PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teşekkürler Trafik Polislerine

beykozlu
06.Eylül.2007, 11:39
Dostlar,

İşyerim Koşuyolunda evim Beykozda.Hergün Motorla e-5 2.köprü yolunda mekik dokuyorum.Bildiğiniz üzere emniyet şeritinde seyir etmek yasak.Fakat Polis arkadaşlar biz motor sürücülerine serbest bırakmışlar.Hatta eğer trafik tıkalı ise polis otoları sizi emniyet şeritine yönlendiyor güvenlik açısından.Fakat uyanık şöför arkadaşlar(sanki trafikte tıkalı bekleyenler akıllı değilmiş gibi)emniyet şeritine girip seyir ediyorlar.Polis bunların peişinde.Dün akşam hızım 50 km iken polis beni durdurdu.Hayırdır diye sordum?biraz daha yavaş(emniyet şeritindeyim)gidelim,kendi bilmezler önüne fırlar aradan dedi.Çok etkilendim.Bu yüzden Türk Polisine teşekkür ederim.

carvalho
06.Eylül.2007, 11:58
İstanbul'un trafik keşmekeşinde zoraki denge kuruldu yani. Polisin hız düşürülmesi ile ilgili uyarısı çok medeni. Bravo...Ben de hızımı çok düşük tutarım emniyet şeridinde; sağ el, sol el ayaklar sürekli tetikte, gözüm yandaki arabaların hareketlerine odaklı, selektör yapa yapa ilerliyorum mecburiyetten...

speedygonzales
06.Eylül.2007, 12:05
İstanbul'un trafik keşmekeşinde zoraki denge kuruldu yani. Polisin hız düşürülmesi ile ilgili uyarısı çok medeni. Bravo...Ben de hızımı çok düşük tutarım emniyet şeridinde; sağ el, sol el ayaklar sürekli tetikte, gözüm yandaki arabaların hareketlerine odaklı, selektör yapa yapa ilerliyorum mecburiyetten...

BEN DE ! :twisted: :twisted: :twisted:

okan
06.Eylül.2007, 12:36
bizde emniyet şeridi yokki.. :? bana göre her yer emniyetsiz....araç sürücüleri öküz olmaya devam ettiği sürece bizlere rahat yok....

carvalho
06.Eylül.2007, 12:40
İki tekerli öküz de çok kardeşim... İnan bana. Hayatının kıymetini bilmeyip hiçe sayan o kadar ikiteker görüyorum ki trafikte... Üzülüyorum...

Dört tekerler gün geçtikçe bizim farkımıza daha çok varıyorlar. Zamanla yerleşecek bir kültür bu... Her sene bir önceki seneden daha iyi.

okan
06.Eylül.2007, 12:49
geçenlerde lunatic ahmet yanıma uğramıştı yedik içtikten soora dedim sen kaybolursun şimdi.. ben sana eskortluk edeyim sinop yoluna kadar... o bile şahittir... önümüzdeki mobiletlinin bana yaptıklarına...ehehehhee.. adam sanki hadi kapışalım dercesine önümde slalom yapıyodu yavvv... bi dokusam cumburloop düşecek manyak.... :twisted: bu tip insanlar motosiklet kullandığı müddetçe biz de aynı katogoride sayılmaya devam edeceğiz....

iakyurek
06.Eylül.2007, 12:51
Okanım katılıyorum... Bu manyakça motor kullanma görevinide bi kısım ( altını çizelim ) motokuryeler yaptığı sürece istanbuldaki şoförlerinde bize bakış açısı hep böyle olacak. Selçuğum dediğin gibi sürekli daha iyiye gidiyor ama ivme daha hızlı olmalı ki seneye yazın ölüm haberleri duymayalım...

gidikurt
06.Eylül.2007, 12:53
İki tekerli öküz de çok kardeşim... İnan bana. Hayatının kıymetini bilmeyip hiçe sayan o kadar ikiteker görüyorum ki trafikte... Üzülüyorum...

Dört tekerler gün geçtikçe bizim farkımıza daha çok varıyorlar. Zamanla yerleşecek bir kültür bu... Her sene bir önceki seneden daha iyi.

katılıyorum :) 8)

beykozlu
06.Eylül.2007, 14:03

Çok doğru.2 gün önce emniyet şeritinde önümde racing motor vardı.Trafik tam felç,bizim hızlı kovboy emniyet seritinde tek tekere kalktı.Bir ara motorcuyum diye nefret ettim kendimden.Bu tip insanlar yüzüne adımız lekeleniyor.Adam gibi gitsene kardeşim.

Aksu
06.Eylül.2007, 17:10
Ne oldu emniyet müdürüne, geçen sene artistlik yaptırıyordu korumalarına, motosikletlere karşı, şimdi farketti herhalde trafiği hafifletmede, motosikletin önemini.

okan
06.Eylül.2007, 18:50
Ne oldu emniyet müdürüne, geçen sene artistlik yaptırıyordu korumalarına, motosikletlere karşı, şimdi farketti herhalde trafiği hafifletmede, motosikletin önemini.bu senede bi gevşeklik var buralarda yavv.. kafada kask yok sohbet ediyo motorcular trafik polislerinle...şimdi bu trafik polisleri görevmi yapmıyo yoksa kafada kask varmış gibi mi görüyo ......ben anlamadım valla...bizde kafamızda tasla dolanıyos yaz başından beri... nazı kaskımı ne karın ağrısıysa...

sihirli_eller
06.Eylül.2007, 18:52
aksu abi eğitim şart yavaş yavaş anlıyorlar

gençer
06.Eylül.2007, 18:58
evet motorlara emniyet şeridinde bişey denmiyor.. bencede mantıklı bir iş yapılıyor 1. si diğer araçların durduklarında bir sıkıntı yada sakınca olmuyor ama motorsikletler öyle değil dur kalk dur kalk adam her durduğunda ayağını yere koymak zorunda kalıyor hem tam bir eziyet hemde azda olsa tehlike yaratıyor.sıkışık trafikte her yere koyulan ayak ezilme tehlikesi geçiriyor...kaldı ki motosiklet diğer araçlar gibi değil acil bir durum olduğunda emniyet şeridini anında boşaltabiliyor. yani herhangi bir işgal sorunuda olmadığına göre motorların emniyet şeridi kullanımlarına müsaamaa gösterilmesi bence yerinde bir karar. ancak bizlerin diğer arkadaşlarında söylediği gibi emniyet şeridi kullanımlarımızda daha yavaş ve daha temkinli sürmeliyiz.

polis memurunun arkadaşımızı durdurup 'birazdaha yavaş önüne fırlayabilecek araçlara dikkat ' benzeri uyarısı çok hoş olmuş . bence o memurun kendiside motor sürücüsü olabilir.

lunatic
06.Eylül.2007, 20:48
geçenlerde lunatic ahmet yanıma uğramıştı yedik içtikten soora dedim sen kaybolursun şimdi.. ben sana eskortluk edeyim sinop yoluna kadar... o bile şahittir... önümüzdeki mobiletlinin bana yaptıklarına...ehehehhee.. adam sanki hadi kapışalım dercesine önümde slalom yapıyodu yavvv... bi dokusam cumburloop düşecek manyak.... :twisted: bu tip insanlar motosiklet kullandığı müddetçe biz de aynı katogoride sayılmaya devam edeceğiz.... Görmezmiyim. Tam çocuktu o. Arkada da tüp taşıyordu yanılmıyorsam kask mask zaten yok. Ama şöförler konusunda yabılıyorsun. Yolda ne kadar yamuk varsa sana da söylediğim gibi ya 34 ya da 06 idi. Yağmurda seridinin yarısını kullanır, kullanmasa bile seni geçer geçmez hem önü hem arkası boş olduğu halde senin önüne dalar ve aynen su içinde bırakır seni. Bunlar hep bizim plakalar. Bi sinop biraz yamuk yapmaya başladı o da komşusu 37 yüzünden herhalde. Neticede kapı komşuları. Körle yatan hesabı. Yol işaretlerinde olduğu rivayet edilen " Taş düşebülü Ayı Çıkabülü" yazısı nda gerçek ayılar için değil 4 tekerliler için konduğuna eminim.:twisted:. Zaten Ankaraya ulaşınca gerisi hayvanat bahçesi gibi.

Tayfun
06.Eylül.2007, 23:38
Bence dünyanın çini örnek alması gerekiyor, herkes bisikletle, yok radyatör delindi, yok benzin bitti, yok 180 le uçtum, bunların hiçbiri yok ne güzel :)

lunatic
06.Eylül.2007, 23:50
Bence dünyanın çini örnek alması gerekiyor, herkes bisikletle, yok radyatör delindi, yok benzin bitti, yok 180 le uçtum, bunların hiçbiri yok ne güzel :) Buraya You tube den verdikleri linkteki videoyu seyretmedin galiba. Adamlarda da var motor ama iyi sürücüler mi 9 canlılar mı bilinmez. Neydi o öyle yaa. Hala kabuslarıma giriyor.

Kino
07.Eylül.2007, 22:45
ya bu arada sevgili oplarım Hayvanlara haksızlık etmeyelim özelikle Öküzlere

o dedikleriniz yaratık be abicim yaratık..

Tayfun
10.Eylül.2007, 02:50
ya bu arada sevgili oplarım Hayvanlara haksızlık etmeyelim özelikle Öküzlere

o dedikleriniz yaratık be abicim yaratık..

Hahahahahahaha kino baba yaaaaa :cheesy: :cheesy: :cheesy: