PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arada kaldım..

burakofly
01.Mart.2017, 12:44
Arkadaslar ne zamandir cc yukseltmek icin motor bakiyorum inazumada karar kilmistim ki bugun bir chopper gorene kadar. boyum kilom ve yasim itibariyle chopperin bana uygun olacagini dusunmeye basladim (190 boy 100kg)

Bana crusere gecmenin artilari ve eksileri neler olur?
3 tarafi kapali durak seklinde garaji var oturdugum sitenin ama her zaman yer bulmak mumkun degil. Arada sirada acikta kalmasinin motora bir zarari olur mu?

Max. 14000 tl bana tavsiye edebileceginiz modeller varmidir?

FouL
01.Mart.2017, 12:55
burakofly Raptorriders Forumlarına hoşgeLdiniz.. ilk önce yeni üye olan arkadaşların kendini tanıtması bizde bir gelenek ve kural haline geLdi.. tanışma bölümünde kısaca kendinizden bahsederseniz seviniriz..

Boy ve kilonuz 350cc spyder size gider diye düşünüyorum.. Hem boyu boyunuza uyar hemde kullanımı çok güzeldir.. Tarz makinadır.. Aksesuarı sever.. Servisi ucuzdur.. Bütçenizede uyar.. Arada sırada açıkta kalmasının bir zararı yok branda ile tozdan koruyabilirsiniz.. yağmurlu havalarda dışarıda birakmamanızı öneririm..

FouL
01.Mart.2017, 12:56
Buyurun buda tanışma başlığı.. tıkla ve kendini tanıt (http://www.raptorriders.com.tr/forums/forumdisplay.php?27-Tan%FD%FEma)

burakofly
01.Mart.2017, 13:09
tanıttım ama yanlış yere tanıttım galiba.

Hakan07
03.Mart.2017, 10:29
350 lik Spyder hayalimdeki makina. Boyumuz kilomuz yakın. Şimdiden hayırlı olsun diyelim size :)

centaur
03.Mart.2017, 12:31
Merhaba Burak;
Cruiser/Chopper tarzının artı-eksilerini sormuşsun. En büyük eksisi karar kıldığın tarz motorlara göre daha az adrenalin salgılatması ve görsel olarak daha hantal duruşları... Artılarına gelince bizim tarz makineler daha uzun yollar ve keyfekeder geziler için tasarlanmış. Aslında cruiser/chopper tarzı bir makine aldığında sadece demir yığını değil bir yaşam tarzı da satın almış oluyorsun. Buna göre giyiniyor, buna göre geziyor ve buna göre dostluklar,çevre ediniyorsun. Bu tarz bireyselden ziyade grup olarak yaşamaya ,sürmeye itiyor seni. Tıpkı kurtlar gibi :) Her tarzın yada motorun teknik anlamda artı-eksisi mevcut.. İlgilendiğin regaller ise forumda ilgili konulara girerek dilediğin bilgiyi alabilirsin. Ciddi bir arşiv ve bilgi kümesi forumumuzda mevcut..
Ve kaliteli kilitlerle güzel bir branda edindiğin takdirde motorunun dışarıda kalmasında (ütopik derecede kötü hava şartları dışında) sorun yok..

Boy ve kilona gelirsek, spyder yada daytonanın 350 cc modeli (artçılı kullanacak isen) , tekil takılacaksan 250 cc likleri de işini görür.

Aybars
03.Mart.2017, 13:51
Murat abi söylenmesi gerekenleri gayet net anlatmış onun emeğine sağlık 8) abi sanada önerim gönlündeki neyse onu al cruiser Chopper boylu poslusun eksi artıdan ziyade senin gibi kalıplı bir abının Chopper üzerinde görüntüsü muhteşem olur 8)

burakofly
03.Mart.2017, 14:28
valla hangi motoru alacağımı biraz da ödeme koşulları belirleyecek..

aslantürk34
03.Mart.2017, 14:38
Aramıza hoşgeldin öncelikle benim için chopper yolları hissetmek doğayı hissetmektir. Hayat tarzına hangi makina uygunsa buna karar verecek olan sensiz chopper dusunuyorsanda ben Regal raptor spiyder kullanıcısının motorumdan memnunum fakat belli bir süreden sonra makinanin gücü yetersiz kalıyor senin butcene göre uygun bir makina eğer acemi değilsen Yamaha dragstar 650 veya Kawasaki vn 800 o fiyatlara bulabilirsin

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
03.Mart.2017, 16:39
Teşhis doğru yapılmış zaten, senin için en ideal makine Spyder.

Bypale
03.Mart.2017, 17:48
Burak merhaba.

Göreceli değerlendirme yaparak aklın karışır bence. Sen önce hangi tarz motor alacağına ve kullanım amacına göre tam anlamıyla net bir karar vermelisin. İnazuma ve spyder birbiriyle alakası olmayan modeller. Tarzını bulduktan sonra CC ve fiyat argesi yapıp markalar arası değerlendirme yaparsan kararlı ve sonunda bindiğinde mutlu olacağın makinaya kavuşmuş olursun. Beklentilerin neler bunlardan bahsedersen dahada faydalı yorumlar alırsın. Burası genelinde chopper cruiser kullanıcıların olduğu bir grup. Ve kendi motor sevgimizden hep sana bahsediyor olabilirzde. Bu seni sıkmasın. Belkide yarın bir maxi scooter görüp onada gözün kayabilir bilemeyiz. Nihayetinde para verip mal alacaksın. Ve gözde kararın değil akılda ve yüreğinde kararın olsun.

Sölediğin rakamlara hatta daha altındaki rakamlara ve chopper makinayı görüp beğendiğin için cc yükseltmeye regal raptorla geçebilirsin. Piyasada hakimiyeti olan bi model. Üzmezsen üzmez. Kullanışı keyifli. Kilo ve boyuna görede tam sana göre olan daytona ile spyder modellerini tavsiye ederim. İnşallah biran önce gönlündeki makinaya kavuşursun. 8)