PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpek Saldırısı

TonEmre
10.Temmuz.2017, 15:49
Sabah uyandım. Çıktım motorumu güzelce temizledim. Bindim üstüne bi Sefaköy Ahmet ustaya uğriyim dedim. Her neyse ahmet ustada yağ değişimi ufak tefek bakımlar yaptıktan sonra çıktım dükkandan. Tam dedim ki ne güzel bir gün... solumdaki dükkanların birinden havlayarak gelen bir karartı hissettim. Kafamı çevirdim hoşt falan derken birbaktım ki fren petalı yerlerde. Demekki motor üstünde köpeklere hoşt denmezmiş bunu öğrenmiş oldum. Hala Ahmet Ustadayız. Saygışar köpek. (Hayvanları severim ama saldıryorlar işte 😳)

Birkan Bozkuş
10.Temmuz.2017, 15:57
geçmiş olsun krdsm ani saldırılar dengeyi bozuyo bazen

Bypale
10.Temmuz.2017, 16:10
Geçmiş olsun emre. Hiç beklemediğin anda olmuş. Buna şkür. 8)

nedemek
10.Temmuz.2017, 16:29
tam o sanayinin içindeki yokuşun oradan fırlayıp geldi değil mi ipnetor.. bana doğruda sağlam bir rush attı ama gelişine frenden önce ayağıma çarpınca iyi sendelemişti :)

TonEmre
10.Temmuz.2017, 17:36
tam o sanayinin içindeki yokuşun oradan fırlayıp geldi değil mi ipnetor.. bana doğruda sağlam bir rush attı ama gelişine frenden önce ayağıma çarpınca iyi sendelemişti :)

Bende de petalı arabaya çarptım denge kaybolunca. Tam bitti keyif zamanı derken oluyor böyle :) Bundan sonra Ahmet ustaya gidip gelirken böyle şeylere daha çok dikkat etmek gerek

centaur
10.Temmuz.2017, 18:13
Geçmiş olsun dostum. Bundan yaklaşık 15 gün önce motoru yıkamaya götürdüm. Getto tarzı bi mahallede oturuyorum zaten. Yıkamacının yolunun üstünde 3 adet besihane var. Akşamüstüydü 3-4 çomar ( öküz gibiler, besihane iti malum) birden saldırdılar. Bağırıp tepki vermek yerine birden durdum. Sol tarafımda oldukları için sağdan indim. Havladılar ,hırladılar,dişlerini gösterdiler. Lakin durduktan sonra bir adım bile ilerlemediler. Sahibi çıktı ,çomarları çağırdı. Ani köpek saldırılarında tavsiyem ( sadece düşük süratler ve sahipli köpekler için) yavaşlayıp durmanız ve motordan inmeniz..

TonEmre
10.Temmuz.2017, 18:38
Geçmiş olsun dostum. Bundan yaklaşık 15 gün önce motoru yıkamaya götürdüm. Getto tarzı bi mahallede oturuyorum zaten. Yıkamacının yolunun üstünde 3 adet besihane var. Akşamüstüydü 3-4 çomar ( öküz gibiler, besihane iti malum) birden saldırdılar. Bağırıp tepki vermek yerine birden durdum. Sol tarafımda oldukları için sağdan indim. Havladılar ,hırladılar,dişlerini gösterdiler. Lakin durduktan sonra bir adım bile ilerlemediler. Sahibi çıktı ,çomarları çağırdı. Ani köpek saldırılarında tavsiyem ( sadece düşük süratler ve sahipli köpekler için) yavaşlayıp durmanız ve motordan inmeniz..

Aslında iç güdüsel olarak bir an etkiye tepki gösterdim. Normalde İstanbulda bulunduğum bölgede çok köpek var akşamları kovalarlar pek takmam geçer giderim hatta bağzen yavaşlayıp gaz verip kızdırırım ama bu sefer hiç beklemediğim anda gelince panik yapdım. Dediğin doğru aslında durduğunda bekliyorlar sadece

aycanblmts
10.Temmuz.2017, 19:24
Geçmiş olsun arkadaşlar. Aynı sorun bende de var. Üstelik evimin önünde. Bu nedenle motorla evime gelemiyorum. Oldukça stresli ve sinirli bir köpek. Besleyenler var. Özellikle o besleyenlerden biri yanındaysa daha bir agresif oluyor. Bütün motosikletlilere saldırıyor. Isırdıkları devirdikleri var. Ama nedense kimse bir şey yapmıyor.

alibaba07
10.Temmuz.2017, 19:51
Geçmiş olsun. Defalarca yaşadım benzer saldırılardan. En iyi yöntem durmak.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acryvz
10.Temmuz.2017, 21:49
Geçmiş olsun Emre
Dönen tekerlekler hayvanların dengesini bozuyor
O yüzden arkadaşların dediği gibi yavaşla
Ama saldırıya geçme
Kaza sebebi oldugu icin Amerika'da her egitimin parcasidir. Cozum, kopegin zamanlamasini bozmak. Once yavaslayin, kopek sizi yakalayacagini dusunerek ona gore yaklasir. Tam yakalayacagi anda gaz verin, o zaman yakalayamaz. Ama sabit hizda giderseniz onunuzu kesebil

Mrsivasle
10.Temmuz.2017, 22:35
Gecmis olsun bir benzer olayda benim basimdan gecti dengeyi kaybedip asfalta yapistim dusunce kopek havlayarak kacti bende sinirden pesine dusup onu kovalamistim :) :)

Anıl DEMİRSOY
11.Temmuz.2017, 02:09
Emre geçmiş olsun. Benzer bir durumu geçen hafta incirlide yaşadım 4 köpeğin 2 si zorda olsa peşimi bırakmıştı.

kaan tokyol
11.Temmuz.2017, 04:27
Cok gecmis olsun daha kotusude olabilirdi

Zafer
11.Temmuz.2017, 09:22
Sabah uyandım. Çıktım motorumu güzelce temizledim. Bindim üstüne bi Sefaköy Ahmet ustaya uğriyim dedim. Her neyse ahmet ustada yağ değişimi ufak tefek bakımlar yaptıktan sonra çıktım dükkandan. Tam dedim ki ne güzel bir gün... solumdaki dükkanların birinden havlayarak gelen bir karartı hissettim. Kafamı çevirdim hoşt falan derken birbaktım ki fren petalı yerlerde. Demekki motor üstünde köpeklere hoşt denmezmiş bunu öğrenmiş oldum. Hala Ahmet Ustadayız. Saygışar köpek. (Hayvanları severim ama saldıryorlar işte 😳)

geçmiş olsun emre.

Ömer
11.Temmuz.2017, 10:12
Geçmiş olsun.

Serhat
21.Eylül.2017, 01:25
Arabalarını yola girmelerini engelleyen iki tane demir bloğun arasından geçmeye çalışırken 3 köpek birden saldırmıştı. Kafam karışınca köpeklerden çok o bloklara çarpacağım diye korkmuştum. Şuana kadar her köpek saldırısında dümdüz gittim ve birşey olmadı. Kornaya basmakta işe yarıyor.

Ali ÜNVERDİ
21.Eylül.2017, 09:11
Emre geçmiş olsun.

cabe
27.Eylül.2017, 19:43
Geçmiş olsun düşük hızda giderken debriyajı sıkıp motoru susturmak da bir çözüm olabiliyor ama köpeğine göre değişiyor tabi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ErmanBAGCI
27.Eylül.2017, 20:12
Bugün aklımda konuyu açmak vardı sen açmışsın hissiyatıma tercüman oldun eksik olma :)
benim sürekli kullandığım bir yol var ve her gün titreyerek geçiyorum 2 tane pitbull yüzünden (Bu arada bende çok severim hayvanları) ama taktik buldum bunların olduğu meskene yaklaşırken 1.vitese iniyorum motor sesini debriyajla kesiyorum kulakları dikerse duruyorum baktım olmadı gelecek o zaman gazı köklüyorum :)
Hepimize kolay gelsin

aycanblmts
28.Eylül.2017, 00:15
Benim evin önündekine ne debriyaj ne korna vız geliyor. Gelen bir motoru görünce yerinden kalkıp saldırı pozisyonu alıyor. :)
Yollarda köpek çıktığı oluyor, yoluma devam ediyorum. Ama bizimki muhteşem. Bu nedenle evime motorla gelemiyorum. İki sokak öteye bırakıyorum. :Rockn Roll:

seyhkeahin
28.Eylül.2017, 17:45
kardeşim öncelikle geçmiş olsun. bende bazen karşilaşiyorum benzer şeylerle genelde yavaşlayip köpek tam yaklaşinca debriyaja basip gaz verip yüksek ses çıkariyorum kaçiyor köpek ama geçen bi kere bi köpeüe yaptim daha da sinirlendi gaza basip hizlancam önüme geçiyor falan en son durdum motoru durdurdum inip kovaladim. ama tabi buda bi risk oda beni kovalayabilirdi.
fakat şöyle bi gözlemim var sahipsiz sokak köpeği ise korna yada ara gazı ile falan kaçıyor ama sahipli ise bu şeyler daha saldırgan yapıyor