PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORCU ŞAŞIRMA SARIKAYALARIN SABRINI TAŞIRMA

müslüm baba
05.Eylül.2007, 14:32
MOTORCU ŞAŞIRMA SARIKAYALARIN SABRINI TAŞIRMA

Arkadaşlar biliyorsunuz uzun zamandır biz nihai tüketicilerin haklarını korumak için çeşitli platformlarda mücadele verdik bu mücadeleye de bir çok arkadaşımız destek verdi ve bizzat benle omuz omuza çalıştı, bunların başında Mehmet Aksu geliyor bir kaç gündür Aksuyla yaptığımız değerlendirmelerde bazı Regal sahipleri ve Regal servislerinin Sarıkayaları kazıklamak için ellerinden geleni yaptıklarını gözlemledik ve bu gün geçtikçe çok büyük boyutlara geldi bunun maddi karşılığı artık Sarıkayaları sarsmaya başladı, bu yüzden de Sarıkayalar garanti kapsamı meselesini ciddi anlamda denetliyor, bu denetleme ve kontrolde kurunun yanında yaş da yanar misali bazı arkadaşlarımız mağdur oluyor.

Artık motorlarımız 10 binleri devirdi bundan sonra ki arızalar ciddi arızalar olacaktır, şanzıman, debriyaj ,motor gibi bu yüzden herkes motorlarını yetkili servislerde yaptırmalıdır.

Son zamanlarda meydana gelen şanzıman arızaları yani dişli kırmalarının % 90 ı kullanım hatalarından ileri gelmektedir, açılan motor incelenip bir üretim hatası tespit edilmediyse kesinlikle kullanıcı hatasıdır, bunu bile bile benim motorumu garantiden yapacaksınız derseniz olmaz, biraz vicdanlı olmak gerek.

Bazı arkadaşlarımız garanti olayını o kadar abarttıki bozulan far ampulünü bile garantiden değiştirtmeye kalktı, öyle 5-10 ytl lik arızaları hatta 40-50 ytl lik arızaları motorların bir ay yatmasını göze alarak garantiden yaptırmaya kalktılar.

Bu arada yetkili denilen ama kendi vicdanının yetkisini almamış servislerde meydanı boş bulup bozuk olmayan parçalarıda bozuk diyerek garantiden değiştirdi çıkan sağlam parçayıda sattı bir çoğumuz bunlara şahit oldu hatta bir servis bir ayda 15 bin ytl lik garanti kapsamında parça değiştirdi ve bu parçalarıda sattı.

Şimdi siz kendinizi Sarıkayaların yerine koyun ne yaparsınız ben 2-3 gündür Enis beyle görüşüyorum bu konu ile ilgili Tolga beyin mutlaka bir açıklama yapmasını ve hatta siteye bir mesaj koymasını istedim ama Enis bey biz asla siteleri okumuyoruz ve sitelere mesaj vermiyoruz dedi yalnız Regal sitesi olduğundan bizim siteye bir açıklayıcı yazı koyacaklar onuda bana gönderecek bende yayınlayacağım.

Arkadaşlar sizden ricam her ne kadar Sarıkayaların uygulamalarının bir çoğunu tasvip etmiyorsam da lütfen ufak tefek arızalarınızı kendi cebinizden yaptırınız, Kötü niyetli servislerin eylemleri bize zarar vermektedir, ayrıca servislerde gördüğünüz yanlış uygulamalarıda rapor edin.

Aksu
05.Eylül.2007, 14:38
Bizden bir arkadaş Hilmi Yıldırım, elektrik arızası yolda kalmış, beni aradı bende servis Birol u aradım, neyse motorun arka çamurluk içindeki kablolar zamanla yerinden çıkmış ve sarkmış, lastiğe sürten kablolarda aşınmadan dolayı arıza vermiş. Ne oldu ertesi gün akşama bitti işi, kablolar toplandı yenilendi ekleri lehimlendi ve akşama Hilmi motorunu aldı, Birol usta kaç para aldı biliyormusunuz 20 YTL. o para da bırakın işçiliği, önceki gün evinden gelipde motoru dükkana çekmek için harcadığı benzin parası bile değil. Sağolsun Birol usta.
Şimdi Hilmi deseydi yok garanti yok bilmem ne haydi bakalım çıkın işin içinden.

müslüm baba
05.Eylül.2007, 14:45
Geçen sene Katrancıya gelen bir motorcu düşürüp kırdığı debriyej elciğini tutturdu garantiden değiştir diye, serdar da olmaz kardeşim sen bu motoru yatırmışsın 35 Ytl ver takalım dedi motorcu vermedi çekti gitti bende öyle baka kaldım sonra duydum ki başka bir serviste garantiden değiştirmişler.Bu kadar da olmaz.

Aksu
05.Eylül.2007, 14:59
Ben daha önceki yazılarımda da defalarca yazdım, bu motorlar kaya gibi ama arızaların çoğu kullanıcı hatasından kaynaklı diye. Adamlar akülerin suyuna bile bakmadan, bırak suyunu aküye bile bakmadan onun bunun söylemesiyle bu aküler kuru akü hesabı, bir çok Regalci aküyü yedi, ondan sonra da garanti kapsamında değiştirdiler. Suç kimde Allah için konuşun. Dedi Müslüm usta bu aküler kuruymuş, dedim olurmu ya kuru akü pahalı olur, zannetmiyorum çinliler koysun. Neyse müslüm ün aküyü söktük suyu eksik çıktı, benim arabanın akü suyundan tamamladık. Bir seneyi geçti bu olay.
Aklımıza geldikçe yazarız örnekli olarak.

okan
05.Eylül.2007, 15:31
Bİ DE LÜTFEN SARIKAYALARA BENİM ADIM VERİLMESİN.... ORADAKİ Bİ KAÇ SICAK DOSTLUĞUMUDA KAYBETEK İSTEMİYORUM... ÖNCE BENİ ARAYIP SÖYLESİNLER SONRA BEN SARIKAYALARI ARARIM.... :evil: :evil: :evil: NE GEREKİYORSA YAPILIYO ZATEN.. AMA MÜSLÜM BABA NIN DA DEDİĞİ GİBİ İŞLER BİRAZ SUİSTİMALE KAÇMAYA BAŞLADI...

GEÇEN GÜN SAMSUNDA Bİ PARÇA İŞİ OLMUŞ BİRİSİNİN.. FAX ÇEKECEKLERMİŞ... BENİ ARIYOLAR SENİN MOTORUN PLAKASINI RUHSATINI GÖNDERELİM DİYE.. DEDİM SİZ MANYAKMISINIZ YAA...BEN KENDİ ARIZALARIMI BİLE CEBİMDEN KARŞILIYORUM NİYE BÖYLE Bİ İŞ YAPİİMKİ DEDİM.... YAA DEDİLER SENİN ADINI VERİRİSEK DAHA ÇABUK GÖNDERİYO CİHAN BEY DEDİLER...LEAAA HAVLEEE... :twisted: :twisted: :twisted:

carvalho
05.Eylül.2007, 15:50
Sayın Okan,

Kurallarımız gereği büyük harflerle yazmayınız :twisted: :D Devamında önce size uyarı gelecek, sonra apoletiniz sökülecek, yine tekrarında ekip olarak Samsun'a gelinecek ve mağazanız en az 30 motorcu serseri tarafından basılacaktır... :twisted: :o

Konu ile ilgili hassasiyetinizi rica eder, 13 Eylül Samsun ziyaretimde sizinle tekrar görüşmeyi Allah'tan niyaz ederim...

Bir dost, bir hemşehri

okan
05.Eylül.2007, 15:53
uşşşşş.. temam mod'um ....korktum yavv....bimilyon özür... :( [smilie=redcolorz3_pdt_09.gif] :oops:

carvalho
05.Eylül.2007, 16:01
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

müslüm baba
05.Eylül.2007, 16:20
Okan bende bundan sonra senin adını kullanacağım haberin olsun.

ugurcuk
05.Eylül.2007, 16:26
ozaman şöle yapalım okan abi ruhsatının fotokopisini buraya koysun hepimiz ondan yararlanalım :D

Aksu
05.Eylül.2007, 16:28
Tamam taşlar yerine oturdu.
Bir derdi olan Sarıkayalarla ilgili Müslüm Baba yı arıyor ve o da tez elden telefon trafiği neticesi o günkü kazancı telefona yatırıyor.
Garantiden ve parçadan sıkıntısı olan da Okan ı arıyor ve hatta Sarıkayalara Okan ın ismini veriyor, işlem tamam. Sarıkayaların partonu Okan ın asker arkadaşı ya, sıkmayın canınızı.

okan
05.Eylül.2007, 16:33
vışşşşşş...etmeyin yavvv....olacak işleri hallederisde her iş hallolmuyo.... :mrgreen: :mrgreen:

yenikoylu_ua
05.Eylül.2007, 23:10
Şimdi benim motorun üstüne yağmur yağdı bunu garantiden değişseler yerine shadow veya suzuki falan verseler şimdi bunun i,çin Müslüm babayımı yoksa Okanımı aramam lazım

sancezz
05.Eylül.2007, 23:39
Şimdi benim motorun üstüne yağmur yağdı bunu garantiden değişseler yerine shadow veya suzuki falan verseler şimdi bunun i,çin Müslüm babayımı yoksa Okanımı aramam lazım :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

handojoe
06.Eylül.2007, 00:54
servislerin garanti diye vurduğu vole anlatmakla bitmez 1,5 yıldır hiçbir parçayı yada arızayı garantiden yada servisten değiştirmedim. yaklaşık arıza tutarım 1.150 ytl yi buldu bu zaman zarfında hiç servisle başımı ağrıtamam.
yok bu gün gelecek yarın gelecek benim motorum birgün yattımı deliririm ben... böyle kafam daha rahat... zaten bir çok şeyi kendim yapıyorum usta parası vermiyorum, geriye sadece parça kalıyor...

emrahss
06.Eylül.2007, 11:12
Okan, hava yapma paşa, kırk yılın başı faydan olacak millete, hava yapma. Bi de büyük harfle yazma, internet camiasinda bağırmak anlamına gelirmiş, ne demekse..

tt06
06.Eylül.2007, 11:21
madem sarıkayalrı bu dolandırıcı servisler çok hırpaladı ,sarıkayalar işin farkındaysa bu şekilde çalışan servisleri de biliyor demektir iptal etsin servisliğini olsun bitsin ben bu saçmalığa inanmıyorum onlar sırf garantiden parça göndermemek için artık nice taklalar atmaya başladı. Kardeşim eğer sana zararı olan bir servis varsa ondan kurtulursun niye bütün servisleri bayileri ve en sonunda kullanıcıyı magdur ediyosun .
evet o şekilde çalışan servisler var bana bunu bizzat satış müdürleri istanbuldaki bir servisin yaptıklarını anlattı ağzım açık kaldı. Ee madem biliyosun onun bunları yağtığı iptal et servisliğini olsun bitsin.
Ama yapamazlar .

okan
06.Eylül.2007, 11:25
Okan, hava yapma paşa, kırk yılın başı faydan olacak millete, hava yapma. Bi de büyük harfle yazma, internet camiasinda bağırmak anlamına gelirmiş, ne demekse..yavv komtanım adam aradı dedi bölle bööle....senin motorun servistemi.. dedim yok.. parça istiyolar dedi senin adına...işin kötüsü hiç tanımıyom adamı....bıktım yavv.. regalinindeeee parçasınınndaa.... :twisted: :twisted: :twisted:

MotoJunior
06.Eylül.2007, 17:15
sonunda gercekler ortaya cıkmaya basladı sevindim. işallah bundan sonra bu işi biraz daha ciddiye alarak uygun şekilde vicdanımızla yaparız ne kullanucular ne servisler nede ithalatcı firma zarar görmeden bu iş sisteme girer.

aslanburclu
06.Eylül.2007, 18:53
ya arkadaşlar bide bir sürü palavra dinledik yok efem 400 lükler hazırmış falan filan ya bu palavralara ne demeli birakın artık B9 ları bile ithal edemiyorlar.....

tt06
06.Eylül.2007, 19:45
dediğimi tekrarlıyorum madem sarıkayaları zarara uğratan servisler var ve sarıkayalarda bunun farkında iptal et servisliğini sende kurtul tüketicide kurtulsun ama hem bize böyle yapıp zarara uğratıyorlar deyip hemde aynen servisliğe devam ettirip bideparça yollamassan ee sen kimi cezalandırıyorsun Yaşar komutana katılıyorum palavra hepsi palavra garantiden parça göndermemek adına yeni bir taktik yeni bir takla öyle sarıkayalardan gelen her açıklamayada kanmayın adamlar kendi bindikleri dalı kesiyorlar haberleri yok bayileri servisleri ve müşteriyi küstürerek ticaret yapılmaz.
Gerçekten insanın sabrını zorluyorlar.

Rommel
06.Eylül.2007, 22:27
valla kim ne derse desin bilmem ama, bildiğim bir şey var.

ben motoru aldım bindim. acaba suyunda eksik varmı diye su doldurdum radyotöre. su ekleyince eksiltmeye daha dogrusu delik oldugu ve ordan su akıttığını fark ettim..bunu 50 km kullandıgımda fark etmiştim.

60 km hızı geçmedim bu süre içinde. neyse eğildim bir baktım radyatörün içinde taş yada herhangi bir böcek çarpmasına imkan olmayan yerde bile eğilme ve boyanma olduğunu fark ettim.

buraya kadar neyse dedim.. ancak akan su fazlalaştı. tosyada sarıkayalardan katılan arkadaşlara da gösterdim tamam yollarız dediler. motoru aldığım yer olan marinmakla beraber sarıkayalarla temasa geçip radyatörü getirtik.

burya kadar iyide, bre kardeşim bir atasözü vardır. ''''zekat bile versen, malın iyisinden verilir ''' biz böyle biliriz en azından.

adamlar bana tamir edilmiş radyatör yolldılar. aradım sarıkayaları elimizde o vardı diyorlar. 3-4 ay sonra gelecekmiş yedek parçalar. hikaye. hayır yani söyleyin ,gider 3-5 ytl ye lehimi bende attırırım.

denecek son sözüm ise. eğer radyatör deliği (su eklemeyince anlaşılmadığı için ilk 50 km içinde fark edebildim )
garantiye girmiyorsa yok olmaz deyin gidip lehim attıralım kendimiz. madem tamam dediniz ayıp yaw lehimlenmiş radyotörle kimi kandıracaksınız.

servisleri yada direk motor sahipleri sarıkayalr firmasını kandırıp parçalarda yolsuzluk yapıyorlarsa sarıkayalar bunu önlemesi lazım bir şekilde. beni kandıran kullanıcılar ve servisler deyip delik ve tamir edilmiş radyatör yollanmazzzzzz.....

Tayfun
06.Eylül.2007, 23:23
Sorun büyük ve insanların dürüstlükleri ile alakalı birşey, türkiyede herkes kolay parayı sevdiği için daha çok başımız ağırır bizim.

MotoJunior
07.Eylül.2007, 12:16
arkadasşlar 400 ve 650 cc modeller için kasım 15 tarihi verildi biliyosunuz. paralarımı yok falan gibi olaylar bence yanlış. ayrıca tt06 kardeşim bence sarıkayalar yerine servis ve satıcı arkadaşlar bindikleri dalı kesiyolar. daha önceki topiklerde de yazdıgım gibi birkaç müşteri kazanmak adına iyi niyet su istimal edildi bu belli. işini doğru yapanlar için bi sorun yok. dolayısıyle daha düzgün calışan bi firma bulmak ta bence zor.

tt06
07.Eylül.2007, 13:44
ya dediğimi tekrarlıyorum o şekilde çalışan servislerle yollarını ayırsınlar burda yanlış bişey varmı bundan daha doğal bişey yok ben sarıkayaların uzun vadede ayakta kalabilecek bi firma olduğunu düşünmüyorum.
Tekrar söylüyorum yolsuzlık yapan servislerin bayiliğinide servisliğinide iptal etsinler yanlış varmı bu sözümde

Garanti kapsamına giren ve girmeyen parçaları açıklamıştım bir inceleyin isterseniz şu anda garantiye giren parçaların %60 ı garantiden çıkarıldı. Peki işini doğru düzgün yapan firmaların ve kullanıcıların suçu nedir. yolsuz servislerin önünü almanın yolu bumudur.
Sana sorayım bir toplulukta olumsuz davranışta bulunanlar olsun ve sen bunların kim olduğunu bildiğini varsayalım
sen olumsuz davranışta bulunanlarımı yok sa topluluğun hepsinimi cezalandırırsın

emrahkucukgirgin
07.Eylül.2007, 15:55
tt06'ya sonuna kadar katılıyorum. Bu kadar saçma bir şey hayatımda duymadım. eğer yolsuzluk yapılıyorsa kes lişkini yolsuzluk yapmayanını bul. Bu kadar basit. Ama bulamıyorsan oyüzden sahtekarla çalışmak zorunda isen öyle bir sistem geliştir ki son kullanıcı madur olmasın.

Sen geliştiremiyorsan ben geliştireyim.

1. Arızalı parça alınır.
2. Sarıkayalardan yeni parça istenir.
3. Yeni gelen parça ile son kullanıcının sorunu giderilir.
4. Çıkan arızalı parça sarıkayalara gönderilir.
5. a. Parça arızalı ise sorun yok.
b. Parça sağlam ise servise geri gönderilir. Bir daha aynı parça gerekince bu çıkan sağlam parça kullanılır.

Böylece Sarıkayalar da madur olmaz biz de. İşini bilmeyen ve sağlam parçayı arızalı sanan servis ceza olarak parasını bir daha aynı arıza çıkana kadar bağlamış olur.

Bak bakalım su istimal oluyor mu olmuyor mu?

Tabi bence de bütün bunlar bahane... OOOOOOh bizim gibi enayiler oldukça da hayat şahane...

Rommel
07.Eylül.2007, 17:30
isteseler yada niyet olarak sahtekar-suistimalci diye niteledikleri adamlarla ilişkilerini minimuma indirebilirler.

direk motorları kullanıcıların bilgileri kaydedilebilir. toplasak kac kisi vardır acaba regal kullanan. isme yada beraberindeki plakaya göre, olmazsa motor seri numarasına göre ne yapılmış ne yapılmamış kayıt edebilirlerdi.

bu kadar motoru ithal edip yurt çapında satan bir şirket için hiç de zor olmaması lazım gelen bir şey bana göre. seri numarasına göre ne yapıldı ne edildi kontrol kolaylaşırdı.

ama net söylüyorum. hiç rardyatörden arızası olmamış arkadaşlar radyatörlerini iyi bi incelesinler derim ben :)

arkadaşlar garanti kapsamı başta neyse öyle gitmek zorundadır. yoksa bu çok çabuk bozuluyo diye 'hadi bunu garantiden çıkartalım ' mantığıyla giderlerse daha çok başları da ağrır.... bizde yazar dururuz.

xerline
07.Eylül.2007, 18:02
Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek amacıyla msj sildim.

tt06
07.Eylül.2007, 21:10
sarıkayalardan birebir tanıdığım insanlar hepsi iyi insanlar ben kurum olarak eleştiriyorum
xerline kardeşimede katılyorum adamlar ne bi reklam yapıyorlar ne başka bir atraksion buna rağmen cruiser almak isteyenler biliyorki en iyisi RR bu motoru almak isteyen senin sayfana değil bu tip sitelere girip almaya karar veriyorlar bu siteye girip üye olan ve motor alan azmı kişi var

zaten sarıkaylar arızalı parçayı istiyorlar önce biz karar verelim arızalımı değilmi ondan sonra gönderelim dediler bunu bu sene çıkardılar ama bunda da mağdur olan kullanıcılar yani garantiden değişmesi gereken 50 ytl lik parçayı sen en az; onların incelemesi karar vermesi göndermesi derken 15 - 20 gün bekleyeceksin motorun da yatacak

Kino
07.Eylül.2007, 22:26
MOTORCU ŞAŞIRMA SARIKAYALARIN SABRINI TAŞIRMA

Artık motorlarımız 10 binleri devirdi bundan sonra ki arızalar ciddi arızalar olacaktır, şanzıman, debriyaj ,motor gibi bu yüzden herkes motorlarını yetkili servislerde yaptırmalıdır.

Bu arada yetkili denilen ama kendi vicdanının yetkisini almamış servislerde meydanı boş bulup bozuk olmayan parçalarıda bozuk diyerek garantiden değiştirdi çıkan sağlam parçayıda sattı bir çoğumuz bunlara şahit oldu hatta bir servis bir ayda 15 bin ytl lik garanti kapsamında parça değiştirdi ve bu parçalarıda sattı.

Arkadaşlar sizden ricam her ne kadar Sarıkayaların uygulamalarının bir çoğunu tasvip etmiyorsam da lütfen ufak tefek arızalarınızı kendi cebinizden yaptırınız, Kötü niyetli servislerin eylemleri bize zarar vermektedir, ayrıca servislerde gördüğünüz yanlış uygulamalarıda rapor edin.

Müslüm Baba senin dediklerine 100% katılıyorum. sonuna kadar haklısın adamlarda haklılar .
Ama dediklerinden " bir servis 1 ayda 15 bin ytl lik parca değiştirmiş ve ve bu parçaları satmış" bu olayı anlayamadım
çünkü benim egsozlarım garantiden değişti yenileri geldi takıldı ve eskileri geri sarıkayalara gönderildi. hatta ben sarıkayalara telefon actım o eski içi dökülen egsozların bende kalmasını istedim ücreti karşılığı ben içlerini tamir ettireyim falan dedim adamlar benden tam egsoz parası talep ettiler kabul etmedim tabii , onlar bize geri gelecek dediler .

şimdi satan servis motordan cıkan değişen sözde bozuk parçalarımı satmış (ki bunları geri istiyor sarıkayalar)
yoksa ellerindeki motorlardan sökülen (garanti dışı diye bizlere söyledikleri ) eski parçaları ; sarıkayalardan garanti kapsamı diye değiştirip bu yeni parçalarımı satmışlar ..

ama sonuçta dediklerinde haklısın sana katılıyorum.

aslanburclu
07.Eylül.2007, 22:29
ya arkadaşlar takmayın kafanıza yormayın üzmeyin kendinizi adamların mekanları ağzına kadar arızalı mlz.doluymuş bundan sonrada batarlar ..... bakın keyfinize nerde trak orda bırak hesabi yine diyorum alın binin atın anasını satayım ben artık + 'yı - 'iyi hiç düşünmüyorum

müslüm baba
08.Eylül.2007, 13:05
Arkadaşlar hala havanda su dövüyorsunuz, benim topiği açılış yazımı yeniden okumanızı öneririm, acımasızca eleştirdiğiniz Sarıkayaları ben çok daha acımasızca eleştiriyordum ama yiğidi öldür hakkını yeme, motosiklet kullanıcılarının bazılarının gerçekten garanti meselesini suistimal ettikleri bir gerçektir, belgelerle yapılan yolsuzlukları buraya yazsam bazılarınız bidaha siteye yazı yazmaz, bunun yanı sıra Ankaradaki yüklü sayıda eksoz yolsuzluğunu da bana buraya yazdırmayın ben gereken şeyleri gereken yerlere bildirdim zaten.

Bu hassas konuları incelemeden böyle bir topik açmıyacağımı herkes bilir, o yüzden eleştiriler yapıcı olsun yıkıcı değil.

Kino baba işte sorun da burada adamlar piyasadan garanti dışı değişmiş regal parçalarını toplayıp Sarıkayalara gönderip yerine sağlamını istiyorlar ve bu iş içinde servise giden motorların ruhsatlarını kullanıyorlar, motor sahibinin bundan haberi bile olmuyor.

Servis anlaşmalarının çoğu zaten iptal edilmeye başlandı, yolsuzluk yapan veya müşterisiyle ilgilenmeyen hakkında şikayet olan servislerin sözleşmeleri Sarıkayalar tarafından iptal edilmeye başlandı, Tolga bey bu konu ile ilgili şu an Türkiyeyi dolaşıyor, önümüzdeki günlerde işini dürüst yapan müşterisinin hakkını koruyan servisler kalacak bunların başında Motojunior, katrancı, ali usta gibi servisler kalacak ayrıca istemeden sarıkayalar tarafından küstürülen bazı servislerde yeniden işe başlayacak.

Bana sorarsanız biraz bekleyelim, önümüzdeki günlerde herşey daha da iyi olacak, ayrıca bir arkadaşımız zaten bozuk parçalar yüzünden Sarıkayalar kendiliğinden batacak diyor, şunu hatırlatmak isterim bu motorların fabrikası sarıkayalar değil, bu motorlar çinden geliyor yani garantiyi çindeki fabrika veriyor dolayısıyla bozuk olan parçaların yenisini çin gönderiyor, buradaki aksaklık bu işlemlerin kontenyer bazında olması Sarıkayalar bu yüzden sıkıntıya giriyor, parçaların yenisinin gelmesi en az 3 ayı alıyor.

Jedaykin
08.Eylül.2007, 14:18
önceki mesajlarda bahsedilen iki konu dikkatimi çekti. biri yeni motor ithal etmemeleri, diğeri doradonun sattığı model.
Enis Bey bir sohbet sırasında bahsetmişti bunlardan. söylediğine göre ithalat konusundaki durum motomax'in bizim motorları getirmeye kalkmasından kaynaklanıyormuş. bu durum ortaya çıkınca biraz geri çekmişler kendilerini. tabi bu konu 3-4 ay önce konuşulmuştu son durum farklıdır.
dorado konusunda ise motoru çok sorunlu gördükleri için vazgeçtiklerinden bahsetmişti. malzemesini çok kalitesiz görüp getirmek istememişler.
müslüm baba'nın bahsettiği gibi olaylar olduktan sonra sarıkayaların yerinde kim olsa artık garantiden parça verirken şüpheyle bakardı. sonuçta çok fazla geçmişi yok motorun bu ülkede. yeni yeni oturuyor sistem. sabretmek gerek.

Tayfun
08.Eylül.2007, 21:03
Herşeyi berbat eden şey insanların para hırsı, kimse helalinden yemek istemiyor, herkes anlık zengin olmak istiyor, hal böyle olunca bu sorunlarla karşılaşıyoruz işte, allah sonumuzu hayır etsin ne diyim.

sancezz
09.Eylül.2007, 00:28
muslum babam soyle bır durum var yalova motofesteyken sıhırlıeller olması gerek adama yazık yaa canakkaleden gelmıs radyotoru delık ve kırmızıbıberle ıcını doldurmaya calısıyordu sızmasın antıfırız dıye ve olayıda soyle baba sarıkayalara garantı kapsamnı altında radyotor sıparıs vermısler onlarda bu zavallı dostumuza tamırle kapattıkları patlak radyotoru vermısler sımdı kım haklı kım haksız ıcınden cıkamadım :x :x :x :twisted: :twisted: :twisted:

ethanol
11.Ekim.2007, 17:32
benimde duyduğum başka bir şey sarıkların elindeki bu 5 kamyon dolusu garantiden gelmiş malzemelerin çin deki fabrikanın geri almaması ve haliyle o parçalrın parasını sarıkayalara geri vermemesi normalde sarı kayalar ihtalatçı bri firma üretici değil ve fabrikayla sözleşmeleri gereği defolu malları iade edip ya parasını yada sağlamını alması gerekli ama sanırım çindeki fabrika bu konuda sorun çıkartmış bu yüzdende sarıkayalar sıkıntıya girmiş. tabi bu duyduğum ne kadar doğru bilemem.

benimde kişisel notum bence zaten motorlarımızın pek çoğu parçası müslüm babanında dediği gibi ucuz gidip 5-10 milyonluk yada 40-50 milyonluk parçalar için servisin başını ağrıtmaya değmez motorunuzu yatırmaya bekletmeye değmez yok parça gelicek yok yolda takıldı yok gelmedi falan filan bilmiyorum benim düşüncem tabi ayrıca parayı basanda bu motorun a dan z ye her türlü parçasını eminimki bulur sonuçda amerikalıların dediği gibi "money talks" türkçe meali para konuşur :D