PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emre Motor Rezillik ve Terbiyesizliği

durqrimast
07.Ocak.2017, 12:00
Bildiğiniz gibi Çarşamba günü Emre Motor'dan bir adet Daytona çamurluğu ve çıtası sipariş ettim. Kargonun o akşam çıkamayacağı ve Perşembe akşam saat 5'te ancak çıkabileceği telefonlara çıkan Ergün bey tarafından bana belirtildi, kabul ettim. Perşembe arayıp bu akşam çıkacak mı diye onay aldıktan sonra kargo takip numarası eline geçince bana iletmesini istedim kabul etti. Olaylar burada kopuyor,

- Perşembe günü saat 5 ile 6 arası aramalarım açılmadı, mesai saati bittiği için o gün daha aramadım.

- Cuma günü saat 1'de aradım, 20 dakikaya depoya geçeceğini o zaman takip numarasını vereceğini söyledi.
- Saat 2'de aradım, birazdan geri döneceğini söyledi.
- 3'te aradım kamyon ile mal yüklediğini yarım saate biteceğini söyledi.
- 4'te aradım 15 dakikaya kendisinin geri döneceğini söyledi.
- 6'da aradım, hala kamyon üsütünde olduğunu bitmediği söyledi. Yarım saat içerisinde geri döneceğini söyledi, tartıştık.
- 7'te aradım sesimi yükselttim, işinin bitmediğini 8'e kadar döneceğini dönmese aramamı söyledi ve telefonlarımı açmadı.

- Cumartesi yani 7.1.2017 tarihinde aradım sabah 9'da kargo takip numarasını verdi. Kontrol ettiğimde kargonun Cuma günü akşam 6'da çıktığını öğrendim. Aras kargo çağrı merkezini aradım durumu onaylattım ve kendisine geri dönüş yaptım.

Beni neden oyaladığını sorduğumda kendisi inatla kargonun perşembe çıktığını söyledi. O halde bana onların sahip olması gereken kargo makbuzunu göndermesini ve tarihe bakmak istediğimi söyledim. Kargo makbuzu olmadığını, oturup kargomu beklememi söyledi. Ergün Bey'e durumdan mutlu olmadığımı bekletildiğimi düşündüğümü ve kargomun takip numarasını vermemesinden rahatsız olduğumu belirtince süreçte, aldığım cevap komedi idi.

- Ben size kargo numarası vermek zorunda değilim. Arayın kendiniz bulun kargo numaranızı, benim sorumluluğum değil dedi. Mantığım hala bu cümleye el vermiyor, anlayan var ise açıklasın lütfen.

Kendisinin müşteri ilişkilerinden memnun olmadığımı, bir süt kişi ile konulmak istediğimi söylediğimde

- Patron benim beni kimseye şikayet edemezsin, bir tek ben varım dedi burada dedi.

Emre motorun fiyatları düşük olabilir ama inanın bana bu muameleye değmez. Adam sattığı ve kargoladığı malın arkasında durmuyor, ben peşinden koşuyorum bide yalan söyleniyor bana. İnsan utanır şu 2 günlük süreçte.

Emre Motor - Ergün Bey

aranızda tanıyan var ise hakkımı helal etmiyorum, verdiğim para da umarım boğazların da kalır beni bu kadar uğraştırıp böyle saçma bir muameleye maruz bıraktı.

Murat Kemah
07.Ocak.2017, 12:20
Emre motorla hala iş yapan birinin olduğunu sanmıyorum burada. Köprüyü geçene kadar onların işi. :) Elimde olsa gider çinli kankalarımla sözleşmelerini iptal ettiririm. :)) Geçmiş olsun kardeşim

FouL
07.Ocak.2017, 13:25
yiğit kardeşim geçmiş olsun.. yaşadığın sıkıntıyı şikayetvar yazarsan daha etkili olacağını düşünüyorum.. saygılar..

durqrimast
07.Ocak.2017, 13:33
Kesinlikle terbiyesizlik örneği yaptıkları haraket. Ne demek ben size kargo numarası vermek zorunda değilim siz bulacaksınız?

aycanblmts
07.Ocak.2017, 15:53
Geçmiş olsun. Maalesef bunlardan çok var. Doğru yeri ve kişiyi bulmak zor.

Oğuzhan Ocak
07.Ocak.2017, 16:03
Cok geçmiş olsun bende 2017 fiyatını sormak icin aramistim 1 2 hafta once fiyat verip iyi günler dediler :)

aidikurt
07.Ocak.2017, 17:12
Yiğit kardeşim valla bu ne ilk şikayet nede sonolacak .Böyle ticaret mantığı sürece bu düzensizlik gidicek.İşin kötüsüde 7 yıldırda gidiyor bende buna hayret ediyorum. Bazen kendime sorun hata bunlarda değil bizdemi diyede bu adamlar bu zamana kadar nasıl geldi düşünmüyor değilim..

aidikurt
07.Ocak.2017, 17:13
Bu arada şikayetvarda mutlaka paylaş bu yaşadıklarını belki çeki düzen verirler kendilerine sanmam ama .

bozbirbaykus
07.Ocak.2017, 20:44
Şikayetvar da paylaşman çok iyi olur. Geçmiş olsun tekrardan

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerem Düzgün
07.Ocak.2017, 20:56
Ne kadar sikayette etsek dertte yansak sonuc degismeyecek en iyisi alisverisi kesmek olur 👍

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CELİL
07.Ocak.2017, 20:58
Arkadaşlar türkiye'ye regal raptor parça ve motor tek kanaldan giriyor orasıda emre motor malesefff :(

Emok
07.Ocak.2017, 22:58
toplu bir imza kampanyası başlatılsa, en azından Aliexpress'te bir dükkan açılsa Dadyw adı altında da oradan bireysel sipariş verebilsek. Birçok başka marka için bu tarz imkanlar var.

CELİL
08.Ocak.2017, 01:09
Alibaba da regal raptor un fabrika satış sayfası var ama sadece toptan satış yapıyor yurt dışından resmi olarak emre motordan başka kimse türkiye'ye parça ve motor sokamıyor fabrika ile distiribütörlük anlaşması var 8)

Barmen
08.Ocak.2017, 14:29
Bildiğiniz gibi Çarşamba günü Emre Motor'dan bir adet Daytona çamurluğu ve çıtası sipariş ettim. Kargonun o akşam çıkamayacağı ve Perşembe akşam saat 5'te ancak çıkabileceği telefonlara çıkan Ergün bey tarafından bana belirtildi, kabul ettim. Perşembe arayıp bu akşam çıkacak mı diye onay aldıktan sonra kargo takip numarası eline geçince bana iletmesini istedim kabul etti. Olaylar burada kopuyor,

- Perşembe günü saat 5 ile 6 arası aramalarım açılmadı, mesai saati bittiği için o gün daha aramadım.

- Cuma günü saat 1'de aradım, 20 dakikaya depoya geçeceğini o zaman takip numarasını vereceğini söyledi.
- Saat 2'de aradım, birazdan geri döneceğini söyledi.
- 3'te aradım kamyon ile mal yüklediğini yarım saate biteceğini söyledi.
- 4'te aradım 15 dakikaya kendisinin geri döneceğini söyledi.
- 6'da aradım, hala kamyon üsütünde olduğunu bitmediği söyledi. Yarım saat içerisinde geri döneceğini söyledi, tartıştık.
- 7'te aradım sesimi yükselttim, işinin bitmediğini 8'e kadar döneceğini dönmese aramamı söyledi ve telefonlarımı açmadı.

- Cumartesi yani 7.1.2017 tarihinde aradım sabah 9'da kargo takip numarasını verdi. Kontrol ettiğimde kargonun Cuma günü akşam 6'da çıktığını öğrendim. Aras kargo çağrı merkezini aradım durumu onaylattım ve kendisine geri dönüş yaptım.

Beni neden oyaladığını sorduğumda kendisi inatla kargonun perşembe çıktığını söyledi. O halde bana onların sahip olması gereken kargo makbuzunu göndermesini ve tarihe bakmak istediğimi söyledim. Kargo makbuzu olmadığını, oturup kargomu beklememi söyledi. Ergün Bey'e durumdan mutlu olmadığımı bekletildiğimi düşündüğümü ve kargomun takip numarasını vermemesinden rahatsız olduğumu belirtince süreçte, aldığım cevap komedi idi.

- Ben size kargo numarası vermek zorunda değilim. Arayın kendiniz bulun kargo numaranızı, benim sorumluluğum değil dedi. Mantığım hala bu cümleye el vermiyor, anlayan var ise açıklasın lütfen.

Kendisinin müşteri ilişkilerinden memnun olmadığımı, bir süt kişi ile konulmak istediğimi söylediğimde

- Patron benim beni kimseye şikayet edemezsin, bir tek ben varım dedi burada dedi.

Emre motorun fiyatları düşük olabilir ama inanın bana bu muameleye değmez. Adam sattığı ve kargoladığı malın arkasında durmuyor, ben peşinden koşuyorum bide yalan söyleniyor bana. İnsan utanır şu 2 günlük süreçte.

Emre Motor - Ergün Bey

aranızda tanıyan var ise hakkımı helal etmiyorum, verdiğim para da umarım boğazların da kalır beni bu kadar uğraştırıp böyle saçma bir muameleye maruz bıraktı.
Dostum kargoyla da alakalı bir durum yaşamışsın. Çünkü biz de arasla çalıştık. Adam örneğin perşembe akşam alıyordu Cuma sabah işlemi yapıp kargoluyorlardı. Kargonun keyfi uygulaması. Bu açıdan da olaya bakabilirsin. İyi pazarlar

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atay iman
08.Ocak.2017, 15:16
Ne kadar ayıp,ne kadar çirkin bi muamele.esnaf bu değil.geçmiş olsun.bencede şikayetim vara yazılıp tepki verilmeli

polo34
08.Ocak.2017, 18:29
Yahu bir gün için de artık bu kadar hiddetlenmeyin, kanser olursunuz:) gelen ürün bozuksa saydırın elbette, denk gelmiş olsa gerek aksilikler...

centaur
08.Ocak.2017, 18:56
Kargo şirketlerinin aymazlığı da pek tabii mevcut olabilir lakin Emre Motor 'un da tekelciliğini (maalesef tek olmasını ) hem fiyatlarına hem üsluplarına hem de müşterilerine bu tarz olumsuz davranışlarına yansıtarak güç sağladığı aşikar. Kısacası adamlar biz pis fakirlere(!) bunu reva görüyorlar :x

Barmen
08.Ocak.2017, 19:17
Kargo şirketlerinin aymazlığı da pek tabii mevcut olabilir lakin Emre Motor 'un da tekelciliğini (maalesef tek olmasını ) hem fiyatlarına hem üsluplarına hem de müşterilerine bu tarz olumsuz davranışlarına yansıtarak güç sağladığı aşikar. Kısacası adamlar biz pis fakirlere(!) bunu reva görüyorlar :x
Evet fiyatlar japon motorlarla aynı hatta daha pahalı. 3 liralık hortumu 30 liraya satmak ayıptan öte birşey değil. Motor fiyatları da abartı olmaya başladı. 7500 -8000 tl niz varsa 150 CC anca alabiliyorsunuz. Muadil bir Çinli 3500-5000 aralığında alınabiliyor.

durqrimast
08.Ocak.2017, 23:10
Dostum kargoyla da alakalı bir durum yaşamışsın. Çünkü biz de arasla çalıştık. Adam örneğin perşembe akşam alıyordu Cuma sabah işlemi yapıp kargoluyorlardı. Kargonun keyfi uygulaması. Bu açıdan da olaya bakabilirsin. İyi pazarlar

Hocam adam bana ben sana kargo takip numarası vermek zorunda değilim diyor, telefonları açmıyor. İletişimi koparmasa anlayacağım kargoda suç arayabilirim ama bütün bu olaylar birleşince bariz şekilde yalan ve dolan ile idare edildiğini düşünüyorum. Ne demek beni benden başkasına şikayet edemezsin, ben tekim. Böyle olay mı olur?

Barmen
09.Ocak.2017, 00:19
Hocam adam bana ben sana kargo takip numarası vermek zorunda değilim diyor, telefonları açmıyor. İletişimi koparmasa anlayacağım kargoda suç arayabilirim ama bütün bu olaylar birleşince bariz şekilde yalan ve dolan ile idare edildiğini düşünüyorum. Ne demek beni benden başkasına şikayet edemezsin, ben tekim. Böyle olay mı olur?
Haklısın malesef kurumsal olmayan firmalar hep bunu yaşatıyor. Tok satıcının hali başka olur. Hem pahalı hem de müşteriyi veli nimet görmeyen bir şirket, gibi davranmış.

durqrimast
09.Ocak.2017, 13:13
Emre motordan kurtulup bir şekilde parçaları gerekirse kendim getirmek istiyorum. Ebay - amazon'da var ama onlar da anlamsız pahalı peg spyder için misal. Anlamadım bu fiyatları böyle uçuran şey ne?

centaur
10.Ocak.2017, 04:56
Emre motordan kurtulup bir şekilde parçaları gerekirse kendim getirmek istiyorum. Ebay - amazon'da var ama onlar da anlamsız pahalı peg spyder için misal. Anlamadım bu fiyatları böyle uçuran şey ne?

Maalesef hükümet yurtdışından alışveriş kotasını 30 euroya (takriben 34 dolar ve kargo masrafı da içinde) düşürdü ve bildiğim kadarıyla resmi gazetede de yayınlandı. Yani zaten orjinal parça olup olmadığına emin olamadığın ve pahalı olan bu parçalara 30 euroyu geçerse %20 de vergi ödeyeceksin ki ülkemizde satılan fiyata yakın bir ücret cebinden çıkacak. Fiyatların artışında Çin'in son yıllardaki ekonomik atılımları ,dünyanın en kuvvetli ekonomilerinden biri oluşu da bir sebep olabilir lakin o dengesizlik yine bizden kaynaklanıyor. Zira dolar 3,70 i geçti ve durmak nedir bilmiyor. Kur değerleri sabitlenmediği,ekonomik istikrar sağlanmadığı sürece ebay işletim temelli yurtdışı sitelerinden ürün temin etmenin de bir cazibesi kalmadı.