PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Düşüşüm

TonEmre
13.Ocak.2017, 10:52
Sabah 6 da uyanıp kahve ve hazırlığımı yaptım. Herşey iyi hoş güzel yağmurluk vs tam donanım kuşanıp atladım motorumun üzerine. Geçtiğimiz gün birisi kontağı açtığı için far açık kalmış akü bitmişti. vurdurup çalıştırdım. Her neyse çıktım yola Fatihten Bahçeşehire gidiyorum. Mall of İstanbulun ordan yan yola girdim gittim ve gittim. Bir ara yol çalışması olan bi yerde ufak bir buzlanma vardı kaycamı hissedince ayaklarımı yere koydum ve kontrollü olarak buzdan uzaklaştım. Devam ettim bir araba sokaktan bir anda çıktı firen falan derken Allahtan onuda atlattım. Yılmadım devam ettim. İş yerine geldim otoparka girdim tam "boş yer oraya park ediyim" dedim ve kendimi yerde buldum. Bir, bir buçuk aylık motor tepesinde olmamın üzerine ilk düşüş maceramı yaşadım. Ucuz atlattık ama gaz pedalının yanındaki ufak kutudan yağ damlıyor hemde şıp şıp şıp baya damlıyor. Bu konuda ne yapmalıyım tecrübeleriniz doğrultusunda?

http://i.hizliresim.com/QvNaOA.jpg (http://hizliresim.com/QvNaOA)

Günün anlam ve önemi; Kar kalktı deyip yola çıkarken 2 kere düşünelim...

FurkanC.
13.Ocak.2017, 10:57
Gaz pedalı dediğin fren hidroliğiyse eğer frem merkezini dağıtmışsın geçmiş olsun dostum arka frenin tutmaz hidrolik aktığı ve basınç kalmadığı için

Oğuzhan Ocak
13.Ocak.2017, 11:08
Sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum bilenler mutlaka yardimci olucaktir... Cok gecmis olsun sana bisey olmasin gerisi halledilir.

atay iman
13.Ocak.2017, 11:14
Geçmiş olsun.fren hidroliği gibi duruyor.sıktığında daha fazla damlama yapıyorsa tez doğrulanmış olur.

acryvz
13.Ocak.2017, 11:23
Geçmiş olsun .... Tekerin daima düz bassın ...

CELİL
13.Ocak.2017, 11:25
Emre geçmiş olsun Allah korusun ucuz atlatmışsın gaz kolu yanındaki kutu ön fren hidroik kutusu içinden hidrolik akıyordur kutunun tepesinde 2 tane gömülü yıldız vidası var onlar gevşekmi değilse kaçak yapan yeri bul frenin tutmasında sorun yapar ve o sıvı degdiği yerde boyayı ve kromu bile bozar o yüzden hemen hidrolik gelen yerleri su ile yıka o zaman boya bozulmaz kolay gelsin

FouL
13.Ocak.2017, 11:40
Geçmiş olsun işallah bu son kazan olur gelen mala gelsin geçen toplantı dönüşü bende kaydım düştüm.. ekipmanlarım sağolsun.. bende bişey yok olan fren pedalıma oldu : DD tecrübe oluyor düşe kalka : D

TonEmre
13.Ocak.2017, 11:43
Emre geçmiş olsun Allah korusun ucuz atlatmışsın gaz kolu yanındaki kutu ön fren hidroik kutusu içinden hidrolik akıyordur kutunun tepesinde 2 tane gömülü yıldız vidası var onlar gevşekmi değilse kaçak yapan yeri bul frenin tutmasında sorun yapar ve o sıvı degdiği yerde boyayı ve kromu bile bozar o yüzden hemen hidrolik gelen yerleri su ile yıka o zaman boya bozulmaz kolay gelsin

Celil abi ama o siyah kutudan değil gaz pedalının yanındaki "Ateşleme, far butonlarının olduğu" kutunun altındaki 2 borudan birinden geliyor kahverengi bir sıvı. kutunun vidalarını şimdi kontrol ettim damladığı yerlere su tutup bezlede sildim.

Teşekkürler birde trafikte kayıp düşmesi vardı ucuz atlattık

CELİL
13.Ocak.2017, 11:46
Celil abi ama o siyah kutudan değil gaz pedalının yanındaki "Ateşleme, far butonlarının olduğu" kutunun altındaki 2 borudan birinden geliyor kahverengi bir sıvı. kutunun vidalarını şimdi kontrol ettim damladığı yerlere su tutup bezlede sildim.

Teşekkürler birde trafikte kayıp düşmesi vardı ucuz atlattık

Sağ kontrol kütüğünün içinde sıvı yok gaz telleri var oraya yanındaki hidrolik kutusundan geliyor olabilir veya oraya bir yerden su döküldü veya gaz telinin içine daha önce rahat çalışsın diye bir sıvı falan dökmüşlerse o da yan yatınca dışarı çıkmış olabilir :)

Enes Sarıgene
13.Ocak.2017, 11:53
Dostum geçmiş olsun en kötüsü böyle olsun.

İlker Akgül
13.Ocak.2017, 12:05
Geçmiş olsun her motorcunun başına gelir sıkıntı yapma[emoji6][emoji6]

İlker Akgul Antalya-merkez

Birkan Bozkuş
13.Ocak.2017, 12:12
Geçmiş olsun emre beterinden korusun8)

Erkan1855
13.Ocak.2017, 12:23
Çok geçmiş olsun umarım birdaha yaşamazsın

aycanblmts
13.Ocak.2017, 12:32
Geçmiş olsun.

alibaba07
13.Ocak.2017, 13:32
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasin. Motor kullanıp da dusmemek imkansızdır illaki zaman gelir dusulur.

centaur
13.Ocak.2017, 13:36
Çok geçmiş olsun dostum. Hepimizin yer ile ara ara macerası olmuştur. Sağlık anlamında sıkıntısız atlatmışsın en azından..

emreozkok
13.Ocak.2017, 13:54
Kardesim cok gecmis olsun.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bypale
13.Ocak.2017, 14:15
Başlığa nazaran son olsun kardeşim. Geçmiş olsun . 8)

spue
13.Ocak.2017, 14:27
Emre,
Çok geçmiş olsun. nazar

Bombacı
13.Ocak.2017, 14:33
Gecmiş olsun bidaha düşmemen dilegiyle

WOLF
13.Ocak.2017, 15:13
çok geçmiş olsun. allah beterinden saklasın. fotoğrafta gördüğüm kadarıyla fren hidroliği gibi duruyor. fren hidrolik borusuda oradan geçiyor.

meeykaa
13.Ocak.2017, 20:10
Geçmiş olsun kardeşim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

burock
13.Ocak.2017, 22:16
çok geçmiş olsun kardeşim. başkanında dediği gibi fren hidrolik kutusu çatlamış olsa gerek. acilen tamir ettirmen de fayda var.

nedemek
13.Ocak.2017, 22:16
dostum geçmiş olsun, bana da fren hidroliği gibi geldi sıvının rengi, ön frene basınca sızıntı artıyor mu bir ona bak istersen varsa bir kaçak basınç iyince artacaktır. ve tabiki en iyisi sen yavaş yavaş dikkatli bir şekilde (ön fren tutmama ihtimaline karşı) ustaya götür makinayı

Ömer
13.Ocak.2017, 23:20
Emre geçmiş olsun

Agahgezgin
13.Ocak.2017, 23:30
Gecmiş olsun dostum

Kerem Düzgün
14.Ocak.2017, 00:07
Gecmis olsun kardesim sana birsey olmasin maddi herseyin yeri duzelir 👍

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TonEmre
14.Ocak.2017, 16:18
Herkese teşekkür ederim. Firen Hidtoliğidir diye düşünüp ilk başta gidip hidrolik aldım. Kutuyu açtım daha ful doluydu açmışken yeniliyim dedim. Bugün de sabah Mall of İstanbuldan 1-2 km sonra motor arza verdi ve stop etti. Uzun bi süre bekledim ama çalışmadı tabana kuvvet deyip motoru boşa alıp motorcuya kadar yittirdim. Yolda kaldığım için kotorcu kimdir nedir ne değildir bilmiyorum ama adam şu kelimeyi kullandı "Ben sana motoru servise götürcek kadar çalışır halde vericem ama ağır bir sorunu varsa elimi sürmeden direk servise götürcek araç bulman gerekir" dedi. Bana gayet açık sözlü geldi gibi...

MErtugrulK
14.Ocak.2017, 16:46
Büyük geçmiş olsun. 1 yılı aşkın süredir şortla motor sürüp, blokta bacak yakma; ani çıkan davarlar yüzünden ani fren ve denge kaybı gibi sorunları ben de yaşadım. Şükür kaskım daha sürüş esnasında yere değmedi. Umarım tekrarlanmaz, biraz daha mesafeli ve konsantre kullanmakta fayda var. Aklında başka şeyler varsa, hele ki İstanbul'dayken, kat be kat dikkatli olmak gerek. Duygularımıza sahip ama duyguları olmayan mekanik bir alet motorsiklet, umarım seni düşünür duygusuzluk etmez ve üzmez.
Arızalar için de şimdiden geçmiş olsun.

Aybars
14.Ocak.2017, 21:28
Geçmiş olsun kardeşim aman dikkat allah korumuş maddi zararı takma kafana canından önemli olamaz ayrıca furkan arkadasımıza katılıyorum... 8)

UgurPks
16.Ocak.2017, 09:01
Cok gecmis olsun kaza bela vermesin allah :)

Rider07
16.Ocak.2017, 11:21
Geçmiş olsun sana bisi olmasın 👍🏻

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

turkalaturka
27.Şubat.2017, 11:11
Çok geçmiş olsun bence özellikle yeni motor kullanan arkadaşlar orijinal lastikleriyle kullanmalılar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi