PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nereye gidersiniz?

moonchild
30.Ağustos.2007, 13:01
Canınız sıkkın. Bir haber aldınız mesela, telefon sinsi sinsi çaldı kafanızı bozan bir haber verdi... Ev bastı diyelim ki! Duramıyosunuz, sığamıyosunuz eve... Ya da ne biliyim sevgilinizle, karınızla, kocanızla, annenizle, babanızla, kayınçoyla, bacanakla, eltiyle, vs... kavga ettiniz!!! İşleriniz kötü gidiyor, toparlayamıyorsunuz. Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, sırdaşlarınızla konuştunuz ama sizi mutlu etmeye çalışmalarından da bıktınız, yetinemiyorsunuz... Kendinizi dinlemek, iç sesinizle baş başa kalmak istiyorsunuz. Yalnız kalmak istiyosunuz işte yahu!! Kimsecikler gelip bulamasın sizi öyle bi yer olsun ki!! Gece kalmaya ihtiyacınız yok, ev ahalisinin aklını almak istemiyosunuz. Ama vurup kapıyı gideceksiniz, elinizde kaskınız, sırtınızda montunuz-korumalarınız falan filan... Tama bu ruh halinde gaz açmamak gerekiyor kabul ediyorum ama insanız ya, oldu da yaptınız...

NEREYE GİDERSİNİZ?

inci
30.Ağustos.2007, 13:04
hani senle konuşmuştuk ,hatta yapalım bir gün dediydik...sahile gidip yüzümü rüzgara verip saatlerce suya bakma isterdim ....

moonchild
30.Ağustos.2007, 13:08
hani senle konuşmuştuk ,hatta yapalım bir gün dediydik...sahile gidip yüzümü rüzgara verip saatlerce suya bakma isterdim ....

Bu cevabı ve sahibini tahmin etmiştim... :) Eeeeee başka kimler, nerelere gider??

carvalho
30.Ağustos.2007, 13:14
Ben derim ki Moon'um vur motoru Ağva yollarına. Şile Ağva arasında en az 10 kere dur, doğayı teneffüs et, sonra fenerin ordaki çay bahçesinde çayını yudumla.. Dönüşü de kandıra, Kerpe üzerinden yap. acaip iyi geliyo.

Yani pardon ben olsaydım öyle yapardım :P :P

ozzymania
30.Ağustos.2007, 13:16
Hadi ama çabuk karar verin.Yola çıkıcam :P

moonchild
30.Ağustos.2007, 13:18
Ok Carvalçuk'um ben seni anladım, sen beni anladın... Ne güzel anlaştık!! :D :D

Ozzy fikir çalmak yasak!! Burada adı geçen herhangi bir mekanda sana rastlarsam arıza çıkarırım bak :P

ozzymania
30.Ağustos.2007, 13:21
bende sana çay ısmarlarım :)

moonchild
30.Ağustos.2007, 13:21
bende sana çay ısmarlarım :)

Ok anlaştık.. Ama çaydan sonra köşelerimize çekilicez... Yalnız kalmak için gidiyoz olm, geyiğe sararsak olmaz!!

Deli çerkes
30.Ağustos.2007, 13:39
Ben olsaydım herhalde sakinleşmek için sahilden kızkulesini seyretmeye giderdim. bilen bilir o bölge cıvıl cıvıldır. oradanda boğaz köprüsü ayaklarına giderdim bir bank bulur otururdum.bitirene kadar da bir termos çay içerdim

xerline
30.Ağustos.2007, 13:57
Hersey o kadar kotuyse sadece oturmak, sesizlik yetmez insana kalbi yerinden çıkacakmış gibi olur. O yüzden biraz bağır, cagır hatta o da yetmedi. Saatlerce yürü, cok yürü, ayakların acısın yorgunluktan bitkin hale gel. Şimdi oldu. 8) Eve gidip uyuyabilirsin. Çünkü yarın güneş senin için dogacak, gün senin için başlayacak.

sancezz
30.Ağustos.2007, 14:02
nere gıdım yola gıderım denız kıyısı olan(ıstanbul-tekırdag)ıyı sarar :mrgreen:

moonchild
30.Ağustos.2007, 14:04
Hersey o kadar kotuyse sadece oturmak, sesizlik yetmez insana kalbi yerinden çıkacakmış gibi olur. O yüzden biraz bağır, cagır hatta o da yetmedi. Saatlerce yürü, cok yürü, ayakların acısın yorgunluktan bitkin hale gel. Şimdi oldu. 8) Eve gidip uyuyabilirsin. Çünkü yarın güneş senin için dogacak, gün senin için başlayacak.

Yok ya herşey o kadar kötü değil... Ben sadece bu durumlardan birinde nereye gidersiniz diye sormak istemiştim! Depresyonda falan değilim arkadaşlar, endişeye gerek yok :D

BULL
30.Ağustos.2007, 14:46
bence o kadar uzaklara gitmeye gerek yok
tek başına ve günübirlik bir gezi için
şöyle üsküdardan beykoza doğru
Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Kanlıca, A.Hisarı, Paşabahçe, Beykoz'da oturup birer çay içsen şöyle boğaza karşı
ne gam kalır ne kasvet...

ozzymania
30.Ağustos.2007, 15:01
istinyeden ilerisini merak ediyordum hep.karadenize doğru şöyle güzel bir sürüş yapılabilir.

xerline
30.Ağustos.2007, 15:05

Yok ya herşey o kadar kötü değil... Ben sadece bu durumlardan birinde nereye gidersiniz diye sormak istemiştim! Depresyonda falan değilim arkadaşlar, endişeye gerek yok :D
:mrgreen: O zaman sahil kenarı, gülhane, müzeler dinlendirir beni, hava sıcaksa yerebatan sarnıcı özellikle tavsiye olur yada nezihbir ortamda söyle güzel bir sade kahve yanında soda keyif verir insana, gazate yumagını da aldın mı yanına oradanda sahile martıları dinlemeye. :cheesy:

moonchild
30.Ağustos.2007, 15:12
Herkes deniz kenarına gidiyo, ne güzel!! :) Xerline müzeyi es geçebilirim ama Yerebatan dedin çok parlak bi fikir oldu gerçekten!! Ama orası da çok şehir içi... Biraz yoldaki yalnızlık da olsun istiyorum galiba.. Şehir trafiğiyle boğuşmadan yani ;)

xerline
30.Ağustos.2007, 15:20
Valla ne diyeyim haklısın trafikte üzer adamı ama orasıda ayrı bir keyf. O zaman kardeşim floryada Atatürk deniz köşkü var bana hep huzur verir dışardan baktıgımda içine girincede tuylerim diken diken olur. Manevi kızı Ülkü hanımın da odasının da bulundugu bu köşk... :oops: neyse hepsini anlatmayayım. Gezmeyede birseyler kalsın.
Dün oradaydık cok güzel bir yer. Fotoları görünce gözünüzün önünde ATA canlanıyor bir an. Tavsiye olunur bilgilerinize.

moonchild
30.Ağustos.2007, 15:22
Valla üstüne gidelim bu başlığın... Güzel yerler çıkacak gibi! :)

xerline
30.Ağustos.2007, 15:40
oncelikle Atatürk deniz köşkü giriş tam 2 ogr. 1 ytl

Eee o zaman özel formulu acıklıyorum İstanbul a her gelişimde yaptıgım Tur demek isteyenler tur diye bilir.
Not: hiç gidilmemişse 2 gune yaymanız tavsiye olur.
Gülhaneyle baslıyoruz.(mümkünse sessiz sakin zamanları seçilir çınar agaçlarının sohbetine kulak verlir). Buradan arkeoloji müzesinde mumyalarla piramitler hakkında fikir telakkisinde bulunulur. daha sonrasında Tokapı sarayına geçilir ki gün bitti zaten. Sultanahmet camiinin o eşsiz huzur veren ortamında biraz dinlendikten sonra tam karşı yolda İstanbul kültür sanat müzesi gezilir ki yakın tarihlerde getirir bu müze bizi aslında sonrasında yerebatan sarnıcı gunun yorgunlugunu alır. nem oaranıylada ciğerlerinize faydalıdır. Ayrıntılar sizlerde saklı... herkes bir baska görür. Bu arada her gidişimde sinirimi zıplatan bitmeyen tadilatıyla Ayasofya da tum cazibesiyle sizi beklemekte. Eger 2 gune yaydıysanız Aya iriniye de uğramalısınız bence.

moonchild
30.Ağustos.2007, 16:03
Güzel rota Xerline.. Ama benim bu başlığı açarken aradığım şey daha farklıydı.. Tabi farklı mekanlar insanların iç yolculuklarında aynı hedefi gösterebilir bunu biliyorum... Benim ilk mesajımda bahsettiğim koşullarda gideceğim yer muhtemelen Anadolu Kavağı olacaktır. Oraya en son gittiğimde köyün girişinde askeri kontrol noktası vardı, sanırım hala öyledir. Dedemin ailesinden kalma, sit alanı olduğu için bir çivi bile çakılamayan, bahçesinde top bataryası olan yıkılmak üzere bir eve var o köyün içinde. O bataryanın üzerine oturup saatlerce boğazı izeleyebilirim sanırım... Yalnız başıma, askerler müsaade ettiği müddetçe...

xerline
30.Ağustos.2007, 16:28
ANLADIGIM KADARIYLA SEN YANLIZ KALMAK, SESİZLİK İSTİYORSUN. ANADOLU KAVAGINA 1 KEZ GİTMİŞTİM COK HOS BİRYER ASLINDA.
KAFAMI BOSALMAK İSTEDİĞİMDE GENELDE BÖYLE MÜZE FALAN GEZERİM, O ANDAN CIKIP BASKA BİR DUNYAYA GİTMEK GİBİ GELİR. ONUN İÇİN PAYLAŞMIŞTIM.
ÇAMLICADA SENİN SOYLEDİĞİN TARZDA BİRAZ DOYURUCU OLABİLİR. AMA YANLIZ VE SESİZLİK KISMI DEĞİŞKEN SANIYORUM.

moonchild
30.Ağustos.2007, 16:32
ANLADIGIM KADARIYLA SEN YANLIZ KALMAK, SESİZLİK İSTİYORSUN. ANADOLU KAVAGINA 1 KEZ GİTMİŞTİM COK HOS BİRYER ASLINDA.
KAFAMI BOSALMAK İSTEDİĞİMDE GENELDE BÖYLE MÜZE FALAN GEZERİM, O ANDAN CIKIP BASKA BİR DUNYAYA GİTMEK GİBİ GELİR. ONUN İÇİN PAYLAŞMIŞTIM.
ÇAMLICADA SENİN SOYLEDİĞİN TARZDA BİRAZ DOYURUCU OLABİLİR. AMA YANLIZ VE SESİZLİK KISMI DEĞİŞKEN SANIYORUM.

yok yok ben anladım seni.. dedim ya benzer durumlarda herkes farklı davranır! çamlıcada bi buluşma yapalım dedik kalabalıktan birbirimizi kaybettik yaaaa, gidilmez!! :)

xerline
30.Ağustos.2007, 16:51
KONUYU DAGITMAK İSTEMEM AMA HAFTALIK BULUŞMALAR ÇARSAMBA OLUYOR DİYE İZİN GUNUMU CARSAMBAYA ALDIM BİR BAKTIM PERSEMBE OLMAYA BASLADI C.TESİ PAZARDA İZNİM YOK! TANISMAK MÜMKÜN OLMAYACAK BOYLE GİDERSE NERDEN NEREYE BAK KONUYU NERELERE GETİRDİM :oops: BURDAN ZAFER BAYRAMINADA BAGLARDIM AMA ONUN TOPİĞİ BAŞKA :P

NEYSE KONUYA DÖNERSEK: BENDE SENİ ANLADIM DOSTUM HERKES FARKLI DAVRANIYOR OYLE BİR DURUMLA KARSILASTIGINDA.

infinitedreams
30.Ağustos.2007, 16:54
Taksim'de eskiden beri gittiğim bir sokak var. Kafeleri, barları geçince tam köşede, yıkık-dökük bir bina. Onun dibine otururum... sırtımı da duvara yaslar saatlerce müzik dinlerim. Belki yüz kişi geçer önümden. Biraz ilerde yerde yatan bir sarhoş, daha da ilerde sevişen çiftler. Bazen biri gelir elinde içecek bir şeyle... çöker yanıma. Genelde konuşmazlar. Bazen ateş istedikleri olur yalnızca. Uzattığım ayaklarıma kazara basana da denk geldiğim oldu. Ne güzel ki dönüp bir "kusura bakma" bile demezler. Çünkü o sokağın adamları oradaki birini rahatsız eden şeyin üstüne basmak değil, onu farketmek olduğunu bilirler. Çok değil, 20 metre ötende parlak bluzlu kızlar, jöleli adamlar vardır ama görmezsin. Onlar seni görür arada... ama oraya atılmış bir çöp torbası sanarlar seni. Umursamazsın.
Bazen bunalıp da hayata bir mola vermek istediğimde oraya giderim işte ben. Gürültünün içinde kaybolurum... ve hemencecik kendim olurum.

moonchild
30.Ağustos.2007, 18:02
Taksim'de eskiden beri gittiğim bir sokak var. Kafeleri, barları geçince tam köşede, yıkık-dökük bir bina. Onun dibine otururum... sırtımı da duvara yaslar saatlerce müzik dinlerim. Belki yüz kişi geçer önümden. Biraz ilerde yerde yatan bir sarhoş, daha da ilerde sevişen çiftler. Bazen biri gelir elinde içecek bir şeyle... çöker yanıma. Genelde konuşmazlar. Bazen ateş istedikleri olur yalnızca. Uzattığım ayaklarıma kazara basana da denk geldiğim oldu. Ne güzel ki dönüp bir "kusura bakma" bile demezler. Çünkü o sokağın adamları oradaki birini rahatsız eden şeyin üstüne basmak değil, onu farketmek olduğunu bilirler. Çok değil, 20 metre ötende parlak bluzlu kızlar, jöleli adamlar vardır ama görmezsin. Onlar seni görür arada... ama oraya atılmış bir çöp torbası sanarlar seni. Umursamazsın.
Bazen bunalıp da hayata bir mola vermek istediğimde oraya giderim işte ben. Gürültünün içinde kaybolurum... ve hemencecik kendim olurum.

İşte İstanbul'un bir başka güzel tarafı... İlla deniz kenarında yalnız kalınacak değil ya! Bu anlattıkların süpermiş Infinite!!

yeaks
30.Ağustos.2007, 18:08
sahile çekerim motoru denizi izlerim dalgaların sesini dinlerim beni ferahlatan rahatlaran bişiy var sahillerde hep......

ness
30.Ağustos.2007, 18:08
Ben Avcılarda oturuyorum 2 dk.da deniz kenarındayım.motora gerek yok yürümem lazım rahatlamak için.
sahili baştan sona yürürüm,bi banka oturup denizi seyrederim :cry: başka bişeye gerek yok

yeaks
30.Ağustos.2007, 18:13
ha bide motor sürerim rahatlıyorum regalimi kullanınca

RoS
30.Ağustos.2007, 23:31
ben kendi yerimden ornek vereyim sinop cok kucuk olduğu için radar diye bir yer var burda 3 tarafın denizle kaplı :) manzara gece süperdir ve ben her zaman sinopu uzaktan seyretmeyi sevmişimdir severimde halada öle yaparım gecerim cıkarım o tepeye kadar her sey ayaklarının altında dusuncelerim daha bi farklı oluor cok da iyi gelior insana ne bilim ben genelde öle yaparım hele okul zamanı devamlı giderdim bizimkilerden dolayı cok ustume gelmişlerdi hep bunaldıydım atardım orlara kendimi....

ozzymania
30.Ağustos.2007, 23:48
Valla bende bu üşengeçlik varken ben aslında hiç bi yere gidemem onu anladım.Dükkandan istinyeye gidicem diye çıktım eve geldim yattım.
Benim cevabım pas bu soruya.

agresus
31.Ağustos.2007, 00:04
moonum cocuğum, ay yüzlüm tostoparlağım... bu ne yaman bi soru... ne yaman bi çelişkidirrr.... hem motornan gaz kapatıcasss hemm bi yerlere gidicesss kaçmak bahanesiynen....

valla rock'n coke da çalıştığım zamanlarda kısa mesafe kaçışlarım için gölün ortasından geçen ağçlıklı bi yolum vardı oraya kaçardım - eskiden göl vardı, bu sene iice kurumuş-... zamanım varsa büyük çekmece sahile kaçardım; albatrosta denize nazır çay içerdim... istanbuldaysam yeşilköydür mekanım... asrın cafe... çimlerin üstünde oturur limonata eşliğinde dalarım düşüncelere... illa kapanacak bi gaz varsa yine büyükçekmece... olmadı basarım E-5en cengelköye... kalabalık ardımda otururum boğaza karşı.... illa deniz ama... illa insan olmalı... kafayı dağatmalı...

FATİH
31.Ağustos.2007, 00:15
Benim bu tip durumlarda gittiğim bir gizli bahçem var.. :D
Ama bunun yerini sizinle paylaşamayacağım , çünkü o zaman gizliliği kalmaz.. :evil:
Benim evim Kocamustafapaşa'da , bu gizli bahçem hem evime hemde sahile çok yakın..
Genellikle kimsenin olmadığı bir yer ve sahil yolunu-denizi biraz yukarıdan izleyebildiğim bir yer... 8)