PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor 150 cc

Berkay_
05.Mayıs.2017, 10:44
Arkadaşlar merhaba. Konuyu yanlış yere açtıysam eğer affola. Başlıkta belirttiğim RR 150 cc modelini almayı düşünüyorum öğrenci olduğum için bütçe anca buna yetiyor. Bu motoru kullanan, motor hakkında tecrübesi olan arkadaşlar acaba motor hakkındaki bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşabilirler mi ? Motor hakkında her yönden bilgiyi bu başlıkta toplayabilirsek en azından diğer almayı düşünen arkadaşlar da ilerde bu başlıktan faydalanabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Rednexi
05.Mayıs.2017, 11:02
Al düşünme temiz olsun yeter.. 120 hatta 130 görürsün stabil 100 ile gidersin 12 kuruş yakarsın tabi benzin arttı 15 olmuştur o :)

Tugay Güreşen
05.Mayıs.2017, 11:19
150 başlangıç için gayet iyi ama daha önce motor kullandıysan tecrübeliysen 150 ye alıştıktan sonra sana yetmeyecektir şahsen bende öyle oldu, motorun hızlanması ilk viteslerde iyi ama sonraki viteslerde baya bi hantal kalıyor rampa vs çıkarken 100 ile gidiyorsan 90-85 e falan düşüyor çekişi zayıf ama diyorsan ki bütçem bu çok güç aramıyorum o zaman gayet ideal özellikle yakışı çok iyi 20 lira benzin ile 1 hafta bindiğimi biliyorum :D Bedirhan nasıl kullanıyordu bilmiyorum ama ben 120 bir kere yokuş aşağı yaptım ondada zaten motor abi nolur yapma diye ağlıyo :D

Rednexi
05.Mayıs.2017, 11:28
150 başlangıç için gayet iyi ama daha önce motor kullandıysan tecrübeliysen 150 ye alıştıktan sonra sana yetmeyecektir şahsen bende öyle oldu, motorun hızlanması ilk viteslerde iyi ama sonraki viteslerde baya bi hantal kalıyor rampa vs çıkarken 100 ile gidiyorsan 90-85 e falan düşüyor çekişi zayıf ama diyorsan ki bütçem bu çok güç aramıyorum o zaman gayet ideal özellikle yakışı çok iyi 20 lira benzin ile 1 hafta bindiğimi biliyorum :D Bedirhan nasıl kullanıyordu bilmiyorum ama ben 120 bir kere yokuş aşağı yaptım ondada zaten motor abi nolur yapma diye ağlıyo :D

valla ben 135 bile gördüm :D 2 kişi hemde ama ibre bozuktu herhalde :D

Tugay Güreşen
05.Mayıs.2017, 11:33

aynen o ibre olayı var ya telefondan ölçtüm bi gün 110 yaptım telefonda 90 gösterdi şuanki motorda o 110 ile bu 110un aynı olmadığını anladım :D

umut.
05.Mayıs.2017, 11:38

Benim motorum hatalı olmaz Bedirhan, sen yanlış görmüşsündür.:::::

Berkay_
05.Mayıs.2017, 12:04
İlk motorum olacak daha önce kullanmadım kendimi bildim bileli araba kullanırım hep ama artık bi cruiser almaya karar verdim bu motorlara olan hayranlığımı bastıramayarak :) Yani hız konusunda 90 nı geçeceğimi düşünmüyorum arkadaşlar sonuçta hız istesem cruiser almam zaten :) Peki kronik sıkıntısı falan var mı bu modelin ? Bana sürekli sıkıntı çıkaracak bir model mi ? Her hafta sanayide olmak istemem çünkü. Alınca ben tabi düzenli olarak bakımlarını yaparım, motoru zorlamadan kullanırım.

Tugay Güreşen
05.Mayıs.2017, 14:45
Dediğin şekilde motoru zorlamaz ve periyodik bakımlarını yaparsan hiç bir sıkıntı çıkmaz ben 12 bin km yaptım bakımlı bir şekilde sadece hava hortumu deforme olduğu için yırtıldı oda pahalı birşey değil ki İzmir İl Sorumlusu Hikmet şefimiz ile hava hortumuna pratik bir çözüm bulduk birdaha sıkıntı yapmadı, sattığım kişidende hiç bir şikayet gelmedi yani temizine denk gelirsen ve sende aynı özenle bakarsan sorunsuz binersin. Hız konusu şehir içinde gayet yeterli zaten uzun yol istersen yetmiyor sadece :)

Berkay_
05.Mayıs.2017, 15:16
Yok ya ben uzun yolda da zaten 80-90 la anca giderim geze geze :) Daha güzel olur hem geçtiğim yerleri yavaş yavaş görerek izleyerek geçerim hem de daha uzun yıllar motor kullanmak için bir önlem almış olurum :) Sıfır alabilecek bütçem maalesef yok ancak Sahibinden de 5000 km altı bayağı uygun fiyatlara ilanlar görüyorum. Tabi tecrübesizim kendim test edemem motoru bunun için ustaya falan gösteririm alırken. Nasipte ne varsa o olur zaten hayırlısı diyelim :)

wademacum
05.Mayıs.2017, 18:14
Merhaba Berkay,
Arkadaşlar sorularına cevap vermiş bende bir 150 kullanıcısı olarak makine hakkında düşüncelerimi yazmak istedim.
Motorumu ikinci el aldım 2014 model 10binde satan arkadaş bana güven verdiği için ustaya götürmedim kendim motorun sesini dinledim akünün lastiklerin ve frenlerin durumuna baktım uğraşmam gerekeceksede uğraşırım dedim sonuçta benim istediğim motora bineyim değildi sadece.
Arkadaşlarım 150 lik olduğu için almamam konusunda ısrar ettiler uzun yola çıkmaz şehir içinde zorlanırsın tarzında cümleler duydum sürekli ama şuan kullandıkça görüyorumki yeşil ışık yandığımda herkese aynamdan bakıyorum ;). Uzun yol olarak dersende adanadan aldım motoru mersine gelirken 110 civarı yaptı hiç durmadım herhangi bir bakım yaptırmamıştım, bunun dışında bir tecrübem yok.
Motorun bu derece sağlam çıkmasını beklemiyordum ben tabiki temiz bakılmış olmasınında etkisi vardır fakat ehliyeti yeni aldım alana kadarda 2 hafta yattığını bilirim her seferinde tek marşta çalıştı şuana kadarda hiçbir sorun yaşamadım ve aldığımdan beri hala hiçbirşey yapmadım motora içim gidiyor tabi makineye birşey olacak diye ama yapacam en kısa zamanda. Orjinal lastikler sıkıntı imkanın varsa değiştirmeni tavsiye ederim. Aklıma gelenler şimdilik bukadar sormak istediğin herhangi birsey varsa çekinmeden sorabilirsin.

centaur
05.Mayıs.2017, 18:47
Merhaba Berkay;
Onca 150 cc kullanıcısı arkadaş var iken benim yorum yapmam herhalde beyhude olur. Lakin bir kaç genel husus var ki belirtmeden geçemeyeceğim.

* Motordan anlayıp-anlamamak önemli değil alacağın yerde varsa yetkili servis yok ise muhakkak para kıyıp bir ustaya teferruatlı kontrol ettirmek lazım. Neticede eğer bu işin kompedanı değilsen cidden bilen birine teknik anlamda danışmak hayati önem taşıyor..

** Bütçe çok önemli.. Hayaller kuruyoruz,istiyor,arzuluyoruz lakin elimizde ne varsa ona göre hareket ediyoruz. Sana bir dost olarak tavsiyem bütçeni planlarken kuru halde motor fiyatı olarak planlama.. Örneğin almak istediğin motor 5000 lira. Şöyle yapıyoruz 5000 + devir-teslim + sigorta + kask ve diğer koruma ekipmanları + kaliteli kilit ve emniyet ekipmanları .. Yani 5000 liralık bir motor almak istiyorsan bu hesaba göre ekstradan en az 2000 liraya daha ihtiyacın olacak.. Diğer bir açıdan 5000 elinde varsa alabileceğin motor maksimum 3000 liralık olacak..

Oğuzhan Ocak
05.Mayıs.2017, 18:51
Aslında herkes motor hakkında herşeyi söylemiş banada şimdiden hayirli olsun demek kaldı :)

Berkay_
05.Mayıs.2017, 19:24
Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sarper kardeşim vallahi içimi rahatlattın motor hakkında düşünecek hiçbir şeyim kalmadı artık sadece temizini bulmak için uğraşıcam :)
İlker abi tavsiyelerin ve uyarıların için çok teşekkür ederim. Ben zaten devir işlemleri, sigorta, ekipmanlar ve özellikle yeni sağlam bi lastik takımı için ayırmam gereken bütçeyi ayırıp öyle yöneldim bu motora. Alırken de mutlaka servise veya bir ustaya kontrol ettiricem çünkü hiç anlamıyorum motordan. Gerçi servise götürsem önümüze nasıl bir hesap çıkaracaklar bilmiyorum ama :)

Berkay_
05.Mayıs.2017, 19:24
Oğuzhan çok teşekkür ediyorum :)

atay iman
06.Mayıs.2017, 15:23
İzmir chapterdan Tugay kardeşimizde vardı 150 cc bir klasik.deneyimlerini aktaracaktır

tarhkan
06.Mayıs.2017, 21:02
bu modelin zorunlu sigorta fiyatlarını kaça yaptırdınız?

bulut
06.Mayıs.2017, 22:25
Benim ilk motorum, aralık ayında aldım ve düzenli bakımlarını yaptırıyorum. Yoğunda kullanıyorum. Şubat başından beri 7000 km ye yakın şehir içi yol yaptım. Bakımlarını düzenli yaptırdığın sürece sorun yaşamazsın. Motosiklet alırken parola şu olmalı. Önce ekipman. Ekipmanını sağlam al, kalan para ile motosiklet al. Para kalmıyorsa da alma :) Sigorta ücreti 930 tl civarı ocak ayında yapıldı ama şuan fiyatlar düştü biliyorum

tarhkan
06.Mayıs.2017, 22:27
Benim ilk motorum, aralık ayında aldım ve düzenli bakımlarını yaptırıyorum. Yoğunda kullanıyorum. Şubat başından beri 7000 km ye yakın şehir içi yol yaptım. Bakımlarını düzenli yaptırdığın sürece sorun yaşamazsın. Motosiklet alırken parola şu olmalı. Önce ekipman. Ekipmanını sağlam al, kalan para ile motosiklet al. Para kalmıyorsa da alma :) Sigorta ücreti 930 tl civarı ocak ayında yapıldı ama şuan fiyatlar düştü biliyorum
Çok fazla değil mi? Ayni klasmandaki diğer markalarin 450-500 dü galiba?

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bulut
06.Mayıs.2017, 22:32
Çok fazla değil mi? Ayni klasmandaki diğer markalarin 450-500 dü galiba?

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk motorum ve sıfırdı. Sanırım sıfır olması ve ilk olması fiyatı etkiliyor ama o süreçte sigorta yenileyenlerden 900 ün altında ödeyen duymadım. hatta çok ödemişsin diyenler bile daha uygun ödemediler.