PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kimsede yokmu hikaye

Kino
01.Mart.2007, 15:11
arkadaşlar ne oldu ya

hiç kimsenin başından motorsiklet ile yaşadıgı ve ders alacağımız olaylar gecmedimi :?

sevgili adminim , aidikurt'um ille de regal ile olay olması şart degildir dimi.

kimse yazın denize giderken yoldan artçıya turist bayan alıp da soyulmadımı :lol:

yani " denize giderken yoldan hiçbir şekilde artcıya bayan almayalım" gibi bir ders cıkartalım :roll:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

turlabo
01.Mart.2007, 16:19
böyle bir tecrübeyi dinlemektense yaşamak isterim :mrgreen: her ne kadar maliyeti pahalı olsada.

Kino
01.Mart.2007, 16:21
tabii bende
soyulmaktan soyulmaya fark varmıdır acaba diye şimdi bende kendim merak ettim şahsen
:mrgreen: :mrgreen:

madasret
01.Mart.2007, 22:41
böyle bir tecrübeyi dinlemektense yaşamak isterim :mrgreen: her ne kadar maliyeti pahalı olsada.
:)
denemek lazım

yanar17
02.Mart.2007, 02:01
Merhaba benim bir hikayem var ama ağzınızı sulandıran cisten değil
Çanakkale Umurbey e motorla giderken Birden KM göstergesi 0 (sıfır oldu)
Yani ibre
"Tamam Çin Malıyla Buraya kadarmış. Km teli koptu" diye düşündüm. :cry:
Gideceğim yere kadar öylece gittim. Dönüşte umursamadım bile. :x
Ama bir süre sonra baktım km ibresi çalışıyordu. 5 dakka sonra yine sıfır.
Bunda bir iş vardı? :shock:
durdum bu işe el atmalıydım. İlk bakışta bişey gözükmüyordu.
Dikkatli baktığımda Km saatinnin ordan Teli tutan Rekor yüzük ( tırtıl biçiminde vidalıdır)
yerinden gevşiyerek kablonun aşşağısına kayarak inmiş. :lol:
Yerine vidaladım km teli oturdu olay da bitti. :mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll:

Tevekkeli telin ucu saatten çıkınca ibre çalışmıyormuş.
Motoruma sui-zan ettim. Ondan özür diledim.
Sizde sıksık gevşeyen yer var mı diye ara sıra Regalinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

xerline
02.Mart.2007, 23:34
Baba pek güsel bi hikaye olmasada yazayım;
O sıralar ben calışıyorum kütahyada santiyedeyim izin falan hak getire ayda 4 gün anca oda sınav seminer falan yalan oluyo tabi bu arada bizimkileri ikna ettim ıspartadan raptoru alıp yollayacaklar neyse kargo kabul etmmiş kutuda olması lazımmış bizim baba ambarla anlaşmış getirecek (cok ta soyledim sıkı bagla strafor koy arasına diye) bir kamyona güzelce yerleştirmiş ama tam gelirken ambar baska araca aktarmış ama ne aktarma neyse ben kütahya merkezde indim bi baktım benim kuzu göz kırpıyor :cheesy: yanına gittim bi baktım deponun üzeri 0,5cm kadar çizilmiş neyse bir oturdum motora direksiyn hafif yamulmus :oops: moral dipte :cry: ama pedere caktırmıyorum ne oldu diye sordum meger camasır ipiyle baglamıs serefsizler motor düşmüş nazarlık dedm gectim.

bide kütahya dan dönüş olayı var ocak 16da daha fazla dayanamadım ve işten ayrıldım birkac gün arkadaslarla takıldım hava acsın yavas yavas gideyim diyordum ki ;ocagın 19uydu afyon yagmurlu gösteriyor gelemiyorum ambar kargo tren neyle getirecegimi düşünüyordum ki o gün benim en kötü günümdü tel geldi kocaelinde okuyan teyze kızının vefatıyla sarsıldım. 5 günlük tatil için gelirken otobüs kaza yapmış hemen gitmem gerekiyordu, ilk otobüse bilet aldım, otobüs firmasına motoruda götürebilirmiyiz diye sordum şöföre bağlı dedi neyse şöförü bulduk, şöför nazlı cıktı araba trevego adm yeni almış :shock: düşünüp duruyor neyse bastırdık adamı razı ettik aynaları asagı cevirince silme sıgıyor tekerleri altta ki çıtalara bagladık sagından solundan bagladık bide 100 kağıt bayıldık (bunu fiyat hakkında bilginiz olsun diye yazdım 250km civarı).Anlayacağınız ben üstte o altta geldik ıspartaya :roll:

8) Bizim raptorlar öncam olmadan aynalarıda gvsetip asagı cevirerek trevegoya silme sığıyor bilginize vede bu ambarlarla motorunuzu taşımayın hiç ilgilenmiyorlar.

Topuz
22.Mart.2007, 20:07
motor taşınması konusunda.. en ideal olanı ahşap kafes içine motoru almaktır. gerçi regaller metal kafes içinde geliyor biliyorsunuzdur da.. sonradan bir yere götürmek gerektiğinde böyle bir ahşap aksam yapılabilir. ve yine taşıma konusunda en ideali kargo firmalarıdır. ambar ile sakın taşımayın. hem geç gelir.. hem de nasıl taşındığından emin olamazsınız.

ben kendi motorumu ambar ile bursa dan erzurum a getirtmiştim. çok geç gelmişti. bursa dan önce istanbul a gitmiş. ordan erzurum a yüklenmiş. epey dolaşmış. ucuz olur diye ambar ile uğraşmıştım. halbuki o zaman itibariyle ambara 150 tl verdim. geç gelince ben de kargoculara boyutlarını ve ağırlığını vererek fiyat öğrendim. onlar da aşağı yukarı aynı fiyatı vermişlerdi. kargo ile gelseydi, en geç 4-5 gün içinde gelecekti. gelelim motorun paketlenmesine.. bursa da regalin servisine giderek, bu motorların sıfırları sana geliyor. bunların gelişlerinde söktüğün metal kafes içine benimkini koyarak gönderebilir misin. servisçi gönderirim dedi. servisçiye de bu iş için para ödedim tabii ki, ama kaç para ödediğimi burda yazmayayım. sıfır motorlar söküldükten sonra çıkan demirleri galiba hurdacıya satıyorlarmış. emin değilim. ama motoru bir yerden bir yere kendiniz götüremeyecek iseniz.. bu yöntemi öneririm. benim motor geldiğinde.. ki 1600 km yol gezmiş oldu.. hiç bir yerinde bir şey yoktu. servisçi çok güzel montelemiş ve sağını solunu iyi sarmıştı. bu servisçi Bursa M.Kemalpaşa'dan Motorcu Hayri usta. kendisine burdan yine teşekkür ediyorum.

bir ilginç olay da ben anlatayım. ben erzurum - oltu da görev yapmaktayım. geçen yaz oltu dan erzurum a motor ile gideyim dedim. 120 km civarı bir yol. hava sıcak. yolu yarıladım. radyatörden antifiriz fırlattı. yani radyatör delindi. (malum, regallerde böyle bir sorun var ve bildiğim kadarı ile hala yedek parça anlamında daha sağlam bir radyatör getirilmedi. garanti kapsamında sarıkayalar yada emre ltd. bunları yenisi ile değiştiriyor ama bu süre içinde beklemeniz gerekiyor. neyse). hız düşürerek erzurum a gittim. ilk iş bir motosiklet tamircisi bulmak oldu. Erzurum da Doğan Motosiklet var, büyük motorlar ile ilgileniyor. dedi ki.. bunu hiç sökmeyelim. söksek bile burda bunu yaptıramayız.. (sarıkayalara göndermeye kalksam.. ne zaman geleceği belli değil.) istersen buna radyatör delik tıkayıcı dökelim dedi. ben de baktım mantıklı.. yapacak bir şey yok. gittik aldık o nesneden.. barut tozu gibi bir şey, döktük radyatöre. üstüne eksilen antifirizi de koyduk. 5 dakika sonra delik tıkandı. aradan 7 ay geçti.. hala aynı radyatör ile devam ediyoruz. bilginiz olsun.. acil durumlar için bir radyatör delik tıkayıcı alınız..

matemmatik
14.Mart.2008, 20:04
Benim başımdan geçen güzel bir olayı karşı tarafın dilinden aktarıyorum. Motosiklet gerçekten insanları güzel dostluklara itiyor. İşte ispatı...
http://www.culsuzgezgin.tr.gg/Zorkun-.htm

haluka28
15.Mart.2008, 00:21
ben de bir anımı anlatayım. aslında ölümden nasıl döndüm onu anlatayım. üniversitedeyken patarada yazlıktaydık biz dede komşulardan ödünç aldığımız 2 tane motor vardı. birisi puch muydu neydi. öbürüde peugeout neyse bir gün birader atladı motora bir yere gidiyordu sonra bişi unuttğğunu fark ettik bende atladım arkaından yetişmeye çalışıyorrum. gittiğimiz yolda köy yolu toz toprak. ne kadar toz varsa gözüme doldu. neyse tam yetiştim derken bir baktım anayola gelmişim bu sferde frenlere asıldım durmadı tabbiki. ben tali yoldan ana yola direk fırladım. solumdan bir skoda kamyonet, sağımdan bir302 mersedes aralarından karşıya geçtim ama otobüsün sesi hala kulaklarımda çınlar yani. yolun öbür tarafı da kanal. ama içinde pek su kalmmamış sadcee dibinde simsiyah balçık gibi bir çamur var. ben içine motorla yuvarlandım. çanağı hafiften ezdik tabii. zar zor çamurun içinden bir çıktım ki berbat haldeyim. kafamı bir kaldırdım kanalın içinden en az 50 tane herif beni seyrediyor. ne bakıyorsunuz yardım etsenize diye bağırdım heriflere ama. çizgifilmlde gibiyim. yıkyorum yıkıyorum çamur bir türlü temizlenmiyor. en sonunda eve ulaştım. pederden bir sürü azar işitttik. tabii millet anlatmış oda korkmuş. bu arada ben üzerimdeki elbiselerimi atmak zorunda kaldım çünkü çamur çıkmadı. nasıl bir çamursa artık.

bir motor hikayem daha var ama bu deniz motoru.

ben orta okuldaydım biz arkadaşlarla denizin ortasında bir dayak yedik. tam seyirlik.
Fethiyede çadır kampında bir arkaaşım vardı ismi levent bunlarında 4 metrelik bir tekneleri vardı akşmları balığa giderdik onunla. bu salak dedidki "lan karşıdaki adada balıkçılar fıstık gibi oltaları brakıyorlar. hadi gidip alalım bir kaçtane." lan boşver falan dedik ama rahat dururmuyuz biz. kurt girmiş birkere. neyse 13-16 yaş arası 5 tane akıllı bindik tekneye doru adaya. yaklaştık oltaların yanına zar zor bir tanesini aldık ayrılıyoruz derken, balıkçı teknesi adanın öbür tarafından bir çıktı bizide gördü. eyvah naneyi yedik çabuk kaçalım dedik ama nerde bizim motor topu topu 3-5 beygir bişi herifler arkamızdan geliyorlar ve yetişecekler biz kaçıyoruz onlar kovalıyor. bu arada levent salağı lan küreklere asılın dedi. biz o sırada hem motor hem küreklerle kaçma hayali kurarken küreğin birinide denize düşürdük. adamlarda bize yetiştiler. genç bir çocuk atladı tekneye toplam 3 kişilerdi bir yaşlı 2 genç. neyse gen çocuk başladı bize tokat atmaya. bende abi bi dakika yanlış anladınız dedikçe herif sus lan eşşoğlusu deyip tokatı basıyordu. neyse bir kaç tokat yedik ondan sonra adamlar oltalarını alıp gittiler. sonra bir sessizlik oldu herkesin kafa yerde. sonra biribirimizin yüzüne bakıp kahkahayı bir bastık. bütün gece kampta , denizin ortasında nasılda dayak yedik ama diye millete anlattık durduk.

aslanburclu
15.Mart.2008, 00:42
geçen pazar günü boğaz dönüşü bebek rampasında debriyaj sıyırttım
nasılmı oldu dik rampa önümde bi araç sürücüsüde bayan vites değiştirirken önümde kaldı kaldıramıyor bi türlü anam bi baktım kaldıramıyo bide geri geri kaydırmazmı tabi bizde motorculuk centilmenliği ile buna arkadan bi takviye yapayım dedim ve yaptımda sonrası eh işte bizim debriyaj balataları oldu kağit motorda işte resimde görüldüğü gibi

ayrıca remorkta benim imalatım yolda kalana şimdilik istanbulda yardıma gelirim

http://img230.imageshack.us/img230/8623/foto218en9.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=foto218en9.jpg)

http://img230.imageshack.us/img230/6601/foto219tj6.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=foto219tj6.jpg)
http://img230.imageshack.us/img230/9762/foto221yw4.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=foto221yw4.jpg)

VE SONUÇ SOLUĞU SERVİSTE ALDIK

http://img230.imageshack.us/img230/4749/foto223ub8.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=foto223ub8.jpg)

BURDAN ALDIĞIM DERS
sana ne kardeşim elin hanımının tamponuna takviye atmak

kostak06
31.Mart.2008, 00:02
Kimsede yok mu hikaye demiş Aslanburçlu kardeşim .Valla biz hanımların tamponuna manponuna takviye atamıyoz atsakta söyleyemiyoz .Bendede hikaye çok ama hasbel kader köroğlundan korkumuza yazamıyoz Sana helal osun kardeşim sen nick ini aslanyürekli olarak değiştir : ))

Aksu
31.Mart.2008, 10:32
Kimsede yok mu hikaye demiş Aslanburçlu kardeşim .Valla biz hanımların tamponuna manponuna takviye atamıyoz atsakta söyleyemiyoz .Bendede hikaye çok ama hasbel kader köroğlundan korkumuza yazamıyoz Sana helal osun kardeşim sen nick ini aslanyürekli olarak değiştir : ))
Ferhat bırak adam anlatsın da elimizde koz olsun, Haziran da gelecek Ankara ya nasılolsa. Yokuş yukarı Yaşar ı motor zaten zor çekiyo, birde neyine güveniyorsa arabaya tampon atıyo, :cheesy::cheesy::cheesy:
Ferhat sen de yaz anılardan şöyle, bende motorla ilgili daha bişey yok.