PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilit İçin Yardım

Oğuzhan Ocak
16.Ocak.2017, 17:53
Herkese merhaba beni artık herkes taniyo zaten herkesin kafasını şişirdim yeterince ama yine benn ve yine bir soru :) :) Bilindiği üzere motorumu aldım kilit alma asamasindayim suan icin kilit olarak kaliteli bir disk kilidiyle zincir dusunuyorum abusun 7000rs1 modeli ve masterlock zincir düşünüyorum ikisini ne kadar iyi olur bilemiyorum ikisini de abus al diyecek olana cevabım o kadar param yok malesef abusun bu modeli 360 derece sensoru falan var ama masterlock zincire ne kadar guvenilir bilemedim ikisi toplam 800 tl civari yapıyor evimde kapalı garajim var okulda disarda kalicak ve yurttada guvenligin önünde kalicak ama her zaman güvenlik durmuyor yani 7 24 yok gibi diyebilirim sizce bu iki kilit isimi gorur mu yada onerileriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim herkese...

alibaba07
16.Ocak.2017, 20:32
Ben onguard pitbull kullanıyorum, sadece görüntüsü bile caydırıcı. Ancak dezavantaji var o da çok ağır yaklaşık 9 kilo, motosiklet ile taşımak sorun biraz.

Oğuzhan Ocak
16.Ocak.2017, 21:04
Ben onguard pitbull kullanıyorum, sadece görüntüsü bile caydırıcı. Ancak dezavantaji var o da çok ağır yaklaşık 9 kilo, motosiklet ile taşımak sorun biraz. harbiden ağırmış :) :)

centaur
17.Ocak.2017, 06:59
Bunu konuşmuştuk Oğuzhan :) Hırsıza kilit dayanmaz .. Adamlar kamyonetlerle geziyorlar , 5-6 kişi tutup hop atıveriyorlar kasaya tamam. Önce Allah'a emanet et. Sonra bu kadar pahalı olmayan 2-3 kilit al. 100 lira civarına alarmlı disk kilidi, yine 100 lira civarına debriyaj kilidi ve 150 lira civarına da masterlock un zincir kilidinden al bence.. Kilit sadece caydırıcılık vasfını arttırıyor ve kanaatimce görsel anlamda fazla olması bu konuda daha önemli.. Abi yok ben iki bin vereyim diyorsan abus un hem disk hem de zincir kilidini al ,seçim sana kalmış :)

Oğuzhan Ocak
18.Ocak.2017, 00:35
Bunu konuşmuştuk Oğuzhan :) Hırsıza kilit dayanmaz .. Adamlar kamyonetlerle geziyorlar , 5-6 kişi tutup hop atıveriyorlar kasaya tamam. Önce Allah'a emanet et. Sonra bu kadar pahalı olmayan 2-3 kilit al. 100 lira civarına alarmlı disk kilidi, yine 100 lira civarına debriyaj kilidi ve 150 lira civarına da masterlock un zincir kilidinden al bence.. Kilit sadece caydırıcılık vasfını arttırıyor ve kanaatimce görsel anlamda fazla olması bu konuda daha önemli.. Abi yok ben iki bin vereyim diyorsan abus un hem disk hem de zincir kilidini al ,seçim sana kalmış :)

Abi disk icin hangisini alayimki markalara bakiyorum kimisinin ustune yapislan bisey dokup susturuyolarmis kimini kesiyolarmis ben ordaki markadan korkarlar diye düşünmüştüm hala düşünüyorum ne yapsam diye tercihlerimden biride fazla kilit alip goz yaniltmasi diger zaten yazdığım gibi ben hirsiz olsam hangisinden etkilenirdim diye düşünüyorum kendimi o duruma sokamadim dusunemedim bir türlü karae veremedim :) :)

centaur
18.Ocak.2017, 07:31
Abi disk icin hangisini alayimki markalara bakiyorum kimisinin ustune yapislan bisey dokup susturuyolarmis kimini kesiyolarmis ben ordaki markadan korkarlar diye düşünmüştüm hala düşünüyorum ne yapsam diye tercihlerimden biride fazla kilit alip goz yaniltmasi diger zaten yazdığım gibi ben hirsiz olsam hangisinden etkilenirdim diye düşünüyorum kendimi o duruma sokamadim dusunemedim bir türlü karae veremedim :) :)

Dediğim gibi adamım, tercih senin..

alibaba07
18.Ocak.2017, 13:19
Şu 100-160 liralık alarmli disk kilitlerini sakız ile susturuyorlar, keski ile kırıyorlar kolayca guvenmemek lazım

HelmettolgA
18.Ocak.2017, 13:35
Benim fikrim o kadar pahali urunlere gerek yok zaten patlatiyorlar.bi disk kilit bi zincir bide sesi yuksek bir motosiklet alarmi.Saygilar

kamil
22.Ocak.2017, 13:22
Herkese merhaba beni artık herkes taniyo zaten herkesin kafasını şişirdim yeterince ama yine benn ve yine bir soru :) :) Bilindiği üzere motorumu aldım kilit alma asamasindayim suan icin kilit olarak kaliteli bir disk kilidiyle zincir dusunuyorum abusun 7000rs1 modeli ve masterlock zincir düşünüyorum ikisini ne kadar iyi olur bilemiyorum ikisini de abus al diyecek olana cevabım o kadar param yok malesef abusun bu modeli 360 derece sensoru falan var ama masterlock zincire ne kadar guvenilir bilemedim ikisi toplam 800 tl civari yapıyor evimde kapalı garajim var okulda disarda kalicak ve yurttada guvenligin önünde kalicak ama her zaman güvenlik durmuyor yani 7 24 yok gibi diyebilirim sizce bu iki kilit isimi gorur mu yada onerileriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim herkese...
Kardesım benım motorum varken motoru sagdan soldan dar bı alana bırakıyodum dıreksıyon kılıdını kırmadan cıkmaması ıcın sonra demır korkuluga zıncırle bagladım kendı alarmıda vardı bızım burda hırsızlar var bılıyorum napsam dıye dusundum cnku gencler mahalleden ayrılmaz oldular en son guvenlıkten kelepce aldım ve extra kelepce ile bagladım hem makas kesmıyo hemde acaba polısmııdr dıye yaklasmıyolar bence en guzelı alarm ve kelepce

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan Ocak
23.Ocak.2017, 02:11
Kardesım benım motorum varken motoru sagdan soldan dar bı alana bırakıyodum dıreksıyon kılıdını kırmadan cıkmaması ıcın sonra demır korkuluga zıncırle bagladım kendı alarmıda vardı bızım burda hırsızlar var bılıyorum napsam dıye dusundum cnku gencler mahalleden ayrılmaz oldular en son guvenlıkten kelepce aldım ve extra kelepce ile bagladım hem makas kesmıyo hemde acaba polısmııdr dıye yaklasmıyolar bence en guzelı alarm ve kelepce

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kelepçe mantıklı aslında bulması da zor değil de sıkıntı tel tokayla biraz uğraşınca açılıyor diye biliyorum ama fikir çoğu kişiyi caydırıcı olabilir mantıklı :)

kamil
23.Ocak.2017, 02:24
Kelepçe mantıklı aslında bulması da zor değil de sıkıntı tel tokayla biraz uğraşınca açılıyor diye biliyorum ama fikir çoğu kişiyi caydırıcı olabilir mantıklı :)
Acılması kolay ama caydırıcı

özgürlük herşeyindir

raptor350
23.Ocak.2017, 10:20
kardeşim en mantıklısı gps cihazı. hiç kilitl falan ugrasma benden sana soylemesi. 400-500tl ye kıy gps taktır.Motorun için değer bence.Birtane de zincir alsan yeterli.

Oğuzhan Ocak
25.Ocak.2017, 19:05
kardeşim en mantıklısı gps cihazı. hiç kilitl falan ugrasma benden sana soylemesi. 400-500tl ye kıy gps taktır.Motorun için değer bence.Birtane de zincir alsan yeterli. öyle de öğrencilik hali işte insan hepsine güç yetiremiyor şimdi bi disk kilidi aldım 360 derece sensörlü falan birde kelepçe aldım caydırıcı olur diye ama gps aklımda onuda halledicem mutlaka

Akcollu
28.Haziran.2018, 00:22
Gps i düşündüm ben. Motor çalan sanırım parçalamak için çalıyor. Alıp kullanacağından değil. Biz motorun gittiğini fark edene kadar parçalarken gps i yok eder.
2 tane alarmlı disk kilidi almayı düşünüyorum.
https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/alarmli-disk-kilidi-yuksek-ses-celik-govde-P260031596

1 adet de zincir kilit.
https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/turtle-moto-zincir-kilit-10x10mm-x-2m-P141791094

Kamera olan yerlerde minibüs, kamyonetle gelir kaldırırlar mı bilmiyorum. Genelde avm yada cafe önü bırakırım. İşteyken sıkıntı yok içeri alıyorum. Evdeyken garaj duvarla çevrili kumandalı ama disk kilitlerini takıp ağaca bağlarım diye düşünüyorum. Yalnız kelepçe çok iyi fikirmiş. Bende bir tane ediniyim. Aksesuar olarak dursun. Polis sanıp dokunmazlar.
İnşallah bişey olmaz kimsenin motoruna.