PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir KAza haberi de Rommel'den

lunatic
02.Eylül.2007, 00:52
Bilge HAn arkadasşımız'ın Afyon'dan gelir gelmez arkadaşına (ya da akrabasına) verdiği motosiklet bu zat kaldırıma vurmuş olup kendisi (Rommel değil) bir takla atıp kafa üstü çakıldığı halde sıyrıksız olayı atlatırken Rommel'in motorun ön maşa gitmiş, çamurluk ve cant kırılmış bulunmaktadır. Masraflar işçilik hariç 1000YTL'yi bulmakta. Kendimizin yapabileceği bir iş olduğunu düşünüyorum ama parçalar kendi başlarına zaten pahalı. Çıkma cant bulunur mu ya da ön maşa (amortisörler) doğrultulabilir mi (Özellikle Motojunior ve Muslim abi) bu konudaki bilgilerini paylaşabilirlerse sevinirim. Birde motorunuzu kimseye vermeyin :twisted: Tekerinize taş koltuğunuza el kıçı değmesin.

thoraman
02.Eylül.2007, 00:54
çok büyük geçmiş olsun ucuz atlatılmış bir kaza verilmiş sadakası varmış arkadaşın...

sancezz
02.Eylül.2007, 01:12
yaa dostum cok gecmısler olsun ama cıkma parca bulmak cok zor taksıtle alabılırsınız sanırım...

moonchild
02.Eylül.2007, 01:13
Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm! Bu motoru birilerine verme olayı da hakkaten üzerinde 55bin kez düşünülmesi gereken bişey!

yeaks
02.Eylül.2007, 01:55
aynı olay benimde başıma geldi dayıma verdim motoru oda kaldırıma vurdu ama ben ucuz atlattım gene koruma demiri yamuldu onu değiştirdim bide şu anda çok hafif bi direksiyonda yamukluk var onuda yaptırıcam en kısa zamanda

kardeş geçmiş olsun......

inci
02.Eylül.2007, 01:59
Bunla geçmiş olsun ....daha büyük bir şeyi atlatmış olsun inşaallah...hasar nasılsa telafi edilir...

oakgun68
02.Eylül.2007, 02:37
Geçmiş olsun...

Arkadaş isteyince nasıl vermeyelim?

Sonra da üzülüyoruz böyle. :x

ÇeLeBi MuRaT
02.Eylül.2007, 12:14
Geçmiş olsun ROMEL e .... MOTORCU MOTORUNU VERMEZ....

emrahkucukgirgin
02.Eylül.2007, 12:49
Doğrultma ile olmaz bence... Malzeme bir kere yamulduğu zaman mukavemeti gider... Bir çukurda çat diye kırılır.

Geçmiş olsun... Cana gelmemiş ya... Mal yerine konur ama can?

altug
02.Eylül.2007, 13:18
çok geçmiş olsun.

ahmet kardeş , aksu babayla konuşalım belki birol da parça vardır.

pazartesi sabah ilgilenelim.

bilgehan kardeş allah beterinden saklasın.

okan
02.Eylül.2007, 13:27
arkadaşın kafası kırılmamış ya olsun ......şimdi ona bi kafa aramak daha zor olacaktı.... gelen mala gelsin....çok geçmiş olsun...

bence düzeltme işleri sakat olur .. parça değişimi daha mantıklı ...

Kino
02.Eylül.2007, 13:48
Büyük Geçmiş Olsun.

Motor motorcuysa verilebilinir. (ve bunda da can sorumluluğu var tabii. buna katlanabilecekseniz verin)
ama ya bunda ne var diyene veya eskiden binerdim diyenlere olmazzzz.

lunatic
02.Eylül.2007, 13:55
Hepiniz sağolun. Ben de doğrultma işini sakat bulmuştum zaten.

Büyük Geçmiş Olsun.

Motor motorcuysa verilebilinir. (ve bunda da can sorumluluğu var tabii. buna katlanabilecekseniz verin)
ama ya bunda ne var diyene veya eskiden binerdim diyenlere olmazzzz.
Biraz önce aynen ben de böyle aklımdan geçirdim. Ama motorcu da gerçek motorcu olmalı. Mobilet sürüp de altındaki 15 beygirin üstünde tepindiğinde vereceği hasarı düşünmeyene motor yok. Hele kasksız bi tur atiim abicilere hiç verilmemeli. Ayrıca suçsuz bile olsa biri gelip çarpar ve kişiye zarar verirse da vicdanazabı çekmeye hazır olunmalıdır bence. İşin maddi yönü zaten ikinci planda.

xerline
02.Eylül.2007, 14:00
Çok büyük geçmiş olsun. Neyse ki birşeyi yokmuş, onun vicdan azabı bile bitirir adamı.
Dayımlara gittiğimde dayı oğlumda binmek istemişti hık mık yaptım baktım olmuyor boş bir yerde 2 vites şartıyla verdim. o sokakta binecekti bir baktım.Köşeyi dönmüş gidiyor :? bir bağırdım mahalle ayaga kalktı. İşte o gün bu gündür kimseye vermem. Çünkü o an aklım dan geçmeyen ihtimal kalmadı.
İnş. en yakın zamanda tamir işide hallolur kardeşim.

Rommel
02.Eylül.2007, 14:09
teşekkürler arkadaşlar...

yanlız adam öyel bi çakıldı ki kafa üstü.. ayakları havada kafası aşşaya doğru.. ve bahçe duvarı kenarına .. ve çizik yok...sadece kolu ağrıyo....

motoru doğru sürüyordu.. taş vardı tekerin yarım metre yanından geçeceği. normal vumruk kadar bir taş.. ondan kaçmak için direksiyonu az cevirdim ama motoru tutamadım dedi...

kazanın oluş biçimi : burdaki topiklerin birinde warya sağdan gelen bir araba yandan motora vuruyor.. onun gibi ama bu direk kaldırım köşesine vurdu.. zaten o köşe olmasa direk ana caddeye çıkacak motorla beraber.. o zaman biterdi film onun için işte..

allah korudu salağı...
-----------------
bu bölümü xerline in mesajından sonra ekliyorum....

bizim kaza 1 ci viteste oldu... 45-50 km falan ancak vardı... olanlar bunlar.. 2 ci vitesin hızını düşünmek bile beter..

xerline
02.Eylül.2007, 14:22
Kardeşim 1. vites 45-50 ise 2 de 100 der artık :shock: Neyse ucuz atlatmışsın oda sende

lunatic
02.Eylül.2007, 14:23
Ya hocam 1. vites 45-50 diyorsan adam köklemiş bağıttıra bağıttıra gidiyor. Tabii kontrol edemez. 1. viteste alet çok hızlı tepki veriyor gazlamaya da gaz kesmeye de. Kontrol edememesi normaldir. Neyse Allah'tan adamda birşey yok. Senin motoru hallederiz inşallah. Gerekirse orijinal olmayan Çin malı (?!^%&&) kullanırız hem senin aleti de RR'lıktan kurtarmış oluruz parça parça. Bu her ikiniz için de hayırlı olur. Malum sarıkayalar...
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1574

Rommel
02.Eylül.2007, 14:31
yok ahmet ..sen kalkarken bi hız göstergesine bak... 40-50 zaten normali.. kökle bakalım bi kaça çıkacak...

lunatic
02.Eylül.2007, 14:37
Hatırlıyor musun aslanburçlu gomtan bizimkileri denemişti nasıl bağıttırdıydı da sizinki 60' a çıkmıştı benimki 55'de kalmıştı. Walla ben deniyorum 50'ye zor ulaşıyor tabii bişi olur diye tırstığım için daha da üstelemiyorum. Bu arada susturucuları tekrar taktım ondan da olabilir. Şehirler arası ses azalıyo iyi ama şehir içinde de tıs tıs yapıyo güzel gelmiyo. Uzun yolum bitti sayılır belki tekrar çıkarırım. Vanalı bir sistem yapsak kısınca ses azalsa açınca bağırsa. Yazın bunu da bir Türk neler icat eder topiğine.

gençer
02.Eylül.2007, 18:55
arkadaşlar büyük geçmiş olsun .. kendimden değil ama motoruma binmek isteyeceklerden bende çok korkuyorum.özellikle akrabalarımdan.mesela eskiden racing kullanmış bi eniştem var ondan. o yüzden onlar kafalarını kıracağına ben onları kırıcam kusura bakmasınlar.

tt06
02.Eylül.2007, 19:17
tekrar geçmiş olsun Bilgehan
Herşeyden önce cana gelmesinde mala gelsin

Ancak ;

Bilgehana da söyledim Motora verdiği hasarın her bir kuruşunu ödemek zorunda
Madem yiyemiyecen bu .oku git mektebinde oku demişler.

Aksu
03.Eylül.2007, 11:31
Bilgehan geçmiş olsun. Telefonla şimdi arıyorum seni, bakarız bir çaresine, belki doğan görünümlü Regal şahin yaparız senin motoru.

yenikoylu_ua
03.Eylül.2007, 18:58
Çok büyük geçmiş olsun kardeşim allah korusun başına bişi gelse sende yanardın valla anladığım kadarıyla arkadaşın ehliyetide yok senin başında belaya girebilirdi ucuz atlatmışsınız

gidikurt
03.Eylül.2007, 20:33
Çok geçmiş olsun arkadaşım allah beterinden korusun.

Tayfun
04.Eylül.2007, 02:11
Geçmiş olsun.

Rommel
04.Eylül.2007, 11:24
sagolun arkadaşlar.. ucuz atlattık..

getto
10.Eylül.2007, 13:00
yok ahmet ..sen kalkarken bi hız göstergesine bak... 40-50 zaten normali.. kökle bakalım bi kaça çıkacak...

arkadaşlar motorda da forumda da yeniyim , engin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum 1. vites ideali 20 değilmidir...yoksa çok mu devirsiz sürüyorum