PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KADIN DEDİĞİN

jashuaa
29.Ağustos.2007, 12:25
Kadın dedigin güzel olacak arkadas. söyle savurdu
mu etegini, ruhun rüzgarına kayacak. Bacakların,
ayakların, bilekten baglı ayakkabıya tutunan parmakların,seyrine doyamayacaksın.

Bakımlı olacak kadın dedigin.Saçları ipek ,
topukları pembe, boynu ince, salındı mı kugu gibi
zarif olacak ve zarifliğinin ortasynda bir hanymefendi
barındıracak. Güzel olacak ama kası, gözü, bacagı,
iki meme ucundan önce, sözü dogru, ruhu aydınlık olacak,güzelliği komple olacak.

Korkmayacaksın gecenin bir vakti sol cenapta yüzünü
gördüğünde. Yeni bir kabus gibi yasamayacaksın gerçeğide.

Güzel olacak ama, aklını evde tutacak kadar da
akıllı.... Seni elinin tersiyle değil, avucunun
içiyle kavrayacak... Bileceksin ki emin
ellerdeyim, baskası tutamaz beni böyle.

Rahatolacaksın yanında Sadeliğin içinde farkedilir olabilmeyi,gösterisli kıyafetle bir tutmayacak. Duruşu,oturuşu, yürüyüşü abartılı değil, basit hiç değil, sadelikten oluşacak.

Kendini süs bebeğigibi ortaya atıp,fingirdemeyecek baskalarıyla.Ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak.
Bizi kim yönetir, nasıl yönetir,demokrasi, monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla
cahilligini güzelligiyle örtmeye yeltenmeyecek.

Marka düskünü, moda düskünü olmayacak
kesinlikle...Takip edecek ancak yakısanı seçecek.
Sökük, paça boyu, fermuar dikmeyi bilecek,
herseferinde terzi aranmayacak pırnık pırnık.
Elinden her is gelecek. Marifetlerini sadece seni
elde ederken degil, seni elde tutarken de gösterecek
ve tüm bunlar içinden gelecek içinden, göstermelik
olmayacak.

Çarsı pazar görmesini, sana don kilot almasını,
gömlek ayakkabı numaranı bilecek... ve zevki seni
giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini
giydirmeyi bildiği gibi dekoltenin dozunu kaçırmayacak ama sıkı sıkıyada kendini ambalajlamayacak. Açık saçık olan elbisesi değil, sana olan ilgisi olacak ve bunu gösterebilecek medeniyeti...

Onu bir kediyi sever gibi seveceksin yanıbasında
ve huzurla... Öyle ´çagırdım, gelmedin, geç kaldın,
aramadın, sormadın, kiminleydin, hesap ver´
yapmayacak. Sana yüreğiyle güvenecek, inançlarıyla
sokulacak.

Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, baska seylerin arkasına gizlenmeyecek ve arkandan laf söyletmeyecek....
En önemlisi kendini sevecek, kendini sevmeyen kadından sana ne hayır gelir.Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yataga sıgabiliyorsun, ne topraga...

Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla.
Analıgını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi
de, anaya babaya hürmet etmeyi de...

Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun
için, sensin diye sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle , sınırlamayacak.

Hem sevgilin, hem arkadasın, hem annen, hem
çocuğun olacak, bagrına basacaksın huzurla...
Bileceksin ki evde ´O´ kadın tarafından
beklenmenin zevkini hiçbir zevk yasatamaz sana...
Öyle bir kadın iste

Can DÜNDAR

inci
29.Ağustos.2007, 13:04
ne bu kadın var ,ne de diğer sayfadaki erkek ,bunlar sevgili can DÜNDAR "ın çizdiği aslında olması gereken insan modeli resimleri ...

jashuaa
29.Ağustos.2007, 13:07
ne bu kadın var ,ne de diğer sayfadaki erkek ,bunlar sevgili can DÜNDAR "ın çizdiği aslında olması gereken insan modeli resimleri ...

inci hocam ben aslında bunlardan ilk erkek için olanını bulup okudum. hadi ya dedim böle erkek mi olur uçmuş can üstad dedim. sonrada diğerini okuyunca sizinle aynı düşünceye kapıldım. yorum yapmadan ikisinide koydum bakalım millet ne dicek diye. ideal eş konusunun üstüne iyi oldu ama :P

inci
29.Ağustos.2007, 13:14
aslında şöyle bir içeriğine bakarsak zaten biz ( fiziksel özelliklerin dışında) aynen bu yazıdaki gibi yaratılmışız, fakat; hırslarımız,tutkularımız,sonsuz isteklerimiz,armutta sap ,üzümde çöp var bahanelerimiz,bardağın hep boş tarafından bakmamız,"daha yokmu " doyumsuzluğumuz,boşverdimciliğimiz, bana; kadın - erkek mi yok ? tavrındaki tüketimcilğimiz bu resmin kararmasına sebep oldu ve şimdi arıyoruz ne yi ????? yine kendimizi...

gidikurt
29.Ağustos.2007, 13:18

inci hocam ben aslında bunlardan ilk erkek için olanını bulup okudum. hadi ya dedim böle erkek mi olur uçmuş can üstad dedim. sonrada diğerini okuyunca sizinle aynı düşünceye kapıldım. yorum yapmadan ikisinide koydum bakalım millet ne dicek diye. ideal eş konusunun üstüne iyi oldu ama :P

Jasuuaaaa yani sen şimdi benim topiğimi çöpe göndermek içinmi açtın bu topikleri komplo yani ............

yapılırmı bu fırst lady e :(:(:(:(
:)

jashuaa
29.Ağustos.2007, 13:24
firstladyim gidikurtum olurmu öyle şey. ne haddime senin başlığını çöpe atmak :mrgreen:
ben sadece o konuylu ilintili olur insanlara fikir verir diye yazdım ama bunlarda çook uçuk yahu :mrgreen:

gidikurt
29.Ağustos.2007, 14:42
Aşk Budur!

Öyle tesadüfler vardır ya: Bir otobüs durağında poşetlerle beklerken, rastlaşırsınız aniden...

"Bu o..." diye içiniz titrer. Bir zamanlar yüreğinizi yakan aşık, sarkmış göbeği, ağarmış saçlarıyla karşınızdadır... İki elinde iki çocuk...

- Nasılsın?

- İyiyim... Ya sen?...

- Kızın amma da büyümüş... Benim de var 10 yaşında...

- Annen, baban?..

- Babamı kaybettik. Annem hasta...

- Mutlu musun?

Sessizlik...

- Telefonumu vereyim, ararsın belki...

İki yanakta iki masum buse; biri eski sevgiliye, diğeri onunla birlikte yitip giden maziye...

"- Kimdi o amca anne?.."

Yüreğinizde belli belirsiz bir iç çekme ve aklınızda hınzır bir soru işareti:

"Acaba?.."

Aliye ile Ramazan' in aşk hikayesinde buna benzer bir hüzün gizliydi. Gerçi öyküleri, önce hakli olarak bir "tip rezaleti" olarak yansıdı bir gazeteye...

Ancak Ayşegül Aydoğan' ın haberi en az ilki kadar hazindi:
Polis memuru Ramazan Bey, öğretmen Aliye Hanım'a 1954'te Karabük'te evlenme teklif etmiş. Annesine bakmak zorunda olduğundan kabul edememiş Aliye... Bir başkasıyla evlenmiş Ramazan... Üç çocuğu olmuş, ancak Aliye' yi hep aklında, göğsünde saklamış.

Gün gelmiş, eşi göğüs kanserine yenik düşmüş. Ailesi "3 çocukla bir başına bas edemezsin, evlen" diye tutturmuş. O da "Yıllar önce bir sevgilim vardı, evlenirsem onunla evlenirim" demiş.

17 yıl sonra gençliğinin Karabük' üne dönmüş ve Aliye'nin peşine düşmüş. Öğretmenlik yaptığı okulda bulmuş onu... Müdürün odasında beklemeye koyulmuş. Aliye odaya girip de eski aşkını karşısında görünce şaşkınlıktan dışarı kaçmış. 17 yıl önceki teklifi yinelemiş Ramazan:

"- Evet" demiş bu kez Aliye öğretmen...

28 yıl evli kalmışlar. İkinci baharı yaşamışlar. Malum, ikinci bahar, "son" bahardır. Orada aşk, hayatla cilveleşmekten çok, hayat denilen çileyi birlikte göğüslemektir.

71 yıllık yorgun kalbi teklemiş bir gün Aliye'nin... Ramazan bir ambulansla hastaneye yetiştirmiş eşini... Kabul etmemişler, paraları yok diye... Sonra bir başkasına... Yine ret... Aliye Hanım ölümün eşiğinde duyuyormuş Ramazan Bey' in çırpınışlarını; "Allah'ım bunlar ne yapıyor" diye ürperiyormuş. Ramazan Bey "ilk göz ağrım gidiyor" diye sızlanıyormuş için için...

"Ona bir şey olursa ben ne yaparım?.."

Sonunda Ramazan Bey'in yeğenlerinin parasıyla bir özel hastaneye yatırabilmişler. Sağ eli sımsıkı eşinin avucunda...

"İlk bahar"da çoğunlukla imkansızlıktır aşkı filizleyen, besleyen; "son bahar"daysa fedakarlık...

Bütün Dünya dergisinde vardı; çocuklara "Aşk nedir" diye sormuşlar. Söyle demiş afacanlardan biri:

"Anneannem sırtından hasta olmuştu. Eğilemediği için ayaklarına oje süremiyordu. Dedem devamlı elleri titremesine rağmen ananemin ayaklarına oje sürüyordu.
Bence aşk budur.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 14:46
yaw naptın sen şimdi böyle. durup dururken darma dağın ettin beni. offf :(

gidikurt
29.Ağustos.2007, 14:49
napiiiim hoşuma giden bir yazı paylaşmak istedim aşkı çok ta güzel anlatmış...........:)

Aşk öyle kolay bulunmaz bulununcada sonuna kadar sahiplenmek gerekir erkek veya kadın farketmez diye düşünüyorum....

jashuaa
29.Ağustos.2007, 14:56
ahhh aşk ahh walla çok güzel yazıymış ya.
bide şöyle bi olay vardı. yagmurlu fırtınalı bir günde ıssız bir yolda ilerliyosunuz. arabanızda sadece bir kişilk yer var ve hava çok kötü. biraz ilerleyince bu ıssız yerde bir otobüs durağı görüyosunuz. durakta 1 hasta insan 1 doktor birde ogune kadar hayatınızda gördüğünüz en güzel insan var. tüm şartlar ilk görüşte aşk için bir araya gelmiş durumda. hastanın durumu kötü ve doktorda daha önce sizi çok kritik bir ameliyatla ölümden döndürmüş bir kişi. bu durumda arabanızda ki bir kişilik yere kimi alırsınız. insanlık namına hasta insanımı, hayatınız borclu oldugunuz doktorumu yoksa hayatınızın aşkı olacağına inandığınız kişiyimi????

gidikurt
29.Ağustos.2007, 17:59
Erkeksiz Kadınlar

Günümüzde birçok başarılı iş kadını böyle düşünüyor çünkü onlar iş hayatı ile özel hayatın birlikte yürüyeceğine nedense pek inanmıyor ve bu yüzden önce kariyer diyor. Nasıl olsa aşk günün birinde gelir... Gerçekten de gelir mi aşk? Kariyer derken ya aşka geç kalırsanız...

İyi bir okuldan mezun oldunuz, güzel bir öğrencilik hayatı geçirdiniz ve kendinizi aniden iş hayatının yoğun temposunda buldunuz. Etrafınızdaki insanlar çok hırslı, siz de onları kendinize örnek aldınız. Sonra da kendinizi iş hayatının yoğun temposuna kaptırdığınızdan artık oldukça başarılı işlere imza atmaya başladınız. Günün birinde iş hayatında bu kadar başarılı olacağınız aklınızın ucundan bile geçmezdi. Ne de olsa siz kendisine, çevresine ve de en önemlisi sevgilisine zaman ayırmasını bilen bir insansınız. Daha doğrusu eskiden öyleydiniz. Ama her ne olduysa artık etrafınızda size ilgi duyduğunu söyleyen ve özel günlerde size güzel mesajlar gönderen hiç kimse kalmadı. Gerçekçi olmak gerekirse, zaten siz de böyle bir kimsenin olmasını istemiyorsunuz. Ne de olsa zor adımlarla geçtiğiniz kariyer basamaklarından düşmek istemiyor ve kimsenin işinizden önce gelmesini istemiyorsunuz.

Bu durum, günümüzde birçok kadının başına geliyor. Aslında kadınların bu tutumları fazla yadırganacak bir durum değil. Çünkü gerçekten de bazı erkekler birçok durumda kadının başarılı olmasını istemez; ki bu da zor bir şekilde kazanılan kariyerin uçup gitmesine neden olabilir. Tabi bu kadar karamsar olmak da doğru değildir. Çünkü iş hayatında başarılı olabilmenin temel koşullarından birisi de düzenli bir iş hayatıdır. Ayrıca hayatınızda sizi seven bir insanın olması sizin kendinizi daha güçlü hissetmenize yardımcı olacaktır. Böylelikle daha da başarılı olabilirsiniz.

Bunun dışında kendinizi sadece işinize adamanız, zamanla kendinizden de uzaklaşmanıza yol açar. Erkeklerin başarılı kadınlardan korktukları bir gerçektir. Ama bu korkular, kadınların kendilerini beğenmeyeceklerini düşündüklerinden ileri gelir. Bu nedenle iyi bir eş olabileceğini düşündüğünüz erkeğe ve kendinize biraz şans tanımalısınız. Çünkü başarılarını sizinle paylaşan ve sizin de başarılarınızı kutlayabileceğiniz bir insanın olması oldukça hoş bir durum olsa gerek. Ayrıca hiç kimse zor koşullar altında elde ettiğiniz kariyerinizi yıkmak için uğraşmayacaktır.

Eskiler her başarılı erkeğin arkasında bir kadının olduğunu düşünürdü. Aslında bunu biraz da günümüze uyarlayabiliriz:
"Birçok başarılı iş kadınının yanında kendisini destekleyen bir erkek vardır..."

ozzymania
29.Ağustos.2007, 18:04
ahhh aşk ahh walla çok güzel yazıymış ya.
bide şöyle bi olay vardı. yagmurlu fırtınalı bir günde ıssız bir yolda ilerliyosunuz. arabanızda sadece bir kişilk yer var ve hava çok kötü. biraz ilerleyince bu ıssız yerde bir otobüs durağı görüyosunuz. durakta 1 hasta insan 1 doktor birde ogune kadar hayatınızda gördüğünüz en güzel insan var. tüm şartlar ilk görüşte aşk için bir araya gelmiş durumda. hastanın durumu kötü ve doktorda daha önce sizi çok kritik bir ameliyatla ölümden döndürmüş bir kişi. bu durumda arabanızda ki bir kişilik yere kimi alırsınız. insanlık namına hasta insanımı, hayatınız borclu oldugunuz doktorumu yoksa hayatınızın aşkı olacağına inandığınız kişiyimi????

arabayı doktorla hastaya verırım hastaneye gitsinler diye.Bende hatunla yalnız kalırım.
Doğrumu :P

jashuaa
29.Ağustos.2007, 18:17
doğru cevap bu ama ozzy bence sen bunların üçünede el sallar geçersin :mrgreen: :mrgreen:
hatta sen ordan arabayla değil motorla geçiyo olursun :mrgreen:

yenikoylu_ua
29.Ağustos.2007, 18:47
Şu zamanda arabayı doktora verip durakta kalırsan kız durağın bir ucunda sen diğer ucunda otobus beklersin onun için neyap et o üçkişiyide arabaya sığdır.

gidikurt
29.Ağustos.2007, 19:03
:):):):):):):):):):) alemsin modum yaaaa

ToMCaT
29.Ağustos.2007, 19:57
çok güzel arkadaşlar teşekkürler ...

ama dikkatimi çeken bişey var bizim site bu aralar çok romantikleşmeye başladı.... nedir bu anlamadım mevsimlemi alakalı yoksa :D :mrgreen: :mrgreen:

inci
29.Ağustos.2007, 20:16
EVET SONBAHAR GELİYO YA ...romantikleşiyo bizimkiler... senaryoya bak şimdi;)
sarı yapraklar dökülmüş,sevgilinin elinden tutulur,fonda raomantik bir müzik,roman kızı elinde bir demet gül le yaklaşır çiftimizin yanına "abi ALLAH sevdiğine bağışlasın "...genç adam gülleri görünce sevdiceğinin yüzünü görür adeta ve o anda güller için aslında okadar da etmeyecek sağlam bir para verir ve alır gülleri ,kızın ellerine tutuştur ve biraz gözgöze ,el ele yürüdükten sonra ,atar kızı regalinin terkisine ve ufuktaki kızıl güneşe doğru basar gaza (pardon) çevirir gazı ve mutluluğa doğru gözden kaybolurlar .... :P :P :P

ToMCaT
29.Ağustos.2007, 20:18
süper oldu valla öğretmenim.... :alkis:

gidikurt
29.Ağustos.2007, 21:22
EVET SONBAHAR GELİYO YA ...romantikleşiyo bizimkiler... senaryoya bak şimdi;)
sarı yapraklar dökülmüş,sevgilinin elinden tutulur,fonda raomantik bir müzik,roman kızı elinde bir demet gül le yaklaşır çiftimizin yanına "abi ALLAH sevdiğine bağışlasın "...genç adam gülleri görünce sevdiceğinin yüzünü görür adeta ve o anda güller için aslında okadar da etmeyecek sağlam bir para verir ve alır gülleri ,kızın ellerine tutuştur ve biraz gözgöze ,el ele yürüdükten sonra ,atar kızı regalinin terkisine ve ufuktaki kızıl güneşe doğru basar gaza (pardon) çevirir gazı ve mutluluğa doğru gözden kaybolurlar .... :P :P :P

İncim sendede biraz romantiklik var galiba bu aralar yazdıklarına bakıyorumda iyi senaryolar yazıyosun:):):):):):)

inci
29.Ağustos.2007, 21:43
kız görmüyonmu bizim bekarlardan bahsediyom...bana sıra gelmez daha merak etme...

gidikurt
29.Ağustos.2007, 21:44
olsun romantik olmak kötü bişey değil sen romantik takıl gerisi kolay :):):):):):)

inci
29.Ağustos.2007, 21:50
olur romantik takılayım bakalım nolcak ....:) ;)

gidikurt
29.Ağustos.2007, 21:51
:):):):):):):):):):):):):)

okan
29.Ağustos.2007, 23:50
ben uzatmiim de .. bildiim bişiyi söllim en iisi..

GÖNLÜN SEVDİĞİ SULTANDIR..

kaşla gözle işim olmaz.. görsellik ilk günlerde lazımdır.. insanlık hayat boyu....

sancezz
29.Ağustos.2007, 23:56
Şu zamanda arabayı doktora verip durakta kalırsan kız durağın bir ucunda sen diğer ucunda otobus beklersin onun için neyap et o üçkişiyide arabaya sığdır.
ben kamyonla gelcem her duraktan bır tane aldımmı oh azamı yuklu agırlıga kadar devam :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jashuaa
30.Ağustos.2007, 00:47
inci hocam gül deme ya gül deme :( :( firstladyim anlatsın sana benim gül olayını biara :duvar:

cuneyt
30.Ağustos.2007, 07:31
Cidden bir tuhaflık var. Dünya tersine mi dönmeye başladı nedir?

Sonbaharda genelde ayrılıklar olur. İlkbahar - yaz aşk mevsimleridir.

Sonumuz hayrolsun ne diyeyim :D

(Ayrılık kelimesinden de uzak etsin, nefret ediyorum "ayrılık" kelimesinden)

gidikurt
30.Ağustos.2007, 10:54
Cidden bir tuhaflık var. Dünya tersine mi dönmeye başladı nedir?

Sonbaharda genelde ayrılıklar olur. İlkbahar - yaz aşk mevsimleridir.

Sonumuz hayrolsun ne diyeyim :D

(Ayrılık kelimesinden de uzak etsin, nefret ediyorum "ayrılık" kelimesinden)

Cüneyt kardeşim hiç bişey olmaz sen gönlünü ferah tut duyguların ,hislerin yazı ,kışı, sonbaharımı olurmuş yaaaa.....:):):):):) Aşkın sevginin ne zaman geleceği kimden geleceği belli olmaz sen yeterki yaşamak iste....:)

inci
30.Ağustos.2007, 12:35
förstlady süpersinnnnnnnnnn:)

El_Mariachi
30.Ağustos.2007, 17:09
:|
Senden önce ölmek isterim.
Gidenin arkasından gelen
gideni bulacak mi zannediyorsun?
Ben zannetmiyorum bunu.
İyisi mi,
beni yaktırırsın,
odanda ocağın
üstüne korsun
içinde bir kavanozun.
Kavanoz camdan olsun,
şeffaf,
beyaz camdan olsun
ki içinde beni görebilesin
Fedakârlığımı anlıyorsun :
vazgeçtim çiçek olmaktan
senin yanında kalabilmek için.
Ve toz oluyorum
yaşıyorum yanında senin.
Sonra, sende ölünce
kavanozuma gelirsin.
Ve orada beraber yaşarız
külümün içinde külün
ta ki bir savruk gelin
yahut vefasız bir torun
bizi ordan atana kadar...
Ama
biz
o zamana kadar
o kadar karışacağız ki birbirimize,
atıldığımız çöplükte bile
zerrelerimiz
yan yana düşecek.
Toprağa beraber dalacağız.
Ve bir gün yabani bir çiçek
bu toprak parçasından nemlenip filizlenirse
sapında muhakkak iki çiçek açacak :
biri
sen
biri de
ben.

:|

bu güzel sözlerin altına bir de ben eklemek istedim. şu aralar hayatıma yeni biri
girdi ve biraz bu aralar garibim
sevmek güzeldir, hele sevdiğinle 2 teker gezmek daha güzeldir..
hava kapalı, sevdiğinle sahilde oturmussun, kimsecikler yok sokakta, birden
gök yırtılmışcasına ağlıyor, ağlıyor ayrılığı haber verir gibi..
sımsıkı sarılırsın, hiç ayrılmayacak gibi..
aahhh ah..

gidikurt
31.Ağustos.2007, 10:07
förstlady süpersinnnnnnnnnn:)

İncim o senin gönlünün güzelliği sağol sizin le paylaşıyorum işte naçizane fikirlerimi :):):):):)

El_Mariachi arkadaşım bak ne güzel başına bir aşk kuşu konmuş bırak garip takılmayıda zamanını iyi değerlendir bir bakmışsın aşk ansızın geldiği gibi , ellerinin arasından ansızın uçup gidivermiş, sersemliğini üzerinden en kısa sürede at ve yapman gerekenleri yap benden sana tavsiye ...:):):):):):)

El_Mariachi
01.Eylül.2007, 03:15
firstlady'M gidikurtum,
bugun çorluya gidiorum motorla hatunumu ziyarete, annesi orada olduğu için o da orada şimdi, pazar atacağım hatunumu regalimin arkasına, ver elini beykoz sahilleri ver lini yollar...
gerisi bize kalsın :!:
darısı başınıza ark.lar...

emrahss
01.Eylül.2007, 10:46
Bu yazılardaki kadını ya da erkeği gören var mı? Çok ütopik bence. Motor olsa hepsini yapamaz be.. Uçma Can Dündar, uçma. Annen sana terlik papuc alacak, hehehe...

yeaks
01.Eylül.2007, 12:37
kadın dediğin artçı koltuğunda otururken egsozdan gelen patlamalara bu ses ne ya diye sormamalı :mrgreen:

sihirli_eller
01.Eylül.2007, 13:35
Anneannem sırtından hasta olmuştu. Eğilemediği için ayaklarına oje süremiyordu. Dedem devamlı elleri titremesine rağmen ananemin ayaklarına oje sürüyordu.
Bence aşk budur.

sayın first lady gercekten süper tarif edilmi ellerin saglık paylaştığın için

MotoJunior
01.Eylül.2007, 14:59
vallahi bravo

yeaks
01.Eylül.2007, 15:09
iyide o yaşa gelmiş insan niye ayajına oje sürsünki saçma bence......

sancezz
01.Eylül.2007, 20:53
iyide o yaşa gelmiş insan niye ayajına oje sürsünki saçma bence...... ahanda yeaks burda kardesım yanlıs dusunuyorsun bızım trakyanın ınsanı yaslanmaz benım babannemde dedemde aynen boyle hala kokoslar sıhırlı eller dostum allah onlara uzun omurler versın :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

inci
01.Eylül.2007, 20:55

sen yaşlanınca olmayan saçlarını tarıcan :P işte onun için sürüyor parmağına ojeyi :)

sancezz
01.Eylül.2007, 22:23

sen yaşlanınca olmayan saçlarını tarıcan :P işte onun için sürüyor parmağına ojeyi :) ilahı incı hocam yeaks sen bu hafta sonu sen bı darullücazeye gıt bı zıyaret et bak bakalım sana nelewr soyleyecekler ınsan yaslanır ama ruh ebedıyen genc kalır :D :D :D

inci
01.Eylül.2007, 22:26
bingoooooooo

yeaks
01.Eylül.2007, 23:05
hocam saçma bence ya ruh genç kalırda 80 yaşına gelipte ruhu genç olupta nolucak ??? 20 yaşında yaptıklarını yapablcekmi? o yaşa gelmişin ellerini bıraktım ayağa oje sürmek neyine ya :mrgreen:

inci
01.Eylül.2007, 23:15
BÜYÜK KONUŞUYOSUN...sen hep böyle genç kalmayacaksın ,ama yaşayamadıkların için; zamanın ne çabuk geçtiğini anlayamayacaksın ve çoooooooooook üzüleceksin..ALLAH uzun ömür versin inşaallah...ne yani yaşlanınca insanlar eğlenmesinler, güzel giyinmesinler,hatta evden çıkmasınlar ,süslenmesinler ,nasıl olsa yaşlılar , YAŞLANINCA HAYAT BİTİYOMU ?

ARZUM
01.Eylül.2007, 23:23
hocam saçma bence ya ruh genç kalırda 80 yaşına gelipte ruhu genç olupta nolucak ??? 20 yaşında yaptıklarını yapablcekmi? o yaşa gelmişin ellerini bıraktım ayağa oje sürmek neyine ya :mrgreen:

arkadaşım yanlış konuşuyosun sende yaşlancan bigün ve emin ol ve o zaman bile kendine özen göstercen motorunu bırakamıcan oda bi tarafa belki sende ihtiyar deli kanlı olcaksın. ve emin ol o kıymetli yaşlılarımız hala bize taş çıkartırlar

inci
01.Eylül.2007, 23:34
yok yok ... o şimdi gelsin 75 yaşına :twisted: bırak motor kullanmayı, gidonu bile tutamazken ,ordan geçecek bir içim su çıtırlar.... :P parmaklarının ucunu diliyle ıslatıp saçlarını düzeltecek ama kızlar onu farketmeyecek bile :( ...ben de ona diyeceğim ki "niye düzeltiyon saçını bu yaşta ne gerek var :P :mrgreen:

ARZUM
01.Eylül.2007, 23:36
yok yok ... o şimdi gelsin 75 yaşına :twisted: bırak motor kullanmayı, gidonu bile tutamazken ,ordan geçecek bir içim su çıtırlar.... :P parmaklarının ucunu diliyle ıslatıp saçlarını düzeltecek ama kızlar onu farketmeyecek bile :( ...ben de ona diyeceğim ki "niye düzeltiyon saçını bu yaşta ne gerek var :P :mrgreen:

budur yaaa :cheesy: :cheesy: :cheesy: :P :P

yeaks
02.Eylül.2007, 00:10
yaa tabi ıslatıcak saç kalırsa :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

inci
02.Eylül.2007, 00:19
evet bide o var

ozzymania
02.Eylül.2007, 03:36
Bujiyi değiştirebilendir.

yeaks
02.Eylül.2007, 10:53
debriyajı fren diye sıkmayandır......

sancezz
02.Eylül.2007, 12:03
mıcırlı yolda sag sola ucmayandır :mrgreen: :mrgreen:

okan
02.Eylül.2007, 13:19
kadınlar hassastır.. saygı ister .. sevgi ister.... onları asla kırmayalım..... 8)

ToMCaT
02.Eylül.2007, 21:41
okanım sen ne kadar güzel konuşuyosun böle ya...
8)
gözlerim yaşardı valla :D

inci
02.Eylül.2007, 22:48
OKAN" cığım sen de olmazasan bizim ruhumuzdan anlayan yok bu sitede , :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: hee bide kubilay var 8) 8) 8)