PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acıklı Biri Ehliyet Hikayesi...!!!

faati
08.Eylül.2007, 17:28
Merhaba degerli motorcu kardeşlerim...

regal motorumu mayıs ayının sonuna dogru aldım.bu benim ilk motorumdu kullanmayı da
bir şekilde ogrendikten sonra yavas yavas trafiğe cıkmaya basladım.ehliyetin varmıydı
derseniz yoktu...

ehlyetimi 7 temmuzdaki sınava girdim ve agustosun 25 inde aldım.Neyse..
lafı fazla uzatmadan asıl anlatmak istediğim konuya geleyim..

Motor almaya karar vrdiğimde gecen 2007 agustos yada eylul falandı.Bir arkadasımla
Zaten "B" olan ehliyetimize birde "A2" ekletmek istedik.Eyvallah deyip bir surucu kursuna yazıldık.
hr sey iyi guzel gidiyordu biryandan iş bir yandan kurs...
Derken yazılı sınavı gectik gayet iyi puanla buraya kadar hersey guzel...

Daha sonra direksiyon sınavı yaklasırken benim iş icin Nijerya ya gitmem gerekti tarih belliydi 11 kasım 2006 cumartesi
Fakat direksiyon sınavının tarihi belli olmamıştı cok merak ediyordum biryandan da
tedirgin olmuştum cunku butun emekler ,para bosa gidecekti dusunurken sınav tarihi belli oldu...

resmen kahrolmustum sınav 12 kasım 2006 pazar günüydü yani benim gidecegim gunun ertesi gunu gel de çıldırma...
ben oyle kendi halime yanarken isyerinden bizimvize işlerimizi yürüten sekreterimiz Özlem aradı...

Benim Vizede bi problem cıkmıstı ve gidişim 18 kasıma ertelenmişti...
Allahım hayatımda bukadar sevincli bi haber almısmıydım acaba....
O gün super bi gundu kendimi cok sanslı hissetmemden (ki bu benim cok nadir duydugum hislerdendir...) olacak
, o gun mutesem gecti.
Ertesi gun işe gittim sabah kahvaltı keyfi yaptım (Hala cok keyifliyim bu arada....)Maillerime bakarken
Cep telefonuma mesaj geldi şöyle diyordu :

- "Sayın öğrencimiz, 12 kasım 2006 gunu yapılması gereken direksiyon sınavı 19 kasım 2006 pazar gününe ertelenmiştir.Bilginize..."

Adeta yıkılmıstım.zaten yıkılmamamı beklemek de biraz abartı olurdu...

yaklasık 1.5 dakika telefonunekranına oylee bakıp kendime geldikten sonra hemen surucu kursunu aradım...
ve durumu anlattım telefondaki adam birkac basmakalıp uzuldugunu belirten yapmacık sozlerle kendisini benim yakınmalarıma vermek zorunda hissettiği cevapları verdi.
Halbuki ben cozum istiyordum derken adam nekadar kalacaksın yurtdışında diye sordu.
- "3 ay" dedim
- "hmm... dur bi bakalım" deyip yarım anlaşılabilen bir tonda birtakım sayılar ve tarihler mırıldandıktan sonra..
- "tamam sorun olmaz Milli eğitim sana 5 tane sınav hakkı veriyo sen yurt dısındayken 3 adet sınav kacırıyorsun yani gelince 4. hakkına yetişeblirsin problem olmaz"dedi.

Bu gercekten guzel bir haberdi en azından para ve gectigim yazılı sınav harcadıgım vakit ziyan olmayacaktı.

Gel zaman git zaman 2007 subat ayında ben nijerya dan dondum eve.Hemen surucu kursunu aradım dedim ki ben geldim onumuzdeki sınav ne zaman?
tabii ben konusmaya bukadar bodoslama girdiğimden adamda "sen kimsin ki lan" şeklinde bi izlenim bıraktıgımı anladım kendimi tanıttıktan sonra adam da beni hatırladı.
Tekrar bi takım kagıtları karıstırıp bişeyler mırıldandıktan sonra.

- " sizin hakkınız yanmış..." dedi.
- " nasıl olur yaa" dedim.
ben gitmeden once boyle boyle demiştiniz 4. hakkıma yetişiyordum hani diye dellenmiş bir halde iken.adam:
- " evet evet biliyorum. dedi.

Megerse Milliegitim ben nijerya da iken sistemini değiştirip 2 adet ek sınav koymuş.e ben zaten 4. hakkıma yetişiyordum bu iki sınavla da 5 hakkımı da doldurmuş oldum.

sizin anlayacağınız benim hersey bosa gitmişti.Fakat benim asıl yandıgım hersey bosa gitmesi değil giderken beni bu kadar çırpındırmış olması.

buarada su anda Yine Nijerya da yım hasretlik var serde...Motorumu ozledim..
Ehliyeti de buraya gelmeden 2 gun once alabildim aldıgım ilk gece direkt bogaz koprusunden geçtim.Aklımda yapılan gezilere katılmak vardı sizlerle ama kısmet değilmiş.
ben buradan hüzün le takip ediyorum gezilerinizi Beyler beyi , anadolu hisarı , beyko falan deyince benim yüreğimden kopuyo bişeyler...cunku ben çengelkoyde oturuyorum
oralar bana iki adımlık yol.

Ah Ah derdim buyuk kardeşlerim...Gelince ilk iş regal buluşması olacak...

okan
08.Eylül.2007, 17:40
ohhhh bee.. ehliyeti almışsın ama.. yazının sonunu okuyana kadar bende gerildiydim .... ama ehliyetini aldığını duyunca rahatladım .. hayırlı olsun kardeşimm.... sağlıcakla dönersin inşallah.....nijeryanın pişmaniyesi meşhurmuş bizede getirirsin artıkın.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

faati
08.Eylül.2007, 18:28
Olur hocam gelirken izmitte durur alırım...:)))

sancezz
09.Eylül.2007, 00:22
dostum uzakta olup aramızdakı bagı koparmaman cok guzel ıns bırgun hep bırlıkte gaz accaz ve bogaz koprusunden geccez bu arada okan abının dedıgı gıbı nıjeryada peynır tatlısı varmıs gercektende cok ıyı dedıler beklıyoruz haa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

faati
09.Eylül.2007, 15:19
Walla bilmiyorum tabiri caiz mi değilmi ama ben motorcu olmayı AIDS olmaya benzetiyorum.
Yani o bag bi kere kanına girdi mi cokmıyor bir daha ve aynı AIDS gibi bagışıklık sistemin cokuyor motorun sana durdugu yerden goz ırpıyor kalk gidelim diye...motorun giderek sosyal hayatında 1. sırayı alıyor. misal ben son zamanlarda arkadaslarımı cok ekmeye baslamıstım motorla gezmek için.

ToMCaT
09.Eylül.2007, 17:49
Walla bilmiyorum tabiri caiz mi değilmi ama ben motorcu olmayı AIDS olmaya benzetiyorum.
Yani o bag bi kere kanına girdi mi cokmıyor bir daha ve aynı AIDS gibi bagışıklık sistemin cokuyor motorun sana durdugu yerden goz ırpıyor kalk gidelim diye...motorun giderek sosyal hayatında 1. sırayı alıyor. misal ben son zamanlarda arkadaslarımı cok ekmeye baslamıstım motorla gezmek için.

virüsü kaptımı kurtuluşun yok.... tedaviye cevap vermiyor... belki ilerde bir aşı bulurlar dicem ama zor be kardeş...

bu arada ehliyetin hayırlı olsun gözün gibi bak ona mazallah tekrar alman falan gerekir... :D :D :D 8)

carvalho
09.Eylül.2007, 17:56
Sevgili dostum, yazının sonunda mutlu sonu okuyunca ben de rahatladım :)
Seneye daha organize daha katılımlı daha güzel toplu sürüşler yapacağız, sen merak etme...

Nijerya'ya selam. Amokachi'yi görürsen bir şekilde ayrıca selam :)

yasinsubay
09.Eylül.2007, 23:56
oh be hakkaten bende sevindim yazının sonunda ulen dedim adam ehliyeti alamıyacak:))))

faati
10.Eylül.2007, 01:44
Hocam valla burda motorlara dair ne hikayeler var bir bilseniz aklınız durur..

Sahsen yeni bir motorcu olarak benim aklım hayalim durdu...
Ama merak etmeyin afrika daki motor ve motorculuk anlayısı hakkındaki gozlemlerimi bir yazı dizisi olarak forumda yazmayı planlıyorum rustelik resimli de olacak...

Gladyator
31.Ocak.2008, 00:30
sansız bedeviymişin sen kardeşim vesselam..

nijeryada kutup ayısı yersenı diye korkuyorum ben ..

zor olmuş ama ehliyetin hayırlı olsun

orkun
31.Ocak.2008, 00:55
hayırlı sı olsun kazasız belasız
nijeryada motor varmı
nijerya denince akla ilk safari aslanlar kaplanlar filan geliyor

kaanka
31.Ocak.2008, 01:03
hayırlı olsun ehliyetin, sonu iyi bitmişya gerisi önemlideğil...

Tayfun
31.Ocak.2008, 02:05
Abi varya küçük emrahın filmleri gibi senin hikayen :P neyse en azından sonu iyi bitmiş bari, sen istanbula ayak bas uzarız bi yerlere dostum hiç merak etme ;)

yenikoylu_ua
31.Ocak.2008, 19:48
Modum arkadaş eylülde ordaymış en sonda eylülde girmiş siteye o gelmiştirde istanbula bizleri unuttu herhal

ÇeLeBi MuRaT
01.Şubat.2008, 01:13
Hocam ehliyet olayın pembe dizileri aratmayacak nitelikte acaba ehliyeti alacakmı alamayacakmı arkası yarın....ohbeeeeee dedim.Nijerya :? insan yiyolar aman tikkat :mrgreen: hayırlı olsunn...

Beatrice
25.Şubat.2008, 01:39
:) Hiçte bile benim hikayem daha acıklı :) Ben sınavlara girdim ikisinide geçtim ama bi türlü gidipte almak nasip olmadı ehliyeti :P Zaten artık vazgeçtim babam motorda almıyor yaza kadar almıcam işte