PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersin kaçamağı

thoraman
29.Ağustos.2007, 14:32
Herkese selam dostlar İstanbul'dan Ankara'ya motorumla başlayan yolculuğum Mersine doğru devam etti ve dün akşak üzeri Ankara'ya geri döndüm. Mersin gerçekten güzel şehir nesi ünlü nesi meşhur diye sorucak olursanız Ergün abisi tabiiki bu kadar içten ve samimi bir dost kazandığım için çok mutluyum fotoğraf makinem olmadığı için resim yollayamıyorum ama iyikide yok gidin kendiniz görün kardeşim :twisted: İstanbul'dan çıktığımdan beri toplamda 2500 km yaptım arkadaşlar eğer eliniz biraz anahtar tutuyorsa yola çıkmadan öncede gerekli kontrolleri yaparsanız bu motorla gönül rahatlığı ile uzun yol yapabilirsiniz. Ankara Mersin arası kesinlikle motorla tecrübe edilmesi gereken güzel bir yol tuz gölünün yanından uzayıp giden düzlükte yaklaşık 300 km boyunca müthiş manzaralar var. Ulukışla Pozantı arası ise kamyonların bol olduğu Türkiye'nin en tehlikeli yollarından birisi imiş ben yolu bilmediğimden gece tecrübe ettim 300 kamyon konvoyunun arasında aman siz gündüz geçin :mrgreen: torosları tırmanıp aşıp deniz manzaraları görmek ne yalan söyleyeyim sanki motor tırmanmamışta ben dağcı misali ezip geçmişim gibi egolarımın coşmasına vesile oldu. Gelgelelim arızalara aslında arızaya desek daha doğru olur radyatör patlaması zaten olağan bi durum patlak radyatörle su ekleye ekleye geziyorum ben artık zaten uzun yolda pek hararet problemi yaşamıyorsunuz devrinde kullanırsanız. Tek sıkıntım fanlarımdan bir tanesinin dönme eksenine bağlı olduğu yerden koparak boşta kalması oldu onuda Mersinde Ergün abinin yardımıyla hallettik hiç bir ciddi arızayla karşılaşmadım yani. Hala uzun yola doymuş değilim vakit ve imkan olsa bütün Türkiye'yi dolaşmak istiyorum daha dün dönmüş olmama rağmen. Son söz; Mersine gidin! Kino babayı bulun! Ciğerci bahattinde ciğer yiyin! Künefeci Emin ustada künefe yiyin! Denize girin! Motora binin!

carvalho
29.Ağustos.2007, 14:46
Hocam tebrik ediyorum yav...Motorun hakkını vermişsin sen de...
Hey gidi, çinli deyip dudak bükenler okusun bu satırları...

ozzymania
29.Ağustos.2007, 16:22
junior goldwing :)

Aksu
29.Ağustos.2007, 16:27
Melih kayıplardaydın, dedim bu çocuk herhalde İstanbul a döndü. Tam tersi Mersin e gitmiş gelmişsin, sana da maşallah. Esas tek kazancın Kino Baba ile tanışmak olmuştur. Resimler yok mu varmı.

thoraman
29.Ağustos.2007, 16:30
Aklımın köşesinde vardı zaten Mehmet abi o gün senle gimsanın önünde keewayli arkadaşın Mersin macerasını dinleyince hepten gaza geldim bastım gittim. Resim yok dedim ya merak eden gider görür :twisted:

Aksu
29.Ağustos.2007, 16:36
Thoraman sen Eylül 10-15 gibi gidersin okullar açılıyor ya.
Mersin i evet ben merak ediyorum (önceleri çok gitiim o ayrı konu) ve gitmek istiyorum ama Ramazan içi ama bayramdan sonra niyetim var. Kino Baba yı bir ziyaret edeyim iki çift lafın belini kıralım.
Vay anasına be boşa dememişler, evliler bir kez gider balayına, bekarlar gider alayına.

thoraman
29.Ağustos.2007, 16:47
Eylül 7 gibi İstanbul yoluna çıkmayı planlıyorum Mehmet abi bende şu an Ankaradayım bir program yapıp görüşelim gitmeden mutlaka. Bekarlığın tadı başka tabi abi elimizden geldiğince değerlendirmeye çalışıyoruz şunun şurasında bi 5 sene vaktimiz kaldı boş geçmek olmaz :twisted:

Kino
29.Ağustos.2007, 16:49
Thoramanım Melihim kardeşim;

sayende Mersin de 3 raptor ( Arda ile) yanyana biraz gezdim aslında ansızın sabah kaçmışsın bak bu resim olayı güzel demişsin " gidin kendiniz görün " diye bu hiç aklıma gelmemişti.

o dediğin Türkiyeyi gezmeyi allah ömür verirse seneye baharda ben başlıyacam yapmaya bakalım nasıl olacak bilmiyorum

bakacaz görecez öncelik sağlık

seninde sağsağlim Ankara'ya varmana sevindim darısı İstanbula varmana

allah tekerine taş değirmesin inşallah istanbul da görüşürüz.

Aksu her zaman bekliyorum; tabii tek seni değil Herkesi bekliyorum. Aslında Melihi tam yakalıyamadım ama neyse yolu daha düşecek buralara tahminim :mrgreen: :mrgreen:

infinitedreams
29.Ağustos.2007, 16:52
Geçen bir motor buluşmasında, (-ki ortamdaki 5-6 kişinin de 600cc ve üzeri motorları vardı) son zamanlarda sitede yazılan 2500 km gittim, 3000 km geldim türünde ki gezilerden bahsettim. Bunları bizim 250'lik -sizin deyiminizle- Çinliler'le yaptılar dedim. "Bu kadar geziyi hanginiz yaptı? Ya da yapan kaç kişi tanıyorsunuz" dedim.
"Vay be!" dedi.

Bu bahsedilen yolları yapmak için 2 ay önceden plan yapıyor insanlar. Motorlarına kalp ameliyatına girecek hasta muamelesi yapıyorlar... hazırlığın bini bir para.
Aslında tek problem zaman. Motor bahane. Sadece yürek ister... 'cesaret' değil kastettiğim yürek derken. Bildiğin motorcu yüreği... kaşif yüreği...

Eline ayağına sağlık dostum. Nice yollara.