PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izmir karşıyaka servis rezaleti

boydag
14.Ocak.2017, 18:08
Merhabalar öncelikle elimde regal raptor dd 150 e-2 modeli vardı yaklaşık 1 bucuk ay önce yolda giderken alt blok patladı nolduğunu anlamayıldan sağa çektim çekiciyle evime kadar getirdim motoru çalışmıycak vaziyetteydi ertesi gün garantiyi aradım gelip aldılar ruhsat anahtar ne varsa aldılar motoru verdikten sonra her hafta arayıp sordum fakat sürekli bana yılbaşı sayımı veya motor blogu üstündeki seri no kolay çıkmıyor diye mazeret gösterdiler gün itibariyle 1 bucuk ayı geçti ne ben sesimi yükselttim veya küfürlü konuşma yaptım nede onlar fakat 1 bucuk ay boyunca o motora dokunulmadığı için dayanamadım ve avukatla görüstüm bana gerekli evrakları söyledi ben arayıp istediğim zaman motorunu al başka yerde yaptır dendi istanbuldaki servislede görüstüm hiçbir ilerleme yok ve her seferinde bu olayın benim yüzümden olduğunu garantiyle alakası olmadığını söylüyor

motorun garantisi hala devam ediyor
model 2015
km 4800
bütün bakımlar tamam servisinde yapıldı

sizden tek ricam neler yapabilirim bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var yoksa ciddi anlamda öğrenci olmama rağmen hukuki süreç başlatacam ve bu da beni cok fazla zorliyacak

gabriel cash
14.Ocak.2017, 19:31
Kardeşim geçmiş olsun. Ancak tanışma başlığında kendini tanıtırsan seviniriz.

http://www.raptorriders.com.tr/forums/forumdisplay.php?27-Tan%FD%FEma

Bir servisçi olarak sorununa gelirsek;

Öncelikle bu tip davalarla karşılaştım daha önce de. Dava açarken elindeki en önemli belge onarım emridir. Yani aracı servise bıraktığında şikayetlerinin yazılı olduğu, arkasında hem müşterinin hem de servisin yasal sorumluluklarının yazılı olduğu, hem müşteri hem de servis yetkilisi tarafından imzalanmış olan belge. Eğer ki bu belge elinde yoksa dava açmayı unut diyebilirim, zira senin davanı kazanmayı sağlayacak en önemli belge yok demektir. İş şahitlere falan döner bu defa, o da sıkıntılı iş.

Şayet elinde her şeyin usulüne uygun olduğu onarım emri varsa, servise bıraktığın tarihi, şikayetleri o belgeyle ispatlayabiliyorsan dava açabilirsin. Yalnız açmadan önce arkasında yazan servis müşteri sorumluluklarını bir oku derim. Zira zaman zaman firmalar oraya kendilerini sıkıntıya sokmayacak farklı şeyler yazabiliyorlar.

Yasa gereği garanti kapsamında olsun ya da olmasın yedek parça temini en geç 20 gün içinde yapılmak zorundadır. Aksi bir durumda servisten daha çok ithalatçı firmaya dava açılabilir, zira yedek parça temini şayet servisin elinde yoksa ithalatçı firma tarafından yapılmaktadır.

Kullanıcı hatası kısmına gelirsek; bu durumda da mahkeme bilirkişi atayacaktır, onun vereceği rapor doğrultusunda karar verilecektir. Tüm bunların sana nasıl bir maddi geri dönüşü olacağı konusunda tam bilgi sahibi değilim, yanlış yönlendirmek istemem.

Ve benim naçizane fikrime gelecek olursak; dava açmadan önce uzlaşmaya çalış derim. Çünkü hukuki süreç boyunca hem maddi hem de manevi olarak yıpranırsın. Tabi bu cümlemden "sus kenara çekil, onlar ne derse onu yap" anlamı çıkmasın. Servisler genelde garanti prosedürleriyle uğraşmak yerine ilk olarak fatura tutarını müşteriden tahsil etmek ister, ancak müşteri sesini yükseltirse garanti prosedürlerini mecburen başlatır. Servisçi olmama rağmen daha geçen garanti bakımından yeni çıkan şirket aracımız 10 km. gitmeden motoru yaktı. Servis de bizi tanımadığı için kullanıcı hatası dedi. En nihayetinde kendimizi tanıtıp sesimizi yükseltince de hem her şeyi (yaklaşık 15.000 tl) garanti kapsamından yaptılar, hem de özür dilemekten perişan oldular. Hakkın olanı sesini yükselterek almaya çalış, dava en son yol olsun.

Ve eğer ki dava açmakta niyetliysen kulaktan dolma eksik bilgilerle hareket etmekten ziyade eğer ki varsa bu konuda uzman bir avukata danış. (Danışmanlık ücreti isterler haberin olsun)

Tekrar geçmiş olsun.

Ufuk_
15.Ocak.2017, 16:50
Öncelikle gecmiş olsun motoru motoshoptan sıfır aldın sanırım garantiden çıkmasın diye bakımlarını orda yapmışsın ama tahmin ettiğim gibi motorda ne sorun olursa olsun kullanıcı hatası diyip sucu sana atmışlar hukuki süreç son çare olmalı maddiyattan ziyade cok uzun sürer diye tahmin ediyorum. Bence servisle tekrar konuşup anlaşmaya çalışmalısın.

karakalem
15.Ocak.2017, 16:55
Karsiyaka servisi hakkinda bende pek olumlu seyler duymadim ne yazik ki, cok gecmis olsun, bir bucuk ay motorsuz kalmak dahada sinirlendirmis olsa gerek seni. Yasal olarak neler yapabilirsin bilmiyorum ama, goztepe balcova taraflarinda Regal servisi vardi, onunla bi gorusmeni tavsiye ederim

Oğuzhan Ocak
15.Ocak.2017, 16:59
Kardeşim öncelikle merhaba kural gereği kendini tanışma başlığında tanıtabilirsen sana daha iyi yardımcı olabiliriz...

FurkanC.
15.Ocak.2017, 17:21
Dostum öncelikle aramıza hoşgeldin ve geçmiş olsun. Öncelikle forumumuzun belli yazılı kuralları var : http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?6573-RR-Forum-Kurallar%FD burada hepsi yazılıdır hem forumumuza yeni üye olanlar hemde üyelerin ''eksik'' bilgilerle hareket etmemesi açısından bunları okumasını tavsiye ederim. Konuna gelicek olursak çok talihsiz bir durum yaşamışsın servisler hakkında yaşanan olumsuzlukları duyduk bir kaç defa izmirde ayrıca bir yetkili servis daha var iletişim bilgilerini paylaşıcam orası ilede görüşmeni tavsiye ederim eğer oradan da bir sonuç alamazsan hukuki boyutla hakkını araman daha sağlıklı olur tabi ama ne kadar sürede nasıl bir sonuç alırsın bilemiyorum ve bu süreç seni hem maddi hem manevi olarak yıpratır ve uzun süre motorsuz kalmak durumunda kalırsın. Bence bir bu servislede görüş duruma göre avukatınlada görüş ardından bir düşünüp taşınalım neler yapabiliriz diye biz de İzmir ekibi olarak elimizden gelen yardımı yaparız. Forumumuz klasik forum sitelerinden öte aile ortamı olduğu için herkes birbirini mümkün olduğunca tanımak ister kendini ayrıca uygun bir başlıkta tanıtırsanda memnun oluruz. Ayrıca her çarşamba günleri izmir olarak buluşuyoruz buluşmalarımızada beklerim iyi günler.
MOTORCU SERKAN -SERKAN PENBE - (TEKNIK SERVIS)

FEVZI CAKMAK MAH DEMİRCI EFE SK C BALCOVA IZMIR

TEL ( 0232 278 70 26)-( 0536 931 61 72 )

AMZ35
15.Ocak.2017, 17:28
Kardeşim motorcu Serkan pembe benim evime çok yakın. Gitmeye karar verirsen bana forum üzerinden bi mesaj çek yardımcı olayım sana

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burock
15.Ocak.2017, 18:35
Kardeşim büyük geçmiş olsun sana kolaylıklar dilerim. Hukuki süreç mı yoksa başka bir servis mı ona sen karar vereceksin. Bu arada kendini tanıtan bir mesaj yazarsan tüm RR AİLESİ sana yardım edecektir .

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Ateşler
15.Ocak.2017, 21:09
Geçmiş olsun kardeşim karşıyaka regal servisi hakkında daha öncedende hiç iyi şeyler duymamıştım zaten gidilecek en son yerlerden biri hatta hiç gitmemek gerekir çünki böyle kişiler adamın başını belaya sokmaktan başka işe yaramaz Furkan kardeşimin dediği gibi (motorcu serkan) önereceğim servistir çok dürüst temiz efendi bir esnaftır önce serkanı aramanı derdini anlatmanı tavsiye ederim hertürlü yardımcı olacaktır sana tekrar geçmiş olsun

Bombacı
15.Ocak.2017, 22:02
Gecmis olsun umarim sorunun bir an once hallolur

UgurPks
16.Ocak.2017, 08:52
Gecmis olsun kardesim inşallah cozum bulunur

boydag
21.Ocak.2017, 13:12
arkadaşlar öncelikle bütün cevaplar için çok teşekkür ederim malasef ilerleme yok hukuki sürec dediğiniz gibi biraz zorluyor beni motorcu serkanı düşünebilirim eğer dediğiniz kadar iyi ise ne yaptıysam ilerlemıyor arkadaşlar istanbulu arıyorum elimde savcılık dilekcesi var diyorum takmıyorlar bile abi kafayı yicem nasıl bu kadar umursamaz olabiliyorlar yani en kötü servis bile olsa yani 2 ay boyunca tabiri caizse bi civi bile çakılırdı ama malesef yok işte

Arkadaşlar dediğiniz serkan eğer iyi ise bana ulaşabileceğim bi numarasını falan yolliyabilirmisiniz memlekete döndüm bi süre ama belki burdan motoru oraya aldırabilirsem işler en azından biraz ilerliyebilir

boydag
21.Ocak.2017, 13:36
dostum merhaba serkan numarası falan varmı

ob1kanobi
21.Ocak.2017, 14:04
dostum merhaba serkan numarası falan varmı

Aşağıda Furkan kardeşimiz ayrıntılı bilgileri vermiş. En alta da istediğin telefon numarasını yazmış.