PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marmaraereğlisi yolunda araç sıkıştırması!

Ömer
07.Mart.2017, 14:27
Toplu gezilerde araçların grup içinden geçme ve bizleri zora sokmalarına bir örnek olduğu için konu başlığı ile paylaşıyorum.
Arada bakıp hatırlarız araya kaynamasın. Toplu sürüşlerde maalesef bu ve bunun gibi çok örneklerle karşılaşıyoruz.
Allah hepimizi kazalardan ve belalardan korusun.

https://www.youtube.com/watch?v=g9A3cputRlw&feature=youtu.be

SedatDemir
07.Mart.2017, 14:35
bence bunun en iyisi grup sürüşü bozulacak diye yol vermemek olmamalı bırakalım sürüş bozulsun canımızdan değerli değil onun için olabildiğince yol verelim gitsin ne kendimizi nede diğer arkadaşlarımızı riske atmayalım.. ömer abi güzel bi başlık oldu teşekür ederim eline sağlık. 8)8)8)

FouL
07.Mart.2017, 15:17
Cuvaldizi kendimizede batırmammız gerekiyor.. 4 - 5 tır uzunluğunda seritte yer kaplıyoruz ve sürücüleri sabrını bazen zorlayabiliriz.. bazende bu tip kişiler son anda dönmeye karar verebiliyor.. Kaza ve kavgaya mahal vermemek için bunlarıda konuşmalıyız..

Sedat Arkadaşımıza katılıyorum.. Daha iyi ve güvenli sürüş için neLer yapabiliriz bunLarı gözden geçirmeliyiz..Ne yalan söyliyim ben tek başıma geri gelirken daha rahat geldim.. önümdekinin sinyali kırımış arka freni sürekli yanıyomuş sıkıntısına düşmedim..

ön taraf, orta taraf ve arka tarafın kesintisiz iletişimi şart

Kerem Düzgün
07.Mart.2017, 15:17
Bunu yakalayip agzini burnunu kirmak istedim o an ama dursam daha tehlikeli hal alabilirdi malesef 😏

Poseidon tarafindan gönderildi...

aslantürk34
07.Mart.2017, 15:28
Geçmiş olsun hepimiz bu gibi durumlarla sık sık karşılaşıyoruz

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spue
07.Mart.2017, 15:29
Her şeyden önce geçmiş olsun, ciddi bir kaza durumu yaşanmış.nazar Maalesef mekanik olarak araç kullanabilen ama trafik kurallarından bi haber sürücüler bizde çok. Bu türden ana yola giriş ve çıkış noktalarında çok dikkat etmek lazım. Katılıyorum, hayvanlara geçiş önceliğini verelim.

AYRICA NOT: Toplu sürüşlerimiz de haberleşme açısından kesinlikle interkom veya telsiz kullanmak zorunluluk haline gelmiş.

Recep YAŞAR
11.Mart.2017, 00:57
Arkadaşlar en büyük önerim ki kendimde bu yöntemi sürekli kullanıyorum
En sol şeritte değilsen her zaman için bu tür son anda dönmek istiyen birileri çıkabilir . Murat arkadaşımızın söylediği gibi bazen uzun konvoylar yapıyoruz bu tip durumlarda herkez sol şeritte ne olduğunu da kontrol etmeli gerekiyorsa yavaşlayıp yol bile vermeliyiz.
Görüntülerde varmı bilmiyorum belki denk gelmiştir yakalanmıştır o sahne de sağdan yola girmek istiyen (yanılmıyorsam ) kırmızı bir araç hızlanma şeridi boyunca sağda kaldı ve şerit bitince mecbur sola kaymak zorunda kaldı biraz hızlı olsaydı orada da büyük bir kaza olasılığı olacaktı.
Bu tip durumlarda gerekiyorsa ortadan boşluk açıp (el hareketi ile arkadaki arkadaşı uyarıp) yol vermemiz lazım diye düşünüyorum.

Telgraf ile bunu gönderdi

WOLF
11.Mart.2017, 02:05
sedat, devrem e ve recep e katılıyorum. uzun konvoyda sonuçta araçlar son anda karar değiştirebilir dönmek için. yapılan doğru mu tabiki değil bir an içimize kırması. ne yapacağız hangi biriyle uğraşacağız. sonuçta 2 teker üstündeyiz. yol verip gitmesine izin vermeli. nede olsa önce kendi ve grup içindeki arkadaşlarımızın güvenliği.

Ali ÜNVERDİ
11.Mart.2017, 13:01
Ömer paylaşım için teşekkürler önemli bir konu tartışarak aydınlanmamıza yardımcı olacaktır.Ellerine sağlık.