PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SÖYLEYİN BAKALIM BUNUN SUÇU GÜNAHI KİMİN VE BU GÜNAHI KİM ÇEKİCEK

tcserkan
29.Ağustos.2007, 15:24
23/08/2007 tarihinde yağ kaçırdığını fark ettiğim motor-
sikletime yağ ilave ederek o an bana en yakın olan yetkili servis olmayan ancak çekici hizmeti olan sancar motora götürdüm. Sancar motorun yetkili ustası idris usta motorsiklete bakıp garantisinin devam edip etmediğini sordu. Motorsikletimin garantili olduğunu söyledim ve yetkili servisi aramamı söyledi. Yetkili servis olan ve motorsikleti aldığımdan beri bütün bakımlarını düzenli olarak yaptırdığım Ali Demirtaş a telefon ettim. Telefonu idris ustaya vererek motorun arızasını ve durumunu anlatmasını istedim. İdris usta Ali demirtaş a motorun arızasını anlattı ve kesin olarak arızalı parçayı motoru sökmeden söyleyemeyeceğini ve motorsikletin garanti süresinin devam ettiğini motorsikleti açmasının doğru olmadığını ve onay verirse motoru söküp arızalı parçayı gönderebilceğini bildiridi. Ali demirtaş ise motoru sökmesi için onay verdi. Telefonu idris ustadan aldım ve ali demirtaş ile tekrar ben konuştuğumda arızalı parça sökülünce kendisine götürmemi söyledi. Yalnız arızalı parçalardan biri olan bilya nın. Elinde bulunmadığını ayrıca bu bilya nın sarıkayalar AŞ de de bulunmadığını , bu parçayı temin etmek için kendisinin Çin e giden bir arkadaşına sipariş verdiğini ve 2 hafta içinde bu bilyanın da geleceğini söyledi. Bu konuşmanın üzerine İdris usta motoru söktü ve arızalı parçayı çıkarıp Ali Demirtaşa götürmek üzere bana verdi. Parçayı aldığımda Ali demirtaşı cep telefonundan aradım parçayı getireceğimi söyledim. Ali usta ise aynen şöyle cevap verdi. Sen motoru yetkisiz bir serviste açtırdın ve motorun garanti dışı kaldı. Benim yapabileceğim bir şey yok. Bu durumu Motorsikletin ithalatçısı olan Sarıkayalar AŞ yi arayıp Servis sorumlusu Cihan beye bildirdim. Cihan bey sorunla ilgileneceğini ve yarın beni arayacağını söyledi. Ertesi gün cihan beyi ben aradım ve cihan beyden şu cevap geldi. Motorsikletiniz garanti dışı kalmıştır , yapabileceğimiz bir şey yok.

Şimdi soruyorum bu işin suçlusu kim mağdur olan kim ve bu sorun nasıl çözülecek

thoraman
29.Ağustos.2007, 15:41
sormuşsun madem cevap vereyim arkadaş nasıl çözülecek demişsin kusura bakma ama çözülmeyecek hiç huyum değildir bu tip yakınmalara yorum yazmak ama seninkine dayanamadım nedense 19 mayısta üye olmuşsun o zamandan beride regal kullandığını varsayıyorum 2 tanede msjin var birinde rahatlıkla 140 gördüğünü sölemişsin 2. sindede başına gelen olaya çözüm arıyorsun burada hemde hiç bir paylaşıma katılmadan hiç bir tecrübeni paylaşmadan kendini dahi tanıtmadan başına kötü bişey geldimi aaa dur ben bunu foruma bir yazayım onlar çözer diyorsun demek kusura bakma kırıcı olmak istemem bir çırpıda çıkıyor şu an bu yazı elimden ama ne senin mağduriyetin nede motorunun başına gelenler benim zerre kadar umrumda değil çözümüde burda değil ama genede üzüldüm umarım çözülür.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 15:43
23/08/2007 tarihinde yağ kaçırdığını fark ettiğim motor-
sikletime yağ ilave ederek o an bana en yakın olan yetkili servis olmayan ancak çekici hizmeti olan sancar motora götürdüm. Sancar motorun yetkili ustası idris usta motorsiklete bakıp garantisinin devam edip etmediğini sordu. Motorsikletimin garantili olduğunu söyledim ve yetkili servisi aramamı söyledi. Yetkili servis olan ve motorsikleti aldığımdan beri bütün bakımlarını düzenli olarak yaptırdığım Ali Demirtaş a telefon ettim. Telefonu idris ustaya vererek motorun arızasını ve durumunu anlatmasını istedim. İdris usta Ali demirtaş a motorun arızasını anlattı ve kesin olarak arızalı parçayı motoru sökmeden söyleyemeyeceğini ve motorsikletin garanti süresinin devam ettiğini motorsikleti açmasının doğru olmadığını ve onay verirse motoru söküp arızalı parçayı gönderebilceğini bildiridi. Ali demirtaş ise motoru sökmesi için onay verdi. Telefonu idris ustadan aldım ve ali demirtaş ile tekrar ben konuştuğumda arızalı parça sökülünce kendisine götürmemi söyledi. Yalnız arızalı parçalardan biri olan bilya nın. Elinde bulunmadığını ayrıca bu bilya nın sarıkayalar AŞ de de bulunmadığını , bu parçayı temin etmek için kendisinin Çin e giden bir arkadaşına sipariş verdiğini ve 2 hafta içinde bu bilyanın da geleceğini söyledi. Bu konuşmanın üzerine İdris usta motoru söktü ve arızalı parçayı çıkarıp Ali Demirtaşa götürmek üzere bana verdi. Parçayı aldığımda Ali demirtaşı cep telefonundan aradım parçayı getireceğimi söyledim. Ali usta ise aynen şöyle cevap verdi. Sen motoru yetkisiz bir serviste açtırdın ve motorun garanti dışı kaldı. Benim yapabileceğim bir şey yok. Bu durumu Motorsikletin ithalatçısı olan Sarıkayalar AŞ yi arayıp Servis sorumlusu Cihan beye bildirdim. Cihan bey sorunla ilgileneceğini ve yarın beni arayacağını söyledi. Ertesi gün cihan beyi ben aradım ve cihan beyden şu cevap geldi. Motorsikletiniz garanti dışı kalmıştır , yapabileceğimiz bir şey yok.

Şimdi soruyorum bu işin suçlusu kim mağdur olan kim ve bu sorun nasıl çözülecek

serkan walla ne diyim çok geçmiş olsun. bu konuda benden akıl bekleme. ben motoru aldığımdan beri hiç yetkili servise götürmedim. o sebepten durumu bilmiyorum ama ustalar elbet bişiler sölicektir.

Aksu
29.Ağustos.2007, 15:44
THORAMAN doğru ve haklı yazmışsın.
Bak TC Serkan sen git motoruna kaliteli bir bilya al ve taktır. Garantiden diye beleş diye dandik bilya taktıracaksın üç gün sonra siteye 3. mesajı yazacan yine motorum bozuldu diye.

MEHMETONUR
29.Ağustos.2007, 15:48
THORAMAN doğru ve haklı yazmışsın.
Bak TC Serkan sen git motoruna kaliteli bir bilya al ve taktır. Garantiden diye beleş diye dandik bilya taktıracaksın üç gün sonra siteye 3. mesajı yazacan yine motorum bozuldu diye.
:alkis: :alkis: :alkis:

:alkis: :alkis: doğru söze diyecek birşey yok ...(3. mesaj esprisi harika)

tcserkan
29.Ağustos.2007, 15:56
sevgili thoraman, yazdıklarında haklı olabilirsin. sizinle burada sitede pek bir paylaşımda bulunmadım. gezilerinize katılmadım. mesaj yazmadım. Sitede aktif bir kullanıcı olamayabilirim ama aktif bir regal raptor kullanıcısıyım. Eğerki sorunumu buraya yazmakla hata ettiğmi düşünüyorsanız , yazdıklarımı hemen silebilirsiniz. Herşeyin bir ilki vardır. Öyle bir cevap yazmışsın ki buraya yazdığıma üzüldüm ve pişman oldum doğrusu.

thoraman
29.Ağustos.2007, 15:58
üzülme pişmanda olma bundan sonra motorunla ilgili acı değil tatlı tecrübelerinide bizimle paylaş sende bir kardeşimiz ol sorunlar problemler bunlar halledilir kafanı takma.

tcserkan
29.Ağustos.2007, 16:00
Ayrıca şunu da belirteyim.. benim amacım bedava (beleş garantiden) bilya falan değiştirmek değil. Eğer öyle bir niyetim olsaydı. Ali demirtaşın onayı ile motorum sancar motorda söküldüğünde işçilik parası olarak 225 ytl cebimden vermeyi kabul etmez dim. Eğer ki Ali demirtaş motoru hayır orda sökülemez buraya getirmek zorundaydın deseydi, sancar motorun istanbul içi 35 ytl ye çekici hizmeti ile motoru oraya yollardım.

thoraman
29.Ağustos.2007, 16:03
motorun şu an sökük vaziyette duruyosa garantiyi falan boşveriyosun sarıklayalarla muhattap olmuyosun onları allaha havale ediyosun hemen gidip kendine skf marka bi bilya alıyosun sanayiden 40-50ytl civarı bişey tutar 3 tanesi rulmancılardan bulursun onları takıp motorunu toplayıp keyfine bakıyosun.

Aksu
29.Ağustos.2007, 16:04
225 YTL ne öyle ya kamyon motoru mu indiriyor.

müslüm baba
29.Ağustos.2007, 16:05
Kardeşim hemen Ali ustayı aradım bu olayı ondan da dinledim, olay senin anlattığın gibi olmamış, o yüzden motorun garanti kapsamı dışına alınmış.

Bu hataları yapmıyacaksınız geçenlerde Mersinde de bir arkadaş yetkili servisi beğenmeyip başka bir yerde motorunu söktürdü arıza büyük çıkınca oda feryat etti ama yapılacak bir şey yoktu, ben parçalarını buradan Emre Ltd den temin ettirdim.

Sen kusura bakma ama biraz uyanık davranmışsın ama olmamış,çok üzülme bu parça eğer blokta herhangi bir hasar yoksa 10-15 ytl önemli değil sadece işcilik parası çok tutar onada 100 YTL den fazla para verme işin hallolsun, bu arada da sitede aktif ol ki herkes seni tanısın bu tür problemlerini halledelim şimdi biz sarıkayaları arayıp ne diyebiliriz seni tanımıyoruz ki.

thoraman
29.Ağustos.2007, 16:05
evet mehmet abi haklı 225 ytl işçilik parası biraz tuzlu kaçmış sen daha fazla zarara girmeden dediklerimi yap bilyaların hepsini değiştir skf markayla motoru indirmişken hazır. güzel havalarda motoru yatırma boş yere.

Kino
29.Ağustos.2007, 16:38
tc serkan dostum sen hariç herkes haklı gibi gözüküyor.

senin haksız olduğun konuda bu siteye üzücü haberlerinle katılmış olman .

aslında daha aktif olsaydın 23/8 de olan bu olayı 29/8 yani 5-6 gün sonra değilde hemen ertesi gün buraya yazsaydın belki motorun sökmeden önce bir takım bilgiler alabilirdin ve olay bu aşamaya da gelmezdi

dedikleri ve dediğin gibi sağlık olsun, sonuçta senin aktif olmaman sonucunda maddi yönden sen zararlı çıkmışsın gördüğüm kadarı

ha bu arada bizim bu regal raptorların modeli ALBİNAT tır nede olsa orjinal ÇİN malı 8)

geçmiş olsun

infinitedreams
29.Ağustos.2007, 16:44
Kardeşim hemen Ali ustayı aradım bu olayı ondan da dinledim, olay senin anlattığın gibi olmamış, o yüzden motorun garanti kapsamı dışına alınmış.Müslüm Baba, Ali Usta ne diyor? Nasıl olmuş olay. Gerçekten onay vermemiş mi motorun sökülmesine? Ya da başka bir şeyler de mi olmuş?

Deli çerkes
29.Ağustos.2007, 16:50
Hakikaten olay nasıl olmuş Müslüm baba ???

müslüm baba
29.Ağustos.2007, 16:52
Arkadaşlar bir saattir bu olayı çözmeye çalışıyorum, kardeşimizle msn den görüştüm olayın ısrarla kendi söylediği gibi olduğunu anlattı bende Sancar motordan Hüsamettin beyle konuştum teyit almak için oda bana ,motor bize yağ kaçırarak geldi yan kapağı söküp baktığımızda keçenin patladığını arızanın büyük olabileceğini o yüzden yetkili yerde yapılması gerektiğini söyledik, bunun üzerine Ali ustayla görüştük Ali usta bize siz sökün parçaları getirin ben garantiden hallederim demiş, motor söküldükten sonra Ali usta onlara buraya getirmeniz gerekirdi motor garanti dışı kaldı demiş, şimdi kim doğru söylüyor kim yanlış söylüyor anlamadım herkes yetişkin koca koca adamlar neden yalan söyleniyor aklım almadı, şimdi ben motorun bozuk parçalarını temin etmeye çalışacağım Sancar motor da 100 Ytl işçilik alacak ve motor yürür hale gelecek.

Aklınızda olsun bozuk olan masura bilyanın Türkiyede hiçbir muadili yok kesinlikle Çinden gelmesi gerekiyor, ve bu bilye bozulduğunda haber veriyor anlamazsanız dişlileride bozuyor, kardeşimizin 4 adette dişlisi bozuk.

Kim ne derse desin kesinlikle motorlarınızı yetkili yerlerde söktürün.

Aksu
29.Ağustos.2007, 16:57
Yine zincir fazla gerdirme ve sonrasında da fazla yağ ekleme olayı mı olmuş. Keçeyi neden patlatsın.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 17:05
mehmet abi 4. viteste 135kmden olmuştur o.

tcserkan
29.Ağustos.2007, 17:09
evet jashuaa kardeş , haklısın senin dediğin gibi oldu. ben hiç motor kullanmıyorum hiçbirşey bilmiyorum. sen haklısın. herşeyi ben uydurdum. hep yalan söyledim. hala da yalan söylüyorum. boş vaktim çok olduğu için de böyle şeylerle uğraşıyorum. ok mi jashuaa kardeş

infinitedreams
29.Ağustos.2007, 17:10
Aklınızda olsun bozuk olan masura bilyanın Türkiyede hiçbir muadili yok kesinlikle Çinden gelmesi gerekiyorPeki yarın bir gün Sarıkayalar kepenkleri indirip giderse -ki biz varlığını tartışıyoruz- ne yapacağız? Çin'e giden ahbap mı arayacağız?

Bildiğin (önerdiğin olmasa da olur) farklı bir çözümü var mı bu işin? Çöpe atılmaz herhalde ama... bilmem ki.

jashuaa
29.Ağustos.2007, 17:14
evet jashuaa kardeş , haklısın senin dediğin gibi oldu. ben hiç motor kullanmıyorum hiçbirşey bilmiyorum. sen haklısın. herşeyi ben uydurdum. hep yalan söyledim. hala da yalan söylüyorum. boş vaktim çok olduğu için de böyle şeylerle uğraşıyorum. ok mi jashuaa kardeş

uhhhh serkan gözüm kızma bukadar yahu. ben sana hiçbişey demedim ki mehmet abi niye olmuş diye sormuş bende fikrimi belirttim ama yok dersen ki yorum yapma eywallah susarız sonuçta ben motordan anlamadığı herfırsatta dile getiren bi insanım. ama dediğim gibi kusura bakma.

yenikoylu_ua
29.Ağustos.2007, 17:20
Aklınızda olsun bozuk olan masura bilyanın Türkiyede hiçbir muadili yok kesinlikle Çinden gelmesi gerekiyorPeki yarın bir gün Sarıkayalar kepenkleri indirip giderse -ki biz varlığını tartışıyoruz- ne yapacağız? Çin'e giden ahbap mı arayacağız?

Bildiğin (önerdiğin olmasa da olur) farklı bir çözümü var mı bu işin? Çöpe atılmaz herhalde ama... bilmem ki.

Korkulacak bişi yok sarıkayalar giderse kırmızıkayalar gelir işin sonunda en iyi çinli diyoruz birileri muhakkak boşluğu doldurur garantiden almayızda para verip alırız .

jashuaa
29.Ağustos.2007, 17:25
zaten bu motorları sarıkayalar değilde daha adamakıllı bir firma getirseydi şimdi yollarda mevcutun 3 katı regal olurdu ama nerdee sarıkayalar yüzünden millet elindeki motorlarıda satıyo.

Aksu
29.Ağustos.2007, 17:34
Bir kere ben o parçanın sadece çin de olacağına inanmıyorum derken Türkiye de yapılamaz değil. Ne ki çıkmasını yollayın aynısını Ankara Ostim de yaptırayım, hemde daha kalitelisi. Bursa ya yollayın yapsınlar. Burası geri kalmış arap ülkesi mi.
Bir zamanlar Lada samara lar yeni geldiğinde rotilleri çabuk bozuluyordu, bizim Bursa yan sanayii hemen yapmış aynısını ne daha da ucuz. Konya Seydişehir aluminyum fabrikası mühendisleri bu iki rotil i teste tabi tutmuşlar, bizimki hem kalite hem metal direnci açısından Rus malına beş basmış.
Sözün özü bu Çin malı bilyayı bizimkiler daha iyi ve kaliteli olarak hemde daha ucuza yapar. Ne yani atla deve de olsa yapılır.

tcserkan
29.Ağustos.2007, 17:34
Arkadaşlar hepinize yorumlarınız ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. özellikle müslüm baba ya çok teşekkür ederim. benim bu sorunumla çok ilgilendi gereken her yeri aradı. Benim tek derdim haklı olduğumu göstermek ve şu yalancı pozisyonundan kurtulmaktı. Bu olay yapanın yanına kar kaldı. ama yukarda allah var. herşeyin hesabı bir gün sorulacak. Müslüm baba gerçekten çok teşekkür ederim.

ÇeLeBi MuRaT
29.Ağustos.2007, 17:41
Pekala bende yazayım artık dayanamıyorum.Kendini tanıtmammış diye gezilerimize katılmammış topiklerde geyik yapmammış mesaj yazmamış diye adamı dışlamakmı lazım bence yanlış yapılıyor.Elimizden geleni yapmak lazımken adamın sorununa sorun ekliyor polemik yaratmaya çalışıyorsunuz..Ben şunu anladım bu tamirci denilenlerin alayııııııııııı tuccarrr aksini kimse idda etmesin....Kardeşim en yakın zamanda çözülür işin inşallah...

tcserkan
29.Ağustos.2007, 17:46
sağol ÇeLeBi MuRaT kardeş,, ama bunları yazan arkadaların da haklılık payı yok değil. Çünkü onların yerinde bende olsam kimsin sen kardeşim derdim. Ya işte kısmet olmadı mı desem. olmadı. İnanın şu eskişehir gezisine katılcaktık iki arkadaş,, benim söz nişan işlerim olduğu için gidemedim. üstelik te yanımdaki arkadaşım eskişehirlidir sürekli gider gelir. herşey güzel olucaktı ama olmadı. siteyle ilgilenemedim. ama bundan sonra herşey daha farklı herşey daha güzel olur inşallah. Bunları yazan arkadaşıma kızmıyorum gücenmiyorum. herkese teşekkür ederim.

müslüm baba
29.Ağustos.2007, 17:52
Kardeşimizin olayını en ince ayrıntısına kadar araştırdım kardeşimizin doğru söylediğine inandım, yetkisiz bir yerde motor söküldüğünden geçmiş ola, ama ben bu zararı en aza indirgemeye çalışıyorum parçaları temin edip motoru yürür hale getireceğiz.

Mehmet kardeşim bu masura bilye maalesef gerçekten yok ama bunu ticarete döken bir kaç karaköy esnafı 2 günde teslim ediyor ama 25 ytl alıyor, asıl fiyatı ise 10 YTL ama iş bunla bitmiyor bu bilye bozulduğunda anlaşılamıyor (Ustanın anlaması lazım ama nerdeeeee) üzerinde yüründüğü zamanda dişlileri bozuyor ve biraz daha yürüyünce bu seferde bloğa zarar veriyor, nedeni ise % 90 zinciri fazla germekten oluyor, gevşek zincirin aslında sesten başka bir zararı yok o yüzden gevşek zinciri fazla kafanıza takmayın sıkı zincir tehlikeli, zincir ayarı yapılırken üzerine oturarak mutlaka kontrol edin.

Arkadaşımız artık sitemizin aktif bir üyesi olacak emin olun.

altug
29.Ağustos.2007, 18:05
müslüm baba,

büyüksün.

Aksu
29.Ağustos.2007, 18:10
müslüm baba,

büyüksün.
Altuğ yine Müslüm Baba yı rüyanda mı gördün yoksa tel mi açtın.

yeaks
29.Ağustos.2007, 18:16
vay be müslüm baba bi haber uçurdum sitede topic açmışlar olay var diye hemen yetişti valla helal olsun :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

altug
29.Ağustos.2007, 18:19
müslüm baba,

büyüksün.
Altuğ yine Müslüm Baba yı rüyanda mı gördün yoksa tel mi açtın.

mehmet abi

bir kaç gündür hen iş yoğunluğu , hemde sağlık sıkıntıları nedei ile siteye giremedim. biraz önce bir çırpıda okudum topiği ve hakikaten "nerde bir motorcunun başı sıkışsaa müslüm babayı arar" dedim.

Müslüm babayı yüz yüze tanıyamadım ve bunun büyük bir kayıp olduğunun farkındayım tıpkı diğer arkadaşların bir çoğunu tanıyamadığım gibi.

Aksu
29.Ağustos.2007, 18:22
Altuğ merak etme Ankara ya yakında gelecek bir iki haftaya kadar. O zaman seni de ararım ve tanışırsın, benim gibi kel işte.

Deli çerkes
29.Ağustos.2007, 20:02
Maden olan yerde ot bitmezmiş ... ( tipik kel avuntusu, idare ediverin )

inci
29.Ağustos.2007, 20:07
İYİ Kİ YİNE KULLANICI HATASI DENMEMİŞ ...:);)

okan
30.Ağustos.2007, 00:38
Altuğ merak etme Ankara ya yakında gelecek bir iki haftaya kadar. O zaman seni de ararım ve tanışırsın, benim gibi kel işte.ehehehhehe.....aksu baba yarıldım gülmekten yavvv.. :mrgreen: :mrgreen:

serkan kardeş sanada geçmiş olsun .. boş ver gelen paranın başına gelsin....sitemizde daha aktif olursan bu bilyen bozulmazdı diye düşünüyorum.. en azından zincirin muhakkak suretde üzerinde oturuyoken ayarlanacağını çok gerilmeyeceğini bilirdin.. 8)

tcserkan
30.Ağustos.2007, 00:43
eee napalım bizim kaderimizde de zincir olayını böyle öğrenmek varmış. bir musibet bin nasihattan iyidir demişler. hiç bişeye yanmam da. bu iş sorumlusunun yanına kar gibi kalıcak gibi görünüyo ona yanarım.

ÇeLeBi MuRaT
30.Ağustos.2007, 12:56
Herşeyde bir hayırdır dostum..

trapezus
30.Ağustos.2007, 13:05
kardes muslum baba halletmıs olayı ..bende yenı bır RR kullanıcısıyım valla motorumu surmeye korkar oldum..muslum baba acemılere ne onerırsın izmir deyim tanısacagımıs gunu sabırsızlıkla beklıyorum..

emrahss
30.Ağustos.2007, 13:06
Altuğ merak etme Ankara ya yakında gelecek bir iki haftaya kadar. O zaman seni de ararım ve tanışırsın, benim gibi kel işte.ehehehhehe.....aksu baba yarıldım gülmekten yavvv.. :mrgreen: :mrgreen:

serkan kardeş sanada geçmiş olsun .. boş ver gelen paranın başına gelsin....sitemizde daha aktif olursan bu bilyen bozulmazdı diye düşünüyorum.. en azından zincirin muhakkak suretde üzerinde oturuyoken ayarlanacağını çok gerilmeyeceğini bilirdin.. 8)

Çok biliyon sen :P :P :P :cheesy: :D

xerline
30.Ağustos.2007, 13:45
Gecmiş olsun Serkan.

sancezz
30.Ağustos.2007, 14:05
dostum olayı bılmesekte ortada sınır bozucu bır durum var gecmıs olsun :idea:

tcserkan
30.Ağustos.2007, 17:31
Sağolun arkadaşlar. Allah razı olsun

yasers
08.Eylül.2007, 01:51
Merhaba Arkadaşlar,
Bende hala motor yok. Saolsun siteden arkadaşların yardımıyla satan yer buldum İzmit'te ve gördüm motoru. Gerçekten hayran oldum. İnşallah ileride alacağım zaman size yine danışıcam ama şimdilk yakında gözükmüyor. Fakat bu motor sevgisi gerçekte ilginç birşey çünkü illede binip gezmek gerekmiyor, hakkında okumak bile güzel bir hobi.
Neyse, olaya gelirsek, biraz gözüm korktu desem yeridir. Çünkü nezaman arkadaşlarla motor muhabbeti yapsak ben Regal dediğimde genelde duymamış oluyorlar ve ilk dedikleri şey "Motor bozulursa ne yapacaksın? Nereden parça bulacaksın?" oluyor. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla böyle bir sorun gerçekten var.
Yine de değer mi Regal için risk almaya?
Zaten hafta sonu gezi amacıyla bineceğim motorda birde sorun çıkarsa ben nasıl uraşcam onun parçasını bulmakla? Zaten iş güç, en erken 5 de çıkıyorum işten :)

Not: Yakıtlarla ilgili teknik sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

ugurcuk
08.Eylül.2007, 13:19
walla yasers arkadasım her regal arıza yapacak diye bişey yok benim ilk vitesli motorum regal 3aydır kullanıom hiç bi sorun cıkarmadı bence gayet iyi motor yane ilk başlayan için:D

Not:bu arada ilk düşüşüm gerçekleşti dün akşam düştüm :D artık bende motorcu sayılırım :D

tcserkan
14.Eylül.2007, 17:56
Arkadaşlar slm... şükür motorsikletime kavuştum. 23.08.2007 tarihinde arıza yapan motoruma 14.09.2007 tarihinde kavuştum. Bu arızanın bana maliyeti 500 ytl oldu.