde değiştirme gibi geniş bir zaman var. Fakat yeni değiştirilen bir ehliyetin üstündeki sınıflar 10 yıl geçerli.. ağır vasita ehliyetlerde sadece 5 yıl değiştirme var diye biliyorum.. bunuda belirtmek istiyorum..

Aybars
24.Aralık.2016, 19:44
Evet doğru acelesi yok 5 yıl içinde değiştirme gibi geniş bir zaman var. Fakat yeni değiştirilen bir ehliyetin üstündeki sınıflar 10 yıl geçerli.. ağır vasita ehliyetlerde sadece 5 yıl değiştirme var diye biliyorum.. bunuda belirtmek istiyorum..

Evet aynen öyle ;)

burock
24.Aralık.2016, 22:24
Şimdi ilçe trafikten bir ablamla görüştüm babam ve kardeşim ehliyeti değiştirmek istediler fakat ablan bu dijital ehliyet işine gırmeyın acelesi yok dedi para olayları falan yalan habermış ne kadar uzak tarihten yapılırsa o kadar ıyıymış diğer turlu 5 yıl sonra değiştirmek zorunda kalınıp 130 TL kart parası vermek zorunda kalıcakmışız haberiniz olsun sevgili ailem herkese hayırlı günler.

Yazdıklarında haklısın kardeşim. harçlar ve kart ücretlerinde %3-5 zam olacak bu yıl için. şu an kullanılan cipli kartlar tam randımanlı çalışmadığı için değişim gerçekleşecek. yeni çipli kartlar kullanılacak. çok sevdiğim bir arkadaşım trafik şubede çalışıyor, o da senin yazdıklarını söyledi.

aycanblmts
24.Aralık.2016, 22:46
Deneme yanılma yöntemi mi? bu kart olmadı başkasına bakalım.

Patriot
25.Aralık.2016, 00:20
Abi tesekkur ederiz bilgilendirme için

Crixus
25.Aralık.2016, 01:49
Yeni ehliyetlerin tek avantajı uluslararası ehliyet olması yurt dışındada kullanıla bilirliği var ama şöyle bir durumda var eski ehliyetlerde 6 ay kullanıla biliyor.

Aybars
25.Aralık.2016, 05:22
Yazdıklarında haklısın kardeşim. harçlar ve kart ücretlerinde %3-5 zam olacak bu yıl için. şu an kullanılan cipli kartlar tam randımanlı çalışmadığı için değişim gerçekleşecek. yeni çipli kartlar kullanılacak. çok sevdiğim bir arkadaşım trafik şubede çalışıyor, o da senin yazdıklarını söyledi.

Eyvallah :)

Aybars
25.Aralık.2016, 05:23
Abi tesekkur ederiz bilgilendirme için

Eyvallah kardeşim ;)

YYB
25.Aralık.2016, 10:27
Sağol kardeşim bende öğle duydum paylaştığın iyi olmuş teşekkürler

centaur
25.Aralık.2016, 12:59
Kobaylık dönemi atlasın değiştiririz arkadaşlar.. Telaşa mahal yok :)

Peder
26.Aralık.2016, 00:11
Bir Türk olarak tabiki de son günlerinde halledeceğim sıkıntı yok :Rockn Roll:

Murat Kemah
14.Ocak.2017, 14:30
Abiler o hataya düşen aranızda ilk benim heralde. Eski ehliyet 2 defa makinede yıkandıktan sonra kullanılamaz hale gelmişti. Ehliyetteki fotoğrafın bana ait olduğuna inanmayan bir polis abimizin ricasıyla gidip verdim eski ehliyeti. Geçici ehliyet verdiler tam 13 gün oldu yenisi hala ortada yok :) İşin kötüsü geçici ehliyetin süresi 2 gün sonra doluyor. Geçici ehliyetin süresini uzatma imkanım var mı ? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir mi ? Gelmeyen ehliyet için nereyi arayıp bilgi alabilirim?

Aybars
14.Ocak.2017, 21:31
Gelir kardeşim ama sen peşini bırakma işlem yaptığın karakola git durumu anlat belki adreste yanlışlık olmuş olabilir ama benimki 2 haftada geldi haberin olsun... 8)

burock
15.Ocak.2017, 02:07

aynı bilgi daha önce bana da gelmişti ... hatta çip sistemi hatalı olduğu için yeniden çıkartılması gerekeceğini söylediler Emniyetteki arkadaşım.