PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene sancısı

babasultan
02.Mart.2017, 16:44
arkadaşlar mrb,
malum sezonun yavaş yavaş açılmasıyla forumda daha hareketli bir hal aldı. Burdan bir konuda sizin yardımlarınızı bekliyorum. mayıs ayında makinanın muayenesi var ancak benden önceki sahibi egzozun içini tamamen boşalttırmış :x . bu şekilde muayeneden geçebileçeğini sanmıyorum. servise yeni egzozları sorduğunda 800 tl gibi yüksek bir fiyat söylemişti. Acaba orjinal eksozu kendinde olmayanlar, boru egzoz falan yaptıranlar bu problemi nasıl aşıyorsunuz :soru? . yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

nedemek
02.Mart.2017, 17:24
orjinal egzozu olan birisinden çıkarıp kendi makinana takıp muayeneye girip sonra geri egzozları değiştiriyorsun :) bazı motor ustalarında yedek bir takım var 20-30 tl gibi bir fiyata günlük değişim yapıyorlar geri götürüyorsun orjinali söküp senin makinandakini geri takıyor 8)

centaur
03.Mart.2017, 08:53
Benim egsozlar da orjinal ve açık.. Geçen yıl muayenede hiçbir sorun yaşamadım. Yok riske girmeyeyim ,işim garanti olsun dersen Berk 'in dediği gibi bir yol izleyebilirsin.

Murat Kemah
03.Mart.2017, 12:17
Benim egsozlar da orjinal ve açık.. Geçen yıl muayenede hiçbir sorun yaşamadım. Yok riske girmeyeyim ,işim garanti olsun dersen Berk 'in dediği gibi bir yol izleyebilirsin. çok sanslısın o konuda abi8)

Aybars
03.Mart.2017, 13:58
Orijinal görünüm varsa sorun cıkarmıyorlar 8) çok gürültü varsa içine biraz bulaşık teli sokarak vızeden geçmesini saglayabılırsın 8)

aslantürk34
03.Mart.2017, 14:16
Bende boru eksoz vardı 10 liraya çözdüm sorunu eksozun ucuna bir boru yaptı borunun ucunu saçla kapattı ortasına bir delik açtı ve onu eksoza vidaladi muayene de eksoza bakmadılar bile direk geçti benim eksozlarin ne kadar ses çıkardığını bilir arkadaşlar maksimum 20 liraya cozersin neredesin sen ben Ümraniye sanayide bir eksozcuya yaptırdım ona yonlendirebilrim

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MErtugrulK
03.Mart.2017, 20:05
Diğer bir husus ile ilgili olarak da ben bilgi almak isterim sizlerden. Bir şekilde susturucu ile diyelim ki açık egzoz muayeneden geçti, sonrasında egzozdan ceza yenirse o ceza iptal ettirilebilir mi? Geçen gün Çanakkale'de bir arkadaşımın benden daha az sesli açık egzozu 200 küsür lira ceza yedi.

nedemek
03.Mart.2017, 21:47
Orijinal görünüm varsa sorun cıkarmıyorlar 8) çok gürültü varsa içine biraz bulaşık teli sokarak vızeden geçmesini saglayabılırsın 8)
bak bu yöntem güzelmiş 8)

Diğer bir husus ile ilgili olarak da ben bilgi almak isterim sizlerden. Bir şekilde susturucu ile diyelim ki açık egzoz muayeneden geçti, sonrasında egzozdan ceza yenirse o ceza iptal ettirilebilir mi? Geçen gün Çanakkale'de bir arkadaşımın benden daha az sesli açık egzozu 200 küsür lira ceza yedi.
bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum

centaur
04.Mart.2017, 10:19

Muayenede egsozun orjinalliğine bakıyorlar. He , çok abartılı bir ses vardır o ayrı.. Yalnız Eskişehir'de de defalarca trafik ekiplerinin egsoz kontrolü yaptığını, abartılı ses verenlere de çatır çatır ceza döşediğini gördüm. Yani demem o ki araba değil ki bu egsoz-emisyon kontrolü yapılmıyor.. O yüzden cezanın iptal söz konusu değil.

Ceyrancı
04.Mart.2017, 10:38
bence bu ıs bırazda trafıkcı amcalara baglı o an bası agrıyosa , aksam bas agrılar cektıyse , baska turlu sorunları varsa anında cezayı yazıyo :) ama kabul gunundeyse hıc ellemıyolar :D

centaur
04.Mart.2017, 10:54
bence bu ıs bırazda trafıkcı amcalara baglı o an bası agrıyosa , aksam bas agrılar cektıyse , baska turlu sorunları varsa anında cezayı yazıyo :) ama kabul gunundeyse hıc ellemıyolar :D
Baş ağrısı ile hiç alakası yok İbrahim. Devlete vergi lazım ve tüm trafikçilerin gizli bir ceza kotası var :) Onu doldurmak zorundalar. Yoksa iyi bir trafikçi olarak görünmüyorlar ve görevlerini yapmış sayılmıyorlar :) Kotası dolmuşsa dokunmaz ,açık varsa gömer ;)

Ceyrancı
04.Mart.2017, 11:02
Baş ağrısı ile hiç alakası yok İbrahim. Devlete vergi lazım ve tüm trafikçilerin gizli bir ceza kotası var :) Onu doldurmak zorundalar. Yoksa iyi bir trafikçi olarak görünmüyorlar ve görevlerini yapmış sayılmıyorlar :) Kotası dolmuşsa dokunmaz ,açık varsa gömer ;)

kotayı zengın mahallelerınde halletsınler abı :=)

centaur
04.Mart.2017, 11:05
kotayı zengın mahallelerınde halletsınler abı :=)

Full donanımlı gezersen (kask,korumalı mont,eldiven,dizlik vs.) genelde durdurmuyorlar. Çok nadirdir öyle pat diye çevirmeye alındığım.. Ancak planlı bir kontrol faaliyeti varsa çeviriyorlar.. Full korumalı gez bu seni hem kazalardan hem de trafikçilerden koruyacaktır :)

Ceyrancı
04.Mart.2017, 11:06
Full donanımlı gezersen (kask,korumalı mont,eldiven,dizlik vs.) genelde durdurmuyorlar. Çok nadirdir öyle pat diye çevirmeye alındığım.. Ancak planlı bir kontrol faaliyeti varsa çeviriyorlar.. Full korumalı gez bu seni hem kazalardan hem de trafikçilerden koruyacaktır :)

yavas yavas hepsıının tedarıgınde bulunacgım abı :)

centaur
04.Mart.2017, 11:11
yavas yavas hepsıının tedarıgınde bulunacgım abı :)

Dostum emin ol çok ama çok önemli.. Bir an önce ekipmana kavuş.. Bizi Azrail den uzak tutan tek şey ekipman.. Örneğin herkeste son model cep telefonları var ama hayat kurtarmıyor. Ufak bir hesapla 1000-2000 arası telefonlar kullanıyoruz ortalama.. Ama hayatımızı kurtaracak ,sakatlanmamızı engelleyecek ekipman söz konusu olduğunda erteliyoruz yada ucuzuna kaçıyoruz. Aman diyeyim ..

babasultan
06.Mart.2017, 12:20
Yardımın için çok teşekkür ederim aslantürk34 . Çok mantıklı en azından ustaya gidince tarif edebilirim. Ama bunun için Ankaradan İstanbula gelinmez heralde :cheesy:

Murat Kemah
06.Mart.2017, 12:26
Full donanımlı gezersen (kask,korumalı mont,eldiven,dizlik vs.) genelde durdurmuyorlar. Çok nadirdir öyle pat diye çevirmeye alındığım.. Ancak planlı bir kontrol faaliyeti varsa çeviriyorlar.. Full korumalı gez bu seni hem kazalardan hem de trafikçilerden koruyacaktır :) Aynen katılıyorum. Sayısız çevirmeden geçmişimdir, motorun üstündekine bakıp devam et diyen çok trafik polisi gördüm. Onların işi kasksız, ehliyetsiz kebapçılarla :)

K.Erkut
06.Mart.2017, 13:06
Aynen katılıyorum. Sayısız çevirmeden geçmişimdir, motorun üstündekine bakıp devam et diyen çok trafik polisi gördüm. Onların işi kasksız, ehliyetsiz kebapçılarla :)

Çevirmede durdurulup durdurlmamak biraz şans işi. Ekipmanın tam olması bazen çevirmede durdurulma sebebi olabilyor. İki defa çevirmeye girdim. İlkinde kask, mont, eldiven herşey tamam çevirdi. Benim evrak kontrolleri yapılırken diğer polis benden önceki aracın kontrollerini tamamladı yeni araç çevirmek için yola çıktı. O sırada yanından scooter üstünde üç genç yaşları 17-18 civarı hiçbirinde kask yok muhtemelen ehliyet de yok yanımızdan geçip gittiler çevirmek için hamle bile yapmadı. Muhtemelen çevirip başına dert almak istemedi. İkinci çevirmede de yoldan geçen tüm motosikletleri durdurdu hepsinde de korumalar tamdı.

Murat Kemah
06.Mart.2017, 13:20
Doğrudur kadir abi. Ben eve gelirken haftanın en az 3 günü çevirme yapıyolar vatan caddesinde. Daha hiç çevirmediler :soru? nazar değmesin :)