PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aksiyon kamera için yardim..

Falcon07
06.Mayıs.2017, 00:03
Öncelikle tüm RR ailesine selamlar ve umarım başlığı doğru yere acmisimdir. Malûm artik yaz geliyo ve akdenizin cennet köşelerini gezerken kayda almak istiyorum ve maalesef trafikte üstüme çıkan araclarida.. Sorularim ucuz yollu nasi bi makine almalıyım ilk kaska takarim diye düşünmüştüm ama gidonda veya deponun üstüne koyanlarda gördüm artıları eksilerini paylasirsaniz sevinirim.. Piyasada çok fazla aksiyon kamerası var elimde patlasin istemiyorum. Şimdiden tesekkur ederim. 😊

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UğurOrhon
06.Mayıs.2017, 00:19
Bütçe olarak ne düşündüğünü yazarsan daha iyi olur. Ayrıca bekleme süren var mı? (yurtdışı siparişleri için)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan Ocak
06.Mayıs.2017, 00:40
Ucuz yollu olarak bence sjcam4000 wifi modelini düşünebilirsin çoğu kişi bu aksiyon kamerasını kullanıyor internetten biraz araştırırsan teknik bilgi ve hakkındaki yorumlara ulaşabilirsin :)

gabriel cash
06.Mayıs.2017, 00:42
ben sjcam wifi kullanıyorum. gayet de memnumun. f/p açısından bence zirvelerde bir ürün.

Falcon07
06.Mayıs.2017, 01:34
Bütçe olarak ne düşündüğünü yazarsan daha iyi olur. Ayrıca bekleme süren var mı? (yurtdışı siparişleri için)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yurt dışı için bekleyebilirim en fazla 2 ay tabii 😊 bütçede 400 u gecmezse baya iyi olabilir

Falcon07
06.Mayıs.2017, 01:37
Ucuz yollu olarak bence sjcam4000 wifi modelini düşünebilirsin çoğu kişi bu aksiyon kamerasını kullanıyor internetten biraz araştırırsan teknik bilgi ve hakkındaki yorumlara ulaşabilirsin :)
Teşekkürler üstad arastirayim ozelliklerini

Falcon07
06.Mayıs.2017, 01:38
ben sjcam wifi kullanıyorum. gayet de memnumun. f/p açısından bence zirvelerde bir ürün.
250-300 liraya mevcut normal midir? Birde üstadım acaba nerede kullanıyorsunuz test etmissinizdir

gabriel cash
06.Mayıs.2017, 01:46
250-300 liraya mevcut normal midir? Birde üstadım acaba nerede kullanıyorsunuz test etmissinizdir

ben kask kamera olarak kullanıyorum, çekim kalitesi, ses kalitesi falan oldukça tatminkar. onun dışında su altında kullanan arkadaşım var ama orada pek de iyi sonuç vermemiş. n11'de sjcamtr diye bir mağaza var, orası orijinal ürün yolluyor şayet yurtiçinden alacaksan. yurtdışı konusunda pek bilgim yok maalesef, çok fazla çakması var diye duydum.

Falcon07
06.Mayıs.2017, 01:51
ben kask kamera olarak kullanıyorum, çekim kalitesi, ses kalitesi falan oldukça tatminkar. onun dışında su altında kullanan arkadaşım var ama orada pek de iyi sonuç vermemiş. n11'de sjcamtr diye bir mağaza var, orası orijinal ürün yolluyor şayet yurtiçinden alacaksan. yurtdışı konusunda pek bilgim yok maalesef, çok fazla çakması var diye duydum.
Su altı için gerek duymam pek motor üzerinde kullanicam sadece kask yan tarafında veya üstünde. Yan tarafında biraz riskliymis sanirim. Site tavsiyesi içinde teşekkürler

alibaba07
06.Mayıs.2017, 11:55
sjcam f/p olarak en iyisi. yanında bolca aksesuar da mevcut. eksik parçalarını yedek bataryasını kolayca çinden getirtebilirsin.

ancak dikkat etmen gereken nokta piyasadaki sjcamlerin %90 ı sahte ürün.

direk çinden getirtirsen fiyat olarak daha makul olacaktır.

bim-şok vs marketlerde bazen hesaplı aksiyon kamera bulunabiliyor. 70-100-130 tl aralığına kadar olan ürünler görmüştüm. tabi bir daha ne zaman getirirler yada getirirler mi bilemem.

kamera ben de düşünüyorum. sj cam tercihim olucak büyük ihtimalle.

alibaba07
06.Mayıs.2017, 11:58
az önce gördüm forumumuzun fırsat köşesinde Göksel kardeşimiz paylaşmış. a 101 de aksiyon camera 79,95 tl 11 mayısta. ben alıcam sen de al :D

Falcon07
06.Mayıs.2017, 12:01
az önce gördüm forumumuzun fırsat köşesinde Göksel kardeşimiz paylaşmış. a 101 de aksiyon camera 79,95 tl 11 mayısta. ben alıcam sen de al :D
Sende alicaksan bende alırım abi yanicaksak beraber yanalim 😀

Falcon07
06.Mayıs.2017, 12:02
sjcam f/p olarak en iyisi. yanında bolca aksesuar da mevcut. eksik parçalarını yedek bataryasını kolayca çinden getirtebilirsin.

ancak dikkat etmen gereken nokta piyasadaki sjcamlerin %90 ı sahte ürün.

direk çinden getirtirsen fiyat olarak daha makul olacaktır.

bim-şok vs marketlerde bazen hesaplı aksiyon kamera bulunabiliyor. 70-100-130 tl aralığına kadar olan ürünler görmüştüm. tabi bir daha ne zaman getirirler yada getirirler mi bilemem.

kamera ben de düşünüyorum. sj cam tercihim olucak büyük ihtimalle.
Gidip mağazasından bile sahtesini alabilirim abi elektronik aletlerde hic şansım yok 😀 a101dekini deneyelim olmazsa birlikte sjcam alırız bakarız

gorkemYılmaz
06.Mayıs.2017, 12:27
Aslinda gerçekten a101 de ki alinir ben bundan onceki sattiklari aksiyon kamerasini baya uzun sure kullanmistim hatta videolarimizi cekmistim Raptorriders facebook sayfasinda var.Birkac kez hunharca dusurmem sonucunda video cekerken kapanmaya baslamisti daha dikkatli kullanilirsa orta duzey bir kayit sağlıyor

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Falcon07
06.Mayıs.2017, 12:47
Aslinda gerçekten a101 de ki alinir ben bundan onceki sattiklari aksiyon kamerasini baya uzun sure kullanmistim hatta videolarimizi cekmistim Raptorriders facebook sayfasinda var.Birkac kez hunharca dusurmem sonucunda video cekerken kapanmaya baslamisti daha dikkatli kullanilirsa orta duzey bir kayit sağlıyor

O zaman yeni videolar benden gelsin😀 kaskin neresine takiyordun.

WOLF
06.Mayıs.2017, 12:56
ben eken marka kullanıyorum çinden getirttim 20 güne geldi 50 dolar. 8 dolar daha verirsen 10 larca ekipman geliyor. dışarıda 2 pili şarj cihazı yedek pil selfi cubuğu bileklik ten kontrol kumandası kask aparatı, kidon aparatı, ayak bağlama aparatı gibi birçok şeyle geliyor

gorkemYılmaz
06.Mayıs.2017, 13:02
O zaman yeni videolar benden gelsin😀 kaskin neresine takiyordun.

Once ust tarafdaydo sonra motovloggerlarin kullandigi yan açı cok hosuma gittigi icin yana aldim

Turkpower
06.Mayıs.2017, 13:15
Sjcam 5000x elite kullanıyorum. Çok memnunum 1080p görüntüleri Raptor Riders paintball savaşları başlığında görebilirsin. Tavsiye ederim
Motorda göğüs aparatında kullanıyorum çok güzel bir açı alıyorum

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Falcon07
06.Mayıs.2017, 13:43
Sjcam 5000x elite kullanıyorum. Çok memnunum 1080p görüntüleri Raptor Riders paintball savaşları başlığında görebilirsin. Tavsiye ederim
Motorda göğüs aparatında kullanıyorum çok güzel bir açı alıyorum

Evet izlemistim o videoyu çok güzeldi cidden eline sağlık. Göğüs aparatı hic düşünmemiştim güzel olabilir tavsiye için tesekkur ederim.

Falcon07
06.Mayıs.2017, 13:43
ben eken marka kullanıyorum çinden getirttim 20 güne geldi 50 dolar. 8 dolar daha verirsen 10 larca ekipman geliyor. dışarıda 2 pili şarj cihazı yedek pil selfi cubuğu bileklik ten kontrol kumandası kask aparatı, kidon aparatı, ayak bağlama aparatı gibi birçok şeyle geliyor
Fiyat ucuzmus ve baya kapsamli ekipmanmis görüntü kalitesinden memnunmusunuz bir sıkıntı çıkardı mi hic

Turkpower
06.Mayıs.2017, 14:10
Bu arada sjcam 5000x elite 4k çekiyor ve titreşim önleyici var. Burada pahalı ben aliexpressten aldım. O videoda titreşim önlemeyi açmayı unutmuşum :)

Falcon07
06.Mayıs.2017, 14:40
Bu arada sjcam 5000x elite 4k çekiyor ve titreşim önleyici var. Burada pahalı ben aliexpressten aldım. O videoda titreşim önlemeyi açmayı unutmuşum :)

Çok güzelmiş hosmus ama benim öğrenci butcemi aşıyor 😀 zaten 4K izlicek yerimde yok ama titreşim engrlleyicisi çok güzel umarım ilerde şansa elime geçebilir 😀 aliexpresde de 150-200 dolar

atay iman
06.Mayıs.2017, 14:56
Yurt dışı siparişlerde gümrüte sorun çıkabiliyor.izmir chapterdan zebani ( polat ) belki daha aydınlatıcı biligi verebilir bu konuda

bozbirbaykus
06.Mayıs.2017, 15:06
Ben de sjcam m20 modelini kullanıyorum. Gerek su altı gerekse kask üzeri için oldukça kaliteli çekim yapıyor. Fakat alırken orijinal Türkiye distribütöründen almanı kesinlikle tavsiye ederim :)

Kerem Düzgün
06.Mayıs.2017, 15:44
Aliexpresste f68 action cam 4k aldim sarj cihazi+yedek batarya+ aparatlari ile 66 dolar yani 250 tl ye geliyor ustelik satici urun fatutasini dusuk gosteriyor gumruk ile ilgili sorun olmamasi icin 👍

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Falcon07
06.Mayıs.2017, 19:07
Aliexpresste f68 action cam 4k aldim sarj cihazi+yedek batarya+ aparatlari ile 66 dolar yani 250 tl ye geliyor ustelik satici urun fatutasini dusuk gosteriyor gumruk ile ilgili sorun olmamasi icin 👍

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O satıcının ellerini öpmek lazim 😀 eğer tam almaya karar verirsem ozelden bi kaç soru sorarım 😊 teşekkürler tavsiye için

Ben de sjcam m20 modelini kullanıyorum. Gerek su altı gerekse kask üzeri için oldukça kaliteli çekim yapıyor. Fakat alırken orijinal Türkiye distribütöründen almanı kesinlikle tavsiye ederim :)
M20yide araştırmak gerekir eğer tam karar verirsem senin aldığın yerden alırım 😀 eğer kendi basima iş yaparsam kesin çakması denk gelir

WOLF
07.Mayıs.2017, 23:40
Fiyat ucuzmus ve baya kapsamli ekipmanmis görüntü kalitesinden memnunmusunuz bir sıkıntı çıkardı mi hic

görüntü çok güzel bir sıkıntı yaşamadık. güzel çekimler yapıyor. 4 k da çekiyor ama malum izleyecek tv yok. grupta alan 2 kişinin tavsiyesiyle almıştım zaten

acryvz
08.Mayıs.2017, 00:17
görüntü çok güzel bir sıkıntı yaşamadık. güzel çekimler yapıyor. 4 k da çekiyor ama malum izleyecek tv yok. grupta alan 2 kişinin tavsiyesiyle almıştım zaten

Bende var ... izleriz ...

Emok
08.Mayıs.2017, 11:26
Ben Türkiye'den internet üzerinden Eken h9R modelini satın aldım. fiyat olarak yaklasık 280'e geldi. Yurt dışından getirmek istesem de yine 200 küsüre geliyordu o yüzden uğraşmadım ve taksit de yaptırdım. Görüntü ve ses kalitesi gayet tatmin edici. 4k çekim yapabiliyor ama FPS çok düştüğü için izlenebilir olmuyor pek. Ben genelde 1080 p 30 fps de çekim yapıyorum hem fazla yer tutmuyor hem de görüntü kalitesi gayet yeterli oluyor. Ürün pek çok aparatla birlikte geliyor, onlarca bağlantı aparatı ve sualtı su geçirmez kapı vs ile. Bu ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi de kumandalı oluşu. Örneğin kaskta kullanırken kolunuze bileklik şeklinde takabildiğiniz kumandası aracılığıyla video kaydını durdurma başlatma ve fotoğraf çekme tuşuyla her türlü kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Örnek video ekliyorum, kesip biçerken çok az kalite kaybı gerçekleşmiş olabilir. 1080p'de tam dolu batarylayla yaklaşık bir saat 15 dk çekim yapılabiliyor. class 10 micro sd kart ile çalışıyor ve 64 gb'a kadar destekliyor. SJ 4000'e iyi bir alternatif. Tavsiye ederim.

https://youtu.be/f0VyiFiobf0

Emok
08.Mayıs.2017, 11:48
Şimdi baktım da kesip biçerken formattan kaynaklı bazı atlamalar vs olmus. Aşağıya yüklediğim versiyon daha iyi fikir verecektir. Tabi youtube'a upload edince de bir miktar kalite kaybı gerçekleşiyor

https://youtu.be/5hDP_HNDijk

Falcon07
08.Mayıs.2017, 21:44
Ben Türkiye'den internet üzerinden Eken h9R modelini satın aldım. fiyat olarak yaklasık 280'e geldi. Yurt dışından getirmek istesem de yine 200 küsüre geliyordu o yüzden uğraşmadım ve taksit de yaptırdım. Görüntü ve ses kalitesi gayet tatmin edici. 4k çekim yapabiliyor ama FPS çok düştüğü için izlenebilir olmuyor pek. Ben genelde 1080 p 30 fps de çekim yapıyorum hem fazla yer tutmuyor hem de görüntü kalitesi gayet yeterli oluyor. Ürün pek çok aparatla birlikte geliyor, onlarca bağlantı aparatı ve sualtı su geçirmez kapı vs ile. Bu ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi de kumandalı oluşu. Örneğin kaskta kullanırken kolunuze bileklik şeklinde takabildiğiniz kumandası aracılığıyla video kaydını durdurma başlatma ve fotoğraf çekme tuşuyla her türlü kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Örnek video ekliyorum, kesip biçerken çok az kalite kaybı gerçekleşmiş olabilir. 1080p'de tam dolu batarylayla yaklaşık bir saat 15 dk çekim yapılabiliyor. class 10 micro sd kart ile çalışıyor ve 64 gb'a kadar destekliyor. SJ 4000'e iyi bir alternatif. Tavsiye ederim.

https://youtu.be/f0VyiFiobf0
Açıklayıcı yardim ve ornek videolar için çok teşekkürler 60 dolara aliexpressden buldum bi sure sonra alınabilir faydalı oldu sağolun 😊

BLUEBORAN
08.Mayıs.2017, 21:57
Hericam H4 Pro diye markada var. Yerli ürün olduğunu söylüyorlar. Fiyat Performans ürünü olduğunu ve kutu içeriğinin dolu olduğundan bahsediyorlar. Ben de düşünüyorum. Merak edenler için inceleme videoları aşağıda....

https://www.youtube.com/watch?v=bkKxjDaampo

https://www.youtube.com/watch?v=mG2qAcqQ9A8&t=456s

https://www.youtube.com/watch?v=3XB_74AAOkI

alibaba07
08.Mayıs.2017, 23:18
a101 deki kameranın kullanıcı yorumlarını okuyunca almakan vazgeçtim. en güzeli denenmiş onaylanmış bir model almak

centaur
09.Mayıs.2017, 09:44
Hericam H4 Pro diye markada var. Yerli ürün olduğunu söylüyorlar. Fiyat Performans ürünü olduğunu ve kutu içeriğinin dolu olduğundan bahsediyorlar. Ben de düşünüyorum. Merak edenler için inceleme videoları aşağıda....

https://www.youtube.com/watch?v=bkKxjDaampo

https://www.youtube.com/watch?v=mG2qAcqQ9A8&t=456s

https://www.youtube.com/watch?v=3XB_74AAOkI

Dostum ithal ürün.. Keşke dediğin olabilse lakin biz samanı bile dışarıdan ithal eden bir milletiz :)

Ferhat BASTEM
09.Mayıs.2017, 12:14
Bende de sjcam 4000 wifi var. Şimdiye kadar bir problem yaşamadım. Hem gece, hem de gündüz çekimlerinde görüntü gayet güzel. Yanında bir çok aparatla geliyor ve kutu dışında ihtiyaç duyduğun aparatları da gerek yurt dışından, gerek yurt içinden rahatlıkla temin edebiliyorsun. Kaan elektronik orijinal aksesuarlarını satar. Ben en son oradan yedek batarya almıştım. Fiyatı yurt dışı ile aynıydı.

Son olarak konum için kaskın yan tarafını kullanmamanızı öneririm. Çünkü-Allah korusun-herhangi bir düşme durumunda kaskınız da başınızla birlikte yuvarlanmalı :) Yan tarafa bağlanan kamera bunu engelleyebilir, engellemese bile ciddi kas zedelenmesine sebebiyet verebilir. Kask üzeri kullanım yüksek hızlarda rahatsız ediyor, onu da belirteyim. Göğüs ya da gidon üzerinde denenebilir.

MErtugrulK
09.Mayıs.2017, 23:34
GoPro Hero4 Session aldığımda 750 liraydı, şimdi 1000 lira civarı olmuş. Kullanımı, çift mikrofonu olması çok güzel. MotoVlog çekecekler için harici mikrofon girişi yok, tek sıkıntısı o. Daha bugün de Case 4U GoPro Kamera Aksesuar Seti aldım 175 liraya. 175 liraya aldığım bir setin içinden bu kadar çok parça çıkması beni çok mutlu etti. Gerekli gereksiz her şey var. GoPro ve Sjcam vb. aksiyon kameraları için çok fazla ürün var, motorda kullanmak dışında gezerken, yüzerken kullanmayı düşünenler için; göğüs, kafa, kol bandı, sudayken kullanılabilecek selfie çubuğu (dubalı, batmıyor), normal selfie çubuğu falan var. Standart bağlantı noktaları var. Bütçeni yazmışsın, bence de Sjcam vs. kullanman daha mantıklı olur. Ancak bütçen yükselirse ya da bütçesi yüksek birileri beni duyuyorsa film çekim ekipmanları listesinde bile Sony ve GoPro'nun adı geçiyorsa şaşmamak gerek diyorum. :Rockn Roll: